Sada je: 18 svi 2024, 04:38.

Koje mlijeko dajete?

O dojenju, (na)dohrani i prehrani djece.

Moderatori/ce: Diami, nevenera

Koju formulu dajete?

Hipp
77
20%
Bebimil
87
23%
Milupu
24
6%
Aptamil
67
17%
Hipp s probioticima
25
6%
Conformil
10
3%
Humanu
15
4%
nesto drugo- sto?
81
21%
 
Ukupno glasova : 386

Re: Koje mlijeko dajete?

PostPostao/la marie claire » 07 svi 2009, 15:31

Ne znam, ak prerano traži, znači da ostaje gladan... bar po mome skromnome iskustvu, probaj bar sa 10-20 ml više. A, šta se tiče bljuckanja, Piju bi to uhvatilo na par dana, a kasnije ništa! Pazi da ti je nakon hranjenja na nagnutome, povišenom madracu.
Pia 06.11.2008.
marie claire
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 650
Pridružen/a: 15 ožu 2009, 19:06

Re: Koje mlijeko dajete?

PostPostao/la sven » 07 svi 2009, 21:59

Probat ću mc, hvala ti puno :hug
sven
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 5
Pridružen/a: 06 svi 2009, 14:40

Re: Koje mlijeko dajete?

PostPostao/la sretna mama23 » 10 srp 2009, 22:12

prvo na hipp pre,pa na hipp bio 1...a danas sam mu dala 1. bočicu hipp 1 probiotik.Zvala sam u savjetovalište i rekli mi da idem postupno...tak da...
**radije bih živjela svoj život kao da ima Boga i umrla da otkrijem da ga nema,nego živjela svoj život kao da ga nema pa umrla da otkrijem da ga ima**
sretna mama23
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 409
Pridružen/a: 24 lip 2009, 22:16

Re: Koje mlijeko dajete?

PostPostao/la black_lady » 29 srp 2009, 19:17

Menije patronažna savjetovala NAN1. Za sad izgleda ok, cura napreduje uredno
J. 11.06.2009.
M. 13.06.2013.
Avatar
black_lady
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 661
Pridružen/a: 05 kol 2008, 18:05

Re: Koje mlijeko dajete?

PostPostao/la mamuška » 09 kol 2009, 02:06

DR NAM JE SAVJETOVALA NAN.. DOJILA SAM JU PUNIH 7MJ..I NIJE IMALA NIKAKVE PROBLEME S PRIHVAĆANJEM OSIM ŠTA NIJE ZNALA JESTI NA FLAŠICU I SAD SE S TIM MUČIMO JEDE PO 100ML SVAKIH 2-3SATA...ZAPRAVO ONA JOŠ JEDE NA ZAHTJEV
Avatar
mamuška
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1684
Pridružen/a: 23 srp 2008, 12:49
Lokacija: oko-lica metro-pole

Re: Koje mlijeko dajete?

PostPostao/la enabacko » 10 kol 2009, 13:38

Mi smo krenuli sa bebimilom ali imali smo jako tvrdu stolicu i jako bolno pražnjenje tako da smo nakon nekih mjesec dana na hippu i sad imamo rijetku stolicu i mislimo promijeniti i ovo.
Avatar
enabacko
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1180
Pridružen/a: 02 sij 2007, 14:18
Lokacija: Zadar

Re: Koje mlijeko dajete?

PostPostao/la tamara1981 » 06 ruj 2009, 09:45

Mi smo prvih 5 mjeseci bili na Novalacu AC zbog grčeva,a kad su grčevi prestali prešli smo na Hipp...uglavnom,zadovoljni smo i jednim i drugim
D-2008.
˝Nikad nisi prestar da sebi postaviš jos jedan cilj ili da sanjaš još jedan san˝
International Asherman´s association
Avatar
tamara1981
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2136
Pridružen/a: 07 kol 2009, 22:35
Lokacija: osijek

Re: Koje mlijeko dajete?

PostPostao/la tamara1981 » 06 ruj 2009, 09:50

mirelah je napisao/la:Da li neko ima iskustvo sa Novalac AC? I da li mogu da predem na neko drugo adaptirano mlijeko?Ac je protiv kolika i dobro je ali me je strah da moja curica nebude imala nekih drugih problema,da poslije se nemogne sama boriti protiv vjetrova i malo jace hrane.Ima 8 sedmica. :oops: :cry: :bye

Mi smo koristili Novalac AC neko vrijeme baš zbog grčeva i bili smo turbo zadovoljni,ali neki kojima sam ga preporučila nisu bili,izgleda da to ovisi o djetetu...kasnije smo prešli na Hipp bez većih problema
P.S.moj sinčina nije kasnije imao problema što se tiče vjetrova
D-2008.
˝Nikad nisi prestar da sebi postaviš jos jedan cilj ili da sanjaš još jedan san˝
International Asherman´s association
Avatar
tamara1981
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2136
Pridružen/a: 07 kol 2009, 22:35
Lokacija: osijek

Re: Koje mlijeko dajete?

PostPostao/la Ivi » 17 pro 2009, 10:14

MOJ PRVI SIN JE BIO OD POČETKA NA MILIMILLU I BILI SMO JAKO ZADOVOLJNI A SA CURICOM NIKAKO DA UHVATIMO RITAM, ILI JE STOLICA ZELENA, ILI SU GRČEVI ILI POJAČANO BLJUCKA. SADA SMO NA HIPP S PROBIOTIKOM I KAO JE BOLJE, AL SAD OPET IMA TVRDU STOLICU.
IMA LI NETKO NEKI PAMETAN PRIJEDLOG A DA VIŠE NE MIJENJAMO HRANU- BILA JE NA BEBIMILU, PA NA HIPPU ZA ALERGIJE (JER JE IMALA OSIP OD BEBIMILA) I SAD SMO NA HIPP S PROBIOTIKOM ( SVE PO SAVJETU PEDIJATRA). :dunno
Moje male srećice
Avatar
Ivi
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 27
Pridružen/a: 17 pro 2009, 10:03

Re: Koje mlijeko dajete?

PostPostao/la Janja » 01 sij 2010, 23:55

Moja curica je počela sa PreHippom i to joj nije pasalo jer ga je obilno povračala, pa smo prešli na Bebimil 1,
ali od njega je dobila tvrdu stolicu jadnica koje muke je prošla. Sada smo na Novalacu IT za tvrdu stolicu i to joj
odgovara pa čemo za sada ostati na njemu.
slikaslikaslika
Avatar
Janja
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1857
Pridružen/a: 18 pro 2009, 18:17
Lokacija: među zvijezdama

Re: Koje mlijeko dajete?

PostPostao/la holy » 13 sij 2010, 22:02

Moja beba je od svojeg 10dana na Novalac-u HA (hipoalergenic) .
Za mame koje su citale o soji i htjele bi da zaobidju soju u bebinoj prehrani ovo je jedina formula koju sam nasla . Beba je sada 5mj , sve odlicno
slika
Avatar
holy
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 43
Pridružen/a: 04 stu 2009, 12:44

Re: Koje mlijeko dajete?

PostPostao/la domy » 28 sij 2010, 13:29

Mene zanima sledeće.
Vidim da vas je dosta mjenjalo i po par puta hranu.A nama je pedica sa prvim malim rekla da to nije dobro i zato smo ostali na prehipu do kraja.
I mene zanima ovo sa bljuckanjem.Moj mali je bljuckao na sve strane za poluditi i kak je ono netko napisao toga je bilo u mlazovima.
Jel to znaći da mu hrana nije baš odgovarala ili...?
I još me jedno zanima svi pričaju za Muller da je tamo kao sve bolje i kvalitetnije i da je direkt iz Austrije prepostavljem da je onda tako i sa dječijom hranom.
Zanima me dali je Muller na trgu isti kao i Muller u Garden mall?
Odnosno sali ovaj u Garden malll ima isto direkt iz Austrije njihove proizvode?
Avatar
domy
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 161
Pridružen/a: 24 lis 2007, 11:22

Re: Koje mlijeko dajete?

PostPostao/la zauvijekmama » 28 sij 2010, 16:34

glasala za zadnju opciju
dajem mu holle
:dada
R. - 2008.:cool
L. - 2015.
:mali
L. -2017. :mala
Avatar
zauvijekmama
Najljepše je biti mama!
 
Postovi: 4082
Pridružen/a: 11 pro 2006, 10:00
Lokacija: Zg

Re: Koje mlijeko dajete?

PostPostao/la 5ra » 29 sij 2010, 16:08

Petra pije Bebivitu 3 , stara je 18 mj.
F. ( 2005 ) i P. ( 2008 ) moja sunca dva
5ra
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 163
Pridružen/a: 14 sij 2010, 13:52
Lokacija: Zaprešić - city

Re: Koje mlijeko dajete?

PostPostao/la petrunjela » 29 sij 2010, 23:28

Pozdrav svima :mah Nama je također pedijatrica rekla da nije dobro često mijenjati hranu jer mi smo početi s Aptamilom Comfort, međutim od njega imali zelenu stolicu, pa se prebacili na Hipp 1. Sada koristimo Hipp 2 rozi jer je sa probiotikom, a otkad smo počeli s dohranom, često imamo tvrdu stolicu. S ovim rozim Hippom smo to riješili i sada je sve ok.
Čula sam da je taj Novalac super i da sada krećem, sigurno bih probala s njim.
slika
petrunjela
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 82
Pridružen/a: 08 sij 2010, 23:37

Re: Koje mlijeko dajete?

PostPostao/la mirna_sara » 30 sij 2010, 00:28

mi smo na Nan1....
SARA 05.12.2001. najbolja djevojčica
LUKA 18.09.2009. plavo oko mamino
Avatar
mirna_sara
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1554
Pridružen/a: 14 sij 2009, 11:14
Lokacija: ...med Murom i Dravom...

Re: Koje mlijeko dajete?

PostPostao/la domy » 30 sij 2010, 12:19

petrunjela je napisao/la:Čula sam da je taj Novalac super i da sada krećem, sigurno bih probala s njim.

Gdje ga ima za kupiti i koja je cjena?
Avatar
domy
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 161
Pridružen/a: 24 lis 2007, 11:22

Re: Koje mlijeko dajete?

PostPostao/la Janja » 01 vel 2010, 18:34

domy Novalac i ja koristim, njega možeš kupiti samo u ljekarnama a košta 65kn 400 gr. Matea nema nikakvih problema samo što ima tamnu stolicu zbog željeza u njemu.
slikaslikaslika
Avatar
Janja
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1857
Pridružen/a: 18 pro 2009, 18:17
Lokacija: među zvijezdama

Re: Koje mlijeko dajete?

PostPostao/la domy » 01 vel 2010, 20:33

Janja je napisao/la:domy Novalac i ja koristim, njega možeš kupiti samo u ljekarnama a košta 65kn 400 gr. Matea nema nikakvih problema samo što ima tamnu stolicu zbog željeza u njemu.

Hvala na infu
Avatar
domy
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 161
Pridružen/a: 24 lis 2007, 11:22

Re: Koje mlijeko dajete?

PostPostao/la UNA&TIN » 02 vel 2010, 00:31

ja sam svoju Unu dojila 9 mjeseci a kasnije sam joj, do godine dana, davala bebimil.
Sa Tinom je bilo nažalost drugačije. Kad je imao 4ipol mjeseci mene je napala alergija na ambroziju i to mi je dotuklo imunološki sustav i u roku od deset dana sam kompletno ostala bez mlijeka.

Prvo sam mu naravno, poučena iskustvom, davala Bebimil 1, pa nakon 6nj. Bebimil 2 e onda je Bebimil odjednom promjenio svoju formulu. To mu uopće nije pasalo. Imao je grčeve ( nadutost, bez stolice, bolovi ) dva dana i brzo sam prešla na Hipp 2. On sad ima skoro 9 mjeseci i čisto za probu , na nagovor frendice, sam mu dala Babylove 2 ( to je ono mlijeko od DM-a) i mali je oduševljen. Obožava ga, nema grčeve niti probavne smetnje. Naravno ostajemo na tom mlijeku . :alc
Bubica 2006
Mišek 2009
Avatar
UNA&TIN
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 205
Pridružen/a: 01 lis 2009, 22:28
Lokacija: ZAGREB

Re: Koje mlijeko dajete?

PostPostao/la domy » 02 vel 2010, 12:16

UNA&TIN je napisao/la:na nagovor frendice, sam mu dala Babylove 2 ( to je ono mlijeko od DM-a) i mali je oduševljen. Obožava ga, nema grčeve niti probavne smetnje. Naravno ostajemo na tom mlijeku . :alc

Znaći ni to tak nije loše, bez obzira na cjenu.
A koja mum je cjena?
Avatar
domy
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 161
Pridružen/a: 24 lis 2007, 11:22

Re: Koje mlijeko dajete?

PostPostao/la sretna mama23 » 02 vel 2010, 14:04

vidim da vas dosat zanima taj novalac...
mi smo istu bitku vodili sa puno ad,od prehipa,do hipp bio,pa hipp probiotik...sve je bljuckao,čak i povraćao...užas...onda mi ped preporučila novalac AR1 i super smo zadovoljni,osim kaj ga moram procjeđivati jer se naprave grudice i ostane onak šećera :|
naviko je na aventove flašice pa neće nukove koje imaju veće rupice,kupila bila avetovu s protokom,to mu ide prebrzo...
:shock
ugl,bljuckanje se smanjilo....sad smo na novalac AR2...i sad više uopće nema bljuckanja...
ostat ću na njemu još jedno vrijeme jer fino papa,ne smrdi,nije masno ko hippovo...jest da je među skupljima :roll
**radije bih živjela svoj život kao da ima Boga i umrla da otkrijem da ga nema,nego živjela svoj život kao da ga nema pa umrla da otkrijem da ga ima**
sretna mama23
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 409
Pridružen/a: 24 lip 2009, 22:16

Re: Koje mlijeko dajete?

PostPostao/la UNA&TIN » 02 vel 2010, 15:25

domy je napisao/la:A koja mum je cjena?


40 kn je 600 grama ( dupla kutija). Stvarno, sta je je , jeftino je a nama je super. Uopće ga ne bljucka, lijepo popapa cijelu bočicu, lijepo se pokaka i sve u svemu zadovoljni smo!
Bubica 2006
Mišek 2009
Avatar
UNA&TIN
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 205
Pridružen/a: 01 lis 2009, 22:28
Lokacija: ZAGREB

Re: Koje mlijeko dajete?

PostPostao/la petrunjela » 02 vel 2010, 16:23

Ne znam jel sam na pravom mjestu, ali valjda će mi netko odgovoriti. :D
Moj Tin je star 7 mj. i zanima me koliko obroka ad, vi mame koje imate bebe te starosti, dajete dnevno. Koliko obroka i po koliko ml?

Pitam jer je Tin beba koja ja otpočetka jela manje obroke nego je bilo preporučeno, njemu je to bilo dovoljno. Sa 2 mj. mi je potpuno izbacio noćni obrok i spavao cijelu noć, međutim sada osim što se bezbroj puta budi po noći, baš me traži jesti. Pojede večernji obrok bočicu 220ml u 8 i ide čorkati :zzz , ali oko ponoći on je gladan ko vuk. Pokušala sam mu izbaciti, ali neće zaspati, onda pojede i odmah zaspi. Pa jel moguće da tako brzo ogladni? Oko ponoći mu dam 180 ml i sljedeća klopa je između 4-6 ujutro, kako kada.
Pomozite svojim iskustvima, strah me da ga ne trpam možda bezveze i da mu ne opteretim želuček.
slika
petrunjela
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 82
Pridružen/a: 08 sij 2010, 23:37

Re: Koje mlijeko dajete?

PostPostao/la sretna mama23 » 02 vel 2010, 17:02

tak ti je nekak bilo i kod mene,dali su mi savjet i držim se toga-daj mu kad traži...očito je gladan ;)
sa 7mj je moj beby imao 3 mlijećna obroka,ponekad i 4(noćni)...
i sad se budi po 2-3x noću,ali već znam po plaču jel gladan ili je nekaj sanjao ili je izgubio dudu varalicu :srca
**radije bih živjela svoj život kao da ima Boga i umrla da otkrijem da ga nema,nego živjela svoj život kao da ga nema pa umrla da otkrijem da ga ima**
sretna mama23
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 409
Pridružen/a: 24 lip 2009, 22:16

Re: Koje mlijeko dajete?

PostPostao/la UNA&TIN » 03 vel 2010, 13:01

moj Tin sada ima skoro devet mjeseci. U dobi od sedam mjeseci je pio 220 ml navečer oko 10, pa 200 ml čaja oko 3 ujutro i onda opet 220 ml mlijeka u 7 ujutro. NAkon mjesec dana je odbijao ovja čaj u 3 ujutro i baš je tražio mlijeko, tako da je imao isto 3 mliječna obroka po noći i jedan po danu ali sam mu dala manju količinu po danu. Uz to jede doručak - voćnu kašicu oko 11 i povrće sa mesom oko 5-6 popodne. Ovaj dnevni mliječni obrok popije prije popdnevnog spavanja oko 14.

A gle, nemoj se previše nervirat, ako traži mlijeko znaći da mu fali. Ja mislim da oni jako dobro znaju šta hoće i koliko hoće. ČAk mi se čini da u ovoj dobi kad im izbijaju ti nesretni zubići da im organizam sam po sebi traži više mlijeka ( ili zbog kalcija ili im to jednostavno više paše od ostalih tekućina)
Bubica 2006
Mišek 2009
Avatar
UNA&TIN
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 205
Pridružen/a: 01 lis 2009, 22:28
Lokacija: ZAGREB

Re: Koje mlijeko dajete?

PostPostao/la petrunjela » 03 vel 2010, 13:24

Hvala cure na pomoći :kiss . Malo ste me utješile, znači nastavljam s davanjem. Vjerojatno mu stvarno fali to mlijekeco jer ga ipak sad popije manje po danu kada smo krenuli s dohranom. Na početku noćnih buđenja je tražio samo čaj, ali sada mu to više nije dosta. Onda sam nek papa, bitno da je zdrav. :joy
slika
petrunjela
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 82
Pridružen/a: 08 sij 2010, 23:37

Re: Koje mlijeko dajete?

PostPostao/la sretna mama23 » 03 vel 2010, 14:37

:5
**radije bih živjela svoj život kao da ima Boga i umrla da otkrijem da ga nema,nego živjela svoj život kao da ga nema pa umrla da otkrijem da ga ima**
sretna mama23
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 409
Pridružen/a: 24 lip 2009, 22:16

Re: Koje mlijeko dajete?

PostPostao/la kiss » 03 vel 2010, 14:47

petrunjela je napisao/la:Ne znam jel sam na pravom mjestu, ali valjda će mi netko odgovoriti. :D
Moj Tin je star 7 mj. i zanima me koliko obroka ad, vi mame koje imate bebe te starosti, dajete dnevno. Koliko obroka i po koliko ml?

Pitam jer je Tin beba koja ja otpočetka jela manje obroke nego je bilo preporučeno, njemu je to bilo dovoljno. Sa 2 mj. mi je potpuno izbacio noćni obrok i spavao cijelu noć, međutim sada osim što se bezbroj puta budi po noći, baš me traži jesti. Pojede večernji obrok bočicu 220ml u 8 i ide čorkati :zzz , ali oko ponoći on je gladan ko vuk. Pokušala sam mu izbaciti, ali neće zaspati, onda pojede i odmah zaspi. Pa jel moguće da tako brzo ogladni? Oko ponoći mu dam 180 ml i sljedeća klopa je između 4-6 ujutro, kako kada.
Pomozite svojim iskustvima, strah me da ga ne trpam možda bezveze i da mu ne opteretim želuček.


Moj Adrijan od rođenja ima noćne obroke, samo kada je bio novorođenče tada ih je bilo više. Sada sa 7 i po mj. jede navečer u 22 ad, onda se probudi između 3 i 4, popije mlijeko i zaspi, i onda jede između 9 i 10 isto mlijeko. Ima dva obroka na žlicu preko dana.
Pije 210 ml
ADRIJAN - 16.06.2009.
Avatar
kiss
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 506
Pridružen/a: 07 pro 2009, 13:22

Re: Koje mlijeko dajete?

PostPostao/la petrunjela » 04 vel 2010, 12:43

Zanima me da li je netko možda probao ono nekakvo Hipp ad za noć, ima za jutro i za noć? Ako je, o čemu se to radi i da li ste zadovoljni time?
slika
petrunjela
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 82
Pridružen/a: 08 sij 2010, 23:37

PrethodnaSljedeća

Natrag na Cica, boca, žlica

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.