Switch to full style
Informacije i razmjena iskustava vezanih uz trudnoću, rodilišta, porod, priprema za dolazak novorođenčeta. Trudnice, pridružite se i svakodnevnom ugodnom čavrljanju na svom generacijskom topicu!
Pravila foruma
Odgovori

UPALA GRLA U TRUDNOĆI

18 ruj 2012, 10:09

Curke pomagajte :ajme Jučer sam popila malo hladniji sok od brusnice i evo danas je upala već nastupila. :roll
Cijelu noć nisam oka sklopila jer ne mogu gutati koliko me boli grlo. :ajme
Ujutro popila mentomed onu jednu pastilu od malca ali sve je završilo neslavno :ajme ... uz sve to mučnine me peru užasno...sve izlazi iz mene... :ajme
E sad bila u apoteci i magistra mi nije željela dati nikakve pastile, nikakav sirup...samo rekla puno čaja i meda... :dunno
Jel ima nešto što bi se ipak moglo koristiti protiv grlobolje? :conf

Re: UPALA GRLA U TRUDNOĆI

18 ruj 2012, 10:14

kadulja :)
kupiš čaj od kadulje (ima u DM-u, ljekarnama...), prelije se vrućom vodom (cca 1 dcl) i malo odstoji, procijediš i s tim "grgljaš" grlo, ispljuneš, ne piti!
meni je to dosta pomagalo, lakše bi gutala...
bojala sam se uzimati neoangine i bilo šta sl. u tim prvim mjesecima...

Re: UPALA GRLA U TRUDNOĆI

18 ruj 2012, 10:18

uz kadulju, možeš grgljati i slanu vodu.
Uz konzultaciju s dr. možda možeš špricati tantum verde (ako te baš jako boli, no tad nije od hladnog soka).

Re: UPALA GRLA U TRUDNOĆI

18 ruj 2012, 10:37

Možeš Septogal pastile od Holyplanta - one smiju u trudnoći.

Re: UPALA GRLA U TRUDNOĆI

18 ruj 2012, 10:46

Koliko znam mozes one pastile od islandskog lisaja.

Re: UPALA GRLA U TRUDNOĆI

19 ruj 2012, 11:16

Propolis. Ima onaj sa onom štcaljkom kojom se baš može doći do grla. A postoji i bezalkoholni ako nebi htjela ovaj obični. Meni izlječio kroničnu upalu krajnika.

Re: UPALA GRLA U TRUDNOĆI

19 ruj 2012, 11:28

Kadulja se ne preporucuje u trudnoci.

Ja uvijek kad me boli grlo namazem izvana medom, stavim neku krpu/pelenu i sal. Prodje za par sati. Jeste malo odvratan osecaj lijepiti med po sebi, ali radi.

Re: UPALA GRLA U TRUDNOĆI

19 ruj 2012, 11:30

ja sam imala tri upale grla u trudnoći i dvije upale sinusa :ajme

uredno sam dobila atb :dunno

Re: UPALA GRLA U TRUDNOĆI

19 ruj 2012, 11:41

Meni dalI Septogal pastile...pa sad, aj ti budi pametan
Nego, iscijedi limun i otopi med u njemu i polako gutaj... ili, uprzi secera i mlika ( meni gadno za pit, ali brate pomoglo svaki put )

Re: UPALA GRLA U TRUDNOĆI

19 ruj 2012, 12:07

Kaya071 je napisao/la:Kadulja se ne preporucuje u trudnoci.


istina
nikako piti!
ali grgljati se može

Re: UPALA GRLA U TRUDNOĆI

19 ruj 2012, 12:26

Joj ja ne mogu taj špinani šečer ni primirišati...znam da uvijek svima pomaže ali nema šanse da ja to stavim u sebe :ajme no s obzirom da sam sad u takvom stanju da ništa ne osjetim ne bi ni skužila da ga jedem ;)
Skuhala sam si čaj od bazge, stavila unutra puno meda i limuna i sad ga pijuckam i na poslu...malo je bolje ali nos i dalje curi :ajme
Magistra mi je dala ovo za nosić http://www.marimer.com/images/spray_hyp ... e_zoom.jpg ali rekla je da nikako ne smijem uzimati operil kapi. Možda eventualno one efedrin za bebe ali nisam ;) A valjda bu bolje... veli mi doktor da bebica sve uzima za sebe pa da mi je oslabio imunitet... :luv
Odgovori