Sada je: 29 ožu 2024, 10:04.

PRVA MRKVICA - trilogija o hrani i ostalim radostima

O dojenju, (na)dohrani i prehrani djece.

Moderatori/ce: Diami, nevenera

Re: PRVA MRKVICA - trilogija o hrani i ostalim radostima

PostPostao/la Franka » 05 kol 2002, 23:49

Otkud ti???? Ja sam mislila da do tvog povratka kući više ništa od mrkvice, a ti već našla neki internet caffe <
>I meni je jako drago da smo se vidjele makar na kratko, ispričati baš i nismo stigle ali valjda će biti prilike.<
>I čuj, moram ti reći, Zvonac je živa lutka, ma prekrasan je, predivan i presladak (na mamu, naravno!).<
>Uživajte na moru i sjetite se i nas koji put kad budete točali nogice i uživali u morskom zraku.... <i></i>
Franka
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 212
Pridružen/a: 30 pro 2001, 02:11

Re: PRVA MRKVICA - trilogija o hrani i ostalim radostima

PostPostao/la djecakovamama » 03 ruj 2002, 10:19

Pisala sam sa rodjakovog kompjutera, kod njega smo proveli par sati <
>Hvala na komplimentima za Zvonimira i ja pomislim isto kad se sjetim Tina. Jesi primijetila da ńjih dva malo lice ... <
><
>Pisacu opsirnije kad malo dodjem sebi <i></i>
Life is not about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain!


slika

slika
Avatar
djecakovamama
pošla ALFAkoka u dućan
 
Postovi: 3671
Pridružen/a: 21 lis 2001, 23:57
Lokacija: Prag

mrkvica

PostPostao/la Franka » 03 ruj 2002, 13:49

Huuuuuuuuura, stigli ste!!!! <
>Do
o došli natrag!<
>Na poslu sam pa sam samo malo privirila da vidim jel vas ima. Aha, obojica su svijetli. Goran je rekao da su istih dimenzija. <
>Tin je na čuvanju kod moje mame, ona se vratila iz Dalmacije. Do
o se slažu. <
>Čujemo se <i></i>
Franka
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 212
Pridružen/a: 30 pro 2001, 02:11

Re: mrkvica

PostPostao/la djecakovamama » 04 ruj 2002, 22:39

Ej, evo me!<
>Jos dolazim sebi ... <
>Doma me je docekao "novi stan" jer je muz kupio novu dnevnu sobu tako da je sad sve oko nas fino i novo (za razliku od onoga prije).<
><
>Kako je Tin? I upala uha? Jel mu proslo? Pije li jos antibiotik?<
>Nadam se da si uspljela prezivjeti prvu vecu "bolest"?<
>Super da je sad kod tvojih, nek mijenja malo <
><
>Zvonimir je do
o. Na aerodromu u Pragu je prepoznao tatu i sretna sam zbog toga. Kad smo dosli doma i svoje igracke je "prepoznao" pa cak i one koje mu je tata u medjuvremenu kupio <
>poceo je hodati. Jako je nesiguran, ali se zna do
o docekati tako da se ne bojim. zasada <
>Dojim jos uvijek 2x dnevno sto nam oboma odgovara. Na moru je bilo par veceri kad bi zaspao u vecernjoj setnji i tad ga ne bih dojila niti se budio.<
>uzivao je u moru, puzao po svemu i svacemu, pentrao se i sarmirao turiste i mjestane (koji su, btw, mi se na glavu popeli s pitanjima koliko ima mjeseci, jel hoda, jel ide na tutu i sl. jer na takva pitanja ovdje nisam navikla). <
>Obozavao je kupanje u moru i sve se orilo od njegove vriske kad bismo bili u moru.<
>Kad smo tek dosli, imao je dva-tri dana temp, valjda promjena klime.<
>Imamo i novih zubica, ne znam niti koliko, ne da mi da vidim.<
>¨Najteze mi je ka dodje dan rezanja noktica ... <
>I kad treba da mu promijenim pelenu.<
><
>Evo, to bi bilo malo blic javljanje.<
>Puse oboma, cujemo se i pisemo <
>Kad budes za chat, sms-aj <i></i>
Life is not about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain!


slika

slika
Avatar
djecakovamama
pošla ALFAkoka u dućan
 
Postovi: 3671
Pridružen/a: 21 lis 2001, 23:57
Lokacija: Prag

mrkvica

PostPostao/la Franka » 05 ruj 2002, 15:06

Evo me na poslu, nije gužva pa da se javim malo....<
>Zvonac hoda, super!! Baš mi je drago. Tin napravi 1-2 koraka od jednog komada namještaja do drugog, kad ocijeni da može. A danas me zvao muž, kaže da ga je zvao dok se držao za stol i da je napravio 3 koraka do njega i došao mu u krilo. Kaže da je bilo više udaljenosti da bi i više hodao. Inače uz namještaj hoda jako
zo, onako postrance. Ništa ga ne forsiram, kako on bude spreman tako nek se i pusti. Bio je jučer na kontroli kod fizijatrice, osim što je zadovoljna s njim i rekla da se ne treba ništa posebno vježbati, rekla je da ga ne vodimo za ruke da hoda jer onda se osjeća siguran a kad ga pustimo više nije, i onda je bolje da samostalno radi korake kad je spreman. Onda će biti sigurniji. Tako je to meni Goran nekako ispričao. Primjetila sam da on i ne voli da ga se tako drži za ruke, sav se nekako izvine prema naprijed i gura se da ide na pod.<
>Jučer smo bili i kod pedijatra (jadan, cijeli dan je po doktorima bio), uho mu je do
o, više ne prima antibiotik. A i to što ti je on pio, više bi pljucnuo nego popio.<
>Malo su mu žuti dlanovi, i svekrva mi je i zadnji put rekla da ga pitam zašto je to, a meni je bilo glupo, mislila sam da je od puzanja. Ovaj put je dr sam primjetio i rekao je da jede previše mrkve, ne znam rekao je kako se to točno zove, ali previše vitamina a. A ja mu stvarno stavim uvijek dosta mrkve u ručak. Veli on da vitamina a ima i u drugim namirnicama pa je onda preveć. I da mu jedno tjedan dana ne dajem mrkvu (ah, prvu mrkvicu...) i da će mu to proći. Pa ću probati tako. Tj. dati nalog mami.<
>Dojim ga navečer, po noći (baš je počeo lijepo spavati nakon što mu je bilo bolje, i ja se poveselila, ali noćas opet sve po starome. A i jučer po danu je loše spavao), a ujutro najčešće još spava kad se ja već spremam za posao, tako da to preskočimo.<
>Meni isto ne da rezati nokte. Čim vidi škarice počne se otimati.<
>To je super tako nakon dugo vremena doći kući, još kad je nešto novo u stanu... <
>Jel se vide kakve posljedice poplava po gradu?<
> <i></i>
Franka
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 212
Pridružen/a: 30 pro 2001, 02:11

Re: mrkvica

PostPostao/la djecakovamama » 05 ruj 2002, 23:34

To je to - hodanje na vidiku!!!!<
>Zvonimir hoda JAKO nesigurno, napravi nekoliko koraka i sjedne, ali po njemu vidim kako mu se to svidja i koloko ZELI da hoda.<
>On se zafura i sav se zadise, mis mali <
>To za mrkvu sam cula. Ovdje je takva da bi mu mogla davati non-stop i nista mu ne bi bilo. Vise ne narucujem Bio povrce i voce - sad je prekomplicirano ici po to na drugi kraj grada. Hipp smo skoro potpuno izbacili iz upotrebe, od kako smo dosli s mora sve je "mamino" jeo. Mislim, kuhala sam mu.<
><
>Sad smo stalno nas troje doma, muz ne radi, i nece jos dugo.<
>Posljedice poplava, nisam vidjela, niti imam namjeru ici u grad (pojavile su se neke zarazne bolesti kod ljudi koji su cistili poplavljene podrume), na medijima kazu 6-12 mjeseci ce trajati "oporavak" i ciscenje grada od poplave.<
>Dodje mi da idem traziti posao kad vec K ne radi ... al necu.<
><
>Ljubni mi Tina i saljem slikice cim ih skinem sa kamere.<
>Cujemo se ...<
> <i>Edited by: djecakovamama at: 9/5/02 10:35:07 pm<
></i>
Life is not about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain!


slika

slika
Avatar
djecakovamama
pošla ALFAkoka u dućan
 
Postovi: 3671
Pridružen/a: 21 lis 2001, 23:57
Lokacija: Prag

ja

PostPostao/la Franka » 06 ruj 2002, 14:32

Na poslu sam, čekam da me Goran nazove kad završi svoju smjenu pa da me odveze doma. Inače radim do pola 5, pitat ću da me ranije puste jer mi nije do
o. Već nekoliko dana šmrčem, grlo me boli, i to mi je sve počelo jer me tu klima propuhala. Jučer je bio vrhunac i mislila sam da mi ne može biti gore. Ali danas mi se čini da sam dobila i temperaturu. Izgledam ko zombi. Glava mi je ko balon. Čujemo se! <i></i>
Franka
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 212
Pridružen/a: 30 pro 2001, 02:11

Re: ja

PostPostao/la djecakovamama » 06 ruj 2002, 23:15

Ajde ozdravi mi
zo <i></i>
Life is not about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain!


slika

slika
Avatar
djecakovamama
pošla ALFAkoka u dućan
 
Postovi: 3671
Pridružen/a: 21 lis 2001, 23:57
Lokacija: Prag

šmrc

PostPostao/la Franka » 09 ruj 2002, 15:39

Bila sam pod pauzom kod dr. Imam i ja upalu uha, i Goran, samo da opet ne zarazimo maloga. Već sam se prepala, preksinoć je plakao navečer i stalno se dirao za uši, ne znam je li mu to prošlo do kraja. Možda jer je bio umoran, slabo je spavao po danu, sinoć nije bio takav. Glupo mi ga je svaki čas vući k dr., zadnji put je rekao da mu je do
o uho. A ja se sad bojim ko vraga kad mi je zadnji put rekao da ako se ta upala ne zaliječi da može na mozak. I cijepio se nedavno.... Ostalo nam je još to najgore cjepivo, zaušnjaci. Nazvat ću gore u bolnicu gdje je ležao dok se rodio pa ću pitati da li da ga cijepimo ili još malo odgodimo. <
>Dobila sam kapi za uhi, pa sam spomenula da ga dojim. da li kapi smetaju... a ona meni, šta ga mislite dojiti do škole (???), ja kažem pa dojit ću ga dok hoće, to je do
o za dijete, a ona veli da, ali nije do
o za vas, za vaše mliječne žlijezde. To mi je prvi glas, jesi ti čula što o tome?<
>I napravit ću lab. pretrage, da vidim kako sad stojim, od trudnoće nisam.<
>Kakav je inače vaš jelovnik od kad ste izbacili Hipp? Kod nas je još uvijek aktualna jutarnja kašica sa rižom i žitaricama, prije toga neko pecivo, spavanje, keksić ili opet malo kruha ili voće do ručka, ručak (ništa novoga....), za užinu opet malo voća, večera uvijek isto, jogurt sa žitaricama i neko voće. Sve je to užasno jednolično, ali uopće ne znam što bih mu novo dala. Kad vam je večera? Nama oko 19, možda mu je to prerano i premalo pa se zato budi po noći??? <i></i>
Franka
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 212
Pridružen/a: 30 pro 2001, 02:11

Re: šmrc

PostPostao/la djecakovamama » 09 ruj 2002, 15:54

E jesi se usrecila s tom upalom ...<
>Sigurnija sam da ste vi "pokupili" od malog i da mu ne moze tek tako preci.<
><
>Za to sto ti je rekla tvoja doc za mlijecne zlijezde, ja isto nisam nikad nesto slicno cula, niti o tome citala, naprotiv, uglavnom sam nailazila na studije o tome da dojenje sprijecava/smanjuje mogucnost raka dojke.<
>Mene je moj ginekolog na posljednjoj kontroli (prije 2 mjeseca) upozorio na to da dodjem kad prestanem dojiti na UZV dojki.<
><
>Hranimo se i mi jednolicno, ujurto voce, zitarice ili keks, rucak: danas je imao malo janjetine, riza, tikvica, 1 skuhani paradajz i 1 mrkvica. Puno pojede za rucak jer ne jede nista od dorucka '(jos uvijrk spava ujutro i to 1,5 sat). Uzina je jogurt ili sir, kruh&puter, ili mladi sir, ugl nesto mlijecno. Vecera oko 20,00 - 20,30, Milupa ili Hipp kasicu, neposredno pred spavanje. Kad mu navece dam tu kasicu, pustimo ga jos 10-15 min da se igra i onda kupanac i spavanac.<
>Citala sam da se bude i djeca koja su "super sita" to budjenje je prije zbog navike nego zbog gladi.<
><
>Ovdje nam je fino vrijeme, setamo s njim svako malo, jer i muz i ja imamo vremena kolko hoces <
>Planirate li vi gdje putovati, da nas posjetite u Pragu???<
>Cuvaj se i nadam se da ce upala
ro proci, cujemo se papa <i></i>
Life is not about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain!


slika

slika
Avatar
djecakovamama
pošla ALFAkoka u dućan
 
Postovi: 3671
Pridružen/a: 21 lis 2001, 23:57
Lokacija: Prag

brojim....

PostPostao/la Franka » 10 ruj 2002, 15:27

...sate i min. da idem kući.<
>Na žalost ne planiramo nikakvo putovanje za sada. Nemam pojma kad ćemo uopće iskoristiti ostatak godišnjeg.<
>Tin neće biti baš puno u šetnji. Dosadi mu i hoće van iz kolica. A ako je jako umoran i zaspe, onda ti zaspe da se nasloni prema naprijed, na onu prečku i tako spava. Ako ga hoću nasloniti, plače. <
>Kako inače Zvonac spava? On je do nedavno baš lijepo spavao, po 2 i 1/2 h ujutro, i 1 popodne. Zadnjih dana odspava 1 i 1/2 ujutro i popodne neće. Buni se i gotovo. I noćas je spavao kod nas, čitavu noć se vrtio po krevetu, okreće se, dođe do kraja kreveta, pa ga vratimo gore pa opet roštiljanje.... Ništa nisam spavala.<
>Čini mi se da mu smeta jer sam mu makla onu spužvu na njegovom krevetiću što ide oko ograde, da ju operem, i gore baldahin, i onda kad se po noći probudi uopće neće u svoj krevet, samo k nama.<
>Kad mu misliš vrhnje dati? Tu čujem djeca s 11 mj. jedu i navodno jako vole vrhnje, pa se potajno nadam da bi se možda i njemu svidjelo. <
> <i></i>
Franka
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 212
Pridružen/a: 30 pro 2001, 02:11

Re: brojim....

PostPostao/la djecakovamama » 11 ruj 2002, 22:53

Dodjem na forum i zarazim se free katalozima (vidi na Cavrljanjima)<
><
>Kako si jesi bolje?<
>Odmah da ti kazem da je i nama cirkus sa voznjom u kolicima. U obliznju sumicu sam isla posljednji put prije 2 mjeseca, jer je njemu tamo DOSADNO i vec poslije 100 metara vristi i gundja, pa se moram vratiti u "civilizaciju" da gleda djecu i aute. A nece vise niti sjediti.<
>Zadnjih dana je u setnji najcesce s muzem jer sam se ja prihvatila nekih poslova po kuci koje odgadjam vec mjesecima (ormari i sl), a ovaj ga izvadi van iz kolica i pusti da "trci" (citaj: puze, jer hoda tek nekoliko koraka i to mu je, valjda, presporo), pa puzajuci se prlja po parku. Kad ih vidim s prozora zlo mi dodje, na sve moguce i nemoguce bolestine se isprepadam i onda ih moram dozivati s prozora, pa me sve mame iz parka gledaju (ovdje to niko nikad ne radi) .... ma uzas.<
>Kad je sa mnom u setnji onda cijelo vrijeme AKTIVNO setamo, i ako pocne da se buni onda mu dam stapice (bez soli) ili keksic ili moje kljuceve, sa de zabavi. Znam da ce biti sve teze i teze i ne bi mi to smetalo da ne slijedi jesen, kise i blato ...<
><
>Hranimo se super. molim te, danas sam ga nekoloko puta hranila i svaki put hoce jos i jos. za nevjerovati. A prije par dana je jedva pola rucka pojeo. Izgleda da je tako iz faze u fazu i da im apetit varira od dana do dana.<
>danas sam mu za rucak dala spinat, malo piletine, malo tikvice, paradajz (svaki dan mu u rucak dadam kuhani paradajz, sad je najljepsi a svjez ni da cuje) i juhu. Nakon rucka smo ga pustili da se igra, i mi sjeli da jedemo (isto juha, piletina i riza) i on je OPET rucao sa nama.<
><
>Vrhnje. Probali na moru, mljac, mljac, ne dajem mu cesto i ne dajem mu puno. Bas danas je jeo, nakon popodnevnog spavanja, malo sam mu skuhala tijesta (fidelini za juhu, oni najtanji) i pomijesala sa 3-4 zlicice vrhnja i mladog sira. I to je smazao, jos sam mu poslije dala zutog sira.<
>18.9. imamo cijepljenje, pa cu se raspitati i za zuticu (Hepatitis B, cini mi se), ovdje se OBAVEZNO moraju cijepiti sva djeca iz ugrozeni podrucja, mi ru ne spadamo, ali ipak se bojim. Iako mislim da ga nakon MMR nece htjeti cijepiti nicim vise.<
><
>Cuj ovo!<
>Pricam danas na tel. sa cimericom iz porodilista, pita me jel me grize Zvonimir kad je ljut, a ja joj kazem da me dosada 2x ugrizao, ali da je to bilo u igri. Ona mi kaze da je mala grizla stalno kad god bi joj nesto za
anilai kaze mi: "tak jsem ji dala facku, a prestala zlobit!" (U prevodu: "pukla sam joj samar i prestala je biti neposlusna!") Ja, ja sam zanijemila ... cijeli dan mi odzvanjaju njene rijeci u glavi i ne mogu sebi doci. Samo ljubackam ono moje malo i molim Boga da ga niko nikad ne udari ...<
><
>Puse Tinu, cujemo se papa<
><
> <i>Edited by: djecakovamama at: 9/11/02 9:56:10 pm<
></i>
Life is not about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain!


slika

slika
Avatar
djecakovamama
pošla ALFAkoka u dućan
 
Postovi: 3671
Pridružen/a: 21 lis 2001, 23:57
Lokacija: Prag

gjrotj

PostPostao/la Franka » 12 ruj 2002, 16:14

Sinoć smo otišli na hitnu s njim. Već 2 noći on plače, neće se nositi, smiri se jedino dok cica, ali ne mogu ga ni cijelu noć dojiti.... U krevet nema šanse da se spusti, onda se po našem vrti, vrti....<
>Sinoć se probudio i opet ista stvar, rekla sam Goranu da bolje da odmah idemo nego opet čitavu noć patimo svi troje. U 11 smo se spremili, a on čim je obukao jaknu smješak i pa-pa. Njemu je bila avantura, sve dok nismo došli tamo i počeo ga pregledavati, onda suze.<
>Ugl. rekao je da je to vjerojatno još upala uha i da najbolje odemo k specijalistu. U ponoć smo se uputili u drugu bolnicu, imao je i malo povećane leukocite. Tamo nam je pak rekla da nema upalu uha, da su mu uši do
e, a i nos. Tako smo se vratili kući ništa pametniji. Da nek pije antibiotik opet 3 dana pa dođemo na kontrolu.<
>Popodne idemo k našem pedijatru da vidim da li će mu dati antibiotik. <
>Eto, uvijek nešto....<
>Ja ga ne puštam van iz kolica. On još zna stavljati ruke u usta ili se trljati po licu kad je umoran.<
>Čujemo se! <i></i>
Franka
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 212
Pridružen/a: 30 pro 2001, 02:11

Re: Bas mi je zao

PostPostao/la djecakovamama » 12 ruj 2002, 22:33

Sta je bilo danas popodne kod pedijatra?<
>Kako je Tin?<
>Jel stvarno treba da mu jps dajete antibiotike iako nema vise upalu?<
><
>Drzim fige da je maleni do
o, jako sam tuzna zbog vas i da fino spavate veceras<
>Papa <i></i>
Life is not about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain!


slika

slika
Avatar
djecakovamama
pošla ALFAkoka u dućan
 
Postovi: 3671
Pridružen/a: 21 lis 2001, 23:57
Lokacija: Prag

evo nas

PostPostao/la Franka » 13 ruj 2002, 10:31

Bili smo jučer, čekali smo jako dugo i došli kući tek oko 8. Pedijatar je rekao kako sam ja i htjela, da mu on ipak ne bi dao opet antibiotik kad ga je već pio, ali da mu trebamo kapati nos. U biti upala se još nije zaliječila do kraja, kako su nam i rekli u onoj prvoj bolnici gdje smo bili preksinoć. Bubnjići su mu još crveni i to ga boli.<
>Taj efedrin bi mu pročistio taj prolaz uši-nos i to bi se povuklo, a moram priznati da sam mu ja to jako malo kapala, zbog znaš već... Pitala sam i specijalisticu kad smo bili, ona je rekla da kapi jesu štetne za sluznicu, ali da se zato i daje samo 5 dana. Da ne bi bilo štetno da se daje i 10 dana za redom, ali da se ne smije pretjerivati.<
>Druga stvar što je on antibiotik više pljucnuo nego popio i to je isto pridonijelo da se nije zaliječilo do kraja.<
>Dr je rekao ako nam na kontroli kažu da nije prošlo (sutra idemo), da bi mu on onda dao injekcije penicilina par dana, tako bi bili sigurni da je primio lijek.<
>Ali mi smo zapravo tek sinoć počeli kapati efedrin, tako da nisam baš sigurna hoće li mu što pomoći do sutra. Vidjet ćemo.<
>Sinoć sam mu i dala žličicu sirupa prije spavanja, da mu smanji bolove, pa je noćas manje plakao. Budio se ali nije toliko plakao, tek ujutro.<
>A preko dana je sve super.<
>Mobitel sam tek ujutro napunila, iscurila mi baterija, pa sam tek danas vidjela tvoju poruku. <
>Zaboravila sam ti reći da su prekjučer tata i on bili na vježbama, ne treba ga ništa više vježbati, za 3 mj. kad ide na kontrolu k fizijatrici rekla je da dođu i k njoj (demonstratorica vježbi) da ga pogleda. Inače ona je rekla da se može voditi za ručice (fizijatrica da se ne), pa kao svi su vodili svoju djecu za ruke. Pa sad ti znaj....<
>SRETNIH VAM 15. MJESECI ŽELIMO MI!!!!!!!!<
> <i>Edited by: Franka at: 9/13/02 6:49:45 pm<
></i>
Franka
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 212
Pridružen/a: 30 pro 2001, 02:11

Re: evo nas

PostPostao/la djecakovamama » 13 ruj 2002, 23:49

Kraj vjezbica, kraj
iga, super, super, super.<
>Znala sam da ce sve biti u redu, a jos kad sam uzivo vidjela Tina ... ma super.<
><
>Ima nesto slicica na ITSM, pogledaj <
>Ostale cemo staviti drugi put, kad budu i tvoje, vazi?<
><
>Sretno i vama 15-mjesecje <
> <
><
><
>Ma nije fol, uvijek ti meni prva cestitas <
><
>Sutra cu "raport"<
>Imas vremena? ajmo malo popricat, sms-aj... <i>Edited by: djecakovamama at: 9/13/02 10:50:29 pm<
></i>
Life is not about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain!


slika

slika
Avatar
djecakovamama
pošla ALFAkoka u dućan
 
Postovi: 3671
Pridružen/a: 21 lis 2001, 23:57
Lokacija: Prag

Re: evo nas

PostPostao/la Franka » 17 ruj 2002, 22:37

Već me dugo nema, ali iscrpljuje me ovaj ritam nespavanja i posla. Baš je preksinoć uspio prespavati cijelu noć u svom krevetiću (jest da se budio 5,6x ali i to mi je lakše nego da je kod nas budan), kad sinoć opet ista priča. Ne baš cijelu noć, ali od 3 na dalje.<
>Sad se već 2x probudio, jednom sam ga ustala, drugi put je zaplakao i više se nije čuo.<
>Danas mi je mama rekla da mu je kupila čokoladnu torticu i da ju je tako slatko pojeo... Rekla sam joj da mu ja ne dajem slatkiše često, a ona meni da kod nje nije ni jednom jeo. I šta da joj radim.<
>Inače napokon sam danas dala napraviti slike, za 3 dana su gotove i onda odmah šaljem.<
>Idem malo čitati pa na spavanje, ako će ga biti.<
>Ti si rekla da ti Zvonkić stalno spava u vreći, Tin ju nije imao do sada ali sve gledam da mu kupim, stalno je otkriven a hladno je po noći. Samo se bojim kako će on reagirati jer pretpostavljam da će mu biti teško ustati na noge u njoj (to je obavezno kad se probudi) pa da ga to još ne razljuti.... <i></i>
Franka
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 212
Pridružen/a: 30 pro 2001, 02:11

Re: evo nas

PostPostao/la Olivera » 17 ruj 2002, 22:51

Citam vas stalno, ali nevolim da ometam <
>Samo da pozelim Tincicu
z oporavak a mami i tati sto vise prospavanih noci. <i></i>
"Mother is not the person to lean on, it is the person to make the leaning unnecessary"
Avatar
Olivera
nema plastike
 
Postovi: 5170
Pridružen/a: 05 sij 2002, 20:16
Lokacija: Canada

Re: evo nas

PostPostao/la djecakovamama » 17 ruj 2002, 23:18

Spavanje ... kako mi je zao sto se ne mozes naspavati. Ja kad ne spavam dovoljno, grozno se osjecam. <
>Zvonimir je danas spavao prije podne, tako da je veceras zaspao vec u 8.<
>A u periodu od9.30 do 10,30 se "budio", pa ja mislim, 15 puta. Samo sto sjednem za comp, cujem ga - odem, on sjedi spava i place. Legnem ga, nastavi spavati, dodjem u sobu, on opet, vratim se, on sjedi, spava i place... sad spava, ne znam da li ga nesto muci. Prije bh rekla da u snu sjedne i "ne zna" se vratiti u lezeci polozaj...<
>Danas mu je bila "frendica" u posjeti. Mladja od njega 2 mjeseca, ogromna moze ga u zubima nositi, a i rodjena je sa 4,700. Super su se igrali, dok mu nije ukrala salicu, onda je on nasao njenu dudu u njenim kolicima i onda su se svadjali (otimali) pa su se grlili.<
>Sutra imamo MMR cijepljenje i ja sam vec danima bolesna od strahova, to sam ti pricala.<
><
>U zadnje vrijeme nece jesti sa malom vec sa velikom zlicom. Jos uvijek baca sve iz stolice i iz kolica .. ne znam kako da ga oducim od toga?<
>Plese i jako voli muziku. Mozes zamisliti cak je i naucio liniju upaliti: gurne je sa stalka i ono pocne da svira ... on presretan, plese, linija na podu, radio svira, CD ispao ... i to ga trebamo nauciti da ne dira, al ne znam kako?????<
>Ne, ne ne pali, jer kad mu to govorimo, valjda se u isto vrijeme smijemo, jer je jako smijesan kad plese pa misli da je to igra.<
><
>Olivera, samo ti citaj , meni je drago, a i Franki, sigurna sam.<
>Ranije su postojali view-si tu na forumo, pa smo na osnovu njih vidjeli da se Mrkvica cita, sad ih nema <
><
>Cujemo se <
><
>PS Franka dobila sam mail <i></i>
Life is not about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain!


slika

slika
Avatar
djecakovamama
pošla ALFAkoka u dućan
 
Postovi: 3671
Pridružen/a: 21 lis 2001, 23:57
Lokacija: Prag

cure moje....

PostPostao/la Franka » 19 ruj 2002, 11:00

....ja sam vam skroz iscrpljena pa se malo rjedje javim. I noćas je veći dio noći bio u našem krevetu (ne bih se ja žalila da on spava, ali on se vrti po krevetu, stavlja glavu na moju pa mu je neudobno, pa mi ide daaaga i mazi me, to je inače radio kad bih došla s posla, a sad samo po noći), a danas popodne moram još preuzeti neke zadatke na poslu, ne znam uopće kako ću ja to pratiti. Pa dođem s posla, poigramo se, prošetamo, večera, kupanje, kad on zaspe, uvijek ima za peglati, čistiti, i u 11 evo ga već je budan.... Puknut ću.<
>Ja ti ne znam djmama kako nešto za
aniti, totalno nemam uopće autoriteta. A tata mu ne da ni comp, ni cd, ni liniju dirati ali i kad on kaže Ne, malo glasnije, njemu je to smiješno. Jedino pali da mu maknemo sa dohvata. On isto pleše.<
>A počeo je i govoriti kaka kad to radi. Mama kaže da joj donesem kahlicu, a meni se to čini nekako prerano. Nekad kaže kaka da i ne kaka.<
>Olivera, javi se ti nama, mi cijenimo savjete iskusnijih majki! i ljubi Luku (mada čitam da više voli da ga grliš ).<
>Dj, jel sve ok s cijepljenjem?<
> <i></i>
Franka
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 212
Pridružen/a: 30 pro 2001, 02:11

pitanje

PostPostao/la Nincka » 19 ruj 2002, 17:31

cure moje, kaj vi velite na to da premjestimo ovaj topic na 1-3? ovoga zatvorimo i otvorimo novi? vrijeme
zo ide, djece su vec porasla <i></i>
Avatar
Nincka
notebook girl
 
Postovi: 12185
Pridružen/a: 21 svi 2002, 14:02

Re: pitanje

PostPostao/la djecakovamama » 19 ruj 2002, 19:31

Nincka, pliz da tu ostanemo .... <
>radi se o tome da smo tu, na dojenju vec duuugo, vise od 9 mjeseci, i nekoko smo se navikle (barem ja, a sigurna sam i Franka), a pretpostavljam da i oni koji citaju "mrkvicu" traze je ovdje ... mislim, bilo bi glupo da su prvi dijelovi tu na dojenju, a ovaj treci na 1-3, a niti ne mislimo dojiti do trece godine , al nikad se ne zna, eto, ja bih ti mogla trabunjati do sutra ... ako bas mora seli nas, ali meni je bolje ovdje <
><
>Evo ja cu otvoriti novi nastavak, pa ti zakljucaj ovaj, vazi?<
> <i></i>
Life is not about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain!


slika

slika
Avatar
djecakovamama
pošla ALFAkoka u dućan
 
Postovi: 3671
Pridružen/a: 21 lis 2001, 23:57
Lokacija: Prag

Prethodna

Natrag na Cica, boca, žlica

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.