O dojenju, (na)dohrani i prehrani djece.
Odgovori

Koju formulu dajete?

Hipp
77
20%
Bebimil
87
23%
Milupu
24
6%
Aptamil
67
17%
Hipp s probioticima
25
6%
Conformil
10
3%
Humanu
15
4%
nesto drugo- sto?
81
21%
 
Ukupno glasova : 386

Re: Koje mlijeko dajete?

21 vel 2010, 15:54

petrunjela je napisao/la:Ne znam jel sam na pravom mjestu, ali valjda će mi netko odgovoriti. :D
Moj Tin je star 7 mj. i zanima me koliko obroka ad, vi mame koje imate bebe te starosti, dajete dnevno. Koliko obroka i po koliko ml?

Pitam jer je Tin beba koja ja otpočetka jela manje obroke nego je bilo preporučeno, njemu je to bilo dovoljno. Sa 2 mj. mi je potpuno izbacio noćni obrok i spavao cijelu noć, međutim sada osim što se bezbroj puta budi po noći, baš me traži jesti. Pojede večernji obrok bočicu 220ml u 8 i ide čorkati :zzz , ali oko ponoći on je gladan ko vuk. Pokušala sam mu izbaciti, ali neće zaspati, onda pojede i odmah zaspi. Pa jel moguće da tako brzo ogladni? Oko ponoći mu dam 180 ml i sljedeća klopa je između 4-6 ujutro, kako kada.
Pomozite svojim iskustvima, strah me da ga ne trpam možda bezveze i da mu ne opteretim želuček.


Ista situacija je kod mene bila, sa 2 mjeseca se prestao buditi po noci za jelo a sa 7 opet poceo. I pio oko 8 navece punu bocu, onda oko ponoci punu bocu i oko 5-6 ujutru punu bocu. Sa godinu i po dana smo izbacili ponocno hranjenje a oko druge godine (ne znam tocno kad) i to rano jutarnje. Nije mi nikad smetalo. Uvjek sam mislila nek djete pije sto vise mljeka nece mu skoditi, ako ga ne pije na silu.

Re: Koje mlijeko dajete?

26 ožu 2010, 01:57

..mi smo na bebiviti..doduše i bebimil je bebivitin proizvod ali nekako je bebivita bolja mislim on ju bolje prihvaća a i cijena je zgodnija jer je duplo pakiranje za cijenu jednog (bebimil je 300gr 30 kn a bebivit 600gr isto toliko)

Re: Koje mlijeko dajete?

12 srp 2010, 10:46

Mi imamo 2 godine i 7 mjeseci i od treceg mjeseca zivota smo na Hippu s probioticima. I kako sada stvari stoje, s obzirom da odbija sve mlijecne proizvode, ostat cemo na tome jos dugo dugo ..... :|

Re: Koje mlijeko dajete?

17 kol 2010, 13:30

mi smo s prvim djetetom koristili hipp, ali je imao tvrdu stolicu i jako je bljuckao, gotovo povraćao. bojala sam se mijenjati mlijeko, kao nije dobro kad se mijenja. sad s drugim sam počela s hippom, ali se ponovila ista stvar. zatim sam probala humanu, ali ona je jako lagana i slaba. malac mi je bio gladan svakih sat i pol. sad pije babylove i jako smo zaovoljni. dobro napreduje, ima dobru i redovitu stolicu i ne bljucka više toliko jako. tako da ostajemo pri tome

Re: Koje mlijeko dajete?

19 kol 2010, 20:34

Ja dajem hipp 1,ima tvrdju stolicu ali dobro napreduje..Pokusala sa Aptamil 1,ne ide mnogo bljucka i cesto jede,valjda mu nije sita..

Re: Koje mlijeko dajete?

24 kol 2010, 14:05

Aptamil 1....ko i kod prvoga...
a nakon 4 mj. cemo probati s milumil, jer je malo zasitniji...

Re: Koje mlijeko dajete?

19 ruj 2010, 11:29

hipp 1, isto je bila tvrda stolica ali sad s 4 mj se polako regulira... nisam htjela mijenjat jer ne znam kako bi reagirao ali sad je ispalo ok...

Re: Koje mlijeko dajete?

26 ruj 2010, 12:40

ja sam svojoj ima 2 tjedna pocela davat aptamil 3...tada je imala punih 11ipo miseci...do tada je dojila al san silo prilike morala prestat...zasto aptamil?! preporuka ljekarnika...nikad nisan razmisljala o tome da cu joj morat davat adaptirano mlijeko jer sam je dojila i imala sam mlijeka za dojit jos, tako da nisan bila nimalo upucena u to koje mlijeko kada kako. pitala u ljekarni, oni mi preporucili aptamil3 i u po dana se odvikla od sise.
citala sam negdje na forumu (slucajno naletila) da nekima aptamil3 nije odgovara, da je grudast, da nemoze dijete povuc kroz dudu itd itd.
ja nisam imala problema...imala sam neku obicnu bocicu lolly i bilo je nekakvih zrnaca al nije nista smetalo ni dudi ni malenoj, al sam kasnije uzela aventovu bocicu dudu probila na jos nekoliko mista i sada nema ni grudica ni zrnaca..
:dada

Re: Koje mlijeko dajete?

05 lis 2010, 17:14

Mi kupujemo Hipp kao dohranu i nikad nije bilo problema. Doduše s tim je hranimo samo kad joj moje nije dovoljno ili kad ja nisam tu. Do sad je potrošila tek jednu kutiju, a ima 2 mj....

Re: Koje mlijeko dajete?

07 lis 2010, 22:25

ja sam se izdajala do 5 mjeseci i 17 dana,kad mi je nestalo mlijeka,nakon toga počeli smo sa hipp 1.od jučer smo prešli na hipp 2 ,sad imamo 6 mjeseci i 8 dana. Pedijatrica mi je btw rekla da bacam pare na ad 2 jer je to isto što i obično kravlje mlijeko iz tetrapaka. ja osobno mislim da to nikako nije isto! :dunno

Re: Koje mlijeko dajete?

07 lis 2010, 22:34

Neznam kako ti je to mogla i reći nije nikako isto.Kravllje je najlošiji izbor.Meni je pedijatrica zadnji puta rekla da ne prestajem davati bebimil iako mi mala ima 9 mjeseci i da joj uvedem jedan obrok keksolina ili rižolina s kravljim mlijekom.Znam i ja da đabe bacam pare,mama mi priča da sam ja jela sve i svašta ali danas je vrijeme drugačije pa se tako i ponašamo.

Re: Koje mlijeko dajete?

07 lis 2010, 22:41

eto ima i toga,doduše ta ista pedijatrica mi je "preporučivala"i dohranu sa 3 mjeseca no to ovdje nije tema,ja se svakako,bar za sad držim hipp-a. a što se tiče moje mame,pa ona je meni davala "plazma keks" sa tri mjeseca,tako je to tada bilo :D

Re: Koje mlijeko dajete?

08 lis 2010, 15:04

zar nije hipp 2 kao neko "prijelazno mlijeko"... pa da je čisto kravlje ne bi se tak zvalo zar ne...

Re: Koje mlijeko dajete?

08 lis 2010, 22:04

Ma naravno da je prijelazno....nemože biti ni približno kravljem.Danas te mlade pedijatrice nemaju pojma o pojmu stare su zakon.Mi imamo pedijatricu koja je za mirovinu spora je ali meni užasno draga.Ne bih voljela da mi umjesto nje dođe neka pametnjakovička koja nema pojma.

Re: Koje mlijeko dajete?

17 lis 2010, 11:03

pozdrav svima :mah mi smo stari 7mj.i nedavno smo počeli sa bebimilom, teško smo prihvatili flašicu ali sad već nekako ide, jer u ciki više nije bilo dosta,a sa prvim djetetom sam davala austrijski Milumil,veeelika razlika !!!!!

Re: Koje mlijeko dajete?

05 stu 2010, 12:55

Mi smo papali bebmil, nije mu dobro "sjedalo", pa smo prešli na aptamil, ni to mu nije bilo dobro (grčevi i opstipacija) i po preporuci pedijatrice uzeli novalac, i sad ga koristimo i odličan je!

Re: Koje mlijeko dajete?

15 stu 2010, 23:05

pozdrav drage mame!
mi smo na novalacu 1, kako sam izdajala 2 mj poceli smo davati nan1, pa novalac AR, pa novalac AC....prosli povracanje i grceve, napokon je sve u redu sa jedinicom....
jako me zanima, posto putujemo u Tursku, ako netko zna da li ima hippovih kasica za kupiti ???

Re: Koje mlijeko dajete?

16 stu 2010, 13:41

mene zanima koja je razlika izmedu tih svih mlijeka???

Re: Koje mlijeko dajete?

16 stu 2010, 14:59

Neznam jel ima neke velike razlike kod proizvođača adaptiranih mlijeka..... :dunno
Sve je to više-manje slično :dunno
Bitno da se bebi sviđa i da papa ;)

Re: Koje mlijeko dajete?

17 stu 2010, 01:27

Kad sam davala novalac AC usporedila sam sastav te i hippove hrane i jako mala razlika je u sastavu,npr.novalac je imao manje laktoze,a više nečeg drugog i tako.Za mene je to bila neznatna razlika ali moj D.od novalaca nije imao grčeve a od hippa je :dunno pa valjda onda postoji razlika

Re: Koje mlijeko dajete?

17 stu 2010, 12:22

ispočetka je pila Nan sa probioticima,jako je bljuckala i bila bi brzo gladna,sad smo prešli na Hipp bio i sve ok...

Re: Koje mlijeko dajete?

31 pro 2010, 13:04

Mi smo na bebimilu i nadam se da bude dobro.

Re: Koje mlijeko dajete?

20 sij 2011, 09:28

Hipp 1

Re: Koje mlijeko dajete?

14 vel 2011, 19:48

moja zvjerkica jede samo jedan obrok AD - onaj vecernji pred spavanac i to Nan 1. na poctku smo pili Hipp bio ali cim bi vidila bocicu pocela bi plakati i to hranjenje bi bila muka... sad je ok :)

Re: Koje mlijeko dajete?

02 tra 2011, 12:35

od navrsenih godinu dodajemo Aptamil, do tad je dojila a sad kombinujemo dojenje i ad...

Re: Koje mlijeko dajete?

03 tra 2011, 11:33

prešli s hipp na babylove sa 7 mj

Re: Koje mlijeko dajete?

09 svi 2011, 11:45

nas decko ima 7 mjeseci i do sad je bio na milumil 2,do kad mu ga mogu davati?!kako ste znale da treba promjeniti mlijeko!nisu djeca htjela piti ili nesto drugo? nova sam u svemu i eto nista neznam... :oops:

Re: Koje mlijeko dajete?

09 svi 2011, 11:47

tu sam te našla....Flor,pajcice jedna!!! :kiss

Re: Koje mlijeko dajete?

09 svi 2011, 11:48

jel ti mene uhodis???hellouuu

Re: Koje mlijeko dajete?

09 svi 2011, 12:03

znam da je offtopic,slučajno sam otvorila nove postove pa vidjela tvoje ime.
no sikiriki!
Odgovori