Sada je: 21 svi 2024, 03:33.

MRKVICA - PARTE CUARTO (ili cetvrti dio)

O dojenju, (na)dohrani i prehrani djece.

Moderatori/ce: Diami, nevenera

Re: 321

PostPostao/la Franka » 19 lis 2002, 23:37

Ti markiraš večeras, a i ja sam na kratko došla. Čak sam rekla mužu nek on sam gleda ljubavni film na videu, da ću ja malo ovdje prošvrljati.<
>Nismo kupili papučice. Ja sam zapravo htjela neke onako ko što ima za odrasle one kao životinje na nogama, a odozdo su skroz mekane, imaju samo plastične čepove (ja imam takve zečeve). Ali nema takvih malih, samo sa tvrdim džonom, a te baš i ne bih. Nekako čujem svugdje da se preporuča ipak da je bos kod kuće, pa mi je ovo bila do
a varijanta. A nismo ni bili u gradu, tu u trg. centru u blizini smo pogledali samo.<
>Neće mi jesti Hipp kašice koje se rade s vodom, a ja ih dobila 10 komada (ima na čavrljanjima...), a baš su fine. Neće i neće. Sad se najede prijepodne, i onda popodne i navečer slabo. Danas smo ti bili i u luna-parku, vozio se na vrtuljku (tata je čučao pored njega) i svi zajedno smo se vozili u onom autiću (ja vozila).<
>On sad kad ga uzmem stalno kaže tamo i pokazuje prstom gdje hoće. A tako to nekako slatko kaže <
>Kad ga pitamo kako Tin spava, onda ne zna zažmiriti, nego s prstom zatvori oko. Pa to onda i meni stalno radi i jako mu je smiješno.<
>Nosić još malo curi. I meni stalno visi na nozi. Uopće neće spavati dok sam kući, danas smo ga opet vodili k mojoj mami pa je tek tamo zaspao. Mi spremali za to vrijeme.<
>Idem. Laku noć! <i>Edited by: Franka at: 10/19/02 10:39:53 pm<
></i>
Franka
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 212
Pridružen/a: 30 pro 2001, 02:11

Re: 321

PostPostao/la djecakovamama » 20 lis 2002, 23:13

Nisam nista nasla na cavrljanjima o tim kasicama ... <
>probaj mu ih dati s vocem.<
>Kad sam kod voca, Zvonimir mi sad skoro sve voce odbija, jedva pojede pola jabuke za dorucak, a prije mjesec dana je znao za dorucak imati jabuku + krusku + pola banane. probam ja i po danu, ali slabo, samo banana pali <
><
>blago vama da ste isli u LunaPark, nama je jos uvijek veliki dio grada nedostizan, jer je puno mostova zatvoreno i ne moze se tamo ici ...<
>Opsjednut je stepenicama .. kad god idemo vani, moramo provesti 15 minuta silazenja i penjanja i, sto je najsmjesnije, on, koliko je pazljiv, dodje do ruba stepenica, stane, pruzi mi rukicu i onda ide dole uz moju pomoc. Sam ne smije, zna da ce pasti. <
>Javi se ako budes za chat, na netu sam, K gleda film koji je jucer propustio. <
>Puse, cujemo se, papapapapa <i></i>
Life is not about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain!


slika

slika
Avatar
djecakovamama
pošla ALFAkoka u dućan
 
Postovi: 3671
Pridružen/a: 21 lis 2001, 23:57
Lokacija: Prag

Re: 321

PostPostao/la Franka » 21 lis 2002, 15:48

Opet nismo ništa spavali. <
>Oči me peku na poslu, sva sreća završila sam za danas što sam imala. Svaku noć se probudi u 1 i unazad nekoliko dana nakon dojenja ako ga uzmem u ruke da ga prenesem u njegov krevet počne se penjati po meni, otimati i plakati. Onda se vratimo natrag do mog kreveta i stavim ga kraj sebe. Pa se on vrti, lupi glavom o rub kreveta, stavlja mi glavu na moju... ako se malo smiri pa ga pokrijem, on se otkrije i nastavlja dalje. Tako je noćas do 4 sata. Ja sam pukla, rekla sam da ne mogu više, a on je skužio da se nešto događa pa nije plakao kad ga je Goran uzeo u ruke. Spavao mu je na rukama ali se nije dao spustiti u svoj krevet, pa su na kraju njih dvojica spavali na kauču u drugoj sobi. Više sam skroz očajna od toga. Možda da ga pokušam staviti bez dojenja u krevet navečer (bez problema zaspe u 9 je u svom krevetiću, ali po noći je noćna mora), stvarno više ne znam što ću.<
>Po danu mami normalno spava, ali za vikend kod nas uopće neće, čim sam ja kući vrištanje i plač ako ga se pokuša uspavati. Znam da je to zbog odvojenosti i da se boji zaspati da ne odem, ali ne znam kako stati na kraj tome....<
>Ni meni više neće voće, čak ni bananu. Ja sam sebe krivila jer sam mu jedno vrijeme prestala davati, po ljeti je stvarno jeo puno voća. Onda mu nisam dala jer bi jeo voćnu kašicu za doručak (Hipp) i u večeru bi mu stavila neko voće pa sam mislila da je previše. Tako da mi se čini da se možda i odvikao da jede samo, sirovo voće. Mami inače pojede svaki dan prije spavanja čitav mali sirni namaz (sa žličicom!), a danas je umjesto toga pola vrhnja. Svaki dan ima kuhano povrće za ručak, i toga mi je već dosta, ali što za alternativu??<
>Luna park nam je tu u kvartu, on ide svaki dan tamo s dedom u šetnju i kaže tata da se ne da dalje otamo. <
>Na čavrljanjima pod Kraš me iznenadio.<
>Oprosti ako sam nešto krivo napisala, neispavanost je razlog... <i></i>
Franka
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 212
Pridružen/a: 30 pro 2001, 02:11

Re: 321

PostPostao/la djecakovamama » 21 lis 2002, 23:51

Jako mi je zao da ste nanaspavani <
><
>Mozda bas i treba da ti se sve skupi pa da doneses odluku ... ma ne znam sta bih ti rekla. <
><
>Imam 2 primjera u susjedstvu:<
>1. Beba, 14 mjeseci, mama jedno popodne dala malenoj jesti u 15,30 i onda joj nije nista dala do 20,00 vec ponudila adaptirano. Naravno, nije htjela, plakala pola sata, i na kraju popila 200 ml Ujutro dobila posljednji podoj od mame i dodanas nije trazila nista, niti se budila po noci. Proslo je od tada 15 dana.<
>2. Beba, isto 14 mjeseci, majka ju dojo 18 puta dnevno i ne
ojeno puta po noci. Osim dojenje pojede ponekad bananu ili jogurt, nista drugo nece. A mama nema srca da je odbija. I tako, u parku, mala padne (ali se ne udari, vidjela svojim ocima!) i pocne plakati, mama vadi sisu. I tako je vadi/doji 14-mjesecnoj curici tri puta u toku jedne (1,5 satne) setnje <
><
>j amislim da nikad ne bih mogla postupiti niti kao jedna od njih ... pisem da vidis cega (ovdje) ima.<
><
>Novost, dala sam malenom da proba follow up mlijeko. Navece, nakon kasice, prije spavanja. Stavila mu u didakticku salicu, istu kao sto je ima, samo u novu, koja bi bila samo za mlijeko. Probao, popio 2 gutljaja, sav se stresao i bacio salicu. Onda sam ga posteno nadojila sunce mamino <
>Nije nimalo lako donijeti odluko, ali ja sam sigurna da cemo prestati do kraja godine, tj. do 18-og mjeseca.<
>probacu ovom metodom da mu ponudim malo adaptiranog dok se ne navikne i kad bude u mogucnosti da sam popije dosta onda cu ga poslati navece u sobu sa tatom, s pretpostavkom da nece biti placa i vriske.<
><
>Zvala sam danas prvu pomoc u dojenju i zena mi kaze da prvo prestanem sa jutarnjim, ali necu je poslusati, jer nama je jutarnje u 5 ujutro i on nakon toga jos odspava, ma vidjecu. Da i jos mi je rekla da mu odmah dam 180-220 ml a to mi ne pada na pamet dok prvo ne vidim kako ce reagirati i na manje kolicine, a i znam da on nece toliko popiti odjednom necega sto ne pozna. <
><
>nadam se da spavas <
>Puse .... <i></i>
Life is not about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain!


slika

slika
Avatar
djecakovamama
pošla ALFAkoka u dućan
 
Postovi: 3671
Pridružen/a: 21 lis 2001, 23:57
Lokacija: Prag

Re: 321

PostPostao/la Franka » 22 lis 2002, 10:00

Noćas je bilo identično kao i prošlu noć. Ujutro kad sam došla na posao, kolegica čim me vidjela pita me šta opet nismo spavali noćas. <
>Jučer je dosta kakao pa sam mislila da ga možda trbuščić boli, a tata kaže da je vidio i da mu se bijele otraga zubići. Ali čudno mi je što on ne plače po noći, nego se samo vrti, okreće, kao da ne može spavati. Zaplače kratko samo kad mu to sve dosadi.<
>Nisam sinoć išla rano spavati, gledali smo film, Genijalni um, baš si ti napisala da si ga gledala nedavno. Već dugo sam ga htjela uzeti. Ostalo nam je još pola sata.<
>Ajde mi malo napiši za to mlijeko, koju marku mu daješ, kako se radi (kao ad?).... <i></i>
Franka
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 212
Pridružen/a: 30 pro 2001, 02:11

MLEKO

PostPostao/la Olivera » 22 lis 2002, 15:32

Izvinte sto se mesam <
>Htedoh da pitam DJmamu sto je probala sa formulom, sto nisi probala sa kravljim(dvotrecinskim 2 dela mleko, jedan deo voda)?Formula je za njih koji to nikada nisu pili odvratna(probaj ti da vidis da li ti se svidja ) ali mleko ima lep ukus a dozvoljava se deci po navrsenih 12 meseci bar ovde u Kanadi.<
>Ja Luki kupujem 3,8% masnoce ,organsko, obozava ga.<
>Iskreno dala sam mu sa 11 meseci na svoju ruku jer mi je bilo vise muka da pije formulu koja mi je cista hemija i od koje je bio mali bumbarcic-prascic.. .Uz to je vec fino jeo dovoljno raznovrsno da mu svi ti vitamini i minerali u formuli nisu bili potrebni, cak ni dodatne vitaminske kapi nije vise pio.<
>Eto to su moja iskustva. <i></i>
"Mother is not the person to lean on, it is the person to make the leaning unnecessary"
Avatar
Olivera
nema plastike
 
Postovi: 5170
Pridružen/a: 05 sij 2002, 20:16
Lokacija: Canada

Re: MLEKO

PostPostao/la djecakovamama » 22 lis 2002, 21:09

Olivera, samo se ti "mijesaj" <
>Ma ne znam ni sama. Ovdje skoro svi preporucuju: NE kravlje mlijeko do BAREM druge godine, a jos bolje i do trece godine zivota. (iako se dozvoljava i ovdje od navrsene prve godine zivota) Jos kad vidim da Cehinje, koje nisu bas rasipne , naprotiv, kupuju svojoj, vec velikoj djeci ad. mlijeko onda mi to dodje kao potvrda toga, nadam se da shvatas sta zelim reci. Probala sam ja ad. - smrdi i ima odvratan ukus, bljak! A ja mlijeko obozavam i pijem ga svaki dan skoro 1/2 l i pila sam ga i kad sam uveliko dojila i nije mali nikad imao grceve ili sl. <
>Osim toga, sad je to vec mozda i pitanje propagande, govore da je to mlijeko (adaptirano) obogaceno mineralima i vitaminima, tako da mi to dodje kao jos jedan plus. A, ustvari, sve je pitanje moje odluke ... koja treba biti cvrsta. Vidis, ja "cvrsto" odlucim da cu prestati dojiti tek nakon samog cina a dok dojim dijete to mi ni ne pada na um <
><
>Uglavnom, jutros mi se mali dosta kasno probudio, 8, 30 i kad sam ga digla iz krevetica i stavila kod nas, on se spustio i otisao igrackama, a da nije niti trazio jesti pa mu nisam ni nudila. Eto, od rodjenja prvi put da se ujutro probudio i da nije dojio .. <
>Poslije sam mu opet ponudila adaptirano (prije dorucka), i isto je popio par gutljaja i trazio jesti (njam-njam!) ... pa sam mu to mlijeko probala "podvaliti" sa corn.flakes-ima, ali nije htio ... vidjecu sta cu i kako cu, sigurna sam da ce vremenom poceti da pije ovo ili ono mlijeko, a, uostalom, preko dana pojede puno jogurta, mlijecnu kasicu i sl, tako da nije bas u deficitu.<
><
>Jos u subotu smo mu kupili novu vrecicu za spavanje, zimsku, koja je malo deblja, ali se u njoj tesko okrece dok spava, pa se cesce budi - draga, Franka, to to je moj nocni "problem" ... strah me i da se pozalim, i krivo mi je da vi nikako ne spavate ...<
>Mozda me nece biti na net-u 3 dana - ici cu kod seke, a javim ti svakako ...<
>Idem malocitati, valjda cu poslije jos nesto dopisati.<
><
>I, da ne zaboravim, mlijeko je Nutrilon 3, od firme Nutricia, mislim, nisam sigurna, da je to ista firma koja radi i Milupa kasice. Ovdje vrijede kao najbolji ???????????? <
><
> <i></i>
Life is not about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain!


slika

slika
Avatar
djecakovamama
pošla ALFAkoka u dućan
 
Postovi: 3671
Pridružen/a: 21 lis 2001, 23:57
Lokacija: Prag

Re: MLEKO

PostPostao/la Olivera » 22 lis 2002, 21:58

Znas nisam pametna.<
>Ako u nekoj zemlji postoji menjanje misljenja javnog mnjenja u zavisnosti od propagande proizvodjaca to ti je Kanada i Amerika.Pre 5 godina skoro da u bolnica su savetovali da se nedoji(da bi se pile formule i sl.) sada kampanja '
est is the best' na svakom koraku, kao da se u 5 godine nesto mnogo promenilo.To ti je da poludis kako se iz dana u dan sve menja, kao i sa pelenama jos malo ce da propagiraju da je normalno da se neide na WC dok u skolu nekrenes samo da bi se prodavale pampers i sl.<
>Moja je logika bila da sve sto je prirodno je bolje od vestackog (mada je i diskutabilno koliko je hrana koju kupujemo uopste zdrava vise i prirodna).Zato sam ja sto pre izbacila sve formule, niakd nisam mu davala kasice niti ikakve druge kupovne pahuljice sto se mesaju sa mlekom ili formulom, vodom i sl.Jednostavno sam sve sama pravila(uz pomoc jedne knjige) od materijala koje kupim u prodavnici.Jeste i ja sam prvo bila u panici oko vitamina ali pedijatar me uverio da ne
inem i tako je i bilo.Do dana dansnjeg Luka stvarno uopste nije bolesno dete ali stvarno jede sve(on je i veliki naravno).Imao je zapaljenje uva jednom, to je to za dve godine.<
>Mislim da cu morati da ga vodim da se zarazi kod druge dece koja su bolesna da bi prelezao neke bolesti dok je mladji .<
>Njemu daj kasicu on to nece(Probali smo dok smo putovali ka evropi) hoce samo ako je voce i slatko.<
>Najvise voli da jede i to trazi, supu(tu ti ja stavim sve zivo), meso,hleb, voce, jogurt i mleko je najomiljenije.<
>Vise necu da ometam :0<
><
>Franka, svaka cast kako izdrzavas od tolikog nespavanja, meni je to bilo najteze i stvarno sam zahvalna sto Luka spava ipak mnogo bolje nego druga deca.<
> <i></i>
"Mother is not the person to lean on, it is the person to make the leaning unnecessary"
Avatar
Olivera
nema plastike
 
Postovi: 5170
Pridružen/a: 05 sij 2002, 20:16
Lokacija: Canada

Re: MLEKO

PostPostao/la djecakovamama » 22 lis 2002, 22:15

Olivera, ajde nabaci koji recept kad budes imala vremena, ne ovdje (to bi bilo nefer prema onima koji ne citaju mrkvicu), vec na TVOJ podforum <i></i>
Life is not about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain!


slika

slika
Avatar
djecakovamama
pošla ALFAkoka u dućan
 
Postovi: 3671
Pridružen/a: 21 lis 2001, 23:57
Lokacija: Prag

Re: MLEKO

PostPostao/la Franka » 23 lis 2002, 13:28

Ja nekako mislim da ste obje u pravu što se hrane tiče. A ima istine i u tome što kaže Olivera da se vremena mijenjaju.<
>Meni je pedijatar rekao kad smo počinjali s nadohranom da mu dajem gotove kašice. I rekao mi je da on to nije uvijek govorio, čak da je suprotno bilo prije 10-ak i više godine. Ali tada je bio zrak čist, nije se špricalo voće i povrće... A sad je ovo u staklenkama ipak nekako iz kontroliranog uzgoja, pa makar u o
adi izgubi više dragocjenih sastojaka nego da je svježe. Na placu ja ne znam što kupujem. Što je najgore nama je tu na periferiji grada veliko odlagalište smeća (i kemikalija, ovo ljeto je izbio požar tamo), a u okolici je puno o
adive površine gdje se uzgaja zeleniš. I baš to završi na placu. Kad gledam te dvije solucije, ipak izaberem gotovu hranu.<
>A mlijeko.... ja bih čak pričekala do njegovih 18 mj., dojila ga, a onda obično mlijeko. Meni je on ovo adaptirano povraćao dok je bio manji pa sam isto nekako skeptična. A da ne govorim da uopće neće ni primirisati ove fine kašice što imaju ad. ml. u sebi. <
>I opet noć nespavanja. Danas je i po danu bio nervozan, mama kaže da je plakao i zvao tatu prije nego joj je zaspao. Inače kod nje nikad ne plače. Ujutro kad se probudio je plakao i lupao po vratima od sobe i zvao mene. Onda ga je tata oveo po čitavom stanu i kad je vidio da me nema se smirio i čak još malo ležao u krevetu. Ja pucam po šavovima. Muž i mama me nagovaraju da odem odspavati poslije posla pa dođem po njega, a meni je to nekako bad, i ovako ga ne vidim cijeli dan.<
>Slažem se s prijedlogom dj da nam Olivera napiše koji recept. Dj, ja isto imam problema sa za
anama, ja mu dopuštam više stvari nego tata i znam da je to prokleto krivo i ljuta sam zbog toga jer znam da nije do
o za njega. Ali meni je nekako glupo cijelo vrijeme vikati ne-ne (jer on trči samo na takve stvari, kakve igračke...). On sad kad napravi nešto što ne smije, npr. baci nešto na pod što smo mu rekli da ne radi, sam vikne ne, onako glasno, ispruži prstić u znak za
ane, kao da sam na sebe viče. I to mi se ne sviđa. Čini mi se da već radim velike greške. <i></i>
Franka
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 212
Pridružen/a: 30 pro 2001, 02:11

Re: na jednom smo dojenju

PostPostao/la djecakovamama » 24 lis 2002, 10:19

Samo cu da se na
zaka javim, radim rucak, pa sam sjela na 10 min ...<
>Vec trece jutro maleni ne doji <
>Ja se ubijam razmisljajuci sta cu i kako cu, a on sam nadje rjesenje <
>ujutro se probudi, uzmem ga nama u krevet, s nama se mazi i igra niti mi ne gleda u majicu i nista ne trazi. A da popije gutljaj adaptiranog - ni slucajno!!!! sad nam je ostalo jos dojenje prije spavanja i da forsiram jogurte i sirice .. sreca pa voli, pojede dnevno 250 ml jogurta (ja ne mogu toliko odjednom!).<
><
>Franka, ne radis velike greske, sigurna sam ... polako ce shvatiti da ne smije (valjda ). Ja sam sebe uhvatila da, kad govorim Zvonimiru NE, isto tako dignem kaziprst i on onda gleda u njega i nista mi nije jasno pa se trudim da taj kaziprst izbjegnem, ali to nekako radim mahinalno ....<
>Javicu se navece opsirnije, papa <i></i>
Life is not about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain!


slika

slika
Avatar
djecakovamama
pošla ALFAkoka u dućan
 
Postovi: 3671
Pridružen/a: 21 lis 2001, 23:57
Lokacija: Prag

Re: dojenje u porastu!

PostPostao/la Franka » 28 lis 2002, 13:48

Na poslu sam, imam neku rupicu pa samo kratko da se javim. Prva vijest je da smo vas stigli sa čvorugom. Jučer je trčao za mnom pa se zaletio u kut od stola Suza je bilo, manje njegovih, više mojih. Baš sam nešto bila loše volje i kad se lupio otvorio mi se ventil. On je sjedio i gledao me kako plačem (nije vidio prije) i mazio me. Navečer sam vidjela da ima malu čvrgu na tom mjestu.<
>Po noći se stalno seli kod nas oko 1, nekad prije, nekad poslije. Koji put ga uspijem prebaciti u njegov krevetić kod slijedećeg buđenja (oko 4), a najčešće ne. Pokušala sam izbjeći dojenje po noći da ga samo uzmem, ali on se vrpolji i negoduje dok ne dobije svoje. Ja popustim. Novost je da otkad sam mu dala u subotu ujutro dojiti, sad mi je počeo tražiti sam, kika (cika) i diže majicu. Prije to nikad nije radio. I ja sam blesava, mislila sam tako će još malo odspavati, a sad sam ga samo navukla. I danas prije posla me tražio. Tako mi dojimo umjesto sve manje - sve više.<
>Jučer je isto odbijao hranu, ručak uopće ne jede već 2 dana. Rekla sam mami da mu da danas Hipp, pa bar to da pojede. Ni večeru mi nije htio, pa je pojeo na kraju jednu Frutek kašicu, njih baš voli.<
>Što je to s mojim djetetom, njegove navike idu u o
nutom smjeru... <i></i>
Franka
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 212
Pridružen/a: 30 pro 2001, 02:11

Re: dojenje u porastu!

PostPostao/la djecakovamama » 29 lis 2002, 23:43

Danas sam ti napisala post i sve mi je "otislo" ...<
><
>Nama je bio grozan vjetar, maleni je jedva odrzavao ravnotezu u setnji i JAKO je zavolio kapicu i rukavice hehehe.<
>Za dojenje ne znam sta da ti kazem, cijeli dan mislim na vas. <
>Ja sam prije neki dan, a proslo je mozda 5 dana od prestanka jutarnjeg dojenja, vidjela da bi htio ujutro dojiti, pocela sam mu pjevati i on se zaigrao. ZNAM da za par mjeseci to ne bi upalilo i zato sam sad postupila tako. I vidim da je on uglavnom zadovoljan, ne pati, ne place i ne vristi za sisom, ne dize mi majicu; sad mu je to samo ritual pred spavanje. <
><
>Da te utjesim i mi smo 2 dana za redom rucak (komplet!) bacali, a danas jede ko da je siroce, non-stop govori njam-njam i vodi me u kuhinju <
><
>cujemo se <
><
> <i></i>
Life is not about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain!


slika

slika
Avatar
djecakovamama
pošla ALFAkoka u dućan
 
Postovi: 3671
Pridružen/a: 21 lis 2001, 23:57
Lokacija: Prag

Re: dojenje u porastu!

PostPostao/la Franka » 30 lis 2002, 00:10

Na kratko samo, idem se tuširati i spavati. Noćas nismo previše spavali. Danas sam imala gužvetinu na poslu pa sam ostala i kasnije (do 5), kući sam išla po mrklom mraku. Dok se kući presvučem, malo smo još kod mojih, idemo kući, večera, kupanje i spavanje. To su naši dani.<
>Jučer mi tata kaže da je stalno lupao na vanjska vrata i zvao me. To mi bude baš nekako tužno....<
>Kako ste vi sa novim vremenom? Meni je samo u nedjelju spavao do 8 (po novom, 9 po starom), a jučer i danas se prije 7 budi. Ali sa plačem, nenaspavan je. Danas je po danu spavao 3 sata.<
>I on je nadoknadio ručak jučer. Danas mu je mama pekla jetrice i palentu, i blitve je malo stavila ali mu nije bilo baš nešto.<
>Ne skida kapu, rukavice mu ne stavljamo jer je dosta toplo. Čak se buni kad mu skinem kapu.<
>Kupila sam mu kekse plasmon u nekoj varijanti, kako piše, za stariju djecu (ali ne točno koliko stariju, ovi obični su bili za od 4 mj.). Ovi imaju u sebi jogurt i nemasni kakao (tamni su), pa sam mislila da malo promijeni. Ne znam da li mu mogu to dati, radi kakaa, a s druge strane kakao se koristi i u čokoladi... koju ne dobije baš često! (2x mjesečno po 1 red). Fini su mu uglavnom.<
>Idem ja. Laku vam noć! <i></i>
Franka
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 212
Pridružen/a: 30 pro 2001, 02:11

Re: dojenje u porastu!

PostPostao/la djecakovamama » 31 lis 2002, 00:26

Keksi, i mi mu dajemo neke kao pettit b. sa malo kakaa. I odbozava ih. Imaju i u istom folu sa zitaricama, te i ne voli, ali mu ih umijesam u kasicu navece. A nisi nasla one Sport od Krasa? Meni su bili bas zgodni dok sam ih imala. <
><
>Ovdje je hladnije nego kod vas i imamo rukavice. Jos uvijek idemo vani 2x i taj drugi put je kad je vec mrak i tad mu stavim rukavice. A ne smeta mu sto idemo setati po mraku, svidja mu se ulicna rasvjeta. Tad najcesce i obavim kupovinu i odem do videoteke.<
><
>Sinoc sam zaspala u 22, 45 pred TV-om. Bila sam za kompjuterom, otisla do muza na kauc da jedemo kestene i "srusila" se. Jutros me budi mali u 7,15, lupa mi rukicama po licu, dohodao kako je znao i umio do mene u sobu u vrecici. Spavala sam cijelu noc u dnevnoj sobi ... Zato me cijeli dan boli tijelo, valjda se nisam do
o namjestila.<
><
>Danas je spavao 2x. Vec u 9,30 je bio koma i zaspao je u sekundi. Drugi put je spavao od 16,00 - do 18,00. Nekako mu tesko ide ovo privikavanje na spavanje samo 1x dnevno. Posebno to sto se cesto zna ujutro probuditi i vdim da bi jos spavaoa ne zaspe. Tad ga ne bi mogla ni dojenjem uspavati (dok sm ga dojila). Jedino rjesenje je da ustanemo, doruckujemo i odemo ranije na spavanje. Ovo novo vrijeme - pa mislim da se uklopio .. iako mi í nemamo bas tocno kad ide spavati i kad se budi, vidis i sama.<
><
><
>Cujemo se, papa <
> <i></i>
Life is not about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain!


slika

slika
Avatar
djecakovamama
pošla ALFAkoka u dućan
 
Postovi: 3671
Pridružen/a: 21 lis 2001, 23:57
Lokacija: Prag

Re: dojenje u porastu!

PostPostao/la natasha32 » 03 stu 2002, 05:12

franka, imam identicnu situaciju doma s dojenjem (hanna ima 13,5 mjeseci). nemam neki pametan savjet, osim da vjerujem da neke bebe (pa i ovako "velike" ko nase) svaku promjenu tipa rast zubica, novo iskustvo (prohodavanje...), strah od odvajanja, neki dnevni dozivljaj (pozitivan ili negativan), odlazak mame na posao....prevazilaze povecanim dojenjem, pogotovo nocnim . kad mislim da je njoj tako lakse nositi se s odrastanjem, i meni je lakse nespavati <
><
>ajde, cuvajte se i dojite, i to ce proci.<
><
>vas redoviti citatalj , ali sam se sad morala malo umijesati <
><
><
>ps. puse i slatkisu Zvonimiru, daj djmama cesce neku fotkicu, bas je medeni <i></i>
natasha32
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 773
Pridružen/a: 08 ruj 2001, 13:27

Re: dojenje u porastu!

PostPostao/la Franka » 04 stu 2002, 23:55

Nataša, baš ti hvala na utjehi. Nekako mi je lakše kad vidim da nije samo meni "teško", posebno kad vidim kako djmami sve ide ko po špagici. Inače, za široke mase koje prate mrkvicu , djmama ne doji već par dana. Kod vas sve to fino sistematski, razrađeno, od dojenja do dohrane, a kad pogledam sebe, sve sama stihija. Mene malo muči sumnja jesam li možda trebala ranije početi sa odvikavanjem, već sam o tome pisala, kad je imao oko 9 mj. dojio bi jako kratko, i to sam ga "silila", on je okretao glavu. Ali tada mi se činilo prerano da ga pustim, jer mu je dojenje još predstavljalo nekoliko o
oka. Neki dan pričam s prijateljicom, ona kaže da joj je mala prestala dojiti s 8 mj., pa se pitam nisam li i ja.... Opet s druge strane počela sam i raditi i njemu je promjena da me nema, i teško mu je, tata kaže da se igraju, sve super i onda samo odjednom ode na ulazna vrata počne lupati i plakati i zvati me. I onda ja nemam srca još ga prestati dojiti. Kad vidim kako se ozari kad vidi cicu, osmijeh od uha do uha... I iskreno rečeno uopće ne znam kako ćemo mi to proći, njemu se sve nekako više sviđa. On prije nikad nije tražio, a sad je i to počeo. Ko fol mi diže majicu da vidi pupu, a hoće se dočepati cice, folirant mali. Ili samo pokazuje rukom i viče to, to. Ne dojim ga po danu, samo prije spavanja i po noći. Po noći se budi 2x, ali to prvi put kad se probudi više nikako zaspati, samo plazi po meni, a u svoj krevetac neće. Zadnjih nekoliko dana je išao s tatom u drugu sobu pa njih dvojica na kauču spavaju do drugog buđenja, oko 4,5. <
>Inače jede više loše nego do
o. Ja kad velim da ništa ne pojede za ručak, to je nekih 100 gr, pa mi se čini ništa prema do nedavno 500 koliko je jeo. Pričala sam s prijateljicom čiji klinci idu u vrtić pa mi kaže da klinci u vrtiću ne dobiju toliko hrane i čudila se da on tako puno jede. Pa opet ima i on svojih zalihica pa se više ne nerviram kad neće jesti.<
>Djmama, jede on i sport kekse.<
>Eto malo sam se iskupila, ovih dana sam se posvetila čišćenju kuće na uštrb foruma, pa me djmama već pomalo špota... Al moji prozori su ti oni starinski dupli, pa to dok opereš sa svih strana, a drveninu okolo, a radijatore, a vrata.... a ja sam i jedna od onih koje je mama naučila da se sve pegla, pa tako nikad kraja. Danas sam ostala na poslu još do pola 6 :"> .<
>Idem ja sad peglati. <i></i>
Franka
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 212
Pridružen/a: 30 pro 2001, 02:11

Re: dojenje u porastu!

PostPostao/la djecakovamama » 05 stu 2002, 01:51

Ha, i mene je mama ucila sve da peglam, ali uz to ja i volim peglati, pa mi i nije neki problem. Posudim film, i jedno po jedno. <
>A i prozori mi nisu problem, gotovi za 1,5 sat, ali zavjese ....<
>Al sad sam mirna do proljeca <
>(za neupucene, imam sms od Franke od subote, kaze da je oprala prozore, pa sam je naribala u nedjelju jer mi je "dala" super ideju tako da nam objema sad blistaju prozori ) <
><
>Dojenje ... izgleda da je kraj blizu <
><
>Veceras je treca noc da nismo dojili. Nije niti trazio, a ja mu nisam nudila. Nakon svih rituala za laku noc, uzela sam ga, kao i uvijek, sebi na krevet, drzala ga i on mi je zaspao na rukama. Tako sve tri noci. bez suza, bez uplitanja tate - to i nisam htjela, sve tako jednostavno da ne mogu vjerovati. <
><
>Prvu noc nisam mogla vjerovati, drugu noc (sinoc) sam bila tuzna, plakala sam i muz mi nije vjerovao da me to moze tako razalostiti, veceras se ubijam razmisljajuci sta da radim s mlijekom (obicnim ili adaptiranim) koje on nece da pije???<
>Cime da "pokrijem" dojenje?<
>Moram do
o razmisliti; sreca on voli jogurte, sireve i sl.<
><
>Vec dugo vremena zove Kresu "Keeeeekooooo!" <
>tako ga zna po cijele dane zvati i dozivati, a kad on negdje poslom ode, on isto ode do vrata i zove: "Keeeekoooo, Keeeekoooo!!!!!" meni je bas sladak kad ga zove. Drago mi je da ga se sjeti i da misli na njega. tako sigurno o Tin kad se sjeti tebe <
>nemoj da te to
ine, i nemoj da te grize savjest. Budi sretna da imas dobar posao, da je on s bakom. On bi te dozivao i da odes i na 10 min, znam jer i ja cujem Z kako me doziva a ja jos nisam ni auto upalila pred zgradom (kad ja idem negdje).<
><
>Ovdje nam je hlado, pocinje zima.<
>Setnje su jos uvijek duge i bas mi prijeju, jer on se nekako u kuci dosadjuje, i NE ZNA se i NECE SE igrati sa igrackama. <
>Interesantni smo ili tata ili ja ili teletabisi. A htjela bih ga nekako usmjeravati da otkriva igracke ili sl, njemu je gust samo da ih rasturi, pa onda na red dolazi tehnika <
><
>Zvonimir jede - kako kad. samo jogurt moze uvijek.<
>Umorna sam, imala sam dug dan, javicu se papa<
><
> <i>Edited by: djecakovamama  at: 11/4/02 11:55:03 pm<
></i>
Life is not about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain!


slika

slika
Avatar
djecakovamama
pošla ALFAkoka u dućan
 
Postovi: 3671
Pridružen/a: 21 lis 2001, 23:57
Lokacija: Prag

Re: dojenje u porastu!

PostPostao/la Franka » 05 stu 2002, 13:55

Inače jučer nisam peglala nego me djetešce zazvalo pa sam se s njim zabavila. Zaspao je tek pored mene u krevetu, držeći me s obje ruke za glavu. Tek toliko o tome kako mogu reći da ima neki ritam. I probudio se prije nego sam otišla na posao, a inače spava do pola 9, 9.<
>Dj, kako te Zvonimir sad zove, jesi još uvijek teta?<
>Na mene Tin viče, onako zapovijednim tonom samo viče, mama! <
>Mama mu je jučer i danas napravila voćnu kašicu s keksom, umjesto Hipp-a. Jučer je pojeo pola šalice, danas čitavu. I po nekom receptu iz Beba kuharica, keksi se umoče u pola mlijeko, pola voda pa je i ona tako. Jest da je to mrvicu, ali mogu reći da je sad i mlijeko probao. Ja se sve nekako razmišljam u zadnje vrijeme da preskočim to adaptirano. On ga neće u ovim gotovim kašicama, pa ga neću ni siliti.<
>Danas mi je malo mirnije na poslu, najgori mi je ponedjeljak. Čujemo se!!! <i></i>
Franka
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 212
Pridružen/a: 30 pro 2001, 02:11

Re: dojenje u porastu!

PostPostao/la djecakovamama » 06 stu 2002, 00:33

Natasha, tebi i Hanni puse iz Praga i jedna danasnja slicica <
>rodina.cz/zvonimir/album/dv00024_3.jpg<
><
>Ma ja cu isto preskociti adaptirano, samo da potrosim ovo sto sam kupila <
><
>Jede valjda dovoljno i voca i povrca i jogurta i sirica, sigurna sam da je to OK.<
>Zvacu ovih dana pedijatricu.<
>Zvonimir je sinoc zaspao cak u 22,30. Vidis, jednu vecer u 20,00 a drugu 2,5 sata kasnije. Moja je greska jer je spavao i popodne, tako da se samo s nama igrao i skakao.<
>Vidis da nije bas sve po spagi <
><
>Ne zove me nikako Mama kaze jako rijetko, uglavnom "skripi" i zavija kad me hoce dozvati. <
>A Kresu kad zove sve se ori <
><
>Cujemo se papa <i></i>
Life is not about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain!


slika

slika
Avatar
djecakovamama
pošla ALFAkoka u dućan
 
Postovi: 3671
Pridružen/a: 21 lis 2001, 23:57
Lokacija: Prag

Re: dojenje u porastu!

PostPostao/la Franka » 06 stu 2002, 14:11

E dj, super ti je sinac! Koja manekenska poza za slikanje!<
> I super su vam cipice ili čimze, ne vidim do
o, to me podsjetilo da i ja mome moram nešto kupiti, i ovdje je danas naglo zahladilo... <i></i>
Franka
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 212
Pridružen/a: 30 pro 2001, 02:11

Re: dojenje u porastu!

PostPostao/la Olivera » 06 stu 2002, 18:33

Slickica je super.<
>franka ja tvoje dete jos uvek nisam lepo videla, jedva nesto malkice na slikama sa aerodromske kafe kada ste docekivali djmam-u.Ajde posalji neku jaseni pa da vidimo lepotana, to sam ukapirala i sa tih aerodromskih <i></i>
"Mother is not the person to lean on, it is the person to make the leaning unnecessary"
Avatar
Olivera
nema plastike
 
Postovi: 5170
Pridružen/a: 05 sij 2002, 20:16
Lokacija: Canada

Re: dojenje u porastu!

PostPostao/la djecakovamama » 07 stu 2002, 00:36

Hvala <
>Cipelice su iz zadra, 150kn (popust), kupili baka i deda za jesen (
21). Mrak su, duboke, kozne, proizvodjac: KIO (Karlovacka? Industrija Obuce, ili tako nekako). Vec ih je ofucao i trazim nove, toplije.<
><
>danas je cetvrti dan da ne dojimo. Ha, jos cu i viski maznut za godisnjicu (11.11.) <
><
>Ovdje je MINUS ali da se izdrzati ... ne duze od sat vani <i></i>
Life is not about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain!


slika

slika
Avatar
djecakovamama
pošla ALFAkoka u dućan
 
Postovi: 3671
Pridružen/a: 21 lis 2001, 23:57
Lokacija: Prag

Re: dojenje u porastu!

PostPostao/la Franka » 07 stu 2002, 16:15

Olivera, već bih ja stavila ali nemam skener, a ni u blizini nitko nema. Ali radim na tome pa se nadam da će uskoro biti.<
>Dj, i ovdje je hladno, ostavila sam mami ujutro zimsku jaknu i hlače (iz A) da mu obuče. <
>Imam neku gužvu na poslu i nešto sam nervozna od ranog jutra. Idem maznut još kavu pa na posao. Pusa! <i></i>
Franka
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 212
Pridružen/a: 30 pro 2001, 02:11

Re: dojenje u porastu!

PostPostao/la djecakovamama » 08 stu 2002, 00:48

Nadam se da si bolje raspolozena ... imam i ja tako naopakih dana.<
><
>Ni ja nikako da se sretnem s nekim ko ima skener, a i ovaj prevoz u Pragu jos uvijek nije OK pa mi se i ne da ici daleko.<
><
>Kod nas nista novo. Konacno je zavolio knjige, ali, ne znam kako je to moguce, zaboravio je imitirati zivotinje i sad su mu sve avavav. A znao ih je bas puno. <
>Lud je za loptom ali mi idalje ne da mira ni sekundu. Sve sto uradim je kad on spava. <
><
>Sve hocu da ti napisem pa zaboravim - onaj osip oko usta mu jos nije prosao. rece mi poznanica da je njena kcerkica imala isto ko beba i da joj je to bilo kad su joj poceli davati jelo iz metalne zlice <
>Probacu sad i ja da opet uvedem plasticnu, ako bude htio<
><
>Puse, papa <i></i>
Life is not about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain!


slika

slika
Avatar
djecakovamama
pošla ALFAkoka u dućan
 
Postovi: 3671
Pridružen/a: 21 lis 2001, 23:57
Lokacija: Prag

Re: dojenje u porastu!

PostPostao/la Franka » 08 stu 2002, 01:18

Baš da ću malo sjesti na forum, kad evo ti njega. Zadnjih 5,6 dana se počeo buditi već u 10. Onda ga uzme tata, ali nakon što me nema par minuta počne me zvati, mama, mama.... iako nije baš pričljiv po noći. Onda ja dođem, što ću. Ali se ne da u svoj krevet, nego je sad u našem. I tako do jutra.<
>Mi smo još uvijek na plastičnoj (prvoj!) žličici. <
>Znam da je znao puno životinja, demonstrirao mi je na aerodromu. Tako i Tin neke stvari koje je prije pričao više neće. Ali zato plače kad idemo od mojih. Baaaaaaaaaaba, i u plač. Nekad kad dođem, a on kod nje u krilu, gleda Huga, samo mi se nasmiješi i gleda dalje. Do
a njemu i baba.<
>Gledali smo večeras Uljeze, onaj horror s N. Kidman, što si mi ti neki dan napisala da ćeš gledati. Sad stalno plašim Gorana . Uvijek kad ti neki film napišeš da si gledala on ga za 2, 3 dana posudi, tako je i Genijalni um bio. Baš sam mu to rekla a njega ti zanima jel vi gledate filmove na češkom ili naškom. Ja sam rekla da sigurno na češkom, otkud tamo na hrv., a on kaže da to nije tako daleko. <
>Tin inače voli slikovnice, baš mi je mama danas rekla da kako najviše gleda avione. To nisam znala. Znam da voli mace, zeku voli (zato što ga ima na lampi! njega obožava samo mu ja ne dam da čačka da ne slomi),
odove... S tatom igra nogomet (gol) i eto to je to. Još malo pa gibam u krevet. <i></i>
Franka
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 212
Pridružen/a: 30 pro 2001, 02:11

Re: dojenje u porastu!

PostPostao/la djecakovamama » 08 stu 2002, 01:32

posudite "I am Sam" ili "My name is Sam" nisam sigurna tocno kako se zove, sa M. Pfeifer i Sean Penn-om - prekrasan film, gledala preksinoc. <
><
>Da, i gledamo najcesce sinkronizirano n aceskom (odvratno!) ali kad uspijemo naci DVD onda i na hrvatskom.<
>Laku noc <i>Edited by: djecakovamama  at: 11/7/02 11:34:13 pm<
></i>
Life is not about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain!


slika

slika
Avatar
djecakovamama
pošla ALFAkoka u dućan
 
Postovi: 3671
Pridružen/a: 21 lis 2001, 23:57
Lokacija: Prag

Re: dojenje u porastu!

PostPostao/la Franka » 10 stu 2002, 02:15

Tražila sam u videoteci jučer kad sam išla s posla pa nemaju. Ja sam inače zaspala u dnevnoj sobi pa sad idem u krevet. Maleni je omanuo buđenje u 10, a baš mi je pasalo <
>Mi smo danas bili malo u shoppingu dok je bio na spavanju kod bake, kupila sam 2 majice... Danas mi opet nije skoro ništa pojeo za ručak. To mi je baš koma.<
>Jučer mi je muž dofurao skener, posudila mi je prijateljica svoj s posla na par dana, pa kad stignem malo proučiti idem na štancanje slika. Idem sad u krevet. Laku vam noć! <i></i>
Franka
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 212
Pridružen/a: 30 pro 2001, 02:11

Re: dojenje u porastu!

PostPostao/la djecakovamama » 11 stu 2002, 15:18

Sinoc sam gledala The glass house,
rrr!<
>I to sama, muz je imao nekog posla.<
><
>I ja skoro svaki dan bacim puno rucka. Pojede trecinu onoga sto ne nekad znao pojesti. Danas je pojeo malo vise, pravila sam mu crvenu lecu i krompiric. Svidjelo u se. A ostalo jede OK.<
>Zvonimir se nije probudio u 10 ujutro mjesecima (da ne kazem godinama ). Sad spava negdje od 20,30 do 7,30 ujutro. i popodne nakon rucka, oko 1,5 - 3 sata, kako kad.<
>reci mi da li ti jos dajes D kapi? Ja ne. I nemam ih vise a ped je rekla kad napuni 1 godinu da mu ne treba. Bas cu je pitati da li treba mozda po zimi.<
><
>Cujemo se, papa <i></i>
Life is not about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain!


slika

slika
Avatar
djecakovamama
pošla ALFAkoka u dućan
 
Postovi: 3671
Pridružen/a: 21 lis 2001, 23:57
Lokacija: Prag

Re: dojenje u porastu!

PostPostao/la Franka » 12 stu 2002, 00:25

Dajem mu jos D kapi, ali po ljetnoj varijanti (3 kapi, prije toga je imao 5). Baš mi ih je nedavno nestalo pa sam kupila još bočicu. Sad u 11 mj. moramo otići pedijatru zbog kontrole cijepljenja pa ću ga pitati.<
>I Tin jede puno manje nego prije pa se bojim da mi dijete ne omršavi . Zezam se, najviše me muči da je to njemu dosadilo jer je stalno nešto slično. Ja mu još i mixam pa je to stalno nešto jednolično. Jesi mu ti počela davati nešto pečeno? Mi smo i dalje samo na kuhanju pa ne znam jel da mu mozda promijenim način spremanja pomalo, pečeno je ipak malo ukusnije.<
>Inače nisi me skužila, ja sam mislila na buđenje u 10 navečer (sat nakon što zaspe) je prespavao. Sad je zadnje dvije, tri noći opet produžio prvi san do 1, pola 2. A inače ujutro spava od 7,30 do 8,30. Rijetko se zalomi i 9.<
>Idem se sad malo još baciti na proučavanje skenera, pa pogledati Seks i grad što sam snimila, nisam stigla pogledati... pa na spavanje, tj. cjelonoćno druženje sa svojom bebicom.<
>Bye! <i></i>
Franka
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 212
Pridružen/a: 30 pro 2001, 02:11

PrethodnaSljedeća

Natrag na Cica, boca, žlica

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.