Sada je: 29 ožu 2024, 09:03.

Kako dojiti kod povratka na posao- iskustva i savjeti

O dojenju, (na)dohrani i prehrani djece.

Moderatori/ce: Diami, nevenera

Re: Povratak na posao i dojenje na zahtjev

PostPostao/la Barbi » 13 pro 2003, 14:48

Zak, ti se sad još stvarno ne moraš pripremati a kamoli praviti banku mlijeka. <
>Kad se vratiš na posao Lora će ipak imati 6 mjeseci, ogromna je to razlika, neće najvjerojatnije više dojiti svaki čas a počet ćeš i s dohranom. <
>Pretpostavljam da će biti dovoljno da izdajaš na principu danas za sutra. Patrik, 10.06.2002., Blizanac<i></i>
We do not see the things as they are, we see the things as we are. :proljece
Avatar
Barbi
gospođa pukovnica
 
Postovi: 28726
Pridružen/a: 07 vel 2002, 12:29
Lokacija: Zg

Re: Povratak na posao i dojenje na zahtjev

PostPostao/la Zak72 » 16 pro 2003, 15:59

Hvala na savjetu, Barbi! nisam ni planirala sad početi sa bankom mlijeka nego me više zanima oko tog variranja od dana do dana jer, konkretno, 2 dana mogu otići bez frke ali ove druge dane imam dosta posla pa ne mogu mrdnuti nikud (uglavnom, ili je to na kratko). Nadam se da će se Lora navići na to.<
> <
>Lora 21.11.2003.<i></i>
slika
Lora 21.11.2003.
Zak72
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 19
Pridružen/a: 10 ožu 2003, 17:37

Re: Povratak na posao i dojenje na zahtjev

PostPostao/la Barbi » 16 pro 2003, 17:14

Navići će se bez problema!<
>Ja imam dojam da povratak na posao teže pada mamama nego bebama. <
><
>Of the topic, Lora mi jako liči na tebe. <
> <
> <
><
> <
> <
>Patrik, 10.06.2002., Blizanac<i></i>
We do not see the things as they are, we see the things as we are. :proljece
Avatar
Barbi
gospođa pukovnica
 
Postovi: 28726
Pridružen/a: 07 vel 2002, 12:29
Lokacija: Zg

Re: Povratak na posao i dojenje na zahtjev

PostPostao/la lastavica » 17 pro 2003, 01:01

Sanika, i Lara je imala sličan ritam spavanja prije polaska u jaslice. Sad zaspi između 8 i 9 navečer, a ujutro ju budimo u 7. Sva bude onako snena i topla. To obično prepustim MM dok sam ja u kupaoni. Lara 13.07.2002.<i></i>
lastavica
Lastatrans
 
Postovi: 15451
Pridružen/a: 16 tra 2002, 11:55

Re: Povratak na posao i dojenje na zahtjev

PostPostao/la mama 30 » 17 pro 2003, 23:34

Ja jos ne mogu vjerovati da se moja kcer u mjesec dana privikla i kao da nikada nije bilo cike a bila je cika na zahtjev i pogotovo bi po noci najlakse kad se probudi stavila je k sebi i ciku.Kad bi zubici izlazili samo je cika utjesit mogla.<
>I eto zbog hupertireoze smo dojili punih devet mjeseci s tim da sam je prvo s izdojenim mlijekom privikavala na bocicu pa dok je to prihvatila na adaptirano. Nakon mjesec dana "odvikavanja" od cike (jer ciku sam davala ujutro i nevecer i kad ne bi prihvatila bocicu) kad je pocela adaptirano za test pripremim bocicu i stavim na stolic i privinem djetesce svoje uz prsa a ona okrene glavu prema bocici, meni jednostavno nemoguce,mislila sam da ce to biti koma odviknut od cice.<
>U tih mjesec dana par puta cijelo jutro odem od nje ,za probu dal ce vristat za cicom i nista. Meni je jos uvijek nevjerojatno kako se onakav mali ovisnik o cici presaltao i kao da cika nije ni postojala.<
>Tako da mislim bezobzira sto je drugacije iskustvo da se stvarno nasi mali komadi prilagode
ze nego sto mi mislimo da je uopce i moguce.<
><
>Drzte se, pusa <i></i>
mama 30
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 76
Pridružen/a: 21 srp 2002, 11:41

Trebam li očekivati probleme ?

PostPostao/la lastavica » 08 ožu 2004, 23:58

U ponedeljak počinjem raditi. Lara još uvijek puno sisa, a malo jede ostalu hranu. Šta mislite, da li mogu očekivati probleme s prepunim dojkama ? Nije valjda da ću se morati izdajati u WC. Ne za Laru , nego da ispraznim dojke. Ili će sve proći u redu. Lara 13.07.2002.<i></i>
lastavica
Lastatrans
 
Postovi: 15451
Pridružen/a: 16 tra 2002, 11:55

Re: Kako dojiti kod povratka na posao- iskustva i savjeti

PostPostao/la nevenera » 02 lis 2015, 11:45

podižem temu povodom ovogodišnje teme Tjedna dojenja - dojenje i povratak na posao

kako je prošlo kod vas?
iskustva? savjeti?
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Kako dojiti kod povratka na posao- iskustva i savjeti

PostPostao/la mrs. eastwood » 02 lis 2015, 11:53

samo mirno i bez grudnjaka :plavusa
Avatar
mrs. eastwood
Sveta krava
 
Postovi: 9852
Pridružen/a: 15 ruj 2010, 10:49
Lokacija: Zagreb!

Re: Kako dojiti kod povratka na posao- iskustva i savjeti

PostPostao/la snowwhite » 02 lis 2015, 13:52

moja kolegic ej uredno iskoristila mogućnost korištenja 2h svaki dan za dojenje na koje imamo pravo ukoliko se vraćamo na posao prije djeteteove pune godine.
I svaka joj čast jer sam ja odustala od silne papirologije koju je iziskivalo.

Dojila sam prije odlaska na posao, izdajala se jednom tijekom dana. na poslu u wc-u :( nije bilo druge mogućnosti. držala mlijeko u frižideru do odlaska kući. to je trajalo možda mjesec dva. mlijeko se smanjivalo pa sam se prestala izdajati na poslu. dojila bi prije posla i poslije. i navečer, po noći kolko je htio.

ps. krenula sam raditi s njegovih 6 mjeseci. Dojili do godine
Veliki 13.10.2008.
Mali 21.12.2010.
Bebač 07.07.2012.
Avatar
snowwhite
Nije unikat!
 
Postovi: 6318
Pridružen/a: 20 svi 2008, 10:18
Lokacija: Zagreb

Re: Kako dojiti kod povratka na posao- iskustva i savjeti

PostPostao/la leptir422 » 02 lis 2015, 13:56

Ja sam isto krenula na posao sa njegovih 6(7) mjeseci - iskoristila sam odmah godišnji.
Dojila cijelu noć do jutra.... onda mi pucaju dok dođem doma i onda popodne i navečer......
Ali sam skužila da mi se količina smanjila jer mi više cice pred kraj radnog vremena nisu bolne toliko na dodir kao u početku
Dijete koje sam dobila brakom P - 2007 + rođeno D - 2014
Avatar
leptir422
ne patim od forme
 
Postovi: 895
Pridružen/a: 16 tra 2013, 09:37

Re: Kako dojiti kod povratka na posao- iskustva i savjeti

PostPostao/la latica » 02 lis 2015, 14:04

ja sam krenula radit kad je ona bila 15 mjeseci, dakle prilično velika je bila, ali jako je puno onda još dojila, možda ne količinski u pogledu mlijeka koliko često je imala potrebu tako se pomazit i malo povuć i naravno tako zaspat kad je bilo vrijeme spavanja. po noći se nije tada često budila, ali bi se budila pred jutro, taman kad ja trebam krenut spremat se, a bitno mi je da ona spava, a zaspat tad neće osim ako sisa :ajme ali nekako se onda opustila i počela čvršće spavat u to rano jutro i prestala sisat tako ako bi ja otišla. tako da je zadnje bilo u noći.
i naravno, najljepši dio dana kad bi došla doma i sjela na kauč, a ona se prišteka i mazi :srca i onda tako svako malo do spavanja. nisam se ništa posebno ni izdajala ni ništa, samo se postepeno smanjivalo i zanimljivo da mi se tad nisu događale nikakve upale, za razliku od ranije... bile su mi cice prepune do poopodne, ali taman bi onda ona sisala i to je bilo to!
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7412
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: Kako dojiti kod povratka na posao- iskustva i savjeti

PostPostao/la nevenera » 02 lis 2015, 15:50

s prvim sam se vratila kad je imao 8 mj. imao je 2 obroka i ja sam radila ujutro samo. nije me bilo 7-14.30
izdojila sam neke količine mjesec prije ali zapravo ih nismo trebali. jeo je ok
podojila bih kad bi krenula, i odmah po povratku. između je imao 2 obroka i jedno spavanje

s drugim sam se vratila kad je imao 8 mj (iskoristla godišnji pa radila od njegovih 9 mj). tad sam ponedjeljkom radila do 16 pa sam uvela i treći obrok jer me bilo strah da mu 2 neće biti dosta. no zapravo je bilo skroz ok. za doručak je jeo žitarice, to bi ga dosta zasitilo. pa onda voće i ručak nakon buđenja oko 15

s trećim se vratila kad je imao 7.5 mj. imao je 2 obroka i do povratka je jeo ok. radila sam samo 10 dana i onda godišnji do 24.8. nakon povratka nije jeo nego 2-3 žličice. štrajk je trajao nekih mjesec i pol-dva. projeo je neka 2-3 tjedna.
doji najviše i puno više od drugih. noću se stalno budi. svakih sat-sat i pol
često se zna desiti da bude budan preko noći neko dulje vrijeme
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Kako dojiti kod povratka na posao- iskustva i savjeti

PostPostao/la azaleja » 02 lis 2015, 21:30

Vratila sam se na posao nakon 6 mjeseci na 2 tjedna po nekoliko sati i u to vrijeme je imala obrok zitarica i voca. Potom godisnji od mjesec dana i povratak na posao za istac. Dojim prije posla, a ona nakon toga ima dva obroka na zlicu i polako uvodimo treci. Ne izdajam. Cica kad dodjem, ali samo duda i mazi se bez gutanja, a onda pravu cicanje ima pred spavanje. Nocu dojimo cesto...minimum 2 do 4x tijekom noci, kako kad.
Cice mi vec dulje vrijeme ne otvrdnu i ispuhane su na jadnu dvojku, tako da mi ponekad uopce nije jasno otkuda vuce :roll
Avatar
azaleja
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 476
Pridružen/a: 03 tra 2005, 21:10
Lokacija: Zagreb

Re: Kako dojiti kod povratka na posao- iskustva i savjeti

PostPostao/la mrs. eastwood » 03 lis 2015, 22:04

mrs. eastwood je napisao/la:samo mirno i bez grudnjaka


da nastavim.
vratila sam se oba puta na posao s 13mj. i oba puta sam dobila mastitis. prvi put s atb. Ritam dojenja je bio takav da bi dojila ujutro onda svaka na svoju stranu: vrtić, posao. Nakon posla čim bi došla doma bi dojila. To se super ustalilo, a onda smo jedan dan negdje se zadržale i eto.

Drugi put sam se nekako izvukla bez atb, ali sam se isto prepala.
Nisam izdajala. Još uvijek dojim mlađu i idem na posao, naravno bez grudnjaka. Čak je i pitanje potkošulje za dojenje. najčešće i nju ponedjeljcima zaobilazim, jer preko vikenda naravno ide nacicavanje.

Moram priznati da mi je taj moment prilično neugodan, moram smišljati garderobu i kombinacije.
Avatar
mrs. eastwood
Sveta krava
 
Postovi: 9852
Pridružen/a: 15 ruj 2010, 10:49
Lokacija: Zagreb!

Prethodna

Natrag na Cica, boca, žlica

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.