Sada je: 29 ožu 2024, 13:16.

položaji kod dojenja

O dojenju, (na)dohrani i prehrani djece.

Moderatori/ce: Diami, nevenera

položaji kod dojenja

PostPostao/la TiFilMama » 11 stu 2002, 22:52

ja imam svoj specijalni ležeći položaj kod dojenja, naime legnem na lijevi bok i dam mu desnu cicu ili legnem na desni bok i dam mu lijevu cicu<
>meni je tako puno lakše, ne moram pridržavati cicu da bi imao zraka, ne ispada mu iz usta kada cica baš i nije krcata mlijekom<
><
>kako vi dojite, jesam li usamljena u ovom položaju? <i></i>
Avatar
TiFilMama
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1170
Pridružen/a: 10 srp 2002, 10:16

Re: položaji kod dojenja

PostPostao/la Karla1976 » 11 stu 2002, 22:59

Prije ponekad kad ne bi htjela na jednu stranu kao i ti, ali više ne. Samo ležeći i nemamo problema. <
>Mogli bi staviti i poll da vidimo kako ko? Ležeći, poluležeći, u krilu sjedeći, stojeći, koji još ima?? <i></i>
Karla1976
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 30
Pridružen/a: 11 sij 2002, 23:37

Re: položaji kod dojenja

PostPostao/la natasha32 » 12 stu 2002, 02:01

u pocetku sam i imala neke "skolske" polozaje, danas (nakon 14 mjeseci dojenja) mislim da nema polozaja u kojem nam ne bi islo, a neki su stvarno komicni , tesko je ukratko opisati <
><
>a
adavice mogu razvuci ko kaugumu, to je pocelo kad se s 4 mjeseca pocela osvrtati za zanimljivostima a siku zaboravila pustiti, bas me zanima hoce li to ostati tako ili... takodjer imam dojam da sam potpuno neosjetljiva na bol , mozda stavim piercing kad prestanem dojiti <i></i>
natasha32
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 773
Pridružen/a: 08 ruj 2001, 13:27

Re: položaji kod dojenja

PostPostao/la JednaMama » 12 stu 2002, 11:45

ja kao i natasha32 <
>u pocetku smo samo lezeci (l bok, l cica ili d bok d cica), onda smo presli na sjedeci, a sada nema kako ne. zna se dogodit i da ja lezim na ledjima, on dopuze i cica odozgor i svasta... zna bit i ovaj tvoj l-d polozaj <i></i>
JednaMama
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 37
Pridružen/a: 07 vel 2002, 14:15

Re: položaji kod dojenja

PostPostao/la Barbi » 12 stu 2002, 12:28

Nama je najčešći polusjedeći ili sjedeći sa bebaćem u krilu. Ležeći ne prakticiram više od drugog njegovog mjeseca jer nam se često znalo dogoditi da tako oboje zaspemo pa odrapimo po dva sata npr. popodne i onda sam ja ko da me pregazio tenk. Inače, sjećam se da sam još u rodilištu probala dojiti u tom položaju koji si opisala i da mi je medicinska sestra rekla "ne, ne, tako nikako ne". <i></i>
We do not see the things as they are, we see the things as we are. :proljece
Avatar
Barbi
gospođa pukovnica
 
Postovi: 28726
Pridružen/a: 07 vel 2002, 12:29
Lokacija: Zg

Re: položaji kod dojenja

PostPostao/la sonja » 12 stu 2002, 14:21

U pocetku dok nisam mogla sjediti dojili smo lezecki, a cim sam prosjedila smo poceli tako da ja sjedim naslonjena na jastuke, a ona mi lezi na ruci. Sad je vec prerasla ruku i lezi mi u krilu, a ja joj glavu pridrzavam u pregibu lakta. Tako sam se navikla i tako mi je najlakse. Tako je mogu dojiti svugdje ( samo bez jastuka ), u parku, u bircu, kod nekog u posjeti .<
>Vrlo rijetko lezecki. <i></i>
sonja
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 15
Pridružen/a: 11 vel 2002, 10:51

Re: položaji kod dojenja

PostPostao/la TiFilMama » 12 stu 2002, 22:48

pa zato vas i pitam -jer me patronažna kada me vidjela kako dojim, blago rečeno iskritizirala- "to nije pravilan način za dojenje... kaže patronažna, a isto su govorile i sestre u bolnici.<
><
>a meni je taj položaj zakon! <i></i>
Avatar
TiFilMama
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1170
Pridružen/a: 10 srp 2002, 10:16

Re: položaji kod dojenja

PostPostao/la Anajecestoime » 15 stu 2002, 12:06

Ja sam u svim stručnim knjigama pročitala da je svaki položaj koji odgovara mami i bebi dobar. Tj., hoću reći, ako se tvoja beba u tom položaju najede, ne vidim u čemu je problem !? <i></i>
Avatar
Anajecestoime
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 129
Pridružen/a: 30 tra 2002, 08:45
Lokacija: Purger city

Re: položaji kod dojenja

PostPostao/la maristella69 » 20 stu 2002, 01:47

Kada idemo spavati najbolje mi je dati lijevu cicu jer sam na desnom boku. Najbolje mi je to za leđa. Ne znam zašto to ne bi bilo ispravno?! Mala mi se ujutro budi presita.... <i></i>
maristella69
 

Re: položaji kod dojenja

PostPostao/la Ganesha » 21 stu 2002, 09:53

nama je najlakše na boku, znači desni bok, desna cica, lijevi bok lijeva cica, samo mi se dogodilo to da sam dobila onu ružnu kožu na laktovima, kad se podbočim, kak da je se riješim? <i>Edited by: Ganesha at: 11/21/02 7:54:50 am<
></i>
Ganesha
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 16
Pridružen/a: 07 svi 2002, 09:50

polozaji kod dojenja

PostPostao/la emily31 » 21 stu 2002, 13:49

mi se dojimo u 90% slucajeva sjedeci (ja sjedim, ona mi lezi u krilu), jedino po noci lezeci<
>Ganesha, probaj laktove mazati Zagrebackim melemom, ili nekom jako masnom kremom - meni je obicna Nivea zakon - jedini nedostatak je sto joj dugo treba da se upije <i></i>
emily31
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 18
Pridružen/a: 09 vel 2002, 00:15

Re: položaji kod dojenja

PostPostao/la Buhtlica » 21 stu 2002, 14:11

samo ležeći, tako nam najbolje ide. samo je problem u tome što ne znam kako bih ju onda dojila negdje vani?! sretna, sretna, sretna<i></i>
Z. 2002.
J. 2003.

"Some people never go crazy. What truly horrible lives they must lead."
Avatar
Buhtlica
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2208
Pridružen/a: 12 stu 2002, 11:37
Lokacija: ...in dreams...

Re: položaji kod dojenja

PostPostao/la natasha32 » 24 stu 2002, 06:08

Buhtilca (ajme nicka ) - ja sam hannu pocela dojiti u lezecem polozaju s neka 2-3 mjeseca, i dosta mjeseci nakon toga to nam je bila osnovna poza, a kad bih je dojila vani, sasma se lako snasla jer je bilo ili ovako ili nikako , pa se nije nesto bunila, nemoj da te to
ine . doma se i dan-danas jako cesto dojimo lezeci (14 mj)<
><
>TiFilmama - tek sam sad skuzila da ti mozda nisam odgovorila na tvoje osnovno pitanje - DA, dojim je cesto i u tom polozaju koji opisujes, dosao mi je spontano bas zbog boli u ledjima sto netko spominje, i jako mi je ugodan (za promjenu) a ona se nikad nije bunila, nisam od njega dobivala mastitis i nista mi vise ne pada na pamet da bi mogao biti razlog protiv. mozda djeluje malo "uvrnuto" , ali meni je stvarno vrlo ugodan. <i></i>
natasha32
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 773
Pridružen/a: 08 ruj 2001, 13:27

Re: položaji kod dojenja

PostPostao/la Buhtlica » 25 stu 2002, 13:31

natasha - pa nadam se da ćemo se vani snaći i da se Zita neće buniti. <
>a što se tiče nicka - malo duža lijepa priča. <i></i>
Z. 2002.
J. 2003.

"Some people never go crazy. What truly horrible lives they must lead."
Avatar
Buhtlica
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2208
Pridružen/a: 12 stu 2002, 11:37
Lokacija: ...in dreams...

Re: položaji kod dojenja

PostPostao/la Webmama » 25 stu 2002, 16:32

da se malo sa zakasnjenjem nadovezem <
><
>svaki polozaj koji je dobar vama i bebi je dobar polozaj.<
><
>"Skolski" polozaji postoje da bi se pokazalo mamama koje se ne snalaze kako to treba raditi i da si mogu oda
ati najbolji.<
><
>Osim tog najboljeg, DOBRO je mijenjati polozaje (ne kazem da morate ). Svaki put drugi. Zbog pravilnog praznjenja dojke. Mame&Bebe pocetna stranica<i></i>
* Snježana Mehun: "Zamijenila Hummera za Twinga, ipak manje troši..." *
* Sve što je dobro, nije nužno zdravo - kaže ona... *

TKO ŽELI POPUT MJESECA BITI IZVOR SVJETLOSTI, MORA POPUT MJESECA I DOPUSTITI DA PSI NA NJ LAJU.
Ako ne znaš kamo želiš stići, gdje god dođeš doći ćeš pogrešno.
Avatar
Webmama
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1992
Pridružen/a: 25 sij 2001, 17:21
Lokacija: Tu i tamo


Natrag na Cica, boca, žlica

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.