Sada je: 14 svi 2024, 19:09.

Do kada miksano?

O dojenju, (na)dohrani i prehrani djece.

Moderatori/ce: Diami, nevenera

Re: Do kada miksano?

PostPostao/la kittyilevin » 09 vel 2013, 13:18

orca, u kojoj ste fazi s navikavanjem na komadiće? moja je mjesec dana starija od tvoje i nema šanse da pojede bilo što s majušnim komadićem. jede rižine krekere, hoće i kruh, jabuku i mandarinu (no ispljune većinu). miksat ću joj, samo neka jede, ali fakat me umara ta jednolična prehrana (jučer sam joj kuhala jaje, žumanjak stavila u jogurt, najsitniji komadić bi ispljunula :nesvist). muka živa :ajme

edit: uh, sorry, sada sam vidjela da je tvoj post pisan 2011 :ajme OK, kada je mala "projela" komadiće? :hug
6. 12. 2011.
3. 4. 2016.
Avatar
kittyilevin
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2245
Pridružen/a: 28 tra 2011, 04:32

Re: Do kada miksano?

PostPostao/la Liv Tyler » 10 vel 2013, 09:10

Slanutak sam vadila posebno i oljuštila ga prstima, po prilici koliko bi bilo dovoljno za obrok. Onda ga zgnječila vilicom u pire i dodala još čorbe, pomiješala sve skupa i tako davala djetetu u početku. Je da sam se zamackala cijela ali vrijedi napraviti.
A nisam čak ni sigurna da tako mali mogu jesti slanutak s ljuskicama radi probave. :dunno
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: Do kada miksano?

PostPostao/la kittyilevin » 10 vel 2013, 12:47

liv, taj post orce je pisan prije godinu i dva mjeseca... :lol vjerujem da joj se dijete navikli na slanutak ;)
:hug
6. 12. 2011.
3. 4. 2016.
Avatar
kittyilevin
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2245
Pridružen/a: 28 tra 2011, 04:32

Re: Do kada miksano?

PostPostao/la Liv Tyler » 10 vel 2013, 16:20

:hahaha :rolf
Toliko sam zabrinuta svim živim oko dohrane da uoće nisam ni pogledala datum, tema mi je iskrsla među novim postovima pa sam mislila da je sad aktualna. :ajme

A poveo me tvoj post u kojem nisam pročitala onaj edit. :oops:
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: Do kada miksano?

PostPostao/la kittyilevin » 10 vel 2013, 22:01

ma i ja sam isto u brigama pa nisam skontala. i ja sam je pitala kako ide navikavanje na komadiće :ajme :hahaha
drži se, muka s nejedenjem mi je sto puta gora od svih nespavanja i ostalih (ne)daća, pa suosjećam skroz! :hug
6. 12. 2011.
3. 4. 2016.
Avatar
kittyilevin
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2245
Pridružen/a: 28 tra 2011, 04:32

Re: Do kada miksano?

PostPostao/la nevenera » 24 ožu 2015, 12:32

topik za sve neodumice oko miksanja i nemiksanja
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Do kada miksano?

PostPostao/la mrs. eastwood » 24 ožu 2015, 15:26

mi gnječimo od pocetka. Mikser sam jednom upogonila i napravila više nereda neko koristi :lol
uglavnom žlicom sve pognječim. jabuku na ribež od đumbira. Starijoj sam puno više miksala do neke dobi ili barem ono par puta da se zavrti blender, ne sad do kaše.

sad već mi frkće na gnječeno, pa ostavljam joj komade da brljavi s njima.
Avatar
mrs. eastwood
Sveta krava
 
Postovi: 9852
Pridružen/a: 15 ruj 2010, 10:49
Lokacija: Zagreb!

Re: Do kada miksano?

PostPostao/la nevenera » 24 ožu 2015, 16:10

ja nisam miksala ništa osim mesa (a i to na početku, kasnije sam sjecala na sitno). trebalo je vremena da skuže teksturu, oko 2-3-4 tjedna, da ne pljucaju i "dave" se te da pojedu neku količinu ali sam rekla da ionako imamo vremena pa da neću miksati.
da se moram vratiti na posao i da mi je cilj da dijete "projede" možda bih drukčije.
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Do kada miksano?

PostPostao/la mrs. eastwood » 24 ožu 2015, 16:14

da, moja manje pojede sad kad su joj fora ti komadi :dunno
ali drugi objed već pojede više, pa manje... kako kad, kako što. meso ja na jako sitno nožem nareckam kad je kuhano.
Avatar
mrs. eastwood
Sveta krava
 
Postovi: 9852
Pridružen/a: 15 ruj 2010, 10:49
Lokacija: Zagreb!

Re: Do kada miksano?

PostPostao/la Liv Tyler » 27 ožu 2015, 15:00

Mi isto sve volicom gnječimo, eventualno ribež za jabuku.

Specifično ide lakše kad je glađa forma doke su bolesni, posebno kod upale grla. Shodno s tim sad oko godine dana bi trebalo krenuti s finger foodom.

I nema veze ako se nama čini da manje pojedu. Oni su zadovoljniji, sitiji i sami si odrede normu do kad im je dosta po obroku.
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: Do kada miksano?

PostPostao/la nevenera » 27 ožu 2015, 15:04

s finger food bi trebalo krenuti s oko 8 mj, jako dobro za razvoj motorike, pincetnog hvata.
najbitnije je dati "sigurnu" hranu, nešto što je mekano i lako probavljivo te nije problem ako se proguta cijelo npr mali komadići banane (nije neuobičajeno da dijete gnječi bananu kroz prste) ili komadići palente.
sve nasjecano usitno.
biti uz dijete dok jede, naravno
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Do kada miksano?

PostPostao/la Liv Tyler » 27 ožu 2015, 15:38

Mi još nismo počeli jer je moja B do nedavno kategorički odbijala jesti tako da ćemo mi tek početi. ;)
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: Do kada miksano?

PostPostao/la nevenera » 27 ožu 2015, 18:00

finger food je dosta dobar način hranjenja nejedača. dok oni pokušavaju jesti ti usput žlicom hraniš.
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Do kada miksano?

PostPostao/la mrs. eastwood » 27 ožu 2015, 20:44

da, i apropo količina, zar nije da se volumen hrane nekako smanji kad ju smiksaš? kao da se zrak ispuhne, onda ispada da treba pojesti, ne znam bananu i po da bi to bila količina.
a u stvari da beba od 10 mj. da pojede i cijelu bananu bilo bi (meni) wow.
Avatar
mrs. eastwood
Sveta krava
 
Postovi: 9852
Pridružen/a: 15 ruj 2010, 10:49
Lokacija: Zagreb!

Re: Do kada miksano?

PostPostao/la nevenera » 27 ožu 2015, 21:08

je, miksano je više. jedna banana u ruku je po meni dosta, no kad ideš miksati treba ti ih par za neku količinu.
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Do kada miksano?

PostPostao/la zara01 » 11 tra 2015, 22:02

Ja ne znam jel bi nas svrstala tu ili na odbijace dohrane.Nasa prica je najslicnija onoj od Kitty.Ako citas javi se ;),bas me zanima sto i kako sada jedete.
Znaci Tena ima faze kad jede i kad ne jede.Jos cica.pred spavanja i nocu(4-5puta sve skupa).
Nudim miksano(greska-nejelo me navelo na taj korak),gnjeceno i komadice.
Ma da je samo maaaaaalo deblja pustila bi ju da "gladuje"ovako se ne usudim.Prosla je godinu nema ni 9kg.
Dan ide ovako(ako je dobar)
Cicanje kad se zbudi(7-8h)-ona nikad nije cicala duze od 10min,cesce 5.
Dorucak(1-2h)nakon(voce-zitarice-jogurt-suho voce-kruh-maslac)-to prolazi gnjeceno.
Cicanje pred prijepodnevno spavanje.
Rucak oko 14h(miksano)
Opet cicanje prije spavanja
Uzina-voce kad se zbudi
Vecera-griz,zganci,jogurt,zobene,instant nesto
E ovo ja nudim.Dorucak recimo pojede,rucak se broji u zlicama(10 je uspjeh).
Uzinom se vise igra,veceru kako kad.
Rucak nudim u komadicima nakon miksanog.Sve pobaca.U usta nista.
Nije problem u zvakanju,zna zvakati.Zvace kruh,komad jabuke,kruske,narancu,stiropor,bananu.Ali rezanac u juhi ili komadic u rucku nema sanse.
Ona kao da ima neku averziju prema hrani.Uzet ce keks,proso flips,stiropor,ali nece probati nista drugo puding,sladoled
,cokoladu,sok-dali smo joj nedavno svasta
samo da vidimo hoce uzeti u ruku i u usta.Nema sanse.
Plus ako je netko tu ili smo negdje nema ju sanse nahraniti.Sad smo bili kod mojih tjedan dana ne znam od cega je zivjela.A ponijela sam hranilicu :ajme
Ni zabavljanje dok jede ne pomaze uvijek.
T&T
Avatar
zara01
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1367
Pridružen/a: 11 vel 2011, 16:04
Lokacija: Zagreb

Prethodna

Natrag na Cica, boca, žlica

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.