Sada je: 15 svi 2024, 03:00.

Cudna trudnoca

Informacije i razmjena iskustava vezanih uz trudnoću, rodilišta, porod, priprema za dolazak novorođenčeta. Trudnice, pridružite se i svakodnevnom ugodnom čavrljanju na svom generacijskom topicu!

Moderator/ica: Diami

Cudna trudnoca

PostPostao/la Janja » 08 lis 2015, 12:33

Cure, imam problem i dosta sam zbunjena. Menstruacija mi kasni vise od mj dana, bila sam kod gin radio je uzv na kojem se nista nije vidjelo. Ja sam napravila test koji je bio pozitivan i sutra cu jos otic izvadit betu. Imam nekakve bolove u zelucu, pa mi dode slabost, uglavnom se osjecam cudno. Jel ikoja imala slicno iskustvo?
slikaslikaslika
Avatar
Janja
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1857
Pridružen/a: 18 pro 2009, 18:17
Lokacija: među zvijezdama

Re: Cudna trudnoca

PostPostao/la nevenera » 08 lis 2015, 12:49

najbolje možda izvadit betu
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Cudna trudnoca

PostPostao/la IINA » 08 lis 2015, 13:50

Pa što je dalje rekao ginekolog?
Može biti kasna ovulacija, no obzirom na bolove može biti I vanmaterična.
Svakako bi trebala tjedan nakon uzv-a ponoviti ga.
------------------------------
Odluka da postanete roditelj, značajna je! Morate prihvatiti da će Vam srce zauvijek živjeti izvan tijela!
Avatar
IINA
Sveta krava
 
Postovi: 6922
Pridružen/a: 15 svi 2007, 14:45
Lokacija: mib

Re: Cudna trudnoca

PostPostao/la Janja » 08 lis 2015, 16:57

Nije ništa rekao, samo da je maternica zadebljana i da napravim betu. Nije ništa puno komentirao, i samo je još rekao da su jajnici ok
slikaslikaslika
Avatar
Janja
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1857
Pridružen/a: 18 pro 2009, 18:17
Lokacija: među zvijezdama

Re: Cudna trudnoca

PostPostao/la leptir422 » 08 lis 2015, 23:02

Dvije bete u roku 48 sati.
Onda ćeš znati je li vanmaternična ili se samo još ništa ne vidi na ultrazvuku.
Imala sam vanmaterničnu tak da znam :(
Dijete koje sam dobila brakom P - 2007 + rođeno D - 2014
Avatar
leptir422
ne patim od forme
 
Postovi: 895
Pridružen/a: 16 tra 2013, 09:37

Re: Cudna trudnoca

PostPostao/la Janja » 08 lis 2015, 23:15

Jel bi moglo biti moguće da beta bude nagativna? Kakve si simptome imala kod vanmaternične? Jako sam zbunjena.
slikaslikaslika
Avatar
Janja
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1857
Pridružen/a: 18 pro 2009, 18:17
Lokacija: među zvijezdama

Re: Cudna trudnoca

PostPostao/la leptir422 » 09 lis 2015, 08:31

ja sam ti kod vanmaternične imala implantacijsko krvarenje kao i kod normalne trudnoće i spontanog prije toga... ali mi je vanmaternična bila atipična utoliko što me skoro ništa nije bolilo.
mislim, osjećala sam ja neko probadanje u predjelu jajnika, ali su mi rekli da je to cista (jer sam imala i cistu koja je pucala na tom jajniku) i ja sam ti jedno 5 tjedana lagano krvarila.... tako da nisam ni mislila da sam trudna nego sam i za to implantacijsko mislila da je zbog ciste
dok me nije presjeklo i dok se nisam srušila zelena u licu na poslu
i sa hitnom došla u vinogradsku... i skoro me doktor tamo na hitnoj poslao doma sa dijagnozom -- puknuće ciste na desnom jajniku
spasilo me to što je sestra rekla da su me u hitnoj doveli kao moguću vanmaterničnu i da su zbog toga dužni vadit mi betu.

Tad sam naučila da se za vanmaterničnu beta vadi 2x..... i završila na hitnoj operaciji u kojoj su mi odstranili desni jajovod.... :( - nelijepo iskustvo.... ali sam mjesec dana poslije ostala trudna i sve je bilo kako treba

Ali mi je moj ginkić kod te trudnoće poslije rekao da vadimo 2 bete u roku 48 sati kako bismo 100% bili ziher da nije vanmaternična jer sam mu došla da sam trudna, a plod se još nije vidio..... a ja od straha odmah skužila opet implantacijsko i lagano probadanje u jajniku pa si dala truda i napravila test da što ranije otkrijemo ako bude druga vanmaternična.... na sreću nije bila.... beta mi je bila uredno visoka.... zapravo mi je bila toliko visoka da je ginkić mislio da bih mogla imati i blizance..... :joy
Dijete koje sam dobila brakom P - 2007 + rođeno D - 2014
Avatar
leptir422
ne patim od forme
 
Postovi: 895
Pridružen/a: 16 tra 2013, 09:37

Re: Cudna trudnoca

PostPostao/la Janja » 09 lis 2015, 11:19

Ja sam oko 2 dana imala lagano krvarenje tj vise kao da bi obrisala krv i onda je stalo,ali me boli dolje, bas kao da imam mengu. Ja onako razmisljam mozda je do oplodnje doslo zadnji dan plodnih dana pa se zato nista nije vidjelo?
slikaslikaslika
Avatar
Janja
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1857
Pridružen/a: 18 pro 2009, 18:17
Lokacija: među zvijezdama

Re: Cudna trudnoca

PostPostao/la IINA » 09 lis 2015, 12:06

Plodni dan je samo jedan.
Al može biti da je bio kasnije u ciklusu.
Poslušaj savjet za betu i uskoro ćeš znati što je.
Držim fige da je sve ok.
------------------------------
Odluka da postanete roditelj, značajna je! Morate prihvatiti da će Vam srce zauvijek živjeti izvan tijela!
Avatar
IINA
Sveta krava
 
Postovi: 6922
Pridružen/a: 15 svi 2007, 14:45
Lokacija: mib

Re: Cudna trudnoca

PostPostao/la leptir422 » 10 lis 2015, 08:50

Ajd javi kad budes znala da ne brinemo :hug
Dijete koje sam dobila brakom P - 2007 + rođeno D - 2014
Avatar
leptir422
ne patim od forme
 
Postovi: 895
Pridružen/a: 16 tra 2013, 09:37


Natrag na Trudnoća i porod

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.