Sada je: 29 ožu 2024, 15:04.

NORMALNO JE...info o dojenju za nove mame

O dojenju, (na)dohrani i prehrani djece.

Moderatori/ce: Diami, nevenera

Re: NORMALNO JE...

PostPostao/la adrianovamama2000 » 15 svi 2001, 21:50

Isto tako je normalno da beba spava i malo. To nije znak da su gladni, ako su zadovoljni i ne placu i zadovoljavaju ostale znakove da jedu dovoljno.
Ako imate problema sa izdajanjem pogledajte na topic izdajanje, to sto mlijeko ne ide ne mora biti samo problem izdajaice nego niste uspjele postici let down
adrianovamama2000
 

Re: NORMALNO JE...

PostPostao/la AstraKT » 16 svi 2001, 09:06

Normalno je da bebe imaju tzv. "growth spurts" ili skok u razvoju - dane kada rastu ko iz vode. Dakle nemojte panicariti ukoliko vase inace sretno i zadovoljno dijete postane mali cendravi mrgud koji zeli dojiti cijeli dan i noc. Trebati ce tek par dana da vase tijelo pocne proizvoditi vise mlijeka da zadovolji dijete. Ti dani rasta su najcesi oko 3 tjedna, 6 tjedana, 3 mjeseca, 6 mjeseci, 9 mjeseci itd. ali iako to vrijedi za vecinu beba svako je dijete individualno te ce neka kroz to proci sa 4 tjedna pa sa 7 itd.

Ovo sam trebala napomenuti na pocetku ali evo sada: NORMALNO DA SE OSJECATE UPLASENO, IZGUBLJENO I ZBUNJENO u pocetku. Dojenje je "umjetnost" ( ) koju treba nauciti i zato imajte strpljenja i ustrajnosti . Postavite si cilj od recimo 6 tjedana i onda vidite kako vam ide. Tesko je kada (ako) u pocetku imate problema da vidite sebe u buducnosti kako dojite 1-godisnjaka. Cestitajte si na malom uspjehu svaki dan a kada dostignete svoj prvobitni cilj mozete se deset puta potapsati po ramenu.
Vas zivot ce se vratiti NORMALI prije ili poslije..
AstraKT
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 74
Pridružen/a: 22 ožu 2001, 10:48

NORMALNO JE...

PostPostao/la Jamama » 16 svi 2001, 09:31

Ako novorodjencad ne spava izmedju 12-20 sati dnevno. Vjerujte mi da je tako. Normalno je i da ako ne spavaju a nisu gladni, placu. Normalno je da ih tada majka mazi i nosi. Nema nikakvog dokaza da ce se dijete koje je puno na rukama razmaziti, ma sta to moglo znaciti.

Normalno je da vam grudi nakon nekoliko tjedana dojenja nisu vise pune kao na pocetku. To ne znaci da sada imate manje mlijeka, vec da su se ponuda i potraznja uravnotezile.

Normalno je da beba nakon podoja bljucne malo mlijeka tj. izbaci visak, bez naprezanja. Normalno je da opet nakon nekog, mozda ce se vama ciniti vrlo kratkog vremena od 1,5 sat, ponovo trazi i hoce jesti.

Mislim da je umirujuca supstanca mlijeka, endorfin.
Jamama
 

jos...

PostPostao/la ina » 16 svi 2001, 16:40

Normalno je da je mama nesigurna u sebe i sama sebi cudna.
Normalno je da ce se proizvodnja mlijeka uspostaviti i da ce to pocetno razdoblje u kome se javljaju problemi proci i biti vam obilato nadoknadjeno poslije. NE ODUSTAJTE!
Normalno je takodjer da zene s ravnim ili uvucenim
adavicama doje. nevjerojatno je koliko ta mala bica
zo usavrse tehniku i izvuku
adavicu. to ne smije biti prepreka.
jednom sam procitala na ovim stranicama (ne znam tko je to pisao) da se nije osjecao zenstveno u prvim danima dojenja. kao mlijeko curi (postoje tamponi)itd...
Normalno je i to da se jako znojite dok dojite.
Normalno je da vam je prvih mjesec dana cica stalno u ruci (ili dojite, ili se izdajate ili pak masirate). ali to ce proci treba odraditi pocetak.
Normalno je i da neko doji bez problema.
Normalno je da mozete dojiti dijete poslije carskog reza.Ja sam zivi primjer kome je poslo za rukom podojiti dijete tek nakon vise od tjedan dana. u bolnici su bebi davali formulu, jer ja nisam uspjela da dijete prihvati dojku. pa ipak kada sam dosla doma formula nije dolazila u obzir.
NORMALNO JE DA STE PONOSNI NA SEBE KADA USPIJETE DATI SVOJOJ BEBI I NA TAJ NACIN DIO SEBE: Smatram da je to jedna od par najvaznijih, ako ne i najvaznija, bitka koju sam dobila u cijelom svom zivotu.
ina
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 11
Pridružen/a: 08 svi 2001, 10:56

Re: jos...

PostPostao/la AstraKT » 16 svi 2001, 18:54

Bravo Ina, Jadranka i Vedrana! Divne ste! Ovo za znojenje sam potpuno zaboravila. Znam da bebaci prepoznaju mamu po mirisu. Sjecam se kada sam prvi puta nakon tri dana nakon carskog reza se istusirala sa jako mirisnim gelom za tusiranje i mali je poceo tuliti kao kisna godina. Jadno malo nije mogao odmah prepoznati mamicu!
Dakle evo nastavljam:

Normalno je da dijete rastuci pocinje o
acati puno paznje na okolinu a manje na dojenje.

Normalno je da ce ponekad dijete strajkati. Nemojte panicariti. To se moze desiti jer je zaokupljen necim novim, ima zastopan nosic, zubici pocinju rasti itd. Ne tjerajte ga da jede jer ce biti jos gore (to znam iz iskustva) vec se opustite, dijete moze osjetiti vas stres. Probajte se okupati zajedno s bebacem. Topla voda i majcina blizina instiktivno ce ga "natjerati" da potrazi dojku. Probajte ga dojiti hodajuci. Proci ce .

Normalno je da izdojite sasvim malu kolicinu mlijeka kada se izdajate prvi put cak i sa najboljom izdajalicom.

Normalno je da dijete zeli dojiti i kada nije gladno. Mozda je zedno, ili samo zeli majcinu blizinu i utjehu. Normalno je da mu dopustite.
Normalno je da se osjecate umorno s novorodjencem, te nemojte dopustiti nekome da vam kaze da biste zbog toga trebale napustiti dojenje.

I ovo sam trebala prije reci. NORMALNO je da ODMAH ne osjetite ludu zaljubljenost u svoju novu bebu i majcinstvo. Za neke majke potrebno je par dana da se "spoje" sa bebom. Ali NIJE NORMALNO AKO se osjecate bez ikakvog razloga, ocajni, strahovito tuzni, ljuti, stalno pospani i razdrazljivi tjednima poslije rodjenja dijeteta. Ovo su znaci post-partumske depresije i trebate potraziti strucnu pomoc. Postoje lijekovi koji su kompatibilni sa dojenjem.

Normalno je da bebe postanu malo cendrave i razdrazljive pred vecer. To je uzrokovano culnom stimulacijom tokom cijelog dana. Obicno u to vrijeme bebe zele dojiti konstantno. Pustite ih. Time udovoljavate njihovu potrebu za njeznoscu ali i da napune zeludac kako bi mogli odspavati duzi komad po noci. Uvalite se u naslonjac i nesto citajte, gledajte TV ili se jednostavno odmarajte.

Nastavak slijedi ...
AstraKT
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 74
Pridružen/a: 22 ožu 2001, 10:48

Re: jos...

PostPostao/la AstraKT » 17 svi 2001, 08:47

Vedrana pozadina mi se jako svidja
Sada da se vratim na temu:

Normalno je da u pocetku sumnjate u sebe i vlastite sposobnosti majcinstva (pogotovo ako vam je prvo dijete). Nemojte ocekivati da cete odmah sve znati jer suprotno narodnom vjerovanju majcinstvo nije SAMO instinktivno. Ono se uci u hodu. Pitajte ostale mame za savjet ali koristite i vlastitu glavu. Nemojte nista prihvatiti kao sigurno - cinite ono sto osjecate da je "pravo" za vas i vase dijete.

Normalno ali vrlo zalosno je da je vecina doktora potpuno ignorantna sto se dojenja tice. Ukoliko su vam potrebni lijekovi imajte na umu da gotovo uvijek postoji varijanta koja se moze koristiti uz dojenje.
Normalno je da vam kosa pocinje ispadati u vecim kolicinama oko 3-4 mjeseca nakon poroda. To je posljedica hormona koji su se vratili na pocetnu, prije-natalnu razinu. Nemojte misliti da cete ocelaviti, sve ce se kontrolirati za mjesec-dva.

Normalno je da vam se mjesecnica ne vrati sve dok ne prestanete dojiti.

Normalno je da vam se mjesecnica vrati cak mjesec dana nakon poroda bez obzira na dojenje (jedna sretnica ovdje ).

Normalno je da ne osjecate veliku zelju za intimnoscu. Spolna zelja se kod nekih zena vraca s mjesecnicom ili nakon prestanka dojenja. Normalno je da ste pomalo suhe. To je posljedica hormona. Isto tako je normalno da vam
adavice vise nisu osjetljive na dodir kao prije.

Za neke zene je normalno da im se zelja za sksualnim odnosima javi
zo nakon poroda.

Normalno je da neko dijete doji samo na jednoj strani po pet minuta (kada vec ovladaju tehnikom), ali isto tako je normalno da dijete doji i po pola sata po strani. Neke bebe su puno efikasnije u sisanju. Nemojte se
inuti (opet, ako jeste za
inuti
ojite
oj mokrih pelena, stolice i pratite dobivanje na tezini te da li se dijete cini zadovoljno).

Normalno je za neke bebe da spavaju cijelu noc pocevsi oko 6. tjedna zivota (prije nije preporucljivo da ih pustite da spavaju duze od 3 sata u komadu bez jela).

Normalno je za neku djecu da NE spavaju cijelu noc sve do 2-3 godine zivota.

Normalno je da se osjecate pomalo neugodno i sramezljivo kada prvi puta dojite u javnosti. To ce proci. Shvatiti cete da vristeca beba je puno neugodnija nego stid . Ne
inite se, ovladati cete time. Mozete cak vjezbati pred ogledalom. Ukoliko zelite mozete prebaciti i vrlo tanku laganu pamucnu dekicu preko bebe i dojke. Postoje i odlicne klokanice i nosiljke u kojima mozete dojiti i nosati bebu bez problema (ja imam otsbh - over the shoulder baby holder - pogledajte na http://www.kangarookorner.com mozda ce vam pomoci, primaju i internacionalne narudzbe).
AstraKT
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 74
Pridružen/a: 22 ožu 2001, 10:48

Re: jos...

PostPostao/la Jamama » 22 svi 2001, 00:44

Normalno je da pokusna izdajanja i pokusna mjerenja ne ostvare "ocekivane" rezultate.

Vec je ranije cini mi se bilo spominjano da kolicina mlijeka koju mozete izdojiti (bilo prije, bilo poslije podoja) nije pokazatelj za nista, pogotovo ne vase sposobnosti da "proizvodite" mlijeko, vec samo pokazuje koliko ste tada kada ste izdajali, mogli izdojiti.

Za pokusna mjerenja (vaganje prije i poslije podoja), neki ce vam pedijatri i sami u napadu iskrenosti priznati da nisu pokazatelj (ili bar vrlo varljivi) uspjesnosti dojenja. Prvo vaga bi morala biti vraski precizna a dijete pri vaganju poprilicno mirno, da bi se nakon podoja registrirao prirast na tezini i dojenje proglasilo uspjesnim.
Jamama
 

Re: jos...

PostPostao/la Sandra30 » 22 svi 2001, 07:30

Ovo s vaganjem, ovdje se dijete vaze tjedno, ne poslije podoja, ako se sumnja da ne dobija dovoljno. Razlog - ovaj gore sto je Jadranka navela.
Sandra30
 

Re: NORMALNO JE...

PostPostao/la djecakovamama » 12 sij 2002, 23:56

Divna si!!!!
treba ovo osvezavati svako 10 dana!!!!
Life is not about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain!


slika

slika
Avatar
djecakovamama
pošla ALFAkoka u dućan
 
Postovi: 3671
Pridružen/a: 21 lis 2001, 23:57
Lokacija: Prag

Re: NORMALNO JE...

PostPostao/la Yamasaki Jelena » 13 sij 2002, 19:49

Super !! Sto vise od ovog treba
Yamasaki Jelena
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 21
Pridružen/a: 09 tra 2001, 14:54

Re: NORMALNO JE...

PostPostao/la Mahileja » 14 sij 2002, 22:53

Sad mi je laknulo - normalna sam...
Mahileja
 

NORMALNO JE...info o dojenju za nove mame

PostPostao/la AstraKT » 05 ožu 2002, 20:43

Dakle ovo su skupljani podaci s raznoraznih stranica o dojenju (mislim da cu kasnije probati napraviti listu ili otvoriti novi topic) i iskustva mnogih mama u koje u
ajam i sebe. Treba napomenuti da ono sto je normalno za jedno dijete nije za neko drugo, ili ako je nesto normalno za bebicu od 4 tjedna nije za onu od 10. To je jedan od razloga zasto ce ovdje biti puno stvari koje ce se ciniti suprotne, ali probati cu ubaciti sto vise "budite spremni ako" ili "ne panicarite ako". Ostale mame molim vas, pridruzite se !

Normalno je da dijete zeli dojiti cesto, cak svakih 40-ak minuta, pogotovo prvih par tjedana. To je jedan od nacina kojima beba govori vasem tijelu da treba povecati proizvodnju mlijeka, osim toga male bebe imaju veliku potrebu za sisanjem jer im donosi ugodu. Zelucic bebe nije veci od oraha i ne moze drzati puno tekucine, stoga cesti podoji. Majcino mlijeko se probavi za otprilike sat i pol i normalno je da je dijete onda gladno.<

Normalno je ako dijete doji svakih 2-3 sata. Cekati duze od 3 sata izmedju podoja nije preporucljivo kod tek novorodjenih beba. Dokle god se ne pocne sa dohranom dijete bi trebalo imati 8-12 o
oka majcinog mlijeka dnevno ali je potpuno normalno da dijete jede VISE od toga.
Novorodjena djeca samo spavaju, jedu i kakaju. Potpuno normalno. (veselite se u tim danima jer cete nakon prva dva mjeseca uzaludno smisljati nacine kako bi natjerali bebaca da spava vise ) Novorodjencad spava negdje izmedju 12 i 20 sati dnevno.

Iz dojka vam curi mnogo mlijeka. Isto tako - potpuno normalno. Vase tijelo ce se postepeno nauciti bebinim potrebama i s vremenom ce curiti sve manje.

Isto tako je NORMALNO da ne curite. Sve to zavisi od zene do zene.

Beba se budi cijelu noc. To je potpuno normalno i ne mora znaciti da ne proizvodite dovoljno mlijeka pa se nemojte
brinuti. Kao sto se vec spomenulo dijetetov zeludac je malen a mlijeko se probavi vrlo
brzo. (ukoliko se ipak
brinete dobar pokazatelj da dijete dobiva dovoljno za jesti je 6-8 mokrih pelena i 2-5 stolica dnevno, ponekad
broj stolica varira zavisno o starosti dijeteta i probavnom sistemu ali dijete bi uvijek moralo imati oko 6-8 mokrih pelena u 24 sata - nakon 3-5 dana starosti.)

Beba ima stolicu SVAKI puta nakon ili za vrijeme podoja. Normalno! Dojenje moze stimulirati probavu vrlo cesto za vrijeme prvih nekoliko tjedana ili cak mjeseci. Postepeno beba ce prestati kakati tako cesto a moze se i desiti da ide i do 10 dana bez stolice!

Potpuno je normalno da su i mama i beba pospani nakon podoja. Iscrpljenost na stranu, to je divan nacin prirode da osigura da se mama malo odmori. Za vrijeme podoja odredjena supstanca (zaista ne znam kako se zove to moram pogledati, ako netko zna neka kaze) prisutna u majcinom tijelu ispusta se i prelazi u majcino mlijeko. Dakle slusajte prirodu, SPAVAJTE KADA I BEBA SPAVA barem prvih nekoliko tjedana, Svi oni sitni poslovi oko kuce mogu cekati. Tijelu je potreban odmor da zacijeli ali i da proizvodi mlijeko jer stres moze utjecati na proizvodnju. Pijte mnogo vode.

Normalno je da ponekad ne dobijete ni kap ili vrlo malo kod izdajanja. To nije vasa krivnja vec izdajalice. Ni najbolja izdajalica na svijetu nije tako efikasna kao vasa beba. Nemogucnost izdajanja ne pokazuje koliko vi proizvodite. (opet, ukoliko se
inete, pazite na
broj mokrih pelena, stolice i da li dijete dobiva na tezini)
AstraKT
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 74
Pridružen/a: 22 ožu 2001, 10:48

Re: NORMALNO JE...

PostPostao/la mama iz Houstona » 15 ožu 2002, 08:25

Samo mali komentar,

bebe prepoznaju mamu po mirisu mlijeka, ne znoja.
Studije su radjene da su novorodjencadi od 24 sata stavljena 2 jastucica koje su zene nosile na svojim dojkama (ona za upijanje mlijeka), jedan je bio od mame, drugi od neke zene X. Sva djeca su odmah okrenula glavu prema jastucicu koji je bio nosen od njihove majke. Bez greske.

To kad se tusirate, nije da vas beba ne prepoznaje nego joj vjerojatno smeta intenzivan miris svih tih kemikalija i parfema koji se koriste u tim kupkama. Male bebe imaju strasno osjetljiv osjet mirisa i svi ti kemijski preparati im smetaju. Ko i pacijentima kaj idu na kemoterapiju. Ne kuzim zasto ali tako je.
Beba vas prepoznaje i po drugim stvarima, a ne samo mirisu. Ne bih da se mame prepadnu
mama iz Houstona
 

Re: NORMALNO JE...

PostPostao/la natasha32 » 15 ožu 2002, 20:59

ja se bila prepala i prala samo vodom mislim prvih tjedan dana, za svaki slucaj
natasha32
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 773
Pridružen/a: 08 ruj 2001, 13:27

Re: samo...

PostPostao/la Ina66 » 25 tra 2002, 21:46

ma
bravo litala
ja ga tražila jer sam čitala ovdje nešto drugo i tražim i tražim i vratim se na vrh - kad gle ga tamo
Avatar
Ina66
kuhinjska fly lady
 
Postovi: 33920
Pridružen/a: 01 srp 2001, 23:45
Lokacija: Split

Re: samo...

PostPostao/la Karla1976 » 25 tra 2002, 22:42

Da vas pitam..... Koji je najbolji znak da je dojka prazna bilo pri izdajanju bilo dok beba doji?
Karla1976
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 30
Pridružen/a: 11 sij 2002, 23:37

Re: samo...

PostPostao/la mamaSabina » 26 tra 2002, 03:21

pa meni je jedini znak to sto vise nije tvrda i puna na opip a okruglana izgled, razlika mislim da se i vidi i osjeti, al moje su inace male pa ti je to kod mene razlika nebo i zemlja
mamaSabina
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 6
Pridružen/a: 16 tra 2002, 02:20

Re: samo...

PostPostao/la Vedrana » 26 tra 2002, 09:00

Meni grudi uopce vise nise tvrde ni pune na opip (sad je 5 i pol mjeseci da dojim). Najbolji pokazatelj mi je kad stanem pred ogledalo i pogledam - veličina bude kao prije trudnoće. Jedna napomena - u dojci, u principu, uvijek ostane 20% mlijeka, osim u razdoblju naglog rasta kad ti dijete skroz isprazni dojku i na taj način signalizira tijelu da počne proizvoditi više mlijeka, a što se onda i dogodi za 48 sati.
Vedrana
 

Re: samo...

PostPostao/la nikoiedi » 26 tra 2002, 12:50

meni se događalo da stavim malog na praznu (po mom mišljenju) i kad bi on počeo vući mlijeko bi poteklo.
no matter how cold the winter, there's a springtime ahead...
Avatar
nikoiedi
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1968
Pridružen/a: 07 sij 2002, 13:00

Re: samo...

PostPostao/la Daniela32 » 26 tra 2002, 14:46

I meni se ponekad dojka učini prazna (kad beba prečesto doji), ali stisnem malo
adavicu a mlijeko štrcne iz jednog mlaza na drugi kraj sobe i istodobno iz drugog mlaza se slijeva niz dojku.

Hvala dragom Bogu, nakon prvih 7-8 teških dana, dojenje se normaliziralo, a mali napreduje naočigled (nije još bilo nikakvih vaganja, ali vidi se golim okom).
Avatar
Daniela32
Forumski Mastercard
 
Postovi: 4676
Pridružen/a: 09 tra 2001, 11:26
Lokacija: Split

Re: samo...

PostPostao/la Sandra30 » 26 tra 2002, 14:47

Ja mislim da teoretski cica nikada ne moze biti bas ono skroz prazna jer se uvijek barem mrvicu mlijeka stigne stvoriti.
Sandra30
 

Re: NORMALNO JE...

PostPostao/la Maja » 26 svi 2002, 21:32

Cure koje ste pridonijele na ovom prekrasnom topicu (prije svega Astra koja se najvise raspisala ) htjela sam vas zamoliti za dozvolu, naime, zeljela bih ovaj topic manje-vise kopirati (i malo promuckati ) da ga printamo i dijelimo mamama u nasoj akciji obilaska rodilja. Pa zapravo trazim od vas copyright. smijemo? mislim da bi razmisljanja i cinjenice s ovog topica mogla mnogima jako pomoci,a ne mogu svi tu doc.
Maja
 

Re: NORMALNO JE...

PostPostao/la AstraKT » 27 svi 2002, 01:09

Majo! Yes, yes, yes! Samo ti pisi i prepisivaj sto god hoces i ne pitaj za kakve dozvole...
AstraKT
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 74
Pridružen/a: 22 ožu 2001, 10:48

Re: NORMALNO JE...

PostPostao/la Mala Bornica » 27 svi 2002, 09:47

a joj, a ja sam svoju
brosuricu vec distribuirala, bez da sam trazila dozvolu. cinilo mi se da ne mogu pogrijesiti.
majo, mogu ti mailati pa da vidis da li bi ti odgovaralo, da ne radis ono sto je vec napravljeno . ja sam jaaaaako ponosna kako je ispalo .
B, 2001.
E, 2002.
D, 2011.
Avatar
Mala Bornica
Sunčeko
 
Postovi: 15990
Pridružen/a: 08 tra 2001, 21:47

Re: NORMALNO JE...

PostPostao/la Maja » 27 svi 2002, 11:39

Mala Bornica, mozes, ionako me vec dugo zanima ta tvoja
brosura.
Iako, ovo sto bih htjela je vise neki "glas" nas mama odavde. Ne samo o dojenju vec i o svim ovim "cudnim" osjecajima.
Maja
 

Re: NORMALNO JE...

PostPostao/la Karla1976 » 30 svi 2002, 01:14

Moze i meni ta
ošurica, please! Upravo čitam ovo sve, nešto sebi kopiram i slično ali nikako na zelenu granu.
sanja_24@hotmail.com
Hvala unaprijed
Karla1976
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 30
Pridružen/a: 11 sij 2002, 23:37

Re: NORMALNO JE...

PostPostao/la nejirinamama » 30 svi 2002, 08:50

Moze li i meni meilom ta
brosurica, pa ce mi ako Bog da i zatrebati. Prvi put mi dojenje nije bas uspjelo, sve mislim da je djelimicno i mojim neznanjem, a i pogresnim savjetima (cak i od pediatrice). Sada ove vase prepiske iscitavam i dosta sam toga naucila, ali me sve strah da ne nestane iz arhive dok meni ne zatreba.
svrana@bih.net.ba
nejirinamama
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 92
Pridružen/a: 29 lis 2001, 17:02

Re: Brošura

PostPostao/la mirjana33 » 03 lip 2002, 21:09

Imam veliku potrebu kazati,da zahvaljujući Astrinom topicu "NORMALNO JE",ja još uvijek danas dojim.Inače bi se pokolebala već sto puta...
Dakle Astra,svaka ti čast i da što više mladih mama pročita ovaj topic...
mirjana33
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 29
Pridružen/a: 08 sij 2002, 23:41

Re: opet osvježenje...

PostPostao/la Webmama » 22 lis 2002, 00:55

osim sto ce stalno biti na naslovnici za sve nove mame, napisat cu i posebno na stranicu kao kompletan tekst Mame&Bebe
* Snježana Mehun: "Zamijenila Hummera za Twinga, ipak manje troši..." *
* Sve što je dobro, nije nužno zdravo - kaže ona... *

TKO ŽELI POPUT MJESECA BITI IZVOR SVJETLOSTI, MORA POPUT MJESECA I DOPUSTITI DA PSI NA NJ LAJU.
Ako ne znaš kamo želiš stići, gdje god dođeš doći ćeš pogrešno.
Avatar
Webmama
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1992
Pridružen/a: 25 sij 2001, 17:21
Lokacija: Tu i tamo

Re: Webmama

PostPostao/la Webmama » 22 stu 2002, 16:28

ja cu iz
isati ove postove sa podizanjem, tako da nije glista od Topica i da se istakne ono bitno Mame&Bebe pocetna stranica
* Snježana Mehun: "Zamijenila Hummera za Twinga, ipak manje troši..." *
* Sve što je dobro, nije nužno zdravo - kaže ona... *

TKO ŽELI POPUT MJESECA BITI IZVOR SVJETLOSTI, MORA POPUT MJESECA I DOPUSTITI DA PSI NA NJ LAJU.
Ako ne znaš kamo želiš stići, gdje god dođeš doći ćeš pogrešno.
Avatar
Webmama
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1992
Pridružen/a: 25 sij 2001, 17:21
Lokacija: Tu i tamo

Sljedeća

Natrag na Cica, boca, žlica

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.

cron