Sada je: 18 tra 2024, 14:27.

trudnoca il ne?

Informacije i razmjena iskustava vezanih uz trudnoću, rodilišta, porod, priprema za dolazak novorođenčeta. Trudnice, pridružite se i svakodnevnom ugodnom čavrljanju na svom generacijskom topicu!

Moderator/ica: Diami

trudnoca il ne?

PostPostao/la jelena123 » 15 sij 2013, 04:36

drage mame i one koje ce to postati..moje ime je Jelena. ja sam inace jako mlada cura..ali sam se registrirala na ovaj form kako bi cula vasa misljenja. meni kasni. menga vise od mjesec dana.. napravila sam dva testa i obadva su bila negativna.. citala sam vase komentare o ranim simptomima trudnoce i nisam se pronasla ni u jednom.. zelim cuti vasa misljenja...puno bi mi znacilo jer me vec pomalo strah...pozzz
jelena123
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 1
Pridružen/a: 15 sij 2013, 04:25

Re: trudnoca il ne?

PostPostao/la MON » 15 sij 2013, 08:32

Jelena, jako mlade djevojke znaju imati neredovite cikluse i vjerojatno nema razloga za paniku. Ali ima vrlo, vrlo ozbiljnih razloga da odeš ginekologu. I to što prije. Jer ako imaš seksualne odnose, onda moraš redovito raditi ginekološke preglede i dogovoriti način kontracepcije i to ne samo zbog zaštite od neželjene trudnoće već i zbog zaštite zdravlja općenito.

Držim fige da već danas dogovoriš pregled i da bude sve ok :)
Avatar
MON
Intelektualni snob
 
Postovi: 10652
Pridružen/a: 08 tra 2008, 14:34
Lokacija: Pymystansko dopisništvo Modre laste

Re: trudnoca il ne?

PostPostao/la Mary5 » 15 sij 2013, 21:12

jelena123 je napisao/la:drage mame i one koje ce to postati..moje ime je Jelena. ja sam inace jako mlada cura..ali sam se registrirala na ovaj form kako bi cula vasa misljenja. meni kasni. menga vise od mjesec dana.. napravila sam dva testa i obadva su bila negativna.. citala sam vase komentare o ranim simptomima trudnoce i nisam se pronasla ni u jednom.. zelim cuti vasa misljenja...puno bi mi znacilo jer me vec pomalo strah...pozzz



Draga,moj iskreni savjet ti je da se puno ne mislis nego da sto prije dogovoris pregled kod svoga ginekologa... Drzim ti fige da sve bude u redu.
24.06.2013 Gabriel <3
Avatar
Mary5
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 563
Pridružen/a: 07 sij 2013, 19:23
Lokacija: ŠI

Re: trudnoca il ne?

PostPostao/la zelja22 » 20 sij 2013, 12:16

Mislim da se ne radi o trudnoći..upravo kako ti je rečeno, jako mladim curama menga zna šarati i biti neredovita..tako da mislim da nemaš razloga sumljati na trudnoću..ali svakako se što prije naruči kog ginekologa jer budući da imaš odnose trebaš se redovno kontrolirati zbog sebe same i svog zdravlja..a i da naravno popričaš o kontracepciji i svemu tome.
Uglavnom, sretno :proljece
slika
zelja22
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 189
Pridružen/a: 25 stu 2011, 18:01

Re: trudnoca il ne?

PostPostao/la Diana001 » 21 sij 2013, 17:49

Slazem se s curama, nemas razloga za brigu ali otiđi na pregled. Jako je bitno da ides redovno na preglede i obavezno se posavjetuj s doktorom o kontracepciji.
Ja sam isto prije imala uzasno neredovite cikluse tako da znam kako je to, samo trebas na pregled i sve ce biti 5, ne tribas se nervirati. Sritno :hug
slika slika
Avatar
Diana001
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 798
Pridružen/a: 09 ruj 2012, 08:32

Re: trudnoca il ne?

PostPostao/la Suncokret6 » 22 sij 2013, 22:15

Pozdrav dame :joy
Imam jedan problem...
Spavala sam sa momkom sa kojim sam gotovo dvije godine u vezi... Spavali smo bez zaštite i eto...dogodilo se da je svršio u mene. :ajme
Naime ciklus mi je skroz na skroz neredovit a pilule sam prestala piti jer su mi smetale pa sam po doktorovom prijedlogu na stanci od 3 mjeseca.Stoga nemogu izračunat pravilno dali su mi bili plodni dani ili ne :strah
Menstruaciju sam dobila 31.12.2012. a spavali smo 06.01.2013. Nisam obračala pozornost na to sve dok mi nije počelo biti muka ujutro ali ne tjera me na povračanje,samo mi je muka,pregutavam slinu i neki čudan osjećaj u ustima.Počelo mi se vrtjet u glavi i pospana sam stalno,temperatura mi zadnjih tjedan dana ne pada ispod 37... Stalno moram piškiti i stalno sam gladna ali baš stalno... plus boli me u donjem dijelu trbuha i u križima ali nekad toliko jako da nemogu sjediti. Zadnja 3 dana mi se opušta krv iz nosa,samo tako,bez puhanja,bez napinjanja... kupila sam test i sad čekam jutro da ga uradim...i još su mi sise zadnjih tjedan dana koma,nemogu grudnjak obući na sebe kako me bole....
koja je vjerojatnost da sam zaista trudna i kad da očekujem pravilan rezultat na testu? :conf :dunno :mah
Suncokret6
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 1
Pridružen/a: 22 sij 2013, 21:55

Re: trudnoca il ne?

PostPostao/la badada » 22 sij 2013, 22:18

možeš ti i večeras napraviti test, na većini testova piše da nije bitno da je prvi jutarnji urin, bitno je samo da ga pravilno napraviš
sretno :)
07.09.2006. veliki zvrk
09.09.2013. mala zvrkica
Avatar
badada
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1621
Pridružen/a: 22 ožu 2007, 20:36

Re: trudnoca il ne?

PostPostao/la Malena31 » 23 sij 2013, 01:16

Suncokret ja ti mogu reći da je meni bilo slično zadnju menstruaciju sam imala 30.9 i 7 .10 sam zatrudnjela i evo me sad sam sam trudna 3.ipo mjeseca :srca ..... mene je odmah nakon dva dana počeli bolit jajnici i to baš jako i temperatura mi je bila isto 37 non stop .....mučnine doduše nisam nikako imala, a piškila sam svakih 5 minuta doslovno , i da cice su me bolile jako ...... iako sam ja uvijek imala redovite cikluse svakih 28 dana ne mora značit da su svim ženama plodni dani školski izračun, jer evo ja sam čist primjer suprotnog ....
slika
Avatar
Malena31
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 156
Pridružen/a: 16 pro 2012, 13:28

Re: trudnoca il ne?

PostPostao/la Izzy Lo » 24 sij 2013, 13:40

a ja sam cisti primjer da nije to sam tak.. i gotovo uvijek imam sve te simptome i gotovo sam sigurna da to sve psiha radi :)
eto svaka je zena drugacija i nemora biti da si trudna.. ustvari po meni su jako male sanse za to,a ako jesi onda se sve zene ko ja mogu plakati... eto.. mislim koliko su to apsurdne situacije..

oprostite na ogorcenom postu ali bas mi idu na zivce takve situacije tipa slucajno je svrsio ili puko je kondom ili nesto trece .. wtf
seksala sam se dugo sa zastitom, nikad nije puko.. bez zastite par g i nisam ostala trudna i sad pokusavamo godinu dana skoro svaki drugi dan i opet nista... ma uopce necu slucsat o tim slucajnostima :basnecu
Bebe su nešto kao travke tanane,
a liče i na zvijezdu visoku.
One su umilne pjesme lagane
i najsjajnije sunce u maminom oku.
Avatar
Izzy Lo
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 554
Pridružen/a: 03 lis 2011, 13:33
Lokacija: Kraljev grudobran :)

Re: trudnoca il ne?

PostPostao/la Malena31 » 25 sij 2013, 13:34

Izzy meni je žao što te ne ide ...i nadam se da ćeš brzo i ti .....ja nisam rekla da je meni slučajno mislim mi smo 15 godina u vezi nikad nam se nije dogodilo da je pukao kondom, a i dosta dugo bez zaštite pa nisam ostala ...al zadnjih par mjeseci smo radili na tome i baš taj mjesec kad se nismo nadali kako sam i napisala jer i zbog odvojenosti se i nismo nego taj dan i zato i znam točan datum kad sam zatrudnila je uspilo valjda zbog tog jer u psihi nije bilo presinga oko trudnoće ... sorry ako sam te svojim postom ikako povrijeila i nadam se iskreno da ćete uspijet što prije svoje želje ostvarit
slika
Avatar
Malena31
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 156
Pridružen/a: 16 pro 2012, 13:28

Re: trudnoca il ne?

PostPostao/la danijela81 » 25 sij 2013, 14:48

Izzy, a jeste išli na kakve pretrage?
kada par godinu dana pokušava (pogotovo ovako kao vi, svaki drugi dan), treba se obratiti doktoru. slažem se, nije to sam tak, pogotovo kod nekih. ali kod nekih žena i dođe sam tak, imamo takvih "slučajnosti" puno primjera u stvarnom životu. naravno da nije slučajno, ali dogodi se puno lakše nego kod nekih drugih.

suncokret, slažem se za test. prouči upute, i napravi ga, drugačije ne možeš znati.
iako, ja sam imala identične simptome još prije nego mi je kasnila, s tim da sam primjetila da su mi počeli smetati intenzivni mirisi, tako npr. kavu nisam mogla ni primirisati, ma ni biti u prostoriji u kojoj se kuha
Vi ste sol zemlje, vi ste svjetlo svijeta!
V. 03.11.2008. :luv
R. 11.06.2014. :luv
Avatar
danijela81
(pre)fina gospoja
 
Postovi: 10381
Pridružen/a: 26 svi 2008, 08:57
Lokacija: Osijek

Re: trudnoca il ne?

PostPostao/la Izzy Lo » 28 sij 2013, 13:20

ma ne.. sorry malena nisam mislila iskljucivo na tebi i bio mi je los dan.. nadam se da si trudna ako to zelis i da ce sve biti u redu...

a sto se nas tice mi smo bili na pretragama i sve je ok od tuda ta frustracija u meni.. al kao sto kaze malena valda se covjek trebao opustit a ne to shvati kao misiju..
i jesi li trudna?
Bebe su nešto kao travke tanane,
a liče i na zvijezdu visoku.
One su umilne pjesme lagane
i najsjajnije sunce u maminom oku.
Avatar
Izzy Lo
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 554
Pridružen/a: 03 lis 2011, 13:33
Lokacija: Kraljev grudobran :)

Re: trudnoca il ne?

PostPostao/la ančica28 » 30 sij 2013, 08:21

Izzy, koje pretrage si napravila? Svakako odi na detaljnije pretrage. Mi godinama nismo znali u čemu je problem, a svi doktori su govorili da je sve u redu, samo se treba opustiti,...
Majka jednog sina...
Avatar
ančica28
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1036
Pridružen/a: 15 pro 2009, 21:25
Lokacija: sjever

Re: trudnoca il ne?

PostPostao/la Izzy Lo » 30 sij 2013, 11:15

a briseve, hormone i kompletnu krvnu sliku, muz spermiogram ... ultrazvuk i ginekoloski s papom... u cemu je kod tebe na kraju bio problem?
Bebe su nešto kao travke tanane,
a liče i na zvijezdu visoku.
One su umilne pjesme lagane
i najsjajnije sunce u maminom oku.
Avatar
Izzy Lo
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 554
Pridružen/a: 03 lis 2011, 13:33
Lokacija: Kraljev grudobran :)

Re: trudnoca il ne?

PostPostao/la ančica28 » 30 sij 2013, 18:13

A prohodnost jajovoda? Kod mene je na kraju ispala endometrioza. Ne vidi se na ultrazvuku, tek nakon laparoskopije su to mogli dijagnosticirati.
Majka jednog sina...
Avatar
ančica28
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1036
Pridružen/a: 15 pro 2009, 21:25
Lokacija: sjever

Re: trudnoca il ne?

PostPostao/la MarinaPatrik » 02 vel 2013, 20:22

Drage mame zovem se Marina imam 27 godina iz Osijeka sam sve vas lijepo pozdravljam nova sam ovdje imam problem s ginekoloske strane u braku sam 6 godina imam sina od 6 ipol godina e sad problem je sto ne mogu zatrudnit pokusavam vec 4 godine i nista 2008 godine u 3 mjesecu sam uradila papa i pokazao je da imam cin 3 i naredne 2 godine sam stalno isla raditi papu pa na kolposkopiju mislili su da ce se cin povuci medutim nije prosle godine 25.4 sam operirana isla sam na konizaciju bila sam na 3 kontrole poslije operacije sve je bilo u redu i pokusala sam zatrudniti medutim opet nista sada sam zadnju mjesecnicu imala 25.12 prosle godine ciklus mi je svaka 32 dana znaci meni mjesecnica kasni neki 7 dana imam pritisak na mjehur cesto mokrim i dole me boli bila sam jucer kod ginekologice pregledala me i uradilaa vaginalni ultrazvuk i rekla da vidi zuto tjelo ili cistu to su njezine rijeci kad sam ju pitala da mi to pojasni rekla je samo da nije nista opasno neka za 10 dana naprvim test trudnoce ili ako dobijem mjesecnicu neka cekam da prode pa opet da dodem do nje a ja sam prije sat vremena kad sam isla mokriti tokom brisanja na wc papiru primjetila krv mjerila sam bazalnu temperaturu s danasnjim danom 4 jutra i non stom je ista 37 s 5 ili 37 s 4 dali je itko imao slican problem jako se bojim ne znam dal sam trudna dal je normalno da se krvari u trudnoci ili je posrijedi nesto drugo molim vas pomagajte jako sam ocajna zahvaljujem unaprijed..
MarinaPatrik
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 1
Pridružen/a: 02 vel 2013, 19:26

Re: trudnoca il ne?

PostPostao/la MON » 03 vel 2013, 22:10

draga marina, u trudnoći nije baš normalno da se krvari, ali se vrlo često događa i sve prođe ok. ako se kod tebe radi o trudnoći, to je jako rana trudnoća i tu se u principu ne može ništa nego pričekati. :hug

držim fige!
Avatar
MON
Intelektualni snob
 
Postovi: 10652
Pridružen/a: 08 tra 2008, 14:34
Lokacija: Pymystansko dopisništvo Modre laste

Re: trudnoca il ne?

PostPostao/la manchy456 » 29 tra 2013, 18:35

pozdrav svima!danas mi je 19. dan ciklusa,a menstruacijski ciklus mi je 28-34 dana i zadnja menstruacija bila je 10.04. te je trajala 6 dana.bitna stvar u svemu je da sam imala spolne odnose s dečkom i prije i odmah poslije menstruacije, a prakticirali smo prekinut snošaj. inače imam simptome pms-a od kojih su uvijek otečene i bolne grudi oko tjedan dana prije menstruacije,no ovaj put sam primijetila :
-negdje oko 9. dana ciklusa da su mi grudi i dalje otežane i bolne ,no to nije tipična bol kao u pms, nego probadajuća s donje strane i vanjske koja traje par sekundi, malo u lijevoj malo u desnoj dojci, ponekad imam osjećaj kao da gore iznutra, a bol se širi prema bradavicama, grudi su povećane , ponekad me i svrbe,ali ne i bradavice na kojima baš nemam neke promjene
- 14. i 15. dan ciklusa primjetila sam laganu sukrvicu na papiru tijekom brisanja, više roze boje što može biti ovulacijsko krvarenje, a može biti i implantacijsko, ako sam ovulaciju imala ranije. moram napomenuti da nikad nisam imala slična krvarenja
-zadnjih nekoliko dana par puta sam osjetila vrtoglavicu pri ustajanju, čak i sjedenju što inače nikad nisam imala, par puta zujanje u ušima, tlak je normalan
-povremeno osjećam laganu bol u donjem dijelu trbuha, sličnu onoj menstrualnoj,ali puno blaža
-nemam apsolutno nikakvog apetita, jedem na silu tek toliko da nešto ubacim u usta
-stalno osjećam neki umor

znam da je rano za test,ali svi ovi simptomi me bune jer ih nikad nisam imala,pa me zanima kakva su vaša iskustva u prvom,drugom tjednu trudnoće i je li koja od vas imala sličnu bol u grudima?
manchy456
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 2
Pridružen/a: 29 tra 2013, 17:47

Re: trudnoca il ne?

PostPostao/la Azzul » 29 tra 2013, 18:44

sve to mogu a i ne moraju biti simptomi trudnoće, može bit do promjene vremena i ovog naglog zatopljenja, meni se znalo sve poremetit pred ljeto i u kasnu jesen

šta se tiče trudnoće ja, recimo, nikakve osim klasičnog pms i izostanka menstruacije nisan imala, dok je prijateljica jednostavno znala od dana začeća (kako neman pojma) - no svaka žena je drugačija
znan da se sad čini dugo čekat al pričekaj tih tjedan dana (dakle na dan kad bi inače dobila) pa uradi test :wink
slikaslika Little miss July of 2012. & Little miss October of 2013.
We're sharing one eternity, living in two minds, linked by an endless thread impossible to break
Avatar
Azzul
rozo-ljubičasti po ebay-u
 
Postovi: 670
Pridružen/a: 06 sij 2012, 18:16
Lokacija: Split

Re: trudnoca il ne?

PostPostao/la manchy456 » 29 tra 2013, 19:17

hvala Azzul, mislila sam pričekati još barem tjedan dana, mislim da bi tad test mogao pokazat ako je u pitanju trudnoća i ako su simptomi već tako rano počeli
manchy456
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 2
Pridružen/a: 29 tra 2013, 17:47

Re: trudnoca il ne?

PostPostao/la carmina » 06 svi 2013, 14:49

Evo, postat ću i ovdje:
Jučer navečer (8. dpo) rikavala sam od bolova nekih pola sata, počelo je s oštrim probadanjem lijevog jajnika pa prema maternici. Moguće da je bila implantacijska bol, samo čudno mi je da je tako jaka, a opet moguće da je maternica još uvijek osjetljivija nakon kiretaže prije 7 tj. Poslije, cijelu noć i danas još pomalo osjetim neko lagano tupo boluckanje. Spotting nisam nikad imala pa ga ni ne očekujem. O je sigurno bila 13. dc, dokazano i jakim grčevima i BT. Nemam temperaturu, nikakvo svrbuckanje ni iscjedak pa mislim da nije riječ niti o upali.
Jel' imala koja slično iskustvo?
Ja '70.
Sve moje ljubavi:
mm '69; srećice '91 '94 '95 '99 '00 i anđeli '93 '13 i 2-'14
slika
carmina
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 357
Pridružen/a: 29 ožu 2013, 09:05

Re: trudnoca il ne?

PostPostao/la nika1986 » 09 svi 2013, 10:17

pozdrav,

ja sam se nedavno registrirala na ovaj forum kad sam imala spontani, ali eto sad sam se oporavila i već smo krenuli u akciju. Zanima me koliko test može biti lažno pozitivan, i da li je koja imala iskustvo s tim? Ja sam jučer napravila test a to je bilo 11 dpo i odmah mi je lijepo normalno sa dvije debele crtice pokazalo da sam trudna, i danas sam napravila drugi test druge marke i isto mi je pokazalO pozitivno. Zanima me što mislite i da li ikako može biti lažno pozitivno?
nika1986
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 6
Pridružen/a: 20 ožu 2013, 11:10

Re: trudnoca il ne?

PostPostao/la ciklama24 » 09 svi 2013, 10:38

Test ti neće biti lažno pozitivan...ako su netočni onda su lažno negativni ili se rezultat ne može očitati.
Čestitam! I pravac i ginekologu :buket
slika
Avatar
ciklama24
iš iš iš FP
 
Postovi: 2045
Pridružen/a: 11 sij 2011, 21:03
Lokacija: Zagreb

Re: trudnoca il ne?

PostPostao/la carmina » 09 svi 2013, 10:42

nika1986 je napisao/la:pozdrav,

ja sam se nedavno registrirala na ovaj forum kad sam imala spontani, ali eto sad sam se oporavila i već smo krenuli u akciju. Zanima me koliko test može biti lažno pozitivan, i da li je koja imala iskustvo s tim? Ja sam jučer napravila test a to je bilo 11 dpo i odmah mi je lijepo normalno sa dvije debele crtice pokazalo da sam trudna, i danas sam napravila drugi test druge marke i isto mi je pokazalO pozitivno. Zanima me što mislite i da li ikako može biti lažno pozitivno?



Koje testove si radila? Koliko ti traju ciklusi?
(Meni na 11. i 12. dpo minus, a hrpetina simptoma, samo u zadnjoj T-missed ab. je pokazalo tek blijedi + na 16. dpo)
Lažno pozitivni mogu biti jedino ako si uzimala hormone bhcg, inače ne!
Čestitam!
Ja '70.
Sve moje ljubavi:
mm '69; srećice '91 '94 '95 '99 '00 i anđeli '93 '13 i 2-'14
slika
carmina
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 357
Pridružen/a: 29 ožu 2013, 09:05

Re: trudnoca il ne?

PostPostao/la nika1986 » 09 svi 2013, 12:14

E pa imam uvijek točno svakih 28 dana. Uzela sam clearblu i gavignost tako nekako. I ne uzimam baš nikakve ljekove ni hormone. I stvarno svaki test je bio lijepo vidljiv nijedna crtica nije bila bljeda.
nika1986
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 6
Pridružen/a: 20 ožu 2013, 11:10

Re: trudnoca il ne?

PostPostao/la IINA » 09 svi 2013, 15:42

Pa čestitam. :buket
Kao što su cure napisale, nema lažno pozitivnih.
I držim fige da ovaj puta sve bude uredu :mah
------------------------------
Odluka da postanete roditelj, značajna je! Morate prihvatiti da će Vam srce zauvijek živjeti izvan tijela!
Avatar
IINA
Sveta krava
 
Postovi: 6922
Pridružen/a: 15 svi 2007, 14:45
Lokacija: mib

Re: trudnoca il ne?

PostPostao/la carmina » 09 svi 2013, 16:05

Česitam! :joy to je TO!
Ja '70.
Sve moje ljubavi:
mm '69; srećice '91 '94 '95 '99 '00 i anđeli '93 '13 i 2-'14
slika
carmina
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 357
Pridružen/a: 29 ožu 2013, 09:05

Re: trudnoca il ne?

PostPostao/la nika1986 » 09 svi 2013, 17:24

Hvala Vam drage moje :joy. Ja isto mislim da je to to. Dva testa nebi lagala valjda :hug
nika1986
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 6
Pridružen/a: 20 ožu 2013, 11:10

Re: trudnoca il ne?

PostPostao/la zlato » 15 lip 2013, 11:42

Pozdrav :) danas ujutro sam radila test, i prvo se pojavila kontrolna crta plava, a malo kasnije i druga crtica, ali jakoo blijeda i tanka.....
da li bi moglo značit trudnoću ?
zlato
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 1
Pridružen/a: 15 lip 2013, 11:35

Re: trudnoca il ne?

PostPostao/la Nikky » 15 lip 2013, 14:18

ovisi koliko je to "malo kasnije"? mislim da ako je u pet minuta da to znaci trudnocu. ako je nakon pet minuta onda se test vise ne tumaci.
Brzić 17.04.2011.
BaBa 11.07.2014.
Avatar
Nikky
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 504
Pridružen/a: 17 sij 2012, 11:57
Lokacija: Svedska

Sljedeća

Natrag na Trudnoća i porod

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.