Sada je: 19 tra 2024, 22:34.

kombinirani probir / amniocenteza

Informacije i razmjena iskustava vezanih uz trudnoću, rodilišta, porod, priprema za dolazak novorođenčeta. Trudnice, pridružite se i svakodnevnom ugodnom čavrljanju na svom generacijskom topicu!

Moderator/ica: Diami

Re: kombinirani probir / amniocenteza

PostPostao/la mrs. eastwood » 16 tra 2014, 16:31

radi se i kod moje: PrenaTest /NIPT http://www.ginekologija-grujic.hr/Prena ... IPT-S14208

i tako 750-1000 eura
Avatar
mrs. eastwood
Sveta krava
 
Postovi: 9852
Pridružen/a: 15 ruj 2010, 10:49
Lokacija: Zagreb!

Re: kombinirani probir / amniocenteza

PostPostao/la thalia » 16 tra 2014, 16:54

IINA je napisao/la:I košta 7 000 kuna...


da. znam. ali ako si netko može priuštiti i izbjeći strah od rACZ :dunno
Doorbells and sleigh bells and schnitzel with noodles
Avatar
thalia
Von Trapp
 
Postovi: 14371
Pridružen/a: 31 sij 2007, 22:58
Lokacija: cicely, alaska

Re: kombinirani probir / amniocenteza

PostPostao/la IINA » 18 srp 2014, 12:54

Da napišem za neke buduće trudnice.
Moj rani probir bio je jako loš.
Najlošji na topicu sigurno.
Bet hcg iznosio je 4,75Mom dakle gotovo pet puta viši od normale. Nuhalni je bio ok. Oko 1.70mm.
Rizik za down bio je na temelju biokemije i nuhalnog 1:12.
Nalaz stigao za točno tri tjedna.
Uredan:)
Crno i ne mora biti crno.
------------------------------
Odluka da postanete roditelj, značajna je! Morate prihvatiti da će Vam srce zauvijek živjeti izvan tijela!
Avatar
IINA
Sveta krava
 
Postovi: 6922
Pridružen/a: 15 svi 2007, 14:45
Lokacija: mib

Re: kombinirani probir / amniocenteza

PostPostao/la † Sanika » 18 srp 2014, 14:24

IINA je napisao/la:
Moj rani probir bio je jako loš.


Taj probir je majke mi za :baba
A da ga netko više ukine? Mislim, znam više cura kojima je bio loš nego onih kojima je bio dobar. :gaah

IINA :luv
Pauleta, 6.2.2003
Maksimović, 4.2.2009.
Avatar
† Sanika
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4152
Pridružen/a: 16 kol 2002, 14:24
Lokacija: Zagreb

Re: kombinirani probir / amniocenteza

PostPostao/la Vicky & Mama » 27 stu 2014, 19:25

Sad sam 9 tjedana, pregled imam za 10tak dana...
Druga trudnoća, za sad uredna...
I prva je bila totalno uredna, rodila na 40+3 zdravog dječaka (3900g/53cm)...
Njega sam rodila sa 27 i tada mi nitko nije spominjao nikakve dodatne pretrage, radila samo standardne uzv, nuhalni bio uredan...
E sad, zašto uopće pišem na ovoj temi?
Na prošlom pregledu dr mi otvorio trudničku knjižicu, u rubriku dob majke upisao 31 (punim idući mjesec), dakle sve pet na pregledu i onda mi na kraju kaže - dođi za 4 tjedna i do onda razmisli oćeš raditi kombinirani ili harmony test?!
Ja na to - hvala, ali neću ništa od tog raditi...
Dr - zašto?
Ja kažem da i tako i tako planiram roditi, a da testovi išta i otkriju ništa ne možemo učiniti, a da ne govorimo da je kombinirani čista statistika i da često da lažno loše rezultate i da ne želim sebi priuštiti taj stres :dunno
A on meni da u ruke par letaka (kombinirani 600kn - harmony 5000kn) i kaže prouči pa ćemo onda razgovarati...
On je inače jako dobar liječnik, subspecijalist fetalne medicine, imam u njega puno povjerenja, ali zbilja ne vidim korist od ovih testova kad planiram roditi bez obzira na rezultate testova...
Nekako smatram da mi je dovoljan dobar uzv i mjerenje nuhalnog nabora da bi znala šta očekivati...
Ne bi volila ispasti neodgovorna, ali ono, pitam se čemu ti testovi kod žene koja planira svakako roditi? :dunno
19.04.2011. V
30.06.2015. L
Avatar
Vicky & Mama
centrifugirana
 
Postovi: 3324
Pridružen/a: 10 tra 2012, 11:40
Lokacija: Šibenik

Re: kombinirani probir / amniocenteza

PostPostao/la mrs. eastwood » 27 stu 2014, 23:15

ja sam odbila oba puta, jer sam mišljenja kao i ti. no, mene je ovaj put dr. vrlo strogo pogledala i objasnila mi što je to, zašto se radi. i to je ponovila dva puta. kada sam drugi put joj isto rekla da ne bih. onda je rekla ok, onda to više nećemo spominjati. i tako je i bilo. na njima je da nas upoznaju sa tom pretragom, a na nama da odlučimo. još je naglasila da je beba zčeta kada sam prešla 35 da bi bilo baš obavezno, ali ovako sam se kao izvukla.
tako mi je u oba nalaza stajalo da sam upoznata sa svime i da odbijam pretragu.
Avatar
mrs. eastwood
Sveta krava
 
Postovi: 9852
Pridružen/a: 15 ruj 2010, 10:49
Lokacija: Zagreb!

Re: kombinirani probir / amniocenteza

PostPostao/la Vicky & Mama » 28 stu 2014, 00:05

Da East, razumijem ;) moraju nam objasniti, reći koje su opcije i mogućnosti...
Nadam se samo da neće forsirati na idućem pregledu oko tih testova jer taj Harmony mi je realno preskup (a ništa mi ne mijenja njegov rezultat - drugo bi bilo da se šta može učiniti, liječiti - tada bi i te kako vrijedio svake lipe i ne bi se mislila pa da je i duplo skuplji).
A kombinirani nije skup (oko 600kn), al brate nije ni pouzdan i znam da bi se strašno mučila do kraja trudnoće kad bi mi pokazao loše rezultate...
A ništa... objasniti ću mu ponovo svoja razmišljanja...
Samo neka beba bude dobro :luv to mi je jedina želja (kao i svakoj mami), a od svih ovih testova ja osobno nemam koristi... dok za onog tko dvoumi bi li zadržao trudnoću u slučaju lošijeg nalaza oni i te kako imaju smisla :dunno
I da - u kojoj dobi (majčinoj) je obavezno testirati se?
Koliko sam te skužila East s 35?
Pitam jer sam ja ostala trudna s nepunu 31 (manje dva mjeseca) :dunno
19.04.2011. V
30.06.2015. L
Avatar
Vicky & Mama
centrifugirana
 
Postovi: 3324
Pridružen/a: 10 tra 2012, 11:40
Lokacija: Šibenik

Re: kombinirani probir / amniocenteza

PostPostao/la † Sanika » 28 stu 2014, 00:30

Vicky na testove te zaista nitko ne moze natjerati
Iznad imas nasa iskustva
Dobar uzv i odlican uzv dijagnosticar je po mom sve sto ti treba
Osobno, nakon dva lazno pozitivna rezultata, kombinirane testove ne bi radila
Ovaj harmony je bezobrazno skup
Koliko kosta u npr slo?
Pauleta, 6.2.2003
Maksimović, 4.2.2009.
Avatar
† Sanika
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4152
Pridružen/a: 16 kol 2002, 14:24
Lokacija: Zagreb

Re: kombinirani probir / amniocenteza

PostPostao/la tanjabb » 28 stu 2014, 02:52

U Slo vidim da taj test radi Medgen firma. 650€ za osnovni, 850€ za nekakav prosireni test.
Vicky, ja sam prvo rodila s 30 i nikakve dodatne testove nisam radila. Drugo sam rodila s 36, tu sam isla na kombinirani koji mi je bio dobar ali vise sam vjerovala uzv. Tako da bi se slozila sa Sanikom. Dobar opstreticar je po meni najbitniji.
skoča umni 10.12.2003
kung-fu panda 16.10.2009
Avatar
tanjabb
next princess
 
Postovi: 26099
Pridružen/a: 11 sij 2003, 11:28
Lokacija: emigrirala iz dezele

Re: kombinirani probir / amniocenteza

PostPostao/la mrs. eastwood » 28 stu 2014, 09:30

da, koliko sam je shvatila, da mi je datum zadnje mjesecnice bio već u 35 rođendanu, da bi onda bilo preporučljivo. ili tako nekako.
vjerojatno će te još jednom pitati kada dođe doba za tu pretragu i tada napisati u nalaz da to ne želiš.
ako je ok. doktor trebao bi poštovat tvoju odluku i ne zamarati te više s tim.
Avatar
mrs. eastwood
Sveta krava
 
Postovi: 9852
Pridružen/a: 15 ruj 2010, 10:49
Lokacija: Zagreb!

Re: kombinirani probir / amniocenteza

PostPostao/la Liv Tyler » 28 stu 2014, 10:21

Vicky, nisam upratila jeste sad već radili nuhalni?
Ako je on u redu ne bi ni ja pristala na te testove, kao što ni nisam jer sam istog stava kao i ti. Ali i meni je bilo predloženo prije nuhalnog pa kad je nuhalni bio ok dr više nije spominjao.
Isto mu vjerujem i mislim da je u išta sumnjao makar i milisekundu onda bi me slao dalje.
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: kombinirani probir / amniocenteza

PostPostao/la Vicky & Mama » 28 stu 2014, 11:33

Hvala cure, lakše je kad s nekim malo prodiskutiraš svoju odluku ;)
Da Liv, nismo još mjerili nuhalni jer je prerano - bila sam na pregledu sa 6+3 i sad sam naručena na 10+3...
S V je nuhalni, koliko se sjećam, bio 1,2 i sve pet... nadam se da će i ovaj put biti sve uredno :dada
19.04.2011. V
30.06.2015. L
Avatar
Vicky & Mama
centrifugirana
 
Postovi: 3324
Pridružen/a: 10 tra 2012, 11:40
Lokacija: Šibenik

Re: kombinirani probir / amniocenteza

PostPostao/la mama njonji » 28 stu 2014, 21:36

nijedna od tih pretraga nije obavezna ni nakon 35. god.
oni su dužni obavijestiti te i ponuditi ali ti ne moraš ništa objašnjavati, jednostavno odbiješ ako ne želiš...
obzirom da sam istog stava ko i ti, a ovu treću trudnoću nosim sa 38,5 godina, samo sam glatko odbila te ponuđene preglede i dr. ništa dalje nije zapitkivao niti me nagovarao (kratko je napomenuo da mi on to mora spomenuti, ali ako ja ne želim - da je to moja odluka)
M 2005
D 2009
B 2015
mama njonji
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1329
Pridružen/a: 15 svi 2007, 12:16
Lokacija: zagreb

Re: kombinirani probir / amniocenteza

PostPostao/la Vicky & Mama » 29 stu 2014, 01:45

Tnx mama njonji na odg. ;)
Drago mi je čuti tuđa iskustva o ovome...
19.04.2011. V
30.06.2015. L
Avatar
Vicky & Mama
centrifugirana
 
Postovi: 3324
Pridružen/a: 10 tra 2012, 11:40
Lokacija: Šibenik

Re: kombinirani probir / amniocenteza

PostPostao/la zeezee » 29 stu 2014, 08:59

nikad cula da bi itko spomenuo rijec 'obavezno' uz bilo koji test u trudnoci. cini mi se da si ti prilicno mlada cak i za preporuku da se obavi. ja sam ga radila u 12.tj, kad rodim imat cu vec debelo 38, a racz mi je preinvazivan i riskantan postupak jer nisam znala kako ce se trudnoca razvijati u usporedbi s teskom i rizicnon proslom kad prakticki nisam smjela na amnio.
M 22.04.2008. slika
Avatar
zeezee
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1813
Pridružen/a: 27 kol 2007, 17:50

Re: kombinirani probir / amniocenteza

PostPostao/la KasiopeaM » 29 stu 2014, 16:25

Vicky&Mama - Mislim da se nemas sta sekirati i razmisljati oko testova. Ako ti je bez obzira na rezultat odluka roditi onda stvarno nemas potrebe za ikakvim testovima.
Ja u cetvrtak idem na pregled. Ne znam sta je taj Harmony al meni je dok spominjao neki Nifty tako da cu napraviti taj nifti i ovisno o njemu, nuhalnom, nalazima ultrazvuka i razgvora s dokom, odlucit cu hocu li raditi ikakve druge testove. A nije mi malo godina.
slika
Avatar
KasiopeaM
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 628
Pridružen/a: 08 ruj 2003, 14:49
Lokacija: Split

Re: kombinirani probir / amniocenteza

PostPostao/la Vicky & Mama » 29 stu 2014, 17:04

Ma da, nisam ja rekla da me dr. prisiljava na testove, samo da ih je spomenuo na način kao da se podrazumijevaju i začudio se kad sam rekla da ih nebi radila ;) a u prvoj trudnoći mi ih nitko nije ni spomenuo pa mi to bilo malo neobično i htjela sam čuti vaša iskustva, jeste ih radile/odbile, u kojoj dobi ih preporučaju itd.
Kako bilo, sigurna sam u svoju odluku i spremna za razgovor ;) hvala cure na vašim iskustvima :kiss
19.04.2011. V
30.06.2015. L
Avatar
Vicky & Mama
centrifugirana
 
Postovi: 3324
Pridružen/a: 10 tra 2012, 11:40
Lokacija: Šibenik

Re: kombinirani probir / amniocenteza

PostPostao/la alkemicar » 07 pro 2014, 19:22

ja sam prvo rodila s pune 33
sad sam trudna 11+6, a u veljači punim 38

na zadnjem pregledu mi je dr rekao da mi s obzirom na godine on mora reći da imam pravo (ne obavezu) na amniocentezu, ali da je odluka na trudnici i partneru
naravno, znajući da bih svakako zadržala dijete, nemam niti najmanju namjeru sebi stvarati nepotreban stres i iščekivanje nečega što ionako ne može pomoći ničemu, pa sam odbila :dunno

samo za 8 dana radim 4D uzv koji sam radila i u prvoj trudnoći, ali tamo negdje oko 24tt
šta dragi Bog dan, tako ne biti
slika slika
Avatar
alkemicar
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1774
Pridružen/a: 30 sij 2008, 09:39
Lokacija: župa dubrovačka

Re: kombinirani probir / amniocenteza

PostPostao/la Vicky & Mama » 22 pro 2014, 18:34

Samo da apdejtam - odbila pretrage, dr. rekao ok, ne vidim ništa rizično pa se slažem s tvojim izborom...
Danas, na 12+2 radili detaljni uzv, sve odgovara mjerama, nuhalni <1, tako da sam sad po tom pitanju mirna ;)
19.04.2011. V
30.06.2015. L
Avatar
Vicky & Mama
centrifugirana
 
Postovi: 3324
Pridružen/a: 10 tra 2012, 11:40
Lokacija: Šibenik

Re: kombinirani probir / amniocenteza

PostPostao/la alkemicar » 22 pro 2014, 19:29

ma super :hug
slika slika
Avatar
alkemicar
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1774
Pridružen/a: 30 sij 2008, 09:39
Lokacija: župa dubrovačka

Re: kombinirani probir / amniocenteza

PostPostao/la sanja82 » 14 sij 2015, 13:10

Pozdrav svim mamama!
Imam potrebu napisati nekoliko rečenica o kombiniranom probiru i amniocentezi, jer sam sama nedavno imala takvo iskustvo.
Znam koliko je meni značilo pronaći bilo kakvu informaciju na internetu (izravno od trudnica koje su to prošle) jer o tome nisam apsolutno ništa znala i svaka informacija mi je bila strašno bitna i olakšavajuća.
Naime, ovim putem želim dati podršku i ohrabrenje svim mamama koje eventualno čeka takva odluka.
Da ne duljim...meni je u 12tt izmjeren velik NN (3,6), nakon prvotnog šoka sabrala sam se i potražila mišljenje 2 liječnika pošto mi je moj liječnik doslovno rekao da bi bilo najbolje da odmah prekinem trudnoću!
drugi liječnik (jedan od najpoznatijih dijagnostičara i predivan liječnik kojeg bi svakome preporučila.ne znam dali smijem pisati ime?) koji je nakon 2 dana izmjerio nuhalni 2,8 (!!), te bebi odmah napravio mini anomaly scan i meni kombinirani probir me doslovno spasio. Svi organi su bili uredni, nuhalni je počeo padati, no kako svakako mi je preporučio amniocentezu zbog povišenog nuhalnog, što sam odmah prihvatila bez imalo straha jer ne bih mogla podnijeti taj stres i svakodnevnu muku dali je sve u redu sa bebom.
Amniocentezu sam napravila u 16tt na Sv.Duhu, sam zahvat nije niti kompliciran niti bolan, barem ga ja tako nisam doživjela.
Traje 10tak min, nakon toga dan odmora i to je to. Nalaze sam dobila nakon 3 tjedna, točno kako su rekli, i nosim potpuno zdravog sina :) :) :)
Ipričavam se radi podužeg posta, no znam koliko je nedavno meni značilo pročitana svaka pozitivna rječ, kojih iskreno nisam previše pronašla. Puno trudnica se boji, kao što sam se i ja bojala, ali iz neznanja i iz toga što je amnioceteza označena kao nekakav bauk, što uopće nije. U zapadnim zemljama je to nešto najnormalnije i ne radi se takva drama kao kod nas.
Preporučam svim mamama koje eventualno zadesi bilo kakva loša dijagnoza na početku, bilo kakav problem, obavezno potražite mišljenje drugog liječika, jer to je vaše potpuno pravo. Liječnik je dužan dati vam točne i potpune informacije, odgovore na sva vaša pitanja i apsolutnu podršku. Takvi postoje, hvala Bogu!
eto, pozz :)
sanja82
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 1
Pridružen/a: 14 sij 2015, 12:37

Re: kombinirani probir / amniocenteza

PostPostao/la robin » 26 sij 2015, 22:27

Pozdrav,

prvo se trebam zahvaliti svim korisnicama koje su postale svoja iskustva sa probirom, jer ste me jako umirile nakon što su mi stigli rezultati istog,

u 35oj godini sam, druga trudnoća (prva sve ok), stigli rezultati probira rizik veći od graničnog s tim da je kombinirani 1:18 (na T21 - Down), koma, šok, nevjerica, suze...nakon razgovora sa ginekologicom koja je rekla da po ultrazvuku sve izgleda ok (nuhalni 1,9mm) odlučili smo se na Harmony test, jer se, od svih testova, može raditi već od 10 tjedna i rezultati dođu za do 10 dana.
Uslijedilo je čekanje, svi koji su neke nalaze čekali znaju da je to užas, i napokon stigli rezultati da je sve ok, zdrava curka stiže krajem srpnja :-)

Ovo sam napisala zato što su meni pozitivne priče puno pomogle da prebrodim vrijeme čekanja.

Bacila sam se u istraživanje svega vezanog za taj probir i da sam sve to prije pročitala nikad ga ne bih radila.

Svima koji nešto čekaju šaljem pozitivne vibre :-)
slika
slika
robin
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 50
Pridružen/a: 21 lis 2010, 09:39
Lokacija: zagreb

Re: kombinirani probir / amniocenteza

PostPostao/la Vicky & Mama » 26 sij 2015, 23:11

Robin :hug super za odlične nalaze :joy
Pridruži nam se na Ljetnicama 2015. ;)
19.04.2011. V
30.06.2015. L
Avatar
Vicky & Mama
centrifugirana
 
Postovi: 3324
Pridružen/a: 10 tra 2012, 11:40
Lokacija: Šibenik

Re: kombinirani probir / amniocenteza

PostPostao/la † Sanika » 27 sij 2015, 15:15

Robin, super! :luv
Pauleta, 6.2.2003
Maksimović, 4.2.2009.
Avatar
† Sanika
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4152
Pridružen/a: 16 kol 2002, 14:24
Lokacija: Zagreb

Re: kombinirani probir / amniocenteza

PostPostao/la carmina » 15 vel 2015, 23:30

Ostala T s 44 (mm tada 45), prije mjesec dana napunila sam 45, a tati par dana pred 46. rođ stiže paketić. Odbila i kombinirani i triple i RACZ, dr je rekla da me ona kao moj liječnik podržava bez obzira na moju odluku i to mi je bilo wauu! Nuhalni je bio 1,3, miny anomaly i kasnije anomaly scan sve super, jedino sam prihvatila predloženi fet echo da baš ne ispadne kak sam kontraprotivna svemu :) i naravno i to je sve super. Znam da je za neke to glupo hrabro, ali toliko smo željeli ovu bebicu, pogotovo nakon nesretnog slučaja u pretprošloj T i neuspjele jako rane prošle blizanačke T, tako da mi ne pada na pamet izazivati sudbinu. Moj bebo lupka i vrlo je aktivan, do sada sve mjere super prate krivulju, nadamo se na vrijeme najljepšem susretu :kima
Ja '70.
Sve moje ljubavi:
mm '69; srećice '91 '94 '95 '99 '00 i anđeli '93 '13 i 2-'14
slika
carmina
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 357
Pridružen/a: 29 ožu 2013, 09:05

Re: kombinirani probir / amniocenteza

PostPostao/la cipelica » 19 vel 2015, 17:06

Kombinirani odbila jer nikakav nalaz ne bi utjecao na moju odluku da rodim; nuhalni i nosna kost su u 12tt bili uredni tako da se nadam najboljem.....kroz 10 dana idemo na 4D i veselim se tome :joy
slika
slika
Avatar
cipelica
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 183
Pridružen/a: 07 sij 2015, 11:04

Re: kombinirani probir / amniocenteza

PostPostao/la Viktorija411 » 24 vel 2015, 21:01

Ja sam sa 20 tjedana bila u klinici Ginekos kod doktora Kosa i moram reći da sam zaista ostala razočarana. Tražila sam 4D, ali nije mi to napravio, nego samo 2D. Prema tome, ako želite 4D idite negdje drugdje
Viktorija411
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 1
Pridružen/a: 24 vel 2015, 20:53

Re: kombinirani probir / amniocenteza

PostPostao/la karla » 08 srp 2015, 12:45

drage mame!!
nemate pojma koliko mi je ova tema olakšala srce i koliko me spašava!!!!

da skratim, treća trudnoća, 38 godina.
sve uredno do sada, u 12 tjednu radim kombinirani jer me eto ovcu poslala ginekologica, a ja idem ni ne misleći.
stižu nalazi - konzultacije kod dr, telefonski je nisam ništa razumijela osim da nalaz nije bajan, dr preporučuje amnio.

rezultat rizik za T21 je 1:295
ali biokemijski rizik 1:54
ppap mi je oko 0,5 a bhcg oko 0,5

inače UZV nalaz je jako uredan i u biti on je "spasio" ukupni rizik, da mi on zapravo nije loš, ali je blizu granice 1:250.
loš je biokemijski i zato se jako brinem

danima sam bila katastrofa, plakanje, crne misli, suze. spasila me moja dva zlata, radi njih moram dignuti glavu, a i na kraju krajeva radi moje bebe u trbuhu.

dogovorila sam se s mužem da idemo na amnio, jer ja ne mogu biti mirna, iako se izvana borim da držim glavu iznad vode, u sebi sam na rubu suza, stalno imam neke loše misli i tako dalje. inače sam po horoskopu žestoki hipohondar pa znate koliko me ovo sve zdrmalo.

ne bojim se uopće postupka, ali ovo čekanje je katastrofa, katastrofa, jedva funkcioniram.

od sveg srca se nadam da će na kraju sve biti dobro, da će biti dobar nalaz i da ću konačno moći početi uživati u trudnoći!!

hvala vam na svim postovima, nekako sam se napunila pozitivom čitajući ih!
karla
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 2
Pridružen/a: 08 srp 2015, 12:18

Re: kombinirani probir / amniocenteza

PostPostao/la † Sanika » 08 srp 2015, 22:01

Karla, biti će sve ok :luv
Pauleta, 6.2.2003
Maksimović, 4.2.2009.
Avatar
† Sanika
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4152
Pridružen/a: 16 kol 2002, 14:24
Lokacija: Zagreb

Re: kombinirani probir / amniocenteza

PostPostao/la IINA » 08 srp 2015, 22:35

Karla meni je bio 1:12.
Micka ima uskoro devet mjeseci i savršeno je zdrava.
Drš se.
------------------------------
Odluka da postanete roditelj, značajna je! Morate prihvatiti da će Vam srce zauvijek živjeti izvan tijela!
Avatar
IINA
Sveta krava
 
Postovi: 6922
Pridružen/a: 15 svi 2007, 14:45
Lokacija: mib

PrethodnaSljedeća

Natrag na Trudnoća i porod

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.