Sada je: 29 ožu 2024, 07:19.

Koliko traju podoji?

O dojenju, (na)dohrani i prehrani djece.

Moderatori/ce: Diami, nevenera

Koliko traju podoji?

PostPostao/la marcy » 12 ruj 2002, 14:07

KOLIKO VAM DUGO KLINCI SISAJU U JEDNOM PODOJU?<
>Moja Sara max. 10 minuta i to desnu 2-3 min i lijevu 6-7!Jel to dosta da se najede? Bojim se da ne ostane gladna! Poslije je vesela i smije se i mirna je oko 2 sata pa onda opet sisanje! Samo je navečer jako nemirna i kraće sisa a noćni podoji su bez problema, nasisa se i odspava 3 sata u komadu!<
> <i></i>
marcy
 

Re: Koliko traju podoji?

PostPostao/la † RLmama » 12 ruj 2002, 14:35

imali smo već priča na tu temu.<
>Moj klinac je sisao (i dan danas je tako) samo pet minuta. I najede se - očito jer ima devet i pol kila.<
>Mislim da je dužina podoja skroz individualna stvar - ako je ti je bebica mirna dva sata i ako do
o napreduje nemaš razloga za
igu.<
><
>Meni kod vas dvije sve izgleda super! <
><
>Čut ćeš i druge forumašice.... <i></i>
Show must go on...
Avatar
† RLmama
Quatrrrromama
 
Postovi: 1018
Pridružen/a: 09 svi 2001, 12:55
Lokacija: Zion

Re: Koliko traju podoji?

PostPostao/la Novamama » 12 ruj 2002, 16:21

Definitivno ti sama najbolje znaš. Sve je to individualno. Meni je Ivan u početku jeo non-stop, tako da nisam ni mogla odvojiti podoj od podoja, o
ok od o
oka. Sad (s 4mj) jede rjeđe i vrlo često kraće (često oko 10 min.) i najede se. A još uvijek mi se zna dogoditi da jede i oko 45min.-sat vremena (pogotovo pred večer, prije spavanja). Ja se uopće ne opterećujem s tim, niti ne gledam na sat. <i>Edited by: Novamama at: 9/12/02 3:22:08 pm<
></i>
Avatar
Novamama
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4694
Pridružen/a: 04 lis 2001, 15:37

Re: Koliko traju podoji?

PostPostao/la AstraKT » 12 ruj 2002, 19:25

Moja mala trenutno jede po 5-7 minuta i to samo iz jedne strane po podoju i to joj je dovoljno.<
><
>Mislim da je vecina beba nemirno navecer, to ti je tzv. "witching hour" , djeca su puna dojmova koja su primila preko dana i teze se opustaju a i razina mlijeka je nesto (neznatno) niza navecer pa treba mrvicu duze da se postigne "let down".<
><
>Ne
ini se sve je OK (ukoliko ima dovoljan
oj mokrih pelena i uredno dobija na tezini). <
><
> <i></i>
AstraKT
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 74
Pridružen/a: 22 ožu 2001, 10:48

Re: Koliko traju podoji?

PostPostao/la djecakovamama » 12 ruj 2002, 19:34

Moj sin je isto kratko dojio - prvih mjesec-dva 15-ak minuta, a poslije 5-10 min.<
> <i></i>
Life is not about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain!


slika

slika
Avatar
djecakovamama
pošla ALFAkoka u dućan
 
Postovi: 3671
Pridružen/a: 21 lis 2001, 23:57
Lokacija: Prag

Re: Koliko traju podoji?

PostPostao/la JednaMama » 13 ruj 2002, 08:31

prvih par tjedana citav dan bi mi bio jedan veeeliki podoj. onda 2 mjeseca sam ga drzala po 15-20 min iako bi se najeo za 10ak, ali - eto...<
>sada vec mjesecima (od otprilike njegovih 4-5 mjeseci) mi uopce nije jasno kako je ziv koliko to kratko traje - on uzme gutljajcic pa zvirka ili otpuze dalje i tako to...<
>kad je pospan ili jako gladan onda par minuta bas sisa i to mi se cini kao super dobar podoj...
JednaMama
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 37
Pridružen/a: 07 vel 2002, 14:15

Re: Koliko traju podoji?

PostPostao/la marcy » 13 ruj 2002, 12:40

Mene za
injava to što ona sisa dok je cica puna a kad treba jače vući ono masno onda baca
adavicu iz usta ali skoro svaki put plače kao da je još gladna i traži cicu opet :"> i tako par puta pa se sve završi time da ja jednostavno odustanem. Onda je mirna jedno 2 sata pa opet ispočetka, ali stalno imam osjećaj da bi još jela a ne znam da li je cica prazna ili neće vući! Kad stisnem
adavicu uspijem iscjediti samo još kap-dvije <i>Edited by: marcy at: 9/13/02 11:41:48 am<
></i>
marcy
 

Re: Koliko traju podoji?

PostPostao/la Štefica Cvek » 13 ruj 2002, 12:57

Moja je htjela biti na cici svakih pola sata i ako joj ne bi dala - udri u plač. I tako privih mjesec-dva. Da nije bilo ovog foruma, već bi me bili uvjerili u to da nemam dovoljno mlijeka i ap-tap na adaptirano. Ne daj se smesti, sve će biti ok, samo ne odustaj <i></i>
Štefica Cvek
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 25
Pridružen/a: 23 pro 2001, 21:23

Re: Koliko traju podoji?

PostPostao/la Kolberg » 13 ruj 2002, 17:59

iz svog iskustva mogu ti reci da beba najvjerojatnje vise i nije gladna samo da ima veliki nagon za sisanjem pa hoce sisu ali zivcira nju mlijeko. tako smo mi imali i sve nazalost rijesila je dudica ali tek kad je imao 1,5 mjeseca - tek tada sam mu pocela nju davati. toni je prihvatio dudu ali neke bebe nikad nju ne prihvate. eto ..moras se strpiti. ako do
o napreduje to znaci da to je to.<
><
>mika <i></i>
Veliki 2002 i mali 2009
veselo kupanje
Avatar
Kolberg
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2271
Pridružen/a: 22 stu 2001, 14:32
Lokacija: ispod podsusedskog mosta

Re: Koliko traju podoji?

PostPostao/la Nincka » 13 ruj 2002, 21:37

Vjerojatno sam negdje propustila - koliko je Sara stara?<
><
>Slazem se s ostalim mamama <
><
>Inace, puno vaznije od toga koliko dugo traju podoji i u kojim su razmacima je napredovanje bebe, mokre pelene (da do
o mokri), cak ni stolica nije sasvim pouzdana jer beba moze imati stolicu nekoliko puta na dan pa sve do jednom tjednom. <i></i>
Avatar
Nincka
notebook girl
 
Postovi: 12185
Pridružen/a: 21 svi 2002, 14:02

Re: Koliko traju podoji?

PostPostao/la MarijanaST » 14 ruj 2002, 22:43

I mi smo u grupi
zodojecih. Podoji su nam max 5 minuta. Ali kako su cure vec rekle nije vazna duzina podoja vec da li je beba poslije zadovoljna,
oj mokrih pelena i sl. Ne boj se uhodat cete se s vremenom. <
>Kad smo dosli iz rodilista i kad sam patronaznoj rekla da malena doji 10 minuta najvise ona je rekla da je to premalo i ja se za
inila, medjutim uredno je dobivala na tezini a ja sam imala prejaki let down i mlijeko je curilo u 6-7 mlazova i njoj je ocito 10 minuta a kasnije 5 bilo dovoljno <i></i>
MarijanaST
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 11
Pridružen/a: 17 vel 2002, 18:11

Re: Koliko traju podoji?

PostPostao/la marcy » 16 ruj 2002, 12:25

Sara ima 2,5 mj. U početku su podoji bili duži, ali se poslije sisanja derala pa smo ubacili flašicu, onda uopće nije htjela cicu pa sam ja stisnula zube i jedno 2 dana se valjala s njom po krevetu i davala joj sisati svaki čas, sada smo već 20 dana samo na cici, ne buni se , zadovoljna je samo me
inulo što su podoji kratki, ali vidim da je to tako kod većine vas!<
>Hvala na odgovorima! <i></i>
marcy
 

Re: Koliko traju podoji?

PostPostao/la natasha32 » 16 ruj 2002, 12:55

Dojenje se stalno mijenja, ne samo mlijeko, nego i beba. Treci mjesec zna biti kritican jer taman uhvatite neki sklad, mama odahne da je uspjela, da je to -to, i odjednom se stvari mijenjaju... kao da ste na pocetku. No, beba je veca, radoznalija, svojeglavija, razvija svoj "osobni stil", nesto joj pase, nesto ne, ima skokove u razvoju (vrlo buran bas u ovom periodu). Treba se onda ponovno prilagodjavati i otkrivati sto tocno beba zeli.<
><
>Hannu sam dugo dojila na rukama, a prilikom jednog perioda "otimanja i odbijanja dojke" (btw ona je oduvijek duuugo sisala) skuzila sam da jednostavno zeli dojiti iskljucivo lezeci, tj. da lezimo jedna kraj druge. Tako je dojim i dan-danas, za koji dan godinu dana. Osim kad smo vani, tad se udostoji posisati sjedeci (ali mora jahati na mojim koljenima i zvijerati uokolo ). Sitnica, ali treba nadoci STO zapravo ne stima. <i></i>
natasha32
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 773
Pridružen/a: 08 ruj 2001, 13:27

Re: Koliko traju podoji?

PostPostao/la Mirna » 16 ruj 2002, 22:11

BLAGO VAMA!<
>Mi se patili satima i satima i satima. Kod mene je bio slučaj da mi je na desnoj strani mlijeko užasno polako išlo i bila je mala rupica, a na lijevoj let down i štrcalo mlijeko u mlazovima. I tako smo na desnoj jeli satima a na lijevoj po 5, 10 minuta.<
>Nemojte me niti pitati kako sada sise izgledaju! <i></i>
Mirna
 

Re: Koliko traju podoji?

PostPostao/la Anajecestoime » 19 ruj 2002, 14:37

I ja velim BLAGO VAMA.<
>Eto, maloprije sam je skinula sa sise nakon sat vremena sisanja. (Tj. malo sisanja, malo
ljavljenja).<
>Ja Dorotein podoj smatram kratkim ako traje pola sata, a ako je kraći, za
inem se da li je uopće išta pojela.<
>Meni mlijeko curi u vodopadima i čini mi se da ona samo liže
adavicu dok to traje, i to zna potrajati jako dugo. Jedino pred večer, kad su mi dojke malo praznije, potrudi se jače povuči.<
>Već sam počela razmišljati o tome da se prije svakog podoja malo izdojim.<
><
>Osim toga doktorica mi je stavila bubu u uho da mi dijete baš ne napreduje reprezentativno. Dobila 700g u mjesec dana a i to je čini mi se sve otišlo u dužinu jer je narasla za 5 cm.<
>Inače, osim kolika, ona je posve do
o pa nisam sigurna trebam li se
inuti. <i></i>
Avatar
Anajecestoime
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 129
Pridružen/a: 30 tra 2002, 08:45
Lokacija: Purger city

Re: Koliko traju podoji?

PostPostao/la Karla1976 » 19 ruj 2002, 14:56

Moja curica je u početku dojila max 5 minuta. Kad sam to rekla patronažnoj, rekla mi je da se rijetko koje dijete može najesti za pet minuta i da se njoj to čini nedovoljno. Doduše, ona je češće dojila, skoro svako sat , sat i pol vremena. Isto sam se bila za
inula, ali kako sam išla kod pedijatra radi pupka nakon četiri dana što smo izašli iz rodilišta, ona je dobila na težini 400 grama!!! Mjesec i pol dana sam pratila na sat otprilike kako doji, a sada više ne. Sad imamo dva ipol mjeseca , ona izgleda zadovoljno, još uvijek kratko doji, nekad malo duže i uopće nisam više opterećena satom i vremenom. Ona dobija 1250 gr mjesečno i s tim sam super zadovoljna.<
>Samo prati dijete jeli zadovoljno i uzdaj se u se!! <i></i>
Karla1976
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 30
Pridružen/a: 11 sij 2002, 23:37

Re: Koliko traju podoji?

PostPostao/la marcy » 23 ruj 2002, 12:49

Ma 700 g je super!<
>Meni je i pedijatrica rekla da se djeca mogu itekako nasisati za 5 minuta i da nije bitno koliko je beba na prsima, već koliko aktivno sisa. Sara vuče jako i jednu i drugu cicu i baš se čuje kako guta punim ustima, samo mi se uvijek čini da bi još! <i></i>
marcy
 

Re: Koliko traju podoji?

PostPostao/la lastavica » 23 ruj 2002, 23:41

Anajecestoime izgleda da nam curice osim što imaju kolike i na kilaži dobivaju isto . Lara je dobila oko 700g i nakon prvog i nakon drugog mjeseca. <i></i>
lastavica
Lastatrans
 
Postovi: 15451
Pridružen/a: 16 tra 2002, 11:55

Dužina podoja

PostPostao/la Barbi » 14 lis 2002, 10:17

Iz mnoštva topica vidim razne dužine podoja i jasno mi je da je sve normalno, ali stekla sam dojam da vam bebe papaju ili kratko ili dugo, ali uvijek otprilike jednako. E, a moj bebać <
>(4 mj.) nekad popapa za minutu-dvije i dosta mu je i ne traži naredna dva-tri sata, a nekad dudli pola sata i više - sve u toku istog dana. <
>Sad su mu razmaci između podoja oko tri sata, nekad i više (svojedobno je sat i pol bio maksimum tako da mi je to super) ali te razlike u dužini podoja mi stvarno nisu jasne. <i></i>
We do not see the things as they are, we see the things as we are. :proljece
Avatar
Barbi
gospođa pukovnica
 
Postovi: 28726
Pridružen/a: 07 vel 2002, 12:29
Lokacija: Zg

Re: Dužina podoja

PostPostao/la mama 30 » 14 lis 2002, 11:15

Ja imam jos vremena do dojenja pa surfan te sam tako naisla i na ovaj link, mozda "pomogne" <
>www.trudnoca.net/dojenje.asp<
>www.trudnoca.net/savjeti.asp <i>Edited by: mama 30  at: 10/14/02 10:20:53 am<
></i>
mama 30
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 76
Pridružen/a: 21 srp 2002, 11:41

Re: Dužina podoja

PostPostao/la Mala Bornica » 15 lis 2002, 08:30

i kod nas se znaju zalomiti duzi podoji . ma oni ti najbolje znaju sta im pase. nekad su samo gladni, nekad bi se uz to i malo vise mazili. barem ja tako moje dijete tumacim . <i></i>
B, 2001.
E, 2002.
D, 2011.
Avatar
Mala Bornica
Sunčeko
 
Postovi: 15989
Pridružen/a: 08 tra 2001, 21:47

Re: Dužina podoja

PostPostao/la sonja » 15 lis 2002, 13:33

Jelena isto zna dojiti razlicito dugo. Otkako smo ukinuli sesirice vecinom je po 10 min, ali ako se nesto zbiva okolo onda prestane nakon 5 minuta, a po noci ili ako je pospana visi na sisi duugo, fino si gusta. Nocas je triput po 45 minuta uzivala i spavala... <i></i>
sonja
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 15
Pridružen/a: 11 vel 2002, 10:51

dužina podoja

PostPostao/la sanjab » 16 lis 2002, 01:15

Nives je sada 10 mjeseci i podoji su nam još uvijek ponekad različiti. U prvim mjesecima cicala je duuuugooo i po sat vremena, lijepo si je cura guštirala sve dok nije zaspala. Kako je rasla vrijeme se smanjivalo i sada kad je gladna
zo popapa - otprilike do 20 min, a kad joj se mazi i duže. Sve ovisi o danu i njenomraspoloženju, zubićima i sl. U početku mi je bilo teško kad sam dojila i po sat vremena...a toliko posla čeka, a onda sam okrenula polču i počela ne mislit na nepospremljenu kuću, ručak ili neki drugi posao i lijepo uživala i odmarala dok je cicala.Moram reći da sam u tom periodu pročitala puno knjiga , i da sad pomalo žalim za tim vremenima šmrc, šmrc.Stoga bilo dugo, bilo kratko sve je ok i treba u tome uživati. <i></i>
sanjab
 

Re: dužina podoja

PostPostao/la † RLmama » 16 lis 2002, 09:20

A tek što su se gledale sapunice za vrijeme razdoblja dugih podoja Onda smo ušli u razdoblje kratkih podoja i tako je to ostalo do danas - par minuta i gotovo! Okolo ima stotinu stvari za vidjeti, ništa ne smije šušnuti jer odmah vrti glavicu da vidi što je, jedino kad je gladan u prvom jutarnjem podoju (ima 8 mjeseci) cica kako treba... <i></i>
Show must go on...
Avatar
† RLmama
Quatrrrromama
 
Postovi: 1018
Pridružen/a: 09 svi 2001, 12:55
Lokacija: Zion

Re: dužina podoja POMOC MOLIM

PostPostao/la IvanaFM » 19 lis 2002, 23:07

Bruno doji vrlo kratko, barem se meni tako cini, najcesce oko 10 minuta i onda zaspe. <
><
>E, sad iskusne mame molim savjet je li to dovoljno???<
><
>Moja patronazna kaze da za to vrijeme moze pojesti samo trecinu o
oka, a citala sam u Bebama, ako je protok mlijeka dobar (meni se cini da je kod mene dobar, curi na sve strane), da je 10 minuta dojenja sasvim dovoljno, da za 5 min beba pojede 70 posto o
oka.<
><
>Tko je tu u pravu???? <
><
>Ne znam znaci li sto u prilog podatak da je Bruno sitan, rodio se s 2800 g, a izasao iz rodilista s 2630g. <i></i>
Bruno, 10.10.2002.
Avatar
IvanaFM
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 467
Pridružen/a: 08 lip 2002, 01:45

Re: dužina podoja POMOC MOLIM

PostPostao/la Webmama » 19 lis 2002, 23:10

ako do
o napreduje, dosta je. Moja karla je pohlepno cicala i za 10 minuta se najela, pola pobljuckala (bar se meni cinilo) i jos uspjela biti bucasta beba Mame&Bebe<i></i>
* Snježana Mehun: "Zamijenila Hummera za Twinga, ipak manje troši..." *
* Sve što je dobro, nije nužno zdravo - kaže ona... *

TKO ŽELI POPUT MJESECA BITI IZVOR SVJETLOSTI, MORA POPUT MJESECA I DOPUSTITI DA PSI NA NJ LAJU.
Ako ne znaš kamo želiš stići, gdje god dođeš doći ćeš pogrešno.
Avatar
Webmama
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1992
Pridružen/a: 25 sij 2001, 17:21
Lokacija: Tu i tamo

Re: dužina podoja POMOC MOLIM

PostPostao/la Krkica » 26 lis 2002, 23:55

Ja pak imam doma malu ljencinu koja na prsima zaspi za doslovce dvije minute i tak bi to moglo trajati beskonacno beskoncano dugo, pa mi je pedijatrica za pocetak preporucila dojenje maksimalno 10-tak minuta po dojci dok mali malo ne ojaca, u nasem to slucaju znaci, ne prijedje 4 kg, pa ce onda bolje vuci. Vidjet cemo uskoro dal je to fakat ili jos jedna neistina. <i></i>
slika

Umjesto učenja kako to rade odrasli, od djece se očekuje da rade onako kako odrasli kažu.
Avatar
Krkica
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 472
Pridružen/a: 12 sij 2002, 18:46
Lokacija: Zagreb, Bukovac


Natrag na Cica, boca, žlica

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 11 gostiju.

cron