Sada je: 28 ožu 2024, 10:51.

Anemija

O dojenju, (na)dohrani i prehrani djece.

Moderatori/ce: Diami, nevenera

Re: Anemija

PostPostao/la Barbi » 09 sij 2004, 13:54

Ja ću ti odgovoriti potpuno laički, čisto onako da se manje
ineš dok ne ne nađe netko kompetentniji. <
>Sve isključivo dojene bebe navodno su blago anemične. To zapravo mnogi od nas ni ne saznaju jer nismo imali razloga bebi vaditi krv. A to uzimanje željeza ovisi od pedijatra do pedijatra - neki propisuju obavezno uzimanje željeza a neki kažu da je to normalno i da će se željezo povisiti napredovanjem dohrane. Pa sad ti znaj. <
> <
> <
><
> <
> <
>Patrik, 10.06.2002., Blizanac<i></i>
We do not see the things as they are, we see the things as we are. :proljece
Avatar
Barbi
gospođa pukovnica
 
Postovi: 28726
Pridružen/a: 07 vel 2002, 12:29
Lokacija: Zg

Re: Anemija

PostPostao/la Mirci » 09 sij 2004, 15:25

Ramona, nemoj
inuti. Uvijek postoji drugi preparat kojim se moze zamijeniti taj sirup koji se Emiru ne svida. Blazu je pedijatrica preporucila kapi zeljeza, stvarno se vise ne sjecam kako se tocno zovu, ali znam da su bile Plivine. No, sigurno ce netko od forumasica znati tocan naziv. Davala sam mu ih odmah nakon D kapi i nije bilo problema.<
>Takoder je bio blago anemican i davala sam mu ih redovno dok nije navrsio 8. mjeseci i poceo jesti meseko. Njega nisam dojila, tako da to nema nikakve veze s dojenjem ili nedojenjem. Bar je moje iskustvo takvo. Blaž 12.04.2000. i Lovro 31.07.2002.<i></i>
Kad se male ruke sloze, sve se moze, sve se moze...
Avatar
Mirci
lovac na trag
 
Postovi: 29425
Pridružen/a: 28 stu 2002, 17:11

Re: Anemija

PostPostao/la Tara05 » 09 sij 2004, 16:35

Kolko ja znam, postoji stanje koje se naziva fiziološka anemija. Do nje dolazi zbog toga što se eritrociti koje beba ima još iz mamine buše raspadaju oko 3.-4.mj., a bebin organizam još nije počeo stvarati svoje punom parom. Tako da treba neko vrijeme da se taj mehanizam uspostavi i obično pedijatri preporučuju dodatak željeza, što smatram razumnim. Navodno je najbolji preparat na tržištu sirup Ferrum Lek. Ima najmanje nuspojava i mogućnosti predoziranja. Helena se baš i ne buni na okus. Ima aromu po burbon vaniliji.<
> Helena (24.02.2003.)<i></i>
Tara05
 

Re: Anemija

PostPostao/la eli » 09 sij 2004, 17:03

anemiji su sklonije ranije rođene bebe.<
>zalihe željeza u bebinom organizmu traju otprilike dok beba ne udvostruči porođajnu teži, što znači za bebe koje su male rođene, a
zo rastu taj je period ktraći od prosječnih 6 mjeseci.<
>ne
ini! <i></i>
eli
Sveta krava
 
Postovi: 8339
Pridružen/a: 30 ožu 2002, 12:57

Re: Anemija

PostPostao/la lastavica » 09 sij 2004, 18:05

Lari smo radili neke pretrage kad je imala 3 mjeseca i ustanovila se isto blaga anemija. pedijatrica joj je dala kapi, ne sjećam se točno imena ali nešto kao orteferon. To je bilo u kapima i jako mala količina pa smo joj uspjeli na špricu dati. Međutim kako su joj već sa 4 mjeseca izbili prvi zubi, morali smo preći na sirup Ferum lek, jer ove kapi farbaju zube. Onda je nastala prava muka, jer je to veća količina, i obično bi pola završilo vani. uz to je išlo i plakanje. Ne znam točno koliko je prošlo, ali sigurno 2 mjeseca dok smo joj uspjeli dati bez plakanja i na žličicu. D kapi je isto uzimala bez problema. sad se navikla i na Ferum lek, ali problem predstavlja bilo kakav drugi sirup. Lara 13.07.2002.<i></i>
lastavica
Lastatrans
 
Postovi: 15451
Pridružen/a: 16 tra 2002, 11:55

zeljezo

PostPostao/la mama lav » 10 sij 2004, 23:02

marko je na kontroli s mjesec dana bio tezi preko 1500 gr pa mi je pedijatrica rekla da se naglo razvio i da mu trebam dati zeljezo. rekla je da moze izazvati probavne teskoce pa da krenem s dvije kapi i postupno povecavam do 8 kapi na dan. meni se ovo pojasnjenje s naglim razvojem cinilo nedovoljno pa mu ja nisam ni davala zeljezo. kada smo dosli drugi mjesec na vaganje rekla mi je da ne moram koristiti vise zeljezo?! kada smo vadili krv s 5 mjeseci sve je bilo ok. <i></i>
mama lav
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 37
Pridružen/a: 27 svi 2001, 22:25

Re: zeljezo

PostPostao/la teutonija » 11 sij 2004, 12:34

Plivine kapi željeza se ovu Orferon no nažaolst više se ne rade tko da preostaje ili Ferrum Lek sirup od Leka ili Legofer sirup od Alkaloida.<
>Klara je isto rodjena ranije(24 dana) i sa mjesec dana smo kontrolili Fe i bilo je u redu pa je pedijatrica rekla da pošto je na prsima do9- 10-tog mjeseca niti ne treba ponovo kontrolirati.Sa 6 smo počeli dohranu.U majčinom mlijeku ima malo željeza ali je vrlo iskoristivo.<
>mama i Klara <
>KLARA, 01.06.2003.<i></i>
Budilica, 2003.
Mudrica, 2006.
Avatar
teutonija
sex blau aviona
 
Postovi: 9686
Pridružen/a: 10 sij 2003, 15:18
Lokacija: lepe ti je ,lepe ti je...

Re: zeljezo

PostPostao/la nata003 » 12 sij 2004, 03:19

ja hanni nikad nisam davala zeljezo. vecina, ili bar dobar dio na forumu uzima zeljezo, a ti odluci kako mislis. <
>sok od borovnice ili crne ribizle (na primjer Fructalov) po meni je sasma dovoljan i puno bolji za blagu anemiju, a kod beba se uglavnom i radi o blagom obliku. mi ga svi pijemo jer ga volimo -----------------------------<
>Hanna 18.09.2001. Dublin<
>Andrej 24.11.1989. Sarajevo<i></i>
Just close your eyes, and keep your mind wide open....

slika
Avatar
nata003
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 64
Pridružen/a: 07 sij 2004, 03:53

Re: zeljezo

PostPostao/la Ramona » 12 sij 2004, 13:30

Ma ja bih definitivno voljela da izbjegnem sirupe , kapi... Ne znam ima li korist da ja pojacam unos zeljeza?<
>Navodno ga nema pun u majcinom mlijeku..... <
><
>Nato je li mislis da Emiru vec sad pocnem davati sok? Zar nije prerano?<
> Emir 30.09.2003. <i></i>
Avatar
Ramona
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 156
Pridružen/a: 11 ožu 2003, 14:37

Re: zeljezo

PostPostao/la djecakovamama » 13 sij 2004, 02:01

Mi isto nismo nikad ni davali ni mjerili zeljezo, tako da nemam neko iskustvo ... opcenito je poznato da dojene bebe imaju blagu anemiju.<
>Mislim da bih na tvom mjestu pojacala svoju prehranu spirulinom ili zelenom magmom a da li bih bebi davala ili ne ... stvarno ne znam. Sad kad razmisljam sigurna sam da ne bih davala nista, ali sa nedostatkom Fe se ne bih ni igrala u svakom slucaju. <
>Ako vec budes morala da mu dajes Fe, gledaj da to bude izmedju 2 dojenja, jer mlijeko sprijecava apsorpciju zeljeza.<
><
><
>E, da, poznavajuci Natashu sigurna sam 10000% da nije mislila sad da mu dajes sokice <i></i>
Life is not about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain!


slika

slika
Avatar
djecakovamama
pošla ALFAkoka u dućan
 
Postovi: 3671
Pridružen/a: 21 lis 2001, 23:57
Lokacija: Prag

Re: zeljezo

PostPostao/la LedinaMama » 13 sij 2004, 12:00

Ono sto sigurno znam je da u majcinom mlijeku ima malo zeljeza, ali je to jedina "namirnica" iz koje je iskoristivost zeljeza 100%-tna. Znaci kad bi bilo dosta zeljeza u mlijeku, to bi bio najbolji nacin da dijete dobije zeljezo.<
><
>Ono sto nisam sigurna je ima li kolicina zeljeza u majcinom mlijeku veze s kolicinom zeljeza koju majka dojilja vec ima ili koju unosi prehranom? Vjerojatno ima neke veze, ali nisam sigurna.<
><
>Zna li netko? Leda 24.12.2001.<i></i>
LedinaMama
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 147
Pridružen/a: 22 sij 2003, 14:31

Re: zeljezo

PostPostao/la Ramona » 13 sij 2004, 21:17

I mene to interesuje... <
><
> Emir 30.09.2003. <i></i>
Avatar
Ramona
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 156
Pridružen/a: 11 ožu 2003, 14:37

Re: Anemija

PostPostao/la Qwerty030 » 20 sij 2004, 16:04

za sokic jeste jos rano<
><
>sto se tice malokrvnosti ja do sada nisam radila nalaz,iako je ped. savjetovala<
>moje skromno misljenje(takode laicko) je da anemija(naravno blaga) sasvim normalna pojava bilo kod prijerodenih ili na vrijeme rodenih beba<
><
><
>meni licno i da je prepisano ne bih koristila <
><
> Jusuf 09.04.2003<
> The best portion of a good man's life is the little, nameless, unremembered acts of kindness and love<
><
><i></i>
__--# Dodirni svoje rijeci rukama...#--__
Avatar
Qwerty030
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 408
Pridružen/a: 25 ruj 2002, 11:41

Re: Anemija

PostPostao/la nata003 » 24 sij 2004, 03:53

RAMONA (hvala djmama sto si skuzila da sigurno nisam tako mislila ) meni uopce nije palo na pamet da bi netko djetetu koje je iskljucivo dojeno provjeravao zeljezo pa sam pomislila da ste poceli s dohranom, i da je mali blizu ili vec preko 6 mjeseci, pa sam mislila - bolje i prirodni sok uz jelo nego umjetni dodaci. naravno da je rano za sok ako samo dojis<
><
>ali je isto tako rano i zakljuciti anemiju, blaga anemija kod dojene djece je normalna, ako je sve drugo ok <
><
> -----------------------------<
>Hanna 18.09.2001. Dublin<
>Andrej 24.11.1989. Sarajevo<i></i>
Just close your eyes, and keep your mind wide open....

slika
Avatar
nata003
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 64
Pridružen/a: 07 sij 2004, 03:53

Re: Anemija

PostPostao/la Ramona » 26 sij 2004, 11:53

ma pretpostavila sam i ja da ne mislis ozbiljno da mu dajem sok.... <
>Emiru dajem samo homeopatske kapi, a za par mjeseci kad krenemo i sa dohranom provjericemo opet zeljezo! Inace prva provjera zeljeza je obavljena u sklopu provjera produzene zutice.... Emir 30.09.2003. <i></i>
Avatar
Ramona
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 156
Pridružen/a: 11 ožu 2003, 14:37

Re: Anemija

PostPostao/la nata003 » 03 vel 2004, 16:47

<
><
><
>razmisljajuci (nesvjesno ) o ovom topicu naisla sam citajuci na neke stvari koje mozda ne bih ni primijetila inace<
>npr. - da su zene zasticene od anemije dok intenzivno doje i time sto vecina tada nema ciklus - dakle ne gube krv<
>(znam da ih ima i koje doje i
zo dobiju mengu, ali ovo je takodjer jedan od prirodnih nacina da se omoguci zdravo dojenje i majci i bebi, ja sam recimo dobila tek nakon 11 mjeseci od poroda, a ima ih i dosta duze)<
><
>takodjer se medju cini mi se UNICEFOVIM razlozima da podrzava dojenje navodi da je dojenje nacin da se svakom djetetu na planeti pruzi jednak pocetak - jer (ovo prepricavam) svaka zena ima jednako kvalitetno mlijeko bez obzira je li na Manhattanu ili negdje u Africi, osim u extremno pothranjenim uvjetima<
>to bi dakle bio na neki nacin odgovor da majka stvarno tesko moze u nasoj civilizaciji biti anemicna zato sto doji (a i beba) -----------------------------<
>Hanna 18.09.2001. Dublin<
>Andrej 24.11.1989. Sarajevo<i></i>
Just close your eyes, and keep your mind wide open....

slika
Avatar
nata003
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 64
Pridružen/a: 07 sij 2004, 03:53

Anemija

PostPostao/la Ramona » 01 ruj 2004, 11:07

Emir se rodio punih mjesec dana prije termina i osim one produzene zutice nismo imali nekih problema.... <
>E sad...kako smo ganjali kojekakve nalaze da se ustanovi je li zutica samo zutica...ispostavilo se da Emir ima manjak zeljeza i da bi trebalo da uzima neki sirup!!!<
>Ja ziva ne znam sta da radim...Emir place kad mu ga dajem (a D kapi popije i prezvace bez problema). <
>Da li bebe dobivaju zeljezo iz majcinog mlijeka? <
>Sta mogu biti posljedice ne uzimanja zeljeza??? Emir 30.09.2003. <i></i>
Avatar
Ramona
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 156
Pridružen/a: 11 ožu 2003, 14:37

Re: Anemija

PostPostao/la prviputmama » 01 kol 2005, 12:47

samo da velim nase iskustvo : bili smo doma (u Hr) prek ljeta, Vito je taman imal sest mjeseci. do onda smo iskljucivo dojili, a kad smo dosli doma, poceli s dohranom da iskoristimo malo domaceg povrca i voca. Vito je "dobil" neku crijevnu infekciju (slijedom okolnosti, 100 ljudi, stalno putovanje po hr, dohrana, vrucine...), i tu su mu slucajno ustanovili anemiju (blagu). kad smo se vratili u hamburg, otisla sam s njim doktoru, ispricala sve, rekla nalaz hemoglobina u krvi, i on je samo prepisal ferro sanol kapi. (ja sam bila inzistirala nek prepise nekaj meni jer jako puno dojim, ali tvrdil je da to ne bude dovoljno.)<
>premisljali, odlucili mu ih ipak dati. to je bila borba svaki dan - nije htjel piti, okus zbilja uzasan "metalni". njega sve vise bolil trbuscic, mucil se kod kakanja... i nakon tjedan dva, prestala mu ih davati. otisla dokotoru, objasnila, on mu prepisal klistir . no, duljim bezveze, promjenili doktora.<
>ja odlucila "trpati" u sebe sve bogato zeljezom (od zelene magme do zitarica, voca, povrca + vit c za bolju apsorpciju) a Viteku uvela u prehranu zob, proso, sok od cikle, sok od ribizla, borovnice, meso svaki dan...<
>nasli novu doktoricu (homeopaticu), koja mu je prvo izvadila krv (iz glavice ), i ustanovila da ima cisto dovoljno zeljeza i tu je ta prica zavrsila.<
>pazim na njegovu i moju prehranu i ne mislim skoro inzistirati na vadjenju krvi (tu ne postoje preventivne provjere).<
><
>za vas slucaj, moje skromno misljenje, imas tri opcije:<
>- pustit sve, vjerovat da unosis dovoljno zeljeza i da ga on dobiva dovoljno prek mlijeka i da se bude stanje samo reguliralo kroz neko vrijeme<
>- uvesti u svoju prehranu sve moguce kaj obiluje zeljezom. nakon nekog vremena provjerit njemu krv<
>- njemu davat "sinteticko" zeljezo, kapi ili sirup, kaj bude lakse podnosil i prihvacal<
><
>(ja sam osjecala da je drugo rjesenje ispravno, ali sam ipak krenula na trece da bi se
zo vratila na drugo i sad znam za ubuduce)<
><
> Vito, 08.01.03<i>Edited by: prviputmama  at: 1/20/04 12:50<
></i>
prviputmama
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 70
Pridružen/a: 27 srp 2002, 14:54

Re: Anemija

PostPostao/la nata003 » 01 pro 2005, 02:59

prekinulo me - uglavnom ja bih kao i Qwerty , i tocno je tako kako kaze <
><
>jer stvarno vec skoro svi izvori, ne samo neki jako za dojenje se slazu da bebe bas sve dobivaju dojenjem do 6 mjeseci, pa onda ovaj period nakon 6 cesto se "iskoristi" za dodavanje svacega pa i zeljeza - kao, do 6 mjeseci ok, ali sad se vec treba uz dohranu ovo i ono, tako da sam vas odmah svrstala u taj "problem", ocito sam vec predugo daleko od nasih pedijatara <
><
><
>sto se tice majke i kolicine zeljeze - beba ce uzeti sve kroz mlijeko, dakle beba je prirodno zasticena. majke uglavnom imaju zalihe zeljeza, uglavnom i paze dok doje, tako da ako bi se vec nekome trebalo povecati unos na prvom mjestu da, bila bi to majka, jer ce beba dobiti sve njene zalihe . s tim da mislim da se zene u nasem drustvu (bogatom, u svjetskim okvirima) dovoljno do
o hrane, ako su inace zdrave, malo vise pripaziti na prehranu sasma je dovoljno da oboje ne osjete nikakav manjak <
><
>ja sam imala fizicku potrebu piti sok od borovnice i jesti ciklu, te prve zime u Dublinu, hrana nam se jako promijenila selidbom a Hanna je imala neka 3-4 mjeseca i puno sisala. nista vise nisam uzimala, ponekad spirulinu ali vise zbog tog shoka za organizam kad smo s Hrvatske presli na Irsku ponudu hrane nego samo zbog dojenja, tj. zbog te kombinacije selidba plus intenzivno dojenje.<
>i obje smo zdrave bile i ostale -----------------------------<
>Hanna 18.09.2001. Dublin<
>Andrej 24.11.1989. Sarajevo<i>Edited by: nata003 at: 1/24/04 2:07<
></i>
Just close your eyes, and keep your mind wide open....

slika
Avatar
nata003
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 64
Pridružen/a: 07 sij 2004, 03:53

Re: Anemija

PostPostao/la Ana2010 » 16 ožu 2010, 16:04

Zna li netko možda smanjuje li i majčino mlijeko apsorpciju željeza?

Znam da apsorpciju željeza smanjuju kravlje mlijeko, kava, čaj, neko povrće,
pa željezo treba uzimati s razmakom od 2 sata od unosa tih namirnica.
J. 2009.
D. 2012.
J. 2015.
Avatar
Ana2010
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2608
Pridružen/a: 30 sij 2010, 12:57

Re: Anemija

PostPostao/la nevenera » 26 ožu 2010, 23:56

meni je pedijatrica rekla da to nema veze. iako sam i ja tako čula.
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Anemija

PostPostao/la MatiMokoš » 09 svi 2013, 14:04

Prije dva tjedna vadili smo krv za kks i ispalo je da Noa ima sniženo željezo (anemija). Star je četiri i pol mjeseca i isključivo je dojena beba.
Doktorica mu je prepisala željezo (još ne znam koje-idem danas u ljekarnu) i preporučila je da mu dajem i c vitamin.
Je li koja od vas davala tu kombinaciju bebi? Kakve su nispojave imale vaše bebe(ako su ih imale)? Koliko dugo ste morale davati željezo? Je li ovakva anemija prolazna ili je to trajno stanje? Kada je najbolje davati željezo-prije ili poslije obroka ili negdje između? Imam ato pitanja i nedoumica i bila bih jako zahvalna kad bi netko sa mnom podijelio svoje iskustvo.
slika
Avatar
MatiMokoš
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 381
Pridružen/a: 19 tra 2013, 10:25

Re: Anemija

PostPostao/la sany » 09 svi 2013, 14:10

evo jedan dobar tekst:
http://www.roda.hr/article/read/dojenje-i-zeljezo

zasto ste radili kks? neka od pitanja bi svakako trebalo postaviti i vasoj pedijatrici
Avatar
sany
la plus jolie petite aux yeux bleus
 
Postovi: 1918
Pridružen/a: 07 ožu 2002, 18:58

Re: Anemija

PostPostao/la MatiMokoš » 09 svi 2013, 14:26

Sve bebe doktorica šalje na kks. To joj je dio sistematskog. Inače sam jako zadovoljna njome, pedantna je i voljna odgovoriti na sva pitanja, ali danas sam je zvala telefonom da provjerim kakav je nalaz, a bila je velika gužva (bila je na godišnjem par dana pa valjda zato) tako da nisam ništa pitala.

P.s. hvala na odgovoru i linku. Pročitala sam tekst i mislim da N. anemija ima veze s malom porođajnom težinom (debelo ispod tri kile).
I dalje me interesiraju vaša iskustva.
slika
Avatar
MatiMokoš
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 381
Pridružen/a: 19 tra 2013, 10:25

Re: Anemija

PostPostao/la nevenera » 09 svi 2013, 15:09

davala sam i jednom i drugom željezo i c vitamin. oba su rođena ranije, stariji je imao i produljenu žuticu.
izmrvila bih c vitamin i dala željezo. damjan je dobro reagirao i kks se popravila, tinu nije. čim bi prestali koristit bi se pogoršalo.
obojica imaju i mikrocitozu, to im piše ispod kks, mikrocitoza, ne znam jel to bitno, ali eto, da i to spomenem.
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Anemija

PostPostao/la nevenera » 09 svi 2013, 15:09

što se nuspojava tiče, nije ih bilo. malo je kakica štekala par dana i onda sve ok
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Anemija

PostPostao/la mrs. eastwood » 09 svi 2013, 15:17

C vitamin se kombinira radi bolje apsorpcije željeza
Avatar
mrs. eastwood
Sveta krava
 
Postovi: 9852
Pridružen/a: 15 ruj 2010, 10:49
Lokacija: Zagreb!

Re: Anemija

PostPostao/la MatiMokoš » 09 svi 2013, 20:12

nevenera-što je mikrocitoza?
Dobili smo sirup ferrum lek i kupila sam tekući c vitamin. Dva puta dnevno trebam davati mililitar željeza i mililitar vitamina. U uputstvima željeza piše da se mora uzimati barem dva mjeseca. Vjerujem da će nas nakon toga doktorica ponovno slati vaditi krv pa ćemo vidjeti što dalje.
Lijek sam mu dala tako što sam izdojila 20 ml mlijeka i u to smućkala željezo i vitamin i dala mu na bocu-popio je bez frke. To je bilo prije više od sat vremena, a sad spava snom pravednika već dvadesetak minuta pa se nadam da neće biti grčeva..
Nadam se da će nam se ks popraviti i da nećemo kasnije morati uzimati željezo..
slika
Avatar
MatiMokoš
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 381
Pridružen/a: 19 tra 2013, 10:25

Re: Anemija

PostPostao/la nevenera » 09 svi 2013, 20:29

MatiMokoš je napisao/la:nevenera-što je mikrocitoza?
to je nešto vezano uz anemiju. nama to piše ispod svih navedenih stvari.

MatiMokoš je napisao/la:Lijek sam mu dala tako što sam izdojila 20 ml mlijeka i u to smućkala željezo i vitamin i dala mu na bocu-popio je bez frke.
mislim da se željezo i mlijeko ne kombiniraju. ja sam davala čisto željezo s vitaminom unutra.
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Anemija

PostPostao/la mrs. eastwood » 09 svi 2013, 21:18

mi smo davali željezo kad je bila puno starija, pa sad ne znam kako je za bebiće - ali nemoj se iznenaditi drugačijom stolicom, ako bude tamnija, tvrđa... cure će bolje znati.

isto mislim da bi bilo bolje ne kombinirati s mlijekom. savjetuj se još jednom s pedijatricom ili magistrom u apoteci, možeš i telefonski, da ne ideš...
Avatar
mrs. eastwood
Sveta krava
 
Postovi: 9852
Pridružen/a: 15 ruj 2010, 10:49
Lokacija: Zagreb!

Sljedeća

Natrag na Cica, boca, žlica

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.