Sada je: 28 ožu 2024, 15:25.

Dianatal gel

Informacije i razmjena iskustava vezanih uz trudnoću, rodilišta, porod, priprema za dolazak novorođenčeta. Trudnice, pridružite se i svakodnevnom ugodnom čavrljanju na svom generacijskom topicu!

Moderator/ica: Diami

Dianatal gel

PostPostao/la Vanči » 23 srp 2017, 21:03

Pozdrav svima!

Ako već postoji ova tema slobodno me uputite na nju (nisam ju našla putem pretražnika).

Dakle, zanimaju me iskustva mama koje su koristile Dianatal gel na porodu. Čekam treće dijete, termin je u rujnu i razmišljam o nabavci tog gela. Nisam još načistu bih li ga uzela ili ne, znam da je dosta skup pa bih zaista voljela čuti imate li iskustva Dianatalom?

Hvala unaprijed!
slika slika
Avatar
Vanči
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 170
Pridružen/a: 02 pro 2009, 17:12

Re: Dianatal gel

PostPostao/la Cathy » 24 srp 2017, 09:33

Ja sam razmišljala da ga uzmem ali nisam. U Merkuru koriste gel za otvaranje, tako da dobro da nisam bacila lovu. S obzirom da ne znam dali se smiju koristiti zajedno.
2000
2002
2007
2016
Avatar
Cathy
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1914
Pridružen/a: 02 svi 2007, 22:28
Lokacija: Zagreb

Re: Dianatal gel

PostPostao/la Diami » 24 srp 2017, 10:17

Iskustva nemam, malo sam guglala po Njemačkim stranicama i nema konkretnih informacijama. One koje su ga koristile vele da im je bilo ok ili da nisu primijetile neki efekt. Ono što mene čini skeptičnom je da je sastav ustvari voda, zgušnjivač i još jedan (farmaceutski gledano neaktivan) sastojak. U osnovi to je običan gel za podmazivanje. Budući da je ustvari beba ionako "sluzava" pri porodu, argument smanjenog trenja je nekako "labav". Većina liječnika i babica je mišljenja da nema koristi, ali može ženi psihički pomoći da se osjeća "pripremljenijom" za porod, pa tako pozitivno utjecati na porod (placebo efekt).

Proizvođač je radio studiju nekakvu, ali nije dvostruko slijepa, tako su navodno dokazali da djeluje pozitivno na skraćivanje zadnje faze poroda (istiskivanje), one druge dvije stvari koje navode kao djelovanje (skraćivanje prve faze poroda i pozitivan utjecaj na sprečavanje ozljeda zdjelice i perineuma) uopće u studiji nisu istraživala odnosno ne spominje se.

Ima naravno i babica koje kažu da je super, ali fali konkretnih izjava, sve je onako "rekla kazala", izgleda da je to koristilo dosta žena koje su dobile uzorak na poklon (od babice ili ginekologa), od kojih je bilo za pročitati komentara "da moram platiti ne bih kupila".

Nekako mi se čini da bi masaža pri porodu i pažljivo vođenje poroda bilo efektivnije od gela, ali to je tek onako - moj zaključak na temelju pročitanog.
Avatar
Diami
ne stignem sanjati
 
Postovi: 5252
Pridružen/a: 30 lip 2008, 09:03
Lokacija: Poing

Re: Dianatal gel

PostPostao/la Vanči » 24 srp 2017, 13:07

Hvala vam,cure. I sama vise naginjem tome da ga ne nabavljam, ali me zanimaju sve opcije.
slika slika
Avatar
Vanči
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 170
Pridružen/a: 02 pro 2009, 17:12


Natrag na Trudnoća i porod

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.