Sada je: 12 svi 2024, 18:29.

Dojenje "velikih"

O dojenju, (na)dohrani i prehrani djece.

Moderatori/ce: Diami, nevenera

Re: najljepših dokle god hoce!

PostPostao/la Dabilly » 25 pro 2002, 20:46

cure, ne želim vas plašiti, nego nasmijati: moja nećakinja sisala je do četiri godine naslađujući se sljedećim riječima: koju ću, koju ću? znači, ima vremena (reče majka koja je dojila 17 mjeseci i vrlo bezbolno prestala, što želi i vama...jednom kad vam bude došlo) <i></i>
"You're weird.
I like you."
Avatar
Dabilly
ko lampica za bor
 
Postovi: 13129
Pridružen/a: 11 lis 2001, 19:43

Re: najljepših dokle god hoce!

PostPostao/la patkica » 26 pro 2002, 01:03

Joj nije mi to bas jako smijesno.<
>AJ tjesim se da ako nis drugo, prestat ce kad zatrudnim opet.... valjda. <i></i>
Avatar
patkica
svizac
 
Postovi: 24388
Pridružen/a: 11 vel 2001, 22:34
Lokacija: u ormaru

Re: najljepših dokle god hoce!

PostPostao/la Dabilly » 26 pro 2002, 22:01

sorry, patkice, imaš pravo, i meni je zapravo postalo smiješno tek kad sam ja uspjela prestati a sigurno će sam odustati kad opet budeš trudna. <i></i>
"You're weird.
I like you."
Avatar
Dabilly
ko lampica za bor
 
Postovi: 13129
Pridružen/a: 11 lis 2001, 19:43

Re: najljepših dokle god hoce!

PostPostao/la patkica » 27 pro 2002, 01:42

joj, pa ne ljutim se ja. <
>samo me ponekad ulovi frka kad ga vidim kako slasno papa i kako totalno obozava dojiti... ne samo da ne vidim kraja tome, nego mi se ponekad cini da on doji sve vise i vise.... jos malo pa bi bio ko prvih 6 mjeseci. pa me malo frka. <i></i>
Avatar
patkica
svizac
 
Postovi: 24388
Pridružen/a: 11 vel 2001, 22:34
Lokacija: u ormaru

Re: najljepših dokle god hoce!

PostPostao/la natasha32 » 27 pro 2002, 17:26

meni je bilo bas smijesno <
><
>premda se od mog cjelonocnog spavanje ne vidi ni pocetak (tj. bar da smanjimo "samoposluzivanje), bas sam s muzem komentirala i zamisljala nasu curicu kako za koju godinu ima slicnu dilemu , joj joj jadna ja <
><
>nasa ideja o primjeni Searsa preko blagdana je (hm, jel trebam reci - naravno ) propala, jer je hanna malo bolesna (viroza?, zub?) pa ne dolazi u obzir bas sad nesto mijenjati. a tata ce bit raspoloziv za pomoc valjda sljedeci put oko Uskrsa <
><
>tako da se mi dojimo sve u sesnaest, jucer od ujutro pa sve do sad skoro nista osim sise nije ni uzela. nos joj je skroz procurio, e sad, tako je prosli put bilo kad su joj izasle obje dvojke istovremeno. otad nit je novi zub izbio (sad su na redu
ojevi 3 i 4) niti smo imali problema s nosom. bili smo kod lijecnika zadnji dan pred blagdane (cim sam skuzila da joj je nesto), i nista joj nije nasao. vidjet cemo, dotad se dojimo... danju i nocu... zapravo nemam pojma kako bih je hranila u ovakvoj situaciji da je ne dojim , sve odbija, ali cicu ne <i></i>
natasha32
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 773
Pridružen/a: 08 ruj 2001, 13:27

još jedna vrijedna sisalica...

PostPostao/la mirjana33 » 28 pro 2002, 00:23

Evo,i mi se dojimo još uvijek sve u šesnaest.Martika ima 15 mjeseci i isto imam osjećaj da još neće skoro prestati.Kad je god nervozna i plačljiva odmah se lati sise i ne skida se dok se ne namiri ili dok je ljutnja ne prođe.S obzirom da ne radim baš se i ne trudim nešto je odvikavati.Nek prestane kad se njoj bude htjelo.Pa sad,živi bili pa vidjeli do kada će grofica cinculariti... <i></i>
mirjana33
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 29
Pridružen/a: 08 sij 2002, 23:41

Re: još jedna vrijedna sisalica...

PostPostao/la bojana » 28 pro 2002, 01:29

I kod nas je nosic koma . <
>Da nema sise danas bi bio na dijeti nula <
><
>Eh mogu si vrlo do
o zamisliti svoje dijete za koju godinicu: "koju cu, koju cu" <
>Kad ga bolje pogledam dok nesto
blja mojim grudima, naizmjence doji malo jednu malo drugu stranu (i jos kaze "ovuu"), cini mi se bas da nesto slicno razmislja <i></i>
bojana
 

evo nas ponovo

PostPostao/la ivarovamama » 01 sij 2003, 00:04

dugo nisam bila na ovom forumu, ali situacija i dalje ista kao prije ljeta. ivar još uvijek sisa, a ima 39 mjeseci <
><
> <i></i>
ivarovamama
 

Re: evo nas ponovo

PostPostao/la ninagk » 01 sij 2003, 01:27

Mali iz susjedstva (2,5 god)<
>Mama daj dlugu ova više ne ladi <i></i>
Covjeku zapravo nije potrebna Nobelova nagrada, vec ljubav. Sto mislite, kako se postaje Nobelovac? Putem zudnje za ljubavlju, eto kako. Ta je zudnja toliko snazna da covjek neprestano radi i naposlijetku dobije Nobelovu nagradu. To je utjesna nagrada. Vazna je ljubav.
Dr. George Wald, dobitnik Nobelove nagrade
ninagk
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 52
Pridružen/a: 17 stu 2001, 20:13

Re: evo nas ponovo

PostPostao/la natasha32 » 01 sij 2003, 10:50

ivarova mama, ti si nas uzor <
><
><
>nina <
><
><
>ja sad znaci mozda jos nisam ni na pola puta <
> <i></i>
natasha32
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 773
Pridružen/a: 08 ruj 2001, 13:27

Re: evo nas ponovo

PostPostao/la iva » 02 sij 2003, 01:09

natasha, u nas ista stvar, , doji kao da je mala beba (he, kao da ima tri mjeseca, a sve papa drugo i to jede i voli hranu i gusta jesti)...daj malo opisi sta sears predlaze <i></i>
iva
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 53
Pridružen/a: 20 tra 2001, 10:01

Re: evo nas ponovo

PostPostao/la patkica » 03 sij 2003, 02:36

ja cu vec poludit. skuzila sam ovih dana da me uopce ne tretira ko mamu ili neku osobu. samo ko nositeljicu sisa. <i></i>
Avatar
patkica
svizac
 
Postovi: 24388
Pridružen/a: 11 vel 2001, 22:34
Lokacija: u ormaru

Re: evo nas ponovo

PostPostao/la natasha32 » 04 sij 2003, 00:52

ma daj patkice , nasa djeca su stvorena jedno za drugo. i ja sam prvo sisa onda mama (i jos me zove "tata" )<
><
>iva, poslala bih ti mail, jel na rad ili jur ili svejedno <
><
>sto se nas tice, ja sam trenutno u fazi fatalizma - nek sisa kad hoce, koliko hoce, to mi je redovita faza kad se bar malo naspavam (a to je toliko malo bolje da bi svatko tko nije prosao nasu gologotu bio ful nenaspavan, da mi ne zavidite uzaludno), onda mi se cini da i nije toliko strasno - do prvog slijedeceg zuba ili neceg slicnog. <
><
>veceras sam joj pokusala uskratiti jedno dojenje (od 2-3 popodnevna koja su vec posluzena), i idem joj dati nesto "konkretno" i naravno nece nego me mazi po majici. onda je dam tati i odem i on uspije ugurati 10-ak zlica, i jos se malo igra s njom i dodju k meni a ona odmah za majicu - i sta cu nego joj dati . a da slucajno tata nije doma (sto vecinom i jeste slucaj), onda uopce nema sanse da izbjegnemo dojenje kad god joj padne na pamet (a to je stvarno cesto). <
><
>kad ne doji tako cesto nocu, bas mi je lijepo i veselo s njom, tako ima puno njeznih i saljivih momenata kad dojis 15-mjesecno dijete , ali valjda ne moze nikad biti savrseno <i></i>
natasha32
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 773
Pridružen/a: 08 ruj 2001, 13:27

Re: evo nas ponovo

PostPostao/la flower power » 04 sij 2003, 23:21

moja patronaza skruseno priznaje da je njen unuk dojio do polaska u skolu , kazu da su ga tad odvratili razgovorom - cuj, to ti u skoli nitko vise ne radi eto rekla mi zena u povjerenju, pssst. nemojte nikome reci <i></i>
Avatar
flower power
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 144
Pridružen/a: 19 vel 2002, 16:13

Re: evo nas ponovo

PostPostao/la folne » 04 sij 2003, 23:53

Filipa sam dojila do 18 mjeseci, a i duže bi da nisam ostala trudna i silom prilika završila u bolnici. Možete si zamisliti odvikavanja preko noći. Katastrofa. U bolnici nisam bila dugo, ali sam bila na da
ostonima, pa nisam smjela dojiti. Mlijeka sam imala bar još 3-4 mj. Do tada mi je Filip dojio par puta danju i bez
oj puta noću (samoposluživanje) i nadala sam se da će mi tijekom trudnoće mlijeko jednostavno nestati pa će se i on tako polako odviknuti. Nažalost nije bilo tako. To mu je bila užasna trauma. Od tada do dan danas (27 mj) samo traži da popipa cicu. Ne želi dojiti, i poludi kad krene mlijeko. Njegove rituale si ne možete ni zamisliti. Kad ga uhvati (u prosjeku par puta dnevno i noću kad se probudi) dože prišmajhla mi se i -Mama ja bi cicu. Ja cicu na gotovs, a on si pipa, daje joj pusu, mazi se licem, nosom, očima, ustima kao da će papati, ali nema šanse da zine i stavi
adavicu u usta. Neki put me sve to dovede do ludila, dođe mi da si ih amputiram, a onda mi bude žao što je Filip na takav način bio prisiljen prekinuti dojenje. Zato me jako strah kako ću sve to izvesti s Karlom (4mj) i molim Boga da on sam to nekako riješi za još kojih godinu dana. <i></i>
The basis of your life is freedom; the purpose of your life is joy.
AH
Avatar
folne
Mladenka
 
Postovi: 31648
Pridružen/a: 11 kol 2001, 13:26
Lokacija: So who what no

Re: evo nas ponovo

PostPostao/la patkica » 05 sij 2003, 01:24

folne<
>Flower, bolje da mi nisi to ni rekla.<
><
>Moje dijete sistematski izbacuje o
oke krute hrane i nanovo uvodi iskljucivo dojenje.<
>Ja ne znam kaj da radim i kako da se postavljam. Izbezumljuje me to. Po noci spava sa sisom u ustima. I nece drugacije. Mislim, mora se do
o do
o uspavati da bi ja polako izvukla sisu. A to traje.... a svakih sat vremena. A ak nema odma pocne , al ne plakat nego urlat sa suzama. Eno ga sad na krevetu jos jeca (vec sat vremena) jer sam ja cak 1 minutu pokusala ne dat cicu.<
><
>Natsha - 10 zlicica??? A moj debeljko kad ga ufati huja nece niti jednu jedinu. Meni,tati, nema veze.... <i></i>
Avatar
patkica
svizac
 
Postovi: 24388
Pridružen/a: 11 vel 2001, 22:34
Lokacija: u ormaru

Prethodna

Natrag na Cica, boca, žlica

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.