Sada je: 29 ožu 2024, 11:31.

dojenje i bljucanje (Spojene teme)

O dojenju, (na)dohrani i prehrani djece.

Moderatori/ce: Diami, nevenera

dojenje i bljucanje (Spojene teme)

PostPostao/la medica » 11 ožu 2006, 15:28

Bok svima!<
>Imamo problem - imamo 5 tjedana (i 2 dana) i zadnjih nekoliko dana posle gotovo svakog dojenja bljuckamo. Inače, mi smo samo na cici, papamo 10-12 put na dan, normalno kakamo (5-8 put na dan) i piškimo, ali mu je podrigivanje postalo problem. Ponekad se nanašamo i po 15 min prije nego podrigne, i onda se još posle, ak se plače (u fazi smo da je to vrlo vrlo vrlo često) bljucne. Do
o kad je to tek onak, na rubu usteka, ali se zna dogoditi da bljucne dosta. Isto tak, ovaj tjedan su nam prijepodneva komatozna. On je ili na cici ili se plače. Spava jako kratko, sve tam negne do posle 2, kad je valjda i on premoren. Ne velim, imamo mi i loših popodneva... Nisam sigurna da su to kolike jer ne traju onak, školski 2-3 sata, uvijek u isto vrijeme i tak to.... Mislim da je to zrak kojeg se on naguta pa ga to muči. Mi smo naime rođeni 3 tjedna ranije, sa 3120 grama, a iz bolnice smo išli sa 2900. Za tri rjedna, na prvoj kontroli smo imali 3670 i zrasli smo 4 cm. Pedijatrica je rekla da je to ok. Sad me strah da mu bu se ovo bljuckanje odrazilo na nabiranje grameka. Nisam za to da ga počinjem dohranjivati, jer imam dosta mljeka, ragade i sl. radosti smo do
o. Isto tak ne bi ga htela bez veze filati sa čajekima. Na Rodi su mi žene rekle da je bolje ne davati čajeve, da je puno bolje da si ja popijem čaj za dojilje ili samo čaj od komorača, jer sve dodatno utječe na floru crijeva bembeka. Trebam savjet iskusnijih mama.... <i></i>
medica
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 8
Pridružen/a: 17 vel 2006, 16:15

Re: bljuckanje

PostPostao/la ivana7997 » 11 ožu 2006, 17:05

ja sam iskusna. ova dvojica u mom potpisu su bili uuuuuzasni bljuckavci, prestalo tek negdje sa 7 mjececi, kod mladjeg cak i kasnije.<
>svasta smo pokusavali ali nista nije pomoglo. eventualno ako bi jeo cesto, po malo, ako ne bi puno lezao nego uvijek uvijek u nekom polulezecem polozaju... <
><
>mislim da ima negdje na rodi tekst o pomoci kod refluksa, to mozda nije bas to, ali ima par caka koje mozes primijeniti <
><
>idem traziti<
><
>e, jos nesto: s prvim sam probavala dodati cajeve, rizinu sluz, kojestarije, i bilo je samo jos gore. s drugim nista, nije bilo bolje ali sam barem znala da nema spasa.<
><
>s eventualnim trecim isto ne bih nista. najbolje iskljucivo dojenje i strpljenje. <i></i>
Avatar
ivana7997
Abundija
 
Postovi: 13974
Pridružen/a: 28 ožu 2002, 00:36

Re: bljuckanje

PostPostao/la ivana7997 » 11 ožu 2006, 17:07

evo,
zo sam nasla<
><
>refluks <i></i>
Avatar
ivana7997
Abundija
 
Postovi: 13974
Pridružen/a: 28 ožu 2002, 00:36

Re: bljuckanje

PostPostao/la medica » 11 ožu 2006, 19:59

fala puno na ažurnosti. budem strpljiva, valjda bu prošlo. evo, sad smo se probudili, nakon 3 sata spavanja i vrlo plačnog dopodneva. napapali se, podrignuli i sad se drečimo ko ludi. to me već za
injava da on ne može duže od 5 minut biti budan i miran. jer gladan nije, to je sigurno. i sad kad se pemo kupat onda je druga vrsta plakanja - ako preživimo kupanje bez suza, posle sve nafoknadimo i to vušestruko. svr moje frendice imaju plačljivce, ali imaju tokom dana i periode od pola sata, sat kad su im bembeki mirni i samo promatraju. mi ne. <i></i>
medica
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 8
Pridružen/a: 17 vel 2006, 16:15

Re: bljuckanje

PostPostao/la RitaZG » 12 ožu 2006, 07:53

MI smo sva podrigivanja prosli skakutajuci lagano na onoj velikoj lopti za vjezbanje. Nemoj se
inuti puno vise mu ostane u zeluceku nego sto se to nama cini. Probaj vidjet da li do
o hvata cicku, ne bi smio cmoktat dok cica, to znaci da guta zrak. Ako je to slucaj probaj korigirat njegov hvat. Probaj mjenjat i polozaje cickanja. Mozda i to pomogne.Isto tak probaj ga umotat onak ko pingvina. To ih cesto smiri. Imas knjigu i video The Happiest Baby on the block. Ne znam kak su to nasi preveli i da li je ima ali tam bas ljepo kaze da to klincima pomaze. Ajd sretno i nemoj se nagovorit na nikakve nadohrane ,cajeve i sl. Probaj ti piti caj. <
><
><
><
><
><
><
><i></i>
RitaZG
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 213
Pridružen/a: 29 sij 2003, 08:44
Lokacija: Aspen, Colorado, USA

Re: bljuckanje

PostPostao/la medica » 12 ožu 2006, 12:45

Fala na savjetu. Danas smo budni od 5 sati i jedino kaj delamo je cicinje i plakanje. Više ne znam kaj bi. Da li je normalno da se pimpač od 5 tjedana tolko plače? Nije gladan, jer cica do
o (vidim i po količini kakača i pišaline) ali čim se napapa, onak počne dremkati, onda ga ja dignem za podrigivanje i AKO se podrignemo ili ne odma počinjemo plakati. Čak i ak zaspi, budi se sa 5-10 min i opet se plače. Totalno sam u bedu jer je moj pimpač tokom dana budan i miran sveukupno maksimalno pol sata. Isto tak to podrigivanje - nama se puno put dogodi da se i nakon pol vure ne podrignemo. Onda se počne plakati, pa bljucne sa podrigužom, ili se lagano podrigne kad se probudi. Ili najčešće ništ. Kaj se more dogoditi ako bembek ne izbaci taj zrak i da li je moguće da se uopće ne podrigne? <
>A najinteresantnije je da su sve te parade tokom dana. On je naime od 21-05 super beba - budi se za cicu i spava. <i></i>
medica
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 8
Pridružen/a: 17 vel 2006, 16:15

Re: bljuckanje

PostPostao/la teutonija » 12 ožu 2006, 15:16

Vjerujem da ti je eško ,no uvijek može biti i gore,šta da ti je takav noću,ovak se barem naspavate pa lekše pre
odite dan.malo se šalim ,no bude prošlo kako će maleni rasti ,kasnije kad počne sjediti prolaze muke s podrigivanjem i bljuckanjem i njemu raste zanimanje za svijet oko njega pa ga je lakše zabaviti.<
>I još jedan savijet,ak neće podrignuti položi ga na krevet potrbuške ,ne spavati ,nego dok podrigne ,kod nas je to uvijek palilo.<
> <
>KLARA, 01.06.2003.<i></i>
Budilica, 2003.
Mudrica, 2006.
Avatar
teutonija
sex blau aviona
 
Postovi: 9686
Pridružen/a: 10 sij 2003, 15:18
Lokacija: lepe ti je ,lepe ti je...

Re: bljuckanje

PostPostao/la eli » 12 ožu 2006, 16:16

gotovo isto je bilo i kod nas, samo što moja nije nikad plakala na rukama. negdje sa njenih mjesec dana odustala sam od pokušaja podrigivanja. držala bi je potrbuške na rukama i pustila da se izbljuca. to je ionako višak, a maleni znaju biti jako hlapljivi. moja je uz stalno bljucanje prva četiri mjeseca, puno kakanja i piškenja, jako puno dobivala na težini. nemaš razloga za
igu. <i></i>
eli
Sveta krava
 
Postovi: 8339
Pridružen/a: 30 ožu 2002, 12:57

Re: bljuckanje

PostPostao/la RitaZG » 12 ožu 2006, 18:38

Ako ti zaspi na rukama nemoj ga budit za podrigavanje, on i u snu moze bljuckat pa ak mu tak pase nek mu bude. Moja frendica ima dvoje (vec vecih) i nikada ih nije podrigavala i sve je bilo super. <
><
><
><
><
><
><
><i></i>
RitaZG
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 213
Pridružen/a: 29 sij 2003, 08:44
Lokacija: Aspen, Colorado, USA

Re: bljuckanje

PostPostao/la jami » 12 ožu 2006, 19:27

meni je prva curica bila jako velika placljivica i bljuckalica, ko novoodence je bila budna po 7 sati u komadu i plakala bez prestanka, nema kako ju nismo pokusali nostati, ali nista nije pomagalo, a bljuckala je katastrofalno i to u luku, a nakon jela se izvijala i cvilila dok nije to izbacila, a dobivala je jako do
o na kilazi i dr mi je rekla da je sve ok dok ona tako dobiva i da se ona prejeda, plakala je jako puno do 8 mjeseci, ja sam dr pitala da nije mozda anemicna (negdje sam procitala da anemicne bebe mogu biti jako nervozne, placljive..) i ona me uvjerila da nije, jer super izgleda, nije bila blijeda, a i poso je iskljucivo dojena beba sigurno ima dovoljno zeljeza, na koncu smo jednom prilikom vadili krv zbog neke drue stvari i tada je ispalo da je dosta anemicna i otkad je pocela piti to zeljezo popravilo se raspolozenje, sad , jel to slucajno ili ne <
>moja bjondina<i></i>
Avatar
jami
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 245
Pridružen/a: 10 tra 2002, 16:17

Re: bljuckanje

PostPostao/la medica » 12 ožu 2006, 23:05

Ma da - moglo bi biti i da je moj pimpač veliki halapljivac, pa se prejeda. I njemu se događa da kad se najede (i vjerojatno prejede) da se odma čim pusti cicu grči i plače. Na to nisam ni mislila, fala puno. Mi i ovak idemo drugi tjedan pedijatrici pa me živo zanima kaj bu nam ona rekla. <i></i>
medica
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 8
Pridružen/a: 17 vel 2006, 16:15

bljuckanje

PostPostao/la kriss » 14 ožu 2006, 00:19

Mi smo mali, imamo osam dana, jako lepo sisamo ali zato nikako necemo da podrignemo. Posle sisanja i po pola sata setamo po sobi ne bi li podrignuo ili bljucnuo, i uglavnom nista. Rekli su mi da zbog toga moze da ima problema sa grcevima, sto bih ja stvarno zelela da izbegnem.Stavim ga da spava na stomacicu za svaki slucaj.Nisam primetila da ga boli stomacic ili da mu smeta, ali ipak me je nekako strah.<
>Posto je rodjen carskim, u bolnici su ga hranili na flasicu prva cetiri dana jer ja nisam bila u mogucnosti da ga hranim. Posle toga nam je trebalo mnogo vremena (i zivaca) dok smo zajednicki naucili da sisamo.Bio je jako halapljiv, nekada je vristao jer nije mogao da doceka klopu i naravno, nagutao bi se vazduha i stucao. Sada smo se navkli da sisamo polako i strpljivo, ali stucanje se skoro svaki put nastavi.I od prilike, prestane tek kada bebac zadrema. Da li se to i vama desava? <i></i>
ADRIAN 05.03.2006.
Avatar
kriss
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 136
Pridružen/a: 06 sij 2006, 12:25

Re: bljuckanje

PostPostao/la Hajdi » 14 ožu 2006, 01:12

Kriss, sve ovo što pišeš potpuno je normalno. Lakše ćete podrignuti kad malo dobijete na težini. Svoju sam djecu stavljala spavati na bok, tako su mi savjetovali na materinskom tečaju i u rodilištu. Prema nekim istraživanjima tako se smanjuje rizik od sids-a.<
><
>Samo hra
o dalje s dojenjem, glavno da ste krenuli nakon početnih teškoća! Neka djeca imaju grčeve, neka ih nemaju. Neka se lakše podrignu, neka teže. Nina (7.7.1999)<
>Lucija (21.6.2001)<
>Jakob (4.8.2005)<
><i></i>
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12215
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: bljuckanje

PostPostao/la RitaZG » 14 ožu 2006, 22:30

Kriss mislim da se ne moras
inut on bi izbacio visak ako mu smeta. Nemoj ga stavljat da spava na trbuhu,to je opasno. Bok i li na ledja(preporucaju pedijatri). I moja zlatica je stuckala ali uglavnom uvijek pa i sada kad joj je hladno. Probaj ga utopliti pa ces vidjet dal ce prestat. <
><
><
><
><
><
><
><i></i>
RitaZG
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 213
Pridružen/a: 29 sij 2003, 08:44
Lokacija: Aspen, Colorado, USA

Re: bljuckanje

PostPostao/la bravamama » 15 ožu 2006, 13:59

Pozdrav svima, prvi put se javljam. Imam jedno konkretno pitanje (možda za milijun kuna) vezano uz bljuckanje. Moja A. ima 4 mjeseca i u zadnjih mjesec dana puno bljucka. Zanima me da li to što beba bljucne znači da je jela dovoljno ili previše, i treba li ju nakon bljuckanja opet vratiti na ciku. Tim više što ona dosta
zo jede - obično je gotova za 5 do 10 minuta. Da li je zaista moguće da ona u tako kratko vrijeme pojede previše? <i></i>
bravamama
 

Re: bljuckanje

PostPostao/la ziza01 » 16 ožu 2006, 10:32

Moj Roko je sada 4,5 mjeseca i jede kratko (vecinu puta, mada ima i par maratonskih faza) i obavezno bljucne poslije jela. Dok je bio manji znali smo ga nosati dok ne podrigne do 45 minuta jer nebi htio dalje jesti dok se ne rijesi problema. Mislim da je kod bljuckanja dodatni problem sto, bar je kod mene tako, kad vidim da je bljucnuo mislim da je izbacio tko zna koliko mlijeka a zapravo je izbacio samo ono sto mu smeta i sto je pocicao viska. <
>Cure su do
o rekle kad krene sjedenje prestaje bljuckanje. Tako je bilo sa starijim kojem je isto trebalo dugo da podrigne i bljucne. <
><
>Mislim da nije do
o staviti tako malu bebu da spava na trbuhu. Moj Roko spava na trbuhu od 2 mjseca, ali tek kad sam se uvjerila da samostalno moze micati glavom lijevo desno ako mu ponestane zraka. Prije toga spavao je na boku, a potporanj mu je bio jedan srolani rucnik. Na ledima spava iskljucivo u koicima.<
><
> <
><
><
> <i></i>
Dino 28.09.2001.
Roko 23.10.2005.
ziza01
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 45
Pridružen/a: 13 pro 2001, 21:15
Lokacija: Split

Re: bljuckanje

PostPostao/la medica » 17 ožu 2006, 15:06

Evo samo da se pohvalimo - uz svo plakanje, bljuckanje i ne-podrigivanje, moj je mravek u 2 tjedna dobil 800 grama. Pedijatrica nam je rekla da se vidi da je dete prikopčano za mamu. I je - ali nam nije teško. Pogotovo sad, nakon svih frustracija i preokupacija da li popapamo dosta... Inače, mi smo na cici jaaaaaako često, svaki put kad je mom mraveku nekej teško, pa kad se nemremo smiriti - tu je frendica da pomogne. Najljepši mi je kad je (kao) gladan, onak, čim ju zagleda otvara čobice i nestrpljivo maše glavom, a kad počne, dva put potegne, onak me gleda i onda se samo mazi, duda, carta s njom. Kad sam ga odvojila i htela mu dati dudu - srce mu je puklo. Onda si mislim, pa kakva sam ja maćeha da to uskraćujem bembeku. Fućkaš ti dudu. Bradavice mi jesu povremeno u komi, i ne znam kak bumo to izvodili kad bumo vani u šetnjama, ali - who cares! <i></i>
medica
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 8
Pridružen/a: 17 vel 2006, 16:15

Bljuckanje i često hranjenje

PostPostao/la Esperanza999 » 14 svi 2010, 10:28

Nisam znala staviti točan naslov teme ali imamo jedan "problemčić" koji nas već neko vrijeme muči.
F. ima mjesec dana i voli cicati, sve ok, mlijeka ima, dojim na zahtjev, ne smeta mi da provede vremena na dojci koliko želi. Ali problem je što se on nasisa, a i dalje hoće cikiti, tada se nekada ljuti jer mlijeko curi a njemu se više ne jede(a i dalje traži), a nekad jednostavno papi, puni se i pretrpava. Naravno da posljedično stalno bljucka. Inače ga prekidam u toku podoja i nekoliko puta da bi probavio tako da manje bljucka, ali što da radim kada vidim da je očito da se prejeo a on i dalje traži na cicu?
Vidim da je sve ok dok je samo onako cucla, ali čim krene mlijeko on se naljuti.Tada sačekam da prođe ld (a imam ih i nekoliko u toku podoja) pa ga vratim ali ako i dalje vuče opet krene ld.
Dudu odbija- ne želi ni čuti za nju.
Meni nije briga što hoće na cicu, ali mi je žao da toliko bljucka. Šta da radim? :|
Avatar
Esperanza999
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2300
Pridružen/a: 17 lis 2003, 22:01

Re: Bljuckanje i često hranjenje

PostPostao/la eli » 14 svi 2010, 11:42

ništa. čekaj da mu želudac malo sazri. rijetka djeca bljuckaju nakon što napune 3-4 mj.
moja bi se izbljucala na cici i nastavila vuči (nije joj višak, izlazio iz usta, imala sam slab ld, izbacila bi iz želuca). sve dok je prepunjenost ne bi savladala.
eli
Sveta krava
 
Postovi: 8339
Pridružen/a: 30 ožu 2002, 12:57

Re: Bljuckanje i često hranjenje

PostPostao/la Barbi » 14 svi 2010, 12:02

Bljuckanje nije nužno povezano sa halapljivošću i količinom koju beba pojede.
Moji su oboje bili bljuckači i bljuckali su dugo, još i nakon početka dohrane.
Stariji je bio vrlo nalik tvom bebaću, stalno bi cicao a višak ne samo da je bljuckao, znao bi čak povratiti u mlazu. Srećom, on je prihvatio dudu i to je bilo dobro rješenje ali bljuckanje se svejedno nastavilo.

Mala nije bila halapljiva, ona bi pocicala za deset minuta, najela se i ne bi htjela više. Svejedno je bljuckala :roll još više od brata.
We do not see the things as they are, we see the things as we are. :proljece
Avatar
Barbi
gospođa pukovnica
 
Postovi: 28726
Pridružen/a: 07 vel 2002, 12:29
Lokacija: Zg

Re: Bljuckanje i često hranjenje

PostPostao/la boysmama » 14 svi 2010, 12:27

i kod mog R je bio isti takav slučaj, bio je velika beba po rođenju (a i sad je mrcina 7 mj. poslije), puno je volio papati (kao i sad), isto smo se dojili na zahtjev (a to je bilo i po svakih sat vremena) i stalno, ali stalno je bljuckao... on je meni prihvatio dudu, ali samo ponekad kad je bio u polusnu, a čim se malo razbudi, skuži da mu nudim falš, mudrac jedan mali... ništa, nema tu baš lijeka jer i danas bljucka kad se prejede (jednom u dva-tri dana)... gledaj to s druge strane: hdb za lijepo cica i da bez problema napreduje jer to ti je najbitnije, a to što stalno moraš mijenjati i svoju i njegovu obleku, i nije neki bed...
A... bebica...... 06.10.'16.
M... hrabrica... 02.07.'11.
R... mazica...... 06.10.'09.
L... mrcina ..... 21.04.'08.

"Sve mogu u Onome koji me jača" (Fil 4,13)
Avatar
boysmama
imam neke švapske gene
 
Postovi: 4452
Pridružen/a: 27 lis 2009, 21:14
Lokacija: Zagreb

Re: Bljuckanje i često hranjenje

PostPostao/la Esperanza999 » 14 svi 2010, 13:09

Nije meni problem mijenjati ga ali recimo moramo ga nosati kao da je od porculana,svaki malo nagliji pokret i on bljucne, a da ne govorim o vježbama za kukove.Ima podoja kada lijepo pojede, probavi i sve 5, ne bljucka on stalno, po cijele dane ali kad ga uhvati to prejedanje onda mora bljuckati kad je pretrpan.
Mislim, davati ću ja njemu ako on hoće ali me strah da li mu sa tim škodim?
Avatar
Esperanza999
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2300
Pridružen/a: 17 lis 2003, 22:01

Re: Bljuckanje i često hranjenje

PostPostao/la eli » 14 svi 2010, 13:18

njima bljucanje, ako nije pravi refluks, nije problem ni patnja.
eli
Sveta krava
 
Postovi: 8339
Pridružen/a: 30 ožu 2002, 12:57

Re: Bljuckanje i često hranjenje

PostPostao/la Esperanza999 » 14 svi 2010, 13:27

A, dobro, nastavićemo kao i do sada, ali eto, moram priznati, bila sam malo pod utjecajem okoline( prejedaš ga, ne daj mu toliko da jede, škodi mu to itd.. :( ) pa kontam bolje da vas pitam, ovdje ću sigurno dobiti korisniji i mjerodavniji savjet :kiss
Nije valjda refluks, on skoro nikada ne bljucka recimo noću, kad normalno spava pa se budi svaka 2-3 sata, tada lijepo pojede, probavi i nastavi spavati. Problem su samo ovi dnevni podoji(ili noćni kad slabije spava) tj. to što većinu budnog vremena hoće dojiti.
Avatar
Esperanza999
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2300
Pridružen/a: 17 lis 2003, 22:01

Re: Bljuckanje i često hranjenje

PostPostao/la eli » 14 svi 2010, 13:29

ako ne plače nakon bljucanja, nije refluks. refluksom se diže i kiselina i to ih peče.
eli
Sveta krava
 
Postovi: 8339
Pridružen/a: 30 ožu 2002, 12:57

Re: Bljuckanje i često hranjenje

PostPostao/la Esperanza999 » 14 svi 2010, 13:35

Ne plače, vrti se i nemiran je prije nego bljucne, nekad i plače ali nakon što bljucne bude miran :D Hvala :kiss
Avatar
Esperanza999
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2300
Pridružen/a: 17 lis 2003, 22:01

Re: Bljuckanje i često hranjenje

PostPostao/la Diami » 14 svi 2010, 14:29

A kako ide podrigivanje? Možda mu se skupi i zraka (veliš da je nemiran), pa ga i to pomalo muči.

I mi smo bljuckali na početku dosta, ali se to s vremenom popravilo. Karlo je isto volio biti puno na cici, čak i spavao često na cici... Njega su uz bljuckanje mučili i jaki grčevi, posebno popodne, predvečer, ali često i ostatak dana i noću...
Avatar
Diami
ne stignem sanjati
 
Postovi: 5252
Pridružen/a: 30 lip 2008, 09:03
Lokacija: Poing

Re: Bljuckanje i često hranjenje

PostPostao/la Esperanza999 » 14 svi 2010, 15:06

Imamo i tih problema :roll U toku podoja ga prekidam i dva-tri puta da probavi inače je poslije dernjava. Onda ga uhvati i prđenje itd. Pretpostavljam da je i to od ovog najedanja :dunno
Avatar
Esperanza999
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2300
Pridružen/a: 17 lis 2003, 22:01

Re: Bljuckanje i često hranjenje

PostPostao/la boysmama » 14 svi 2010, 15:13

e, tako je i nama bilo, svakih pet minuta podizanje s cice i podrigivanje ko svinjče, inače nemir i bljuckanje sve u 16...
A... bebica...... 06.10.'16.
M... hrabrica... 02.07.'11.
R... mazica...... 06.10.'09.
L... mrcina ..... 21.04.'08.

"Sve mogu u Onome koji me jača" (Fil 4,13)
Avatar
boysmama
imam neke švapske gene
 
Postovi: 4452
Pridružen/a: 27 lis 2009, 21:14
Lokacija: Zagreb

Re: Bljuckanje i često hranjenje

PostPostao/la Barbi » 14 svi 2010, 15:16

Nije Espe to od najedanja, ne brini, ništa ne radiš loše. Probavne poteškoće su rezultat nezrelosti probavnog sustava novorođenčeta.
We do not see the things as they are, we see the things as we are. :proljece
Avatar
Barbi
gospođa pukovnica
 
Postovi: 28726
Pridružen/a: 07 vel 2002, 12:29
Lokacija: Zg

Sljedeća

Natrag na Cica, boca, žlica

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.

cron