Sada je: 29 ožu 2024, 07:59.

trudnoca il ne?

Informacije i razmjena iskustava vezanih uz trudnoću, rodilišta, porod, priprema za dolazak novorođenčeta. Trudnice, pridružite se i svakodnevnom ugodnom čavrljanju na svom generacijskom topicu!

Moderator/ica: Diami

Re: trudnoca il ne?

PostPostao/la Diami » 15 lip 2013, 18:44

U uputama testa ti točno piše u kojem roku se crtica mora pojaviti. Po mom iskustvu kontrolna se u pravilu pojavi gotovo odmah, a druga - ako si trudna - može biti i blijeda, ali mora biti u roku koji piše u uputama testa.
Avatar
Diami
ne stignem sanjati
 
Postovi: 5252
Pridružen/a: 30 lip 2008, 09:03
Lokacija: Poing

Re: trudnoca il ne?

PostPostao/la enny » 07 srp 2014, 15:16

pozz!! evo vidim da je tema malo starija, ali nema veze, nadam se da ce se nac netko da mi moze odgovorit. :)

dakle, nova sam tu. :mah ,pa evo ovako da ne duljim. ;)

Dakle, imam redovite odnose sa zarucnikom, uvijek koristimo metodu prekinutog snosaja. imam dosta neredovite cikluse :(
i sada mi kasni 16 dana, ali imam bolne grudi, pogotovo navecer i otecene bradavice. glava me boli. leđa me doslovno ubijaju :( iscjedak je zuckas, pomalo obilan. probava mi je losa, kao lagani zatvor, a bubuljice uzas izbijaju, nezz jel to moguce da je jedan od simptoma, ali inace u pms to nikad nemam..

mene zanima dali je netko imao slicne simptome ili sam si ja samo umislila? :shock

sto se testa tice radit cu ga za vikend, ako ne dobijem ovaj tjedan.

Sto se tice toga, jel zelimo bebu, zelimo..ali plan je uvijek bio poslije svatova, ali ako je i sad, nema veze, ja cu bit jako happy :joy
enny
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 4
Pridružen/a: 07 srp 2014, 13:32

Re: trudnoca il ne?

PostPostao/la Gabia » 07 srp 2014, 16:47

Dobrodošla enny :) Iskreno ja ti sa simptomima ne mogu puno pomoći - ja nisam imala nikakve, ali želim ti da test pokaže + :). Svakako javi ;)
slika
Avatar
Gabia
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 193
Pridružen/a: 02 stu 2013, 14:33

Re: trudnoca il ne?

PostPostao/la leptir422 » 08 srp 2014, 08:56

Ja sam ti radila prvi test na dan kad mi je trebala doći menga i druga crtica mi se pojavila nakon 3 minute.... ali sam je samo "pod povećalom" mogla vidjeti :D
Dijete koje sam dobila brakom P - 2007 + rođeno D - 2014
Avatar
leptir422
ne patim od forme
 
Postovi: 895
Pridružen/a: 16 tra 2013, 09:37

Re: trudnoca il ne?

PostPostao/la enny » 08 srp 2014, 09:33

Hvala vam, drago mi je da ste mi odgovorile. :)
Gabia, zar je i to moguce da nema simptoma.. ti si jedna od sretnijih ;)
leptir, jesi ti imala kakve simptome? znam da je svakoj zeni razlicito, ali mozda se pronađem u kojem.. :lol
nadam se da ce za vikend bit + velik kao kuca!!! :dada ako u međuvremenu ne dobijem :roll
javit cu vam, cim ga napravim ;)
enny
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 4
Pridružen/a: 07 srp 2014, 13:32

Re: trudnoca il ne?

PostPostao/la Gabia » 08 srp 2014, 12:02

Ja sam test radila mislim kojih 5 dana od dana kad mi je menga trebala doci. Ali cijelu trudnocu pa tako i pocetak sam dosta dobro prosla, tj. bez nekih posebnih simptoma i tegoba. Svega sam jednom povratila i to kad sam popila prenatal tabletu koja mi nije odgovarala. Tako da moguce je i bez mucnina to sve prezivjeti :)
slika
Avatar
Gabia
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 193
Pridružen/a: 02 stu 2013, 14:33

Re: trudnoca il ne?

PostPostao/la leptir422 » 08 srp 2014, 12:20

Kod mene ti je 5 dana poslije prvog testa -- drugi pokazao veliki + :D...
Simptomi do tog momenta: - implatancijsko krvarenje.... to ti je jedna mala crvena fleka par dana prije nego treba doći menga..... osjetljive cice, piškenje, lagane vrtoglavice.......
I ništa drugo
Zadnja izmjena: leptir422; 08 srp 2014, 13:58; ukupno mijenjano 1 put/a.
Dijete koje sam dobila brakom P - 2007 + rođeno D - 2014
Avatar
leptir422
ne patim od forme
 
Postovi: 895
Pridružen/a: 16 tra 2013, 09:37

Re: trudnoca il ne?

PostPostao/la enny » 08 srp 2014, 12:55

Mene je samo strah da se nisam lazno ponadala i umislila si, iako me leđa ubijaju, ne piskim cesto,sise me bole i mogu rec da sam umorna, vise nego inace..zna mi se lagano zavrtit i na dijeti sam (bila), sknila 10kg bez problema, nikakva zelja za hranom, ali sad jednostavno ne mogu odolit..stalno sam gladna.... vi ste imale lagane simptome, dosta sam cackala po netu i ima ih puno..nadam se da su i moji takvi i da je ipak beba, iako zarucnik kaze da sumnja, da smo pazili,ali ja se i dalje nadam :) :kiss ;)
enny
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 4
Pridružen/a: 07 srp 2014, 13:32

Re: trudnoca il ne?

PostPostao/la enny » 09 srp 2014, 14:48

Drage, menga je dns dosla, nazalost nista od moje bebe :place

Hvala vam sto ste mi odgovorile i podjelile svoje iskustvo samnom.

Nadam se da cemo se uskoro druzit na ovom forumu,kad budem i ja bila trudnica... :joy
enny
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 4
Pridružen/a: 07 srp 2014, 13:32

Re: trudnoca il ne?

PostPostao/la ESZTER1 » 13 ožu 2017, 15:35

Pozdrav svima,

molim Vas pomoć...znači M sam trebala dobiti u subotu 11.3., četiri dana prije toga imala sam nekakav spotting (dva dana nešto smeđe)...uglavnom radimo na bebici i ja sam se ponadala da sam trudna. Napravila sam hrpu testova koji su svi negativni, zadnji danas. Jel moguće uopće da je to bila implantacija? Ne bi li test već bio pozitivan, to je bilo u srijedu i četvrtak...nakon toga je prestalo a od M ni traga? Jel su nekom bili negativni testovi 7 dana nakon izostanka M a da je bio trudan?

Pozz
ESZTER1
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 2
Pridružen/a: 10 ožu 2017, 09:27

Re: trudnoca il ne?

PostPostao/la leptir422 » 13 ožu 2017, 16:32

A kažu da je najsigurnije gledati nakon 12tak dana.
Dijete koje sam dobila brakom P - 2007 + rođeno D - 2014
Avatar
leptir422
ne patim od forme
 
Postovi: 895
Pridružen/a: 16 tra 2013, 09:37

Re: trudnoca il ne?

PostPostao/la Diami » 13 ožu 2017, 17:04

Testovi su negativni ako je trudnoća eventualno premlada odn. ukoliko je ovulacija bila kasnije. Dakle, probaj kroz koji dan ako ne dobiješ M opet test, a ako bude opet negativan, onda otići ginekologu da provjeri nije li što drugo u pitanju (npr. zbog ciste može kasniti menstruacija ili izostati).
Avatar
Diami
ne stignem sanjati
 
Postovi: 5252
Pridružen/a: 30 lip 2008, 09:03
Lokacija: Poing

Re: trudnoca il ne?

PostPostao/la nevenera » 13 ožu 2017, 18:15

ja vadim betu kad sumnjam na trudnoću, to mi je najsigurnije.
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: trudnoca il ne?

PostPostao/la ESZTER1 » 18 ožu 2017, 10:37

Testovi ne lažu....bila sam kod dr. uzv nalaz i FSH 103...uglavnom prijevremena menopauza. Još moram vadit ostatak hormona, fsh sam otisla privatno, nisam mogla čekat. Znači li to da više nema šanse za trudnoću? Kako tako preko noći, prije par mjeseci ostala sam trudna bez pol frke ali je bio missed.. :( :( :( :(
ESZTER1
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 2
Pridružen/a: 10 ožu 2017, 09:27

Re: trudnoca il ne?

PostPostao/la nevenera » 18 ožu 2017, 13:29

ESZTER1 :hug jako mi je žao
što kaže dr, što sad?
trudnoća je moguća uz pomoć MPO, više imaš ovdje http://www.roda.hr/portal/neplodnost/porijeklo-neplodnosti/preuranjena-menopauza-pof.html
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Prethodna

Natrag na Trudnoća i porod

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.