Sada je: 19 tra 2024, 00:48.

Spontani sa 9tj

Informacije i razmjena iskustava vezanih uz trudnoću, rodilišta, porod, priprema za dolazak novorođenčeta. Trudnice, pridružite se i svakodnevnom ugodnom čavrljanju na svom generacijskom topicu!

Moderator/ica: Diami

Spontani sa 9tj

PostPostao/la MaminMacak » 30 srp 2016, 21:01

Frendica iz Pule je trudna 9 tj i prokrvarila na Bracu.
Bila je danas kod ginica u Splitu i on joj je rekao da nema ploda ali da odmah ide za Pulu.
Jer kao ne zna se da li ce trebati kiretaza i sl.
No naravno njoj su sve stvari skupa s 2g klincem bili na Bracu i sad joj se ne cini pametni ni sjesti u auto i odmah voziti doma za vikend kad je najveca moguca guzva.
Planira ostati do ponedjeljka ovdje i onda jos jednom otici drugom ginicu (imate neku preporuku za Split?) i odluciti sto napraviti.

Sto uopce moze sada ocekivati? Veliko krvarenje? Temperaturu ako je nesto zaostalo? Ili se to uglavnom rjesi samo po sebi?

Ima li netko slicna iskustva?
pupoljcica 2002

etiketic 2009
Avatar
MaminMacak
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2447
Pridružen/a: 15 pro 2004, 18:40
Lokacija: Zagreb zapad

Re: Spontani sa 9tj

PostPostao/la zauvijekmama » 30 srp 2016, 22:41

da sam ja na njenom mjestu isla bih odmah doma
ja sam prokrvarila u 10tt i odmah mi je radjena kiretaza
ne znam kako su je pustili doma, a da nije kiretirana
jedino, ako nije potrebna i ako ce se sama "ocistiti"
R. - 2008.:cool
L. - 2015.
:mali
L. -2017. :mala
Avatar
zauvijekmama
Najljepše je biti mama!
 
Postovi: 4082
Pridružen/a: 11 pro 2006, 10:00
Lokacija: Zg

Re: Spontani sa 9tj

PostPostao/la Ina66 » 30 srp 2016, 22:51

Da sam na nhenom mjestu, ostala bih do ponedjeljka u Splitu i potrazila drugo misljenje.
Mislim da je veci rizik sjesti u auto i voziti se do Pule.
Moja preporuka je dr. Mimica. Ordinacija je u Poljickoj ulici (nije problem doci iz luke, tocno je izmedju dvije splitske bolnice), on je izvrstan dijagnosticar s vrhunskom opremom.
Avatar
Ina66
kuhinjska fly lady
 
Postovi: 33921
Pridružen/a: 01 srp 2001, 23:45
Lokacija: Split

Re: Spontani sa 9tj

PostPostao/la MaminMacak » 31 srp 2016, 01:04

Super hvala ina, tek u ponedjeljak moze saznati da li je na godisnjem?
Ili mozda u toj ordinaciji radi vise doktora?

Taj doktor u KBC Split joj je trabunjao da je mozda trudna 4-5 tjedana, a ona je vec bila na pregledu i zna da je trudna 9 tj a nalaz nikako nije za 9tj sto bi znacilo da je bio spontani. Ali znas ono kad ti dr ne vjeruje sto pricas jer nemas nalaze sa sobom. Tak da nije ulijevao bas nikakvo povjerenje.

Meni se isto cini da je putovanje prije ponedjeljka suluda opcija.

A stvarno ne kuzim ni ja kako ju nisu zadrzali u bolnici jer to bi mi jedino bilo normalno ako je nesto hitno.
pupoljcica 2002

etiketic 2009
Avatar
MaminMacak
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2447
Pridružen/a: 15 pro 2004, 18:40
Lokacija: Zagreb zapad

Re: Spontani sa 9tj

PostPostao/la Ina66 » 31 srp 2016, 07:27

To je privatna ordinacija i uvijek je netko tamo, prosli tjedan je bio i on.
Ni meni nije jasno sto je nisu ostavili u bolnici, a i ovo s nevjerovanjem pacijentu mi je isto previse.

Edit: Gynenova se zove ordinacija.
Avatar
Ina66
kuhinjska fly lady
 
Postovi: 33921
Pridružen/a: 01 srp 2001, 23:45
Lokacija: Split

Re: Spontani sa 9tj

PostPostao/la leptir422 » 04 kol 2016, 19:51

Moj ginkic nikad nije za kiretazu ako je krvarenje počelo samo od sebe. Kad sam ja imala spontani u 7 tjednu dogovorili smo da ide prirodno... imala sam pregled nakon 48 sati i nakon 7 dana. On je samo lagano sa spatulom izvukao neke veće komade. Zauvijek zahvalna. Spasio me kiretaze i oporavka od nje jer je sve išlo prirodnim putem.
Dijete koje sam dobila brakom P - 2007 + rođeno D - 2014
Avatar
leptir422
ne patim od forme
 
Postovi: 895
Pridružen/a: 16 tra 2013, 09:37

Re: Spontani sa 9tj

PostPostao/la Kletida17 » 20 sij 2017, 10:22

Bok cure,
evo da se i ja vama pridruzim...
ja imala spontani prosle godine u 6tt, to jest plod se prestao tada razvijati ali nije isao sam od sebe van... isla na kiretazu sa 9tt, jos je bilo vrijeme godisnjih, mora itd... pa da su bile ne daj Boze neke komplikacije, tek onda bih bilo sr...
Nadala sam se da ce otici samo od sebe ali nista :(
sada vec 4 mjeseca radimo na bebici i nadamo se da ce se uskoro primiti.... ici cu kod ginica za 2 tjedna (jer bas jucer dobila M), pa da vidimo kako ide sa ovulacijom...
nazalost u zivotu ne idu uvijek stvari kako planiramo, ali treba ostati pozitivan...
Kletida17
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 13
Pridružen/a: 19 sij 2017, 11:29

Re: Spontani sa 9tj

PostPostao/la Diami » 22 sij 2017, 19:49

Samo polako, treba vremena i da se tijelo, ali i psiha oporave. Ako je već dva puta došlo do trudnoće, bude i opet, samo treba vremena. Meni je trebalo 5 mjeseci, bio je missed ab (prestanak razvoja u 10tt, kiretaža u 12 tt).
Avatar
Diami
ne stignem sanjati
 
Postovi: 5252
Pridružen/a: 30 lip 2008, 09:03
Lokacija: Poing


Natrag na Trudnoća i porod

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.

cron