Sada je: 14 svi 2024, 04:54.

PRVA MRKVICA - trilogija o hrani i ostalim radostima

O dojenju, (na)dohrani i prehrani djece.

Moderatori/ce: Diami, nevenera

PRVA MRKVICA - trilogija o hrani i ostalim radostima

PostPostao/la Franka » 22 svi 2002, 00:14

Evo i trećeg dijela! <
>Danas sam mu dala 3 žličice jogurta i do
o je prošlo, za sada. Čak mu se i sviđalo. Bojim se tih mliječnih proizvoda zbog lošeg iskustva do sada. Kad god sam spomenula pedijatru povraćanje ad. mlijeka rekao je da se ništa ne
inem, da je on navikao na moje pa da zato ovo povraća. Samo da nije neka alergija na mlijeko.<
>Danas sam imala pismeni iz engleskog. Prijevod sa eng-hrv i o
nuto. Ovo prvo sam napisala, a prijevod na engl. sam napisala nešto više od 1/4. Tekst je bio otprilike: Bilančna suma porasla je za 14,2% u odnosu na proteklu godinu, od čega je strukturu aktive činio dio oročenih depozita a udio vrijednosnica te obveznica RH stečenih udjelom u stranim bankama minimalni dio pasivnih razlika. Sad sam bezveze nadrobila ali točno u tom stilu je bio čitav text. Da i ja sam se srela s pitanjem kad ćete imati još djece a svi su me pitali tko će ga čuvati.<
>Danas sam bila s njim i mamom u šetnji i ja odem u dućan, a mama me čeka s malim ispred. I ja izlazim, vidim ona s nekim priča, meni nepoznati ljudi s djetetom u kolicima. Ja dođem, veli žena dobar dan, kao oni imaju curicu pa da ih upoznaju da se druže, bla, bla... I ja bezveze, da nešto pitam pitam koliko je mala stara (mada ne volim takve prazne razgovore), kaže 12 mj. A on? 11. 11??? Pa on je premali za 11 mj. Do
o, šutim ja. To je prvi put da netko kaže da je premali, svi kažu kako je velik. A da li on hoda? Ja reko ne. NE????? Pita ju moja mama a curica? Sad ja očekujem da će reći da je prohodala sa 6 mj. kakvu je facu napravila. KAže ona, ne hoda samostalno, ali u hodalici je super. Vidim ja s kim imam posla, pa kažem mami da požurimo. Ali ne da se ova smesti... A jeste li ga već upisali u jaslice? Nismo, baka će ga čuvati. Joj, pa to vam je velika greška. Ne možete vi njega čuvati kako ga mogu oni u jaslicama (da, da bude svaki 2 dan bolestan), to nije do
o... Na to ja okrenem kolica i kažem da moramo ići. Tako volim ta pametovanja, i to nasred ceste, nikad ljude u životu vidjela.<
>Ne znam da li nije gladan kad neće jesti, evo danas je fino pojeo. Najgori mi je taj 3 o
ok, uvijek dobije bananu ili jabuku s keksom, ili Hipp voće. Nemam mu što drugo dati, kašice ne podnosi, ne izdajam se, a i kad sam pokušala s müslijem i mojim mlijekom, nije baš išlo.<
>Danas ga nisam dojila između doručka i ručka, tako je ispalo kad me nije bilo, i nije bilo nikakvih problema. Popodne isto nije htio dojiti. Zapravo uopće ne znam kako znati kad je vrijeme da se izbaci dojenje. Meni se čini da mu ja ne dam čitav dan da on ne bi ništa zanovijetao. Samo navečer i po noći je bitno. Tako mi se čini, sad ne znam....<
>Ako ja nastavim ovoliko pisati,
zo ćemo otvoriti 4 dio. Laku noć!!! <i></i>
Franka
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 212
Pridružen/a: 30 pro 2001, 02:11

Re: PRVA MRKVICA - trilogija o hrani i ostalim radostima

PostPostao/la djecakovamama » 22 svi 2002, 23:00

Super si nam stavila naslov - onaj stari je vec bio skoro izvan tokova <
><
>Kako je Tin, da li se javila reakcija na jogurt? Nadam se da ne. Meni je jogurt super stvar i drago mi je da ga je Zvonimir zavolio kao i sir, samo poslije jogurta
zo ogladni. Mozes ga pomijesati sa pola male Hipp vocne kasice i dodati malo keksa ...<
>Nama je taj treci o
ok sad u zadnje vrijeme - malo kruha s puterom, sir i jogurt ili ta kasica za koju nisi sigurna da ce je Tin do
o podnijeti zbog ranijih iskustava.<
>Ni ne znam sta bih ti mogla predloziti . Mozda da kad se navikne na jogurt u njih stavis musli ili Milupine kasice 7 vrsta zitarica i malo nekog voca ???? Vidjeces vremenom sta ce da zavoli... <
><
>Evo citam tvoje impresije sa pismenim iz engleskog - pa ja ti ti nista ne bi znala napisati - grozno! Sve strucna terminologija! Ne znam da li si se ti ranije bavila s tim izrazima, ja bih napisala tri rijeci ... jer se s tim nisam sretala u zivotu - a pogotovo na engleskom jeziku.<
><
>Sto se tice ljudi i komentara - to ti ni ja ne volim!<
>A alergicna sam na ljude koji "mjere" djecu i prvo im je pitanje koliko ima kg, ufffffff...<
>Ti si super, ja bih odmah na komentar da mi je dijete malo (veliko, mrsavo, debelo, krivo, pravo ...) pitala iste je li im to njihovo dijete ima klempavo desno/lijevo uho od neispravnog spavanja na toj strani ili od rodjenja ??? Iako su meni klempave usi simpa, znam da ljudi ne vole takve komentare...<
><
><
>Kod nas nista novoga. Zvonimir se bidi i nece vise dojiti po noci kad se probudi, vec malo place i smiri se za 3-10 min, Tek bi da jede u 5 ujutro. po danu imamo jos dojenje prije popodnevnog spavanja - kao sto kazes - moze, ali ne mora, samo je uvece pred spavanje bitno.<
>meni jos uvijek traju kozice, puna sam krastica, pa ni sutra ne idemo na plivanje i tako mí je krivo zbog toga, vec 4-ti put zaredom, a ako i on dobije kozice, onda propustano slijedece sate ... <
>Imala sam te i nesto pitati, ali sad se ne mogu sjetiti, do sutra <i></i>
Life is not about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain!


slika

slika
Avatar
djecakovamama
pošla ALFAkoka u dućan
 
Postovi: 3671
Pridružen/a: 21 lis 2001, 23:57
Lokacija: Prag

Re: PRVA MRKVICA - trilogija o hrani i ostalim radostima

PostPostao/la Franka » 23 svi 2002, 00:26

Samo na kratko, već sam skoro zaspala uz dosadni film iz videoteke....<
>Danas nije uopće htio jogurt. Ne znam, možda je bio prehladan, onda sam mu malo zgrijala, ali više nije htio. A 3. o
ok je uvijek u suzama, baš ga neće.<
>Kako znaš da Zvonimir neće jesti po noći, ponudiš mu pa neće ili ga ni ne dižeš iz kreveta? Ja skačem čim ga čujem da se počne vrtiti, možda ne bih trebala. Jednom se već probudio večeras.<
>Kad ti misliš početi s mlijekom, s godinu ili kasnije?<
>Držim fige da kozice što prije odu svojim putem i puste vas na miru.... <i></i>
Franka
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 212
Pridružen/a: 30 pro 2001, 02:11

Re: PRVA MRKVICA - trilogija o hrani i ostalim radostima

PostPostao/la djecakovamama » 23 svi 2002, 21:46

Kod nas bas nista novoga.<
>Ja se ubijam od dosade, a i od vrucine.<
>Sto se tice dojenja po noci - pa to ti je zadnje 2-3 noci, tako da ne mogu reci da je sad tako. Uglavnom, on se probudi i ja ga moram odmah vaditi iz krevetica, inace bi bila vriska i jos vece razbudjivanje. Uzmem ga i stavim u "polozaj - dojenje" ali ne skidam majicu i ne otkopcavam grudnjak, samo ga priljubim uz sebe, i on tako zaspe te ga za par minuta vratim u krevetic. <
>Ali, isto tako, zna poceti sa placem i ja se onda udmah pripremim za dojenje, posto ne zelim da cekam da bas pocne vriska jer ga poslije treba uspavljivati pola sata.<
>Tako ti on sad najcesce jede u pet ujutro, ali isto se budi ko i prije - nekad 2 a nekad 3 puta.<
><
>A so se tice hrane - stvarno jede super, bas sam zadovoljna, ali on i kaki cesto - 2-3 x dnevno. A pisala sam ti u pretproslom postu kako jedemo, bas da vidis da je izmedju o
oka velika vremenska pauza, pa bas fino jede jer ogladni. A mozda je to kod Tina faza ... ja bih pokusala izbjeci suze i plac, da ne zamrzi zlicicu i hranjenje.<
>javicu se bye <
> <i></i>
Life is not about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain!


slika

slika
Avatar
djecakovamama
pošla ALFAkoka u dućan
 
Postovi: 3671
Pridružen/a: 21 lis 2001, 23:57
Lokacija: Prag

Re: PRVA MRKVICA - trilogija o hrani i ostalim radostima

PostPostao/la Franka » 24 svi 2002, 00:03

I ja bih izbjegla, ali ne znam kako, odjednom ga hrana više uopće ne zanima. Jedino ručak normalno pojede, ovo sve ostalo je na prevaru. Dam mu nešto da se igra, pa onda otvara usta (znači jeo bi!), a ako ga samo hranim, plače i maše rukama ispred usta tako da uvijek okrene žličicu prije nego dođem s njom do njega. <
>Baš me to žalosti. A jogurt ni čuti. Napravi kiselu facu i ne otvara usta. Samo je prvi dan fino jeo, ali mu onda nisam htjela dati puno jer je prvi put. Ništa, ja ću pokušavati.... Noćas se probudio ne znam ni ja koliko puta. Nekako ga spustim, za 5 min Goran zakašlje u snu, a on počne plakati. Nisam pola sata sastavila čitavu noć. Zato ga je muž ujutro ustao u 8, a ja sam do 11 odspavala.<
>Nemam ideju što da mu kupimo za rođendan, jeste vi razmišljali? Trenutno ga jako zanima telefon. <i></i>
Franka
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 212
Pridružen/a: 30 pro 2001, 02:11

Re: PRVA MRKVICA - trilogija o hrani i ostalim radostima

PostPostao/la djecakovamama » 24 svi 2002, 18:45

Mi smo isto lose spavali po noci. Nije se tako puno budio, koliko kad se probudi place i nece se smiriti, ni dojenje, ni nosanje i nakon 5 - 10 min se smiri ko da nista nije bilo i pocne se smijati u snu! <
>Sad mi je postao najveci problem spustiti ga u krevetic, za vrijeme spustanja se probudi i opet ga dizi. <
>Jako se bojim da im to ne preraste u jos vecu (goru) naviku, ne znam kako rijesiti taj problem uspavljivanja kad se po noci probudi i kako izbjeci to budjenje. Jesmo li mi jedine (mislim na mame koje doje)?<
><
>Hrana: ujutro jede najcesce oko 8,30 kad ovdje pocinju Teletabisi - koje obozava - tako da mu pocnem davati dorucak nesto prije pocetka, kad mu dosadi - pocnu Teletabisi i sve pojede.<
>Rucak - jako je gladan i sve pojede. Negdje na sredini rucka mu malo dosadi i onda pocne bacati svoj pribor i tanjuric a ja mu dodajem i usput ga hranim. Isto pred kraj rucka dobije koricu kruha i nju glodje dok ga ja hranim. Bez toga ne ide!<
>Vecera - opet je gladan i hoce jesti s tim da uvijek ispred sebe ima nesto sto baca (najcesce, opet, svoj pribor) i mora imati nesto da gricka dok ga hranim.<
>Zasto ti ovo pisem: da vidis da je i kod nas neophodna animacija - ali ne nesto previse. Mora nesto ili gledati - ja mu pustim svako jutro Telet. i to je sve za taj dan od gledanja TV-a, ili mora nesto bacati ili mora nesto glodati. <
>Zvonimir je sada u fazi da sve samo baca oko sebe i da gleda gdje je to palo i da trazi od mene da mu dodam, tako da se sad (bas ovog trenutka) hrani sa svim mrvicama koje su mu pale na pod od uzine/vecere.<
>Danas ga glkedam cijeli dan, jos uvijek nikakvih simptoma v.kozica, vidjecemo.<
>Ja imam puno manje krastica, ali jos uvijek ne izgledam kao humano bice <
><
>Rodjendan! Miti o tome stalno pricamo. Mislim neki kamion, da moze da ga gura i da trpa svasta u njega. Lego ima vec jedne - mozda mu kupimo jos koje, ne znam, ne bih htjela da se samo na njih uci, ve bi mu kupila neke kreativne drvene kocke, ma imam 100 ideja, mozda mu muz kupi neku igracku, a ja malo odjecice ... Ne mogu docekati!<
>BTW Imamo nekoliko telefona: imitacija mobilnog, imitacija pravog, i neki tako kao mobilni samo veci i tezi, od Fisher P., svi su ga zanimali jako kratko vrijeme, i svi su boli pokloni ... <i></i>
Life is not about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain!


slika

slika
Avatar
djecakovamama
pošla ALFAkoka u dućan
 
Postovi: 3671
Pridružen/a: 21 lis 2001, 23:57
Lokacija: Prag

Re: PRVA MRKVICA - trilogija o hrani i ostalim radostima

PostPostao/la Franka » 24 svi 2002, 23:47

Meni je to oduvijek bio problem, spustiti ga u krevet a da se ne okrene na leđa i počne plakati. Tako da mora spavati dok ga spustim pa da ni ne skuži, ili se bar tako pretvara <
>Imao je jednu kratku fazu (joj di su ta vremena) da bih ga mogla budnog staviti, on se malo smije, priča i zaspe (to po noći isključivo), ali na žalost
zo ga je prošlo.<
>Danas mi gotovo nije ni spavao po danu. Popodne sam ga uspavljivala pola sata, spustim ga, plače i jedva nekako uspije mi zaspati u rukama i dođu ovi ispod prozora i počnu vikati: mladoga krumpiraaaaaaaaaaaa, a on digao glavu, gleda tko je sad to.... Poludila sam.<
>Možda Zvonimir izbjegne kozice.<
>Idem sad u krevet. Danas opet jogurt nije htio ni nacrtani. Dala sam mu ujutro malo tvrdoga sira, probao je i bacio. Kad smo vani stalno skida kapu s glave i baca ju. <i></i>
Franka
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 212
Pridružen/a: 30 pro 2001, 02:11

Re: PRVA MRKVICA - trilogija o hrani i ostalim radostima

PostPostao/la djecakovamama » 25 svi 2002, 00:05

Ista pjesma i kod nas, kaze mi muz da Zvonimir isto baca kapu kad se setaju navece poslije posla. A ja da poludim jer ovdje uvijek puse vjetar.<
><
>Franka, kakvog mladog krumpiraaaaaaaa??? ko vice?????<
>Prodavaci? Zivis blizu placa? <
><
>Mislim da ce Zvonimir ipak dobiti kozice nekakav mi je tih bio pred spavanje i samo mi se umiljavao i vidjela sam da ima podocnjake - a do
o je spavao po danu i izmjerim mu temperaturu - 37,4 hmmmm, sutra-prekosutra cu znati na cemu smo.<
><
>I mi smo imali faze samouspavljivanja i gugutanja u kreveticu a sad je to past tense ... i samo sto nam 2 noci spava kako - tako ok, poslije je jos gore ...<
>Fino spavajte <
><
> <i></i>
Life is not about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain!


slika

slika
Avatar
djecakovamama
pošla ALFAkoka u dućan
 
Postovi: 3671
Pridružen/a: 21 lis 2001, 23:57
Lokacija: Prag

Re: PRVA MRKVICA - trilogija o hrani i ostalim radostima

PostPostao/la djecakovamama » 25 svi 2002, 18:53

Smrc!<
>probudili smo se sa kozicama (2 kom). Nema temp, super je raspolozen ... <
>Cujemo se <i></i>
Life is not about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain!


slika

slika
Avatar
djecakovamama
pošla ALFAkoka u dućan
 
Postovi: 3671
Pridružen/a: 21 lis 2001, 23:57
Lokacija: Prag

Re: PRVA MRKVICA - trilogija o hrani i ostalim radostima

PostPostao/la Franka » 25 svi 2002, 23:05

Eto, kao da si znala, očekivala si ih za vikend.... Držim vam fige da prođu što bezbolnije. Reži mu noktiće da se ne izgrebe. Ovdje ti, kad je sezona, idu prodavači između stambenih zgrada, s kamionima i prodaju krumpire, zelje, jabuke i ne znam ni ja što već.... To je na veće količine, krumpiri su u vrećama, od 30 kg ili više, ne znam (u stvari kako su došla teška vremena sigurno sad prodaju i na manje). Da ne moraš tegliti s placa ili iz dućana, onda oni to pred kuću dovezu pa prodaju. Uostalom, tvoj Krešo to sigurno zna, pitaj ga! A to sve neki grlati ljudi.... Kad sam živjela na 15. katu i nije se tako čulo, ali sad na 1. je druga priča.<
>Danas smo prošli bez popodnevnog dojenja, takva je bila situacija, bili smo u gradu, poslije kod moje mame, kad smo došli kući već je prošlo 7.... Mislim da on ne bi imao ništa protiv da ja ukinem dnevna dojenja, on prihvati kad mu dam, ali ništa se ne buni ako i nema. Čak mi je i fino pojeo večeru, bez bunjenja 2 male voćne kašice... Još da mi se riješiti tog voća navečer, kažu da je voće najbolje ujutro, ali jednostavno nemam alternative. Ne znam da pokušam opet nešto s ad. mlijekom, možda je sad prošao tu fazu, ili sa sojinim mlijekom, nisam pametna. Možda i njemu to teško padne na trbuščić prije spavanja. <
>Popodne nije spavao, pa smo ga okupali ranije i već u pol 9 je zaspao. Ali se zato već jednom probudio... Kad se tako
zo probudi samo mene traži (Goranu plače), a po noći ne bira... Inače svima se smiješi (nepoznatima) i kad mu se netko o
ati onda onako nagne glavu u stranu kao da se srami... tako da kad smo u šetnji popričam sa svakim 2 prolaznikom jer se svi zakače za njega. Mali glumac.<
>Čuvajte se.... Jesu tebi u prolaznoj fazi? <i></i>
Franka
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 212
Pridružen/a: 30 pro 2001, 02:11

Re: PRVA MRKVICA - trilogija o hrani i ostalim radostima

PostPostao/la djecakovamama » 25 svi 2002, 23:30

Evo, bas sam pitala Kresu za prodavace, kaze on da - jos mi dodaje da je to dobar biznis - Boze, samo na posao misli <
><
>A vidis, ja ti zamisljam bas drugacije da bi trebao imati jelovnik negdje od godine dana ...<
>Ja bih htjela da ima onako normalan dorucak: kruh s putrom, sir, jogurt, mozda i koju vockicu ali kao uzinu, pa rucak, pa uzina voce i kasica za laku noc ... ali to kad bude malo veci. Ujutro on pojede puno i bojim se da ga to voce ne zasiti dovoljno, pa mu dodam malo Milupinih 7 zrna kase. <
>Ja cu do daljnjeg - dok ne ozdravi - dojit po danu, a poslije cu vidjeti. Htjela bih da to bude spontano ... A za ujutro i navece ne bih jos prekidala, to mi je najzgodnije, ionako malo pije po danu, a i ne znam koje mlijeko da pocnem koristiti. Ja sam sada skoro sigurna da mu dojenje dodje kao da se napio mlijeka, a ne kao neki o
ok, kao kad je bio mala beba.<
><
>Mozda da probas jednom kupiti onaj Gute Nacht Brei i das mu samo 2-4 zlicice, da vidis hoce li ti povratiti? I tako probas par dana dok ne vidis da na to ne reagira? Ako bi opet ragirao to ti je pokazatelj na mogucu alergiju na kravlje mlijeko, a ta alergija najcesce "iscezne" oko 18. mjeseca.<
>Ja sam izbezumljena od alergija, jer ih u ovom velikom gradu skoro svako drugo dijete ima i svugdje upozoravaju na to. I bas se bojim iako ni muz ni ja nismo alergicni ni na sta.<
><
>Inace Zvonimir se isto non-stop smije, jako je pozitivan i rijetko place.<
>BTW Sve hocu da ti napisem, pa zaboravim; budi sretna da ce ti mama cuvati Tina kad (ako) pocnes raditi <i></i>
Life is not about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain!


slika

slika
Avatar
djecakovamama
pošla ALFAkoka u dućan
 
Postovi: 3671
Pridružen/a: 21 lis 2001, 23:57
Lokacija: Prag

Re: PRVA MRKVICA - trilogija o hrani i ostalim radostima

PostPostao/la Franka » 25 svi 2002, 23:38

Vidiš, to nisam znala da se ta alergija na mlijeko gubi. Pokušat ću nešto. I meni se čini da je dojenje više ovako, jer mu je fino. Jer kad je gladan, to ga definitivno ne zasiti.<
>Stalno te hoću pitati pa zaboravim. Jel ima Zvonimir cipelice? Tin još nema, kako kažu dok ne prohoda mu ne trebaju. Baš sam pitala i ove gospođe iz Ljubljane kad su bile tu, isto su mi rekle. E sad kad smo u šetnji, on izgleda ko siromašak samo u čarapicama, a i puno manje bebe već imaju cipele. Muž zapeo da mu kupimo cipele za rođendan. Ne znam ni sama, da mu kupimo jedne samo za kolica, dok smo vani, a po kući da je bos. Nemam pojma, što ti misliš? <i></i>
Franka
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 212
Pridružen/a: 30 pro 2001, 02:11

Re: PRVA MRKVICA - trilogija o hrani i ostalim radostima

PostPostao/la djecakovamama » 25 svi 2002, 23:47

I mi smo ko sirotinja samo u carapicama. Mozes mu kupiti neke lagane "papucice" tek fola radi, ja necu Zvonimiru kupovati dok ne prohoda. Te kvalitetne djecije cipelice cu ionako jako, jako skupe s obzirom da se nose tek nekoliko mjeseci, pa mi nekako bezveze da mu kupim skupe cipelice samo za kolica. Ali definitivno cu mu kopiti neke sandalice ili papucice cim pocne malo da hoda.<
>Cujemo se sutra ... <i></i>
Life is not about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain!


slika

slika
Avatar
djecakovamama
pošla ALFAkoka u dućan
 
Postovi: 3671
Pridružen/a: 21 lis 2001, 23:57
Lokacija: Prag

Re: PRVA MRKVICA - trilogija o hrani i ostalim radostima

PostPostao/la Franka » 26 svi 2002, 23:39

Kako je Zvonimiru danas? Zašto kažeš da nema temp., što uz kozice ide i temp?<
>23h, već se 2x probudio. <
>Danas sam mu kuhala povrće, što sam dobila od bio-proizvođača, ali bilo je onih končića od kolerabice valjda, izgleda da je malo stara. To mi se baš nije sviđalo, ali on je pojeo skoro sve, nije se ništa bunio. Jogurt ni čuti. A ja pokušavam i dalje. U zadnje vrijeme je nekako izbacio popodnevno spavanje, ujutro dosta odspava, oko 2, danas je 2 i 1/2 sata, i onda mu je kriza negdje oko 7. Prije neće spavati, a šta da mu radim u 7... Tako ide ranije spavati, u 9 već spava.<
>A ja sam noćas noć probdjela. I on se često budio, ali ja nisam mogla nikako zaspati. Odvikla sam se kave u trudnoći, ni prije ju nisam baš puno pila, 1 rijetko 2 na dan. U trudnoći sam i to izbacila. Sad znam ponekad popiti ujutro i to mi ne smeta. Ali ako popijem popodne.... A to sam baš jučer napravila kad smo bili vani. Obećala sam si noćas da to neću više ponoviti. Isto mi se dogodilo nedavno kad sam pila colu. Izgleda da mi se organizam odvikao od toga i baš burno reagiram. Tako sam u noćašnjem razmišljanju o svemu i svačemu (čak sam se i na trbuh okrenula, moju nekadašnju omiljenu i jedinu pozu za spavanje, ali nije pomoglo) sjetila jedne kolegice s posla, pričala mi je da kad joj je prvo dijete počelo spavati cijelu noć, s nekih 3 god., onda je dobila drugo, pa opet ispočetka. Kad je drugo s 3 god. počelo spavati, onda više ona nije mogla i kaže da se od onda stalno budi nekoliko puta po noći i ne može dugo spavati ujutro, tako se navikla. I meni se čini da ću tako nekako završiti. A ja tako volim spavati........ <i></i>
Franka
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 212
Pridružen/a: 30 pro 2001, 02:11

Re: PRVA MRKVICA - trilogija o hrani i ostalim radostima

PostPostao/la djecakovamama » 27 svi 2002, 23:39

Evo me tek sad. Kreso si je skinuo neku "super" igricu pa ne mogu do kompjutera ... <
>Mali mi je jedva zaspao. Ima cca 20-ak kozica, a veceras su ga, izgleda, pocele svrbiti pa je jedva zaspao, jadan, bas je puno plakao i vrtio se ...<
>Inace, on je super, nema temperaturu (za prvih par dana kozica je normalno malo povisena temp.), po cijele dane pjeva, igra se, skace otkriva kucu. I super jede. Samo, eto, veceras se bas mucio.<
>Sad dosta do
o puze, ali samo ako hoce do necega da dodje, onako da "se seta" i ne bas. Lud je za mojim papucama (slapama) i za kablovima.<
>Po noci se budio samo jednom, ali sam ga tesko smirila, nije htio jesti ni nositi se, pa sam pjevala i smirio se, inace ne voli bas kad mu ja pjevam, a voli kad mu pricam...<
><
>BTW probaj pomijesati malo vocne kasice sa malo jogurta, a ako bas nece, probaj ponovo za koji tjedan. Ja sam danas probala dati malo izrezanog mesa - ma ni da cuje, sve je pljuvao van, pa sam mu dala samo povrce i kruha i sira. <
><
>Sto se tice kave, ja popijem samo jednu ujutro i MORAM ju popiti, a pijem je s mlijekom. A Coca-Colu nisam nikad voljela sve do trudnoce. U trudnoci bih bila dala sve za casu Cole, i ponekad sam je popila, a i danas znam popiti malo, ali samo kad jedem nesto tako "socno" kao pizza ili peceno pile i sl.<
>Ta kolegica ti je ko moje seka. Njene cure (5 i 3,5 god) i dan danas dodju po noci u njihovu sobu, jedna po jedna, legnu s njima u krevet, pa se Jan (sekin muz) ujutro probudi na podu <
>Ja sam bas sinoc citala nesto o spavanju beba; odi na Djecu 0-1, na moj topic i vocu i vidi link koji mi je preporucila Adrianova mama, pa tamo na home vidi Slleping problems (ili slicno), ima super savjeta, ja sam samo povrsno pregledala, ali bas cu si isprintati i procitati u miru.<
>Ja skoro da vise nemam krastica, sad imam crvene tragove po licu i tijelu (po licu vec vidim gdje ce biti oziljci ) a ne mogu docekati kad cu malo ozaci van.<
><
>Bio danas muz na placu i donio nekakav Bio spinat - sat vremena sam ga prala u KADI i nisam ga mogla oprati - koliko je bubica i blata bilo!!!!!!! Valjda neprskano, stali, ili mu je neko podvalio, na kraju sam sve isla van baciti, evo jos uvijek me jeza hvata kad pomislim na bubice uufffffffff grrrrrr!!!!!!<
><
>Fino spavajte! Baj <
> <i></i>
Life is not about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain!


slika

slika
Avatar
djecakovamama
pošla ALFAkoka u dućan
 
Postovi: 3671
Pridružen/a: 21 lis 2001, 23:57
Lokacija: Prag

Re: PRVA MRKVICA - trilogija o hrani i ostalim radostima

PostPostao/la Franka » 27 svi 2002, 23:57

Nadam se da neće ni osjetiti kozice.<
>Kod nas je i dalje frka sa spavanjem, noćas se budio puno i onda nije spavao od pola 5 do 7. Prebacili smo ga k nama, a on u klečeći pa puzi od tate do mene, navlači nas, jedva je zaspao. Počeo me po noći dočekivati na koljenima, drži se za ogradicu, pa mu je danas Goran spustio madrac, ako se uspravi na noge mogao bi van ispasti. Vidjela sam taj link što mi kažeš, ali nisam stigla pročitati.<
>Zato do
o papa (osim jogurta...), danas je pojeo za ručak veliku od 220 gr. i obično mu više ne dam, ali on je još mljackao... pa sam mu dala još jednu malu puretinu i nju je čitavu smazao.<
>Navečer sam ja jela jagode + šlag, a on je gledao u zdjelu, pa sam mu dala liz šlaga. Nije ga zamijenio za jogurt i slasno je mljackao poslije i oblizivao prste.<
>Idem staviti robu sušiti pa u krevet. Laku noć i čuvaj nam Zvonca! <
>p.s. Nešto razmišljam da mu probam po noći dati piti, možda je žedan, a tako bi izbacila i koje dojenje. <i></i>
Franka
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 212
Pridružen/a: 30 pro 2001, 02:11

Re: PRVA MRKVICA - trilogija o hrani i ostalim radostima

PostPostao/la djecakovamama » 28 svi 2002, 16:24

Joj, ove bolesti, samo da hoce proci!<
>Dok je budan, sve je u redu, kao da nije bolestan, ali kad treba ici spavati - vrti se, cese, vristi, a i ja s njim. Znam kako mu je, jos danas i prestace da ga svrbi, sad ih ima puno po ledjima i na guzi i po kosi ... Znam da ce sutra poceti "zavrsna" faza. Jedva cekam.<
><
>On nece da pije iz didakticke salice. Valjda mu polako ide ili mu se ne da da vuce, pa pije iz obicne. I dala sam mu danas malo soka od
eskve (ima secera 6%). Jucer mi je muz opet kupovao, pa mu je i to uzeo. Naravno, STRASNO mu se sok svidio iz prve! Malo sam ga castila, bolestan je <
>Vidis kako oni ZNAJU sta je fino i kako im za to ne treba vremena ...<
><
>Danas sam mu dala tikvicu sa puretinom, to bas voli. <
>Reci mi koje musli ti koristis? Hipp? I, naravno, kako ih koristis?<
><
>Prekidam, mozda se javim navece. Dok sam ovo pisala vec se 2x budio. Baj <
>PS probaj mu dati piti, ili neka to proba tvoj muz. Ja tesko da cu u tome uspjeti jer on bi sve skvasio jer nespretno pije ...<
> <i></i>
Life is not about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain!


slika

slika
Avatar
djecakovamama
pošla ALFAkoka u dućan
 
Postovi: 3671
Pridružen/a: 21 lis 2001, 23:57
Lokacija: Prag

Re: PRVA MRKVICA - trilogija o hrani i ostalim radostima

PostPostao/la Franka » 29 svi 2002, 23:11

Evo me. Jučer sam bila u laganoj komi. Dan mi je započeo tako da mi je Goran donio mobitel u krevet, zvali iz banke da sam primljena. Ja nisam znala što ću sa sobom. Bila sam tamo, trebala bih početi raditi u 6 mj. (oni hoće što prije), ja još moram vidjeti s ovom starom bankom kad mogu dobiti papire. Danas sam nekako došla malo k sebi. Svima je to bila divna vijest osim Goranu i meni. Ali u ovoj nestašici poslova to je stvarno do
a stvar, a sad što nije poslije ljeta kako sam si ja zamišljala, što mogu. Vjerojatno bi mi i onda bilo isto tako teško ostaviti ga. Moji i Goranovi roditelji će ga čuvati i sigurno mu neće ništa faliti. Ali meni će on tako faliti.... <
>Danas me šokiralo ovo za Hipp (pretpostavljam da se već negdje piše o tome, odmah sam ušla ovdje), on jede gotovo svaki dan piletinu i puretinu, po 2 male ili 1 veliku teglicu. Baš me to ljuti, što ne kontroliraju prije nego puste u prodaju, a ne poslije se nađe problem. Pokušavam mu dati što bolju i zdraviju hranu, onda ispadne da sam radila totalno suprotno. UF! :"> <
>Je li Zvonimiru prošla najgora faza? Pa mislim da i nije bilo tako strašno ako ga je samo navečer mučilo. Glavno da on odguli. Ja sam ko i tvoj muž, pokupujem u dućanu kašice koje mi se sviđaju, a kući gledam sastojke. Danas sam mu dala za večeru jednu Frutekovu koju sam kupila još prije nego je počeo jesti, od
eskve, a ima i šećera i lim. soka.<
>Muslije sam mu dala samo 2x (hipp), prvi put s izdojenim mlijekom (nešto malo je pojeo), drugi s voćnom kašicom, a tu je počeo se gušiti, kao da su mu smetala ona tvrda zrnca. Više nisam, a na kutiji piše da kad se otvori se koristi u roku 3 tjedna pa sam ju bacila.<
>Kad ćeš s kravljim mlijekom? Ja nisam pametna da za neko međurazdoblje uzmem ono sojino ili koje već ima, uz dojenje naravno koliko ću moći. Evo prvog buđenja, Goran ga pokušava smiriti. Počeo me dok doji štipati (ali baš jako), trese se, baca (cijelo vrijeme ne ispušta cicu), ne znam što mu je došlo.... <i></i>
Franka
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 212
Pridružen/a: 30 pro 2001, 02:11

Re: PRVA MRKVICA - trilogija o hrani i ostalim radostima

PostPostao/la djecakovamama » 29 svi 2002, 23:51

Ma, cestitam na poslu!!! <
>Malo je bezveze da pocinjes raditi tako
zo, da ni godisnji ne mozes planirati, ali nesto ces vec izmisliti Znam da ce ti biti tesko zbog Tina, ali naviknut cete se, vidjeces. Bila si s njim non-stop prvu godinu, a to je jako bitno i on ce biti sa bakama sto je isto divno... ja se svojih baka ne sjecam i zao mi je zbog toga, cak sam u osnovnoj pisala "izmisljene" pismene radove o baki koju jako volim ...<
><
>A sto se tice Hipp-a, citala sam, citala ... i sta da ti kazem? Sjecas se kad sam ti pisala da ja uvijek u taj j***** Hipp dodam nesto svoje (bar 30%) jer sam ZNALA da ce kad-tad ispasti neka afera, predosjecala sam, previse se tu novaca vrti da bi bilo tako idealno/cisto/zdravo/ekoloski uzgajano/itd ... ma ljuta sam i ja <
><
>danas sam isla malo vani ujutro, u kupovinu; nakon vise od tri tjedna, koljena su mi klecala dok sam palila auto hahaha.<
><
>Sa kozicama je uzas zivi. Zvonimiru je to jucer i danas kulminiralo, jadan, svrbi ga, cese se, i treba mu sat i pol da zaspe a ja skoro da nemam vise snage. Ali kad je budan fino se igra i stvarno je sve u redu ... i do
o jede <
>Cak zna da se tako zaigra da se sam sebi smije i jos ja kad dodjem onda se zajedno na sav glas smijemo 15 minuta <
><
>Danas sam mu dala korabu, mrkvu pola male teglice Hipp povrca, pola teglice
okule (jedna ceska firma) i pola zumanceta. Sve je smazao.<
><
>I jako voli sam da jede, ali samo kruh, sir i keks. Ostalo baca.<
>I inace, LUD JE ZA bacanjem, sve baca i onda gleda gdje je to dospjelo. <
>sad vec puze jako do
o, samo ako hoce do necega da dodje, inace sjedi ili se pokusava penjati na trosjed ili komodu. I mi smo morali spustiti krevetic, vec davno, on se penje i dok je u vrecici.<
><
>Ne znam sta da ti kazem za kravlje mlijeko ... mozda cu ga probati krajem ljeta kad odem mojima u Sarajevo, tamo cu mu probati dati neki -lino, ali ne bih jos. Sad sam sigurna da cemo dnevno dojenje izbaciti s napunjenom godinom (taman kad mu kozice prodju), tako da ostaje ujutro i navece, a za po noci cemo vidjeti, mozda se dogovorim s Kresom da ga on dize par noci pa da to pokusamo prekinuti. Bojim se da tako ne nastavi do druge-trece godine ... <
> <i></i>
Life is not about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain!


slika

slika
Avatar
djecakovamama
pošla ALFAkoka u dućan
 
Postovi: 3671
Pridružen/a: 21 lis 2001, 23:57
Lokacija: Prag

Re: PRVA MRKVICA - trilogija o hrani i ostalim radostima

PostPostao/la Franka » 31 svi 2002, 21:37

Eto mene. Jučer mi nije dao ući na ezboard, otvori podlogu i neće dalje. <
>Danas je dijete rano zaspalo, popodne nije pa je bio sav cendrav i umoran. A i opet je imao malo krvi ispod usta, ne znam više je li zub, ili je pao pa se ugrizao za jezik, nemam pojma. Jučer se čitav dan dizao na noge, danas malo manje. I kod njega je puzanje u početku moralo biti jako motivirano (npr složila bi mu 3 kockice pa bi on dojurio da ih sruši), i skakutavo (rekli su na vježbama da je to normalno), a sad je već do
o istreniran. Iako voli i sjesti pa se igrati, a najviše da se uhvati za nešto pa se diže (na koljena većinom, pa onda pokušava s drugom nogom da stane na noge, a to mu ponekad uspije).<
>Danas sam mu kuhala povrće + pola žumanjca. Sutra više ne znam što da mu dam. Ja sam se malo smirila radi tog Hippa, nekako sve više vjerujem da će biti sve u redu. Ne znam jesi čula ali ispalo je da su oni u Hippu dobili jednu pošiljku tog zaraženog mesa i da ju nisu ni stavili u dalju preradu, a to su prijavili tamo nekoj njihovoj nadležnoj službi. I kažu da imaju jako puno tih kontrola (250) od namirnica do gotovog proizvoda i da je nemoguće da je tako nešto otišlo u proces. Ovdje će rezultati biti tek za 10-ak dana, jer naravno naši nemaju opremu da to ispitaju pa šalju u Sloveniju.... Opet mislim da mu kupujem na placu, još gore, to nitko ni ne kontrolira. Kažu da je ta farma što im je isporučila to zaraženo meso poslije izvozila u Rusiju. Takvi proizvodi sigurno i tu kod nas završe, ko da netko gleda. A ovo radi Hippa sve mislim da su to novine smislile senzaciju da bi podigle tiražu. Bar se tješim da je tako! <
>Posao, crni posao... Svi mi čestitaju, a ja tužna ko kišna godina. Trudim se uopće ne razmišljati o tome, pa kad dođe taj dan... A čini mi se da je Tin nekako sve vezaniji za mene. Danas ga je tata uspavljivao popodne, ja sam otišla do pošte, pa usput malo razgledala što ima u dm-u, dođem za pola sata a on plače do boli. Ja ga uzmem, a on me grli, "ljubi" (na svoj način), sjednemo, a on uzme igračku na sekundu, pa ju baci i opet me grli... Kako ćemi mi jedno bez drugoga? A i kad smo kod moje mame, prije bi htio biti dugo, a sad sat vremena i kao da hoće kući. Onda se tamo smiri. I neće ni spavati kod nje, ujutro kući odspava po 2 sata, kod nje ako ga uspijem uspavati za 10 min se probudi. A da ne kažem da drugu baku i dedu (koji su sad na moru ali će
zo doći), više sigurno ni ne pozna. A oni pak čuvaju i njegovu sestričnu (od mog šogora), istih godina. I kako će s njih oboje... Strah me i razmišljati o svemu tome. Oprosti što sam udavila, ali eto, baš me to tako jako muči.<
> <i></i>
Franka
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 212
Pridružen/a: 30 pro 2001, 02:11

Re: PRVA MRKVICA - trilogija o hrani i ostalim radostima

PostPostao/la djecakovamama » 01 lip 2002, 00:00

Kad pocinjes raditi?<
><
>Ja sam sad spavala na kaucu, i idem u krevet, pa cu opsirno sutra ... Nocima ne spavamo <i></i>
Life is not about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain!


slika

slika
Avatar
djecakovamama
pošla ALFAkoka u dućan
 
Postovi: 3671
Pridružen/a: 21 lis 2001, 23:57
Lokacija: Prag

Re: PRVA MRKVICA - trilogija o hrani i ostalim radostima

PostPostao/la djecakovamama » 01 lip 2002, 19:32

Evo me <
><
>Jako lose spavamo, zbog Zvonimira, naravno, jer se budi cesto i vise niti ne znam koliko puta ... bas mu je tesko pala ova bolest. Od jucer je, konacno prestao da se cese, ali ima ih strasno puno i dok puze, jede - osteti ih i vidim da ce i on imati puno oziljaka. Ma, vis emi je dosadilo da pisem o glupim kozicama...<
><
>Ti kad pises o puzanju - ko da opisujes Zvonimira, on je sada super
z, ali, sto mi se svidja, ne voli se "zavlaciti" ztako da nisam nesto posebno niti micala namjestaj i cvijece. Jos od davno, dok je bio mali, probala sam ga uciti da je cvijece "drago" i da ga ne cupa vec samo dodiruje, pa ponekad upali, a ponekad, kad dodje do cvijeca, pocne trgati, iako nije nikad sam, pa ja spasavam ...<
>I sve vise hoce stajati i prima se za sve zivo ...<
>Jucer sam za veceru kuhala Zvonimiru neku tjesteninu, onu za juhu u obliku rize i probala mu dati - ma ni da cuje. To sam poslije pomijesala sa jogurtom pa je pojeo i nista nije ni primijetio. Meni pun ormar njegovih Hipp kasica, a sve zaobilazim puretinu i piletinu, iako se ovdje nista o tome nije pisalo, a trebalo bi da se Ceha tice, pa sam mislila da je to vezano iskljucivo za Njemacku, a ove kasice su madjarske .. znaj mu ga sad ti ...<
><
>Sto se tice tvog posla, mislim da ti ne mogu pomoci, jer moje dijete se veze za mene jos vise nego tvoje, mi smo uglavnom sami i kad imamo goste, to je jako kratko, jer on ide spavati najkasnije u 21,00, a isti kad dodju place sigurno 15-ak minuta dok ih ne "upozna". A moje roditelje je zadnji put vidio za Bozic kad su dosli u Zagreb da nas vide ... <
>Ali mislim da ce mu biti lakse sa bakom i dedom nego sa tetama, a i ti ces biti mirnija. Moja seka je pocela raditi tek prije 2 tjedna, dotada je bila stalno sa djecom doma (5 godina) ... i njene obadvije curice su strasno vezane za nju. Ja sam ti rekla da cu isto ici raditi par dana u tjednu, ali to je tek da Kreso bude vise s malim a i da se mali ne veze previse za mene nego i da vidi kako je provoditi vrijeme sa tatom.<
><
>Opet mi nece piti iz didakticke salice, sad samo iz obicne ... pa sve prospe.<
>moram zavrsiti, poceo je da place ... cujemo se veceras ili sutra <
>PS Kad pocinjes raditi? <i></i>
Life is not about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain!


slika

slika
Avatar
djecakovamama
pošla ALFAkoka u dućan
 
Postovi: 3671
Pridružen/a: 21 lis 2001, 23:57
Lokacija: Prag

Re: PRVA MRKVICA - trilogija o hrani i ostalim radostima

PostPostao/la Franka » 02 lip 2002, 00:30

Ma joj ne znam točno... Kad sam bila na dogovoru, nešto mi je spomenula - otkazni rok vam je mjesec dana, a ja, glupača glupa kažem da sam na porodiljnom. Što si žena protumačila = raspoloživa. Pa da bi bilo do
o da ako mogu 10.06. Rekla sam da ću vidjeti sa starom bankom pa da ćemo se još čuti. Pokušat ću barem tjedan ili ako je moguće 2 to odgoditi. Užas. <
>Ne mora biti da će mu ostati ožiljci, pa još je mali, zarast će to. I ja sam se češkala kad sam ih imala, pa nemam danas nikakvih tragova.<
>A što se spavanja tiče, kod nas je konstantno loše. Noćas sam se baš trudila da pre
ojim, probudio se 5 puta. Inače se ne mogu ujutro sjetiti, čini mi se da se svako malo dižem. Prošlu noć se između 2 i 3 probudio 3x. Stavim ga, ostane i za 10 min plače. Svi imaju neke svoje teorije, svekrva da je gladan, moja mama da mu dajem previše vitamina (koji ga kakti razbuđuju), pa da bi mu trebala davati više žitarica, Goran da se on vrti u snu po krevetu, pa kad ne ide dalje (kad dođe okomito) se probudi.... Sve je još do
o sada dok ga ujutro pričuva Goran ili moja mama pa ja odspavam još sat, dva, ali što će biti dok počnem raditi... Kad smo već kod toga, evo ga. Pokušat će ga Goran uspavati.<
>I mi smo imali danas novo jelo na jelovniku. Riba. Mama je dobila zadatak kupiti svježu (ona je ipak iz Dalmacije), pa je danas imao za ručak jednog malog lista, rižu, mrkvicu i krumpir. Sva sam se znojila dok sam čistila one male koštice što ako neće htjeti, što da mu dam jesti... On je gledao u posudu iz koje mu dajem jesti, kao što je sad to, ali otvarao usta i na kraju sve pojeo - više od 300. Bila sam sretna. A danas nije cijeli dan bilo dojenja, kao priprema na razdvojenost Inače bi izostavili koji put prije- ili poslije- podnevno, a sad sam oba. Nije bilo nikakvih problema, nije se bunio, jedino se meni puno skupilo pa me bolilo. I to samo jedna strana, ova druga koja mi se prije često upalila je sad uvijek mekana (mada ima mlijeka).<
>Ipak sam ga ja morala uspavati, tati je plakao i gledao prema vratima kad ću ja doći...<
>Laku noć do sutra! <i></i>
Franka
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 212
Pridružen/a: 30 pro 2001, 02:11

Re: PRVA MRKVICA - trilogija o hrani i ostalim radostima

PostPostao/la djecakovamama » 02 lip 2002, 23:27

Gledaj da probas kasnije raditi, mozda ulovite malo mora ili bar da Tina ostavis cesce kod mame nek se navikava. Sta bi da su jaslice? I meni je drago da si dobila taj posao i sto mozes raditi, a da ti je tesko - to mogu zamisliti.<
>Veceras me bas zvala sogorica, njen mali i mali njene sestre su sa bakom na vikendici do slijedeceg vikenda i oni to nece niti skuziti da im mama nema, jer su navikli biti sa bakom. <
><
>I Zvonimir se budi. Sinoc samo nekoliko puta, inace bas pretjeruje - ovo dok je bilo grdo sa kozicama - budio se non-stop. I ja isto kao i ti pokusavam
ojeti po koji je to put tu noc, ali ujutro se ne mogu sjetiti. Jos me ujutro muz pita da li se budio mali po noci, nije ga cuo , tad bih ga ufffff!!!! (mislim muza)<
>Vidis, moracemo manje "pricati" ili ces ti moci s posla <
><
>Kod nas bas i nema novosti. Jos uvijek trajuu kozice, ali sad su vec pred kraj. Ja samo mislim da li da organiziram nesto za rodjendan ili ne; rekla mi je pedijatrica da nakon kozica jako pada imunitet, pa ne znam da li da zovem prijatelje s djecom ??? Zvonimir otkriva kucu, sve obilazi i ide za mnom. Onda se kraj necega zaustavi, igra se i zaboravi na mene,pa me pocne poslije dozivati. Jako se puno i cesto smije, i pravi neke smijesne face. <
>a jedemo isto, vis emi je dosadilo. Bas ti zavidim na svjezoj ribi. Ovdje je riba bljak, a i nije mi sigurna, pa je ni mi skoro niti ne jedemo (ev. tunja ili sl).<
>Cujemo se, saljemo puse Tinu <
> <i></i>
Life is not about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain!


slika

slika
Avatar
djecakovamama
pošla ALFAkoka u dućan
 
Postovi: 3671
Pridružen/a: 21 lis 2001, 23:57
Lokacija: Prag

Re: PRVA MRKVICA - trilogija o hrani i ostalim radostima

PostPostao/la Franka » 03 lip 2002, 22:20

Pokušat ću odgoditi početak posla koliko mogu, ali neću baš previše odugovlačiti, da ne izvisim. A i ništa lakše mi neće biti... Jedino što sam sve nekako imala raspored, još ima u ovom mjesecu vježbice, pregled, još jedan spec. pregled, a sad mi se sve ispomiješalo. Kako, s kim ga poslati, ma joj sve mi je tako teško. I nemam srca ga sad privikavati i ostavljati kod mame samog, želim biti što više s njim dok mogu. Znam da sam sebična, ali ne mogu si pomoći.<
>Danas je bio tako sladak, skoro čitav dan je prestajao. Inače bi se tu i tamo dignuo a sad samo gleda da dođe do stola i da se uhvati i stoji. I onda važno cmokće s usnama, kao što je to za mene, piece of cake. Čak je i zakoračio pomalo. Sunce mamino.<
>Počeo se ujutro sve ranije buditi, u 7, jučer čak u 6. Po noći, kad ga ja podojim, onda se da i tati ponosati dok ne zaspe. Ali da ga on digne i uspava, ne dolazi u obzir. Baš sam danas pričala s prijateljicom, uskoro imamo proslavu 15 god. mature. Nema šanse da odem. Ako i odem kad zaspe, što kad se probudi za sat vremena i počne me tražiti... A to je navečer, večera. Eto tako, ne pušta me dijete. <
>I još imam problem kod dojenja..... stalno me štipa. S jednom rukom dok cica, nekad obje ako uspije provući, kad pusti onda me uhvati za
adavicu pa šarafi i pjeva. Ili mi uhvati madež iznad pa vrti. A to jako primi, baš boli. Kad ga nosim, onda me za vrat. Ja mu to sve ne dam, ali onda se on počne ljutiti i plakati. Ujutro je počeo histerizirati kad sam mu maknula ruku. Kao da je to njegovo do
o, i šta se ja sad tu miješam. Ne znam kako da ga odviknem.<
>I tako nije baš prošla tjestenina.... ja se isto pripremam da mu dam. A ribu sam se guštala kako će cijelo ljeto jesi na moru, a sad šipak. Iako ovdje isto ima uvijek svježe ribe.<
>Eto još malo uživam, kad počnem raditi neću više ovako često pisati, pa sad guštam. <
>Nadam se da su kozice otišle svojim putem i pustile Zvonimira. Puno ga ljubi. <
>p.s. Kako je tvoj muž, je li i on podlegao epidemiji kozica ili je on to prebolio? <i></i>
Franka
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 212
Pridružen/a: 30 pro 2001, 02:11

Re: PRVA MRKVICA - trilogija o hrani i ostalim radostima

PostPostao/la djecakovamama » 04 lip 2002, 21:56

Danas popodne sm ti htjela odgovoriti, ali pisala sam neki post na Vrucim Temama, pa me to zadrzalo. Nekon toga smo isli, nakon toliko vremena, vani Zvonimir i ja i bas smo se nahodali. Cekala sam kasno popodne zbog sunca jer on je jos uvijek sav krastav a i ja imam more fleka. Isli smo u sumicu i tamo niti jednog auta, pa se malo dosadjivao i stalno je skodao i bacao kapicu i carapice.<
>A ovdje je bas vrijeme divno ... i radujem se ljetu. Jucer smo probali neki maladi sir, kupovni (tu ne postoji domaci) bez ijednog E... , i nije mu se bas svidio, ali bio je gladan pa je pojeo 100 gr. Samo nece vise jesti kruh, baca ga... Ja vam tako zavidim na ribi, ehhh, i meni se jede <
>Stalno mislim na vas i kako ce izgledati kad pocnes raditi. A za forum se uvijek nadje vremena, vidjeces, samo ce ti postovi biti kraci <
>Ne mogu vjerovati, evo, Kreso mi sjedi nad glavom da mu dam kompjuter da se igra, pa moram prekinuti, ionako idem na kupanac i da sredim noktice <
>Mozda se javim poslije, papa <i></i>
Life is not about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain!


slika

slika
Avatar
djecakovamama
pošla ALFAkoka u dućan
 
Postovi: 3671
Pridružen/a: 21 lis 2001, 23:57
Lokacija: Prag

??

PostPostao/la Franka » 04 lip 2002, 23:43

Zašto me izbaciše ko člana? Sad sam se morala opet logirati.<
>Drago mi je da ste ponovo u akciji tj. šetnji. Sad će vam i dani biti ljepši i
že prolaziti. Tin isto ne voli šetnje u nekom mirnom ambijentu, draže mu je kad je neka "strka". Danas mi je pao. Sad se penje na što god može i bio je na podu baby gym i on se popne uz njega, ali kako je lagan tako je skliznuo i on pao na lice. Valjda si je sa zubom usnu rasjekao pa mu je išla malo krv. Bila sam jako tužna. Nije dugo plakao.<
>Uvijek te hoću pitati pa zaboravim. Da li tebi smetaju ova slova s kvačicom? Uopće nisam razmišljala o tome dok netko nije spomenuo da mame vani to ne vide, osim kao one ružne i nerazumljive znakove. Meni to smeta kad vidim, pa ako je problem lako se ja prebacim na ove njihove istoznačnike (otkud mi svi ti izrazi padaju na pamet u ove kasne sate... ) Laku noć!!!!<
> <i></i>
Franka
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 212
Pridružen/a: 30 pro 2001, 02:11

Re: PRVA MRKVICA - trilogija o hrani i ostalim radostima

PostPostao/la djecakovamama » 05 lip 2002, 00:01

Ma slova su ok, vidim bas kako si napisala, a dosada kod tebe niti jednu gramaticku gresku <
><
>I Zvonimir samo gleda gdje ce se primiti da stoji, danas je pokusao za rucku od rerne (pecnice) pa sam ga "ucila" da ce pasti, al dok ne padne nema pojma sta to znaci. Iako do
o razumije : "Pazi glavu!" i "Stani!" On ti samo ide od mene do drugih dijelova stana a ja vidim kako cu imati posla s njim. Kako da ga naucim da su cipele fuj, da je nesto vruce, bocavo, i sl? Moracu otvoriti negdje topic o tome ...<
><
>Ja Zvonimiru ne dam da mi dira
adavice. Kad zavrsi sa dojenjem podignem grudnjak i bajbaj ... ne zelim i na to da se navikne, "bojim" se scena u javnosti <
><
>Imam novosti! Vec dvije noci ne jede od 20,30 do 05,00 ujutro i ima samo jedno budjenje oko ponoci zbog dudice, ev. da ga malo na tren uzmem ... al znam da ce to potrajati kratko, zato se puno ne hvalim. I on se nesto jako rano budi, u 6,30 za poluditi, ali dok je nogometa Kreso se dize s njim ide po novine napravi kavu, tako da ja malo odspavam.<
><
>Kreso je imao kozice kao dijete a i mi ih imamo iza sebe jos da malo ojacamo i to je to, moramo biti fit za rodjendan.<
><
>Sta mislite za rodjendan? Mi smo se danas probali dogovoriti, pa je ostalo da izgleda necemo neko veliko slavlj, sto je bolje jer mi je pedijatrica rekla da mali izbjegava jos neko vrijeme djecu i skupove<
>Laku noc <i></i>
Life is not about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain!


slika

slika
Avatar
djecakovamama
pošla ALFAkoka u dućan
 
Postovi: 3671
Pridružen/a: 21 lis 2001, 23:57
Lokacija: Prag

Re: PRVA MRKVICA - trilogija o hrani i ostalim radostima

PostPostao/la djecakovamama » 06 lip 2002, 08:54

prespavali smo noc <
>Od 21,00 do 6,30<
>Ne mogu vjerovati!!!!<
> <i></i>
Life is not about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain!


slika

slika
Avatar
djecakovamama
pošla ALFAkoka u dućan
 
Postovi: 3671
Pridružen/a: 21 lis 2001, 23:57
Lokacija: Prag

Re: PRVA MRKVICA - trilogija o hrani i ostalim radostima

PostPostao/la Franka » 06 lip 2002, 23:28

Ja samo da se požalim za spavanje, a kod vas vidim sve divno i krasno . Neka, drago mi je. <
>Jučer je zaspao kako spada tek u 4 ujutro. Ovo do tada je bilo buđenje svakih 10 min. a kad se probudi, mrvicu podoji i onda plače, neće se nositi, ništa neće. Uzme ga Goran (on jadan još ujutro radio), pa ja, ma kakvi. Nekako mislim da mu je možda vruće, kad sam ga pokrila s laganijom dekicom onda je odspavao 3 sata.<
>Večeras, opet show. Popodne nije spavao (zaspao je, ali ja išla provjeravati da mu nije slučajno uho savijeno, to uvijek radim i nikad mu nije savijeno, i probudim ga), pa su došli deda i baka, pa smo išli po kašice, kupanje i u 9 je već bio tako umoran. Ja ga navečer podojim i dam Goranu da ga ponosi i stavi u krevet. Sad mu ga dam, on plače. Pa ja, pa meni plače, pa Goran... na kraju sam i ja plakala. Zaspao je kod Gorana na kraju.<
>Mene strašno boli glava čitav dan, idem još malo pročitati što ima pa u krevet. <
>Laku noć! Želim vam da opet imate jednu lijepu, mirnu noć (a i nama....)<
>p.s. za rođendan, ja najradije ne bih nikog zvala, ali moramo bar roditelje i muževog
ata s obitelji, a to je već puno ljudi. Ne znam uopće di ćemo ih sve smjestiti, a kako mi se da raditi kolače, nemaš pojma...<
>p.p.s. 24.06. počinjem raditi<
>I još nešto, bili smo jučer na vježbama, i uvjerava nas da mu kupimo cipele, jer sad je slijedeća vježba da iz stajanja se sagne u čučanj, a za to će mu biti lakše u cipelama, tj. imat će veću sigurnost, tako kaže. A i neki dan smo bili kod fizijatrice, i kad sam pitala za cipele rekla je da ih treba imati, a na moje da sam čitala da ne treba dok skroz sigurno ne prohodaju, je rekla da to u Americi gdje imaju debele tepihe po kućama pa cipele nemaju svrhe. Ali tu da treba. Da dijete treba stavljati boso samo na prirodne podloge, travu, kamenčiće i sl. Sad ne znam što ćemo.<
>Tako izgleda kad sam kratka......<
> <i></i>
Franka
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 212
Pridružen/a: 30 pro 2001, 02:11

Sljedeća

Natrag na Cica, boca, žlica

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.