Sada je: 18 tra 2024, 02:24.

Jelovnik nakon godinu dana

O dojenju, (na)dohrani i prehrani djece.

Moderatori/ce: Diami, nevenera

Re: Jelovnik nakon godinu dana

PostPostao/la Arkana10 » 09 ruj 2010, 22:28

eli je napisao/la:što se mesa tiče, možeš mu napraviti i ragu. mljevenu junetinu izdinstaš na luku uz stalno dodavanje vode kap po kap i ubaciš domaćeg paradajza, a ja sam stavljala i naribane tikvice dok su ih moji imali u vrtu.
djeca ga obožavaju i sa tjesteninom i sa rižom.
kad je moja bila te dobi mama mi je imala dosta pomidora i napravila mi zalihe šalše za po zimi, u male porcije samo za malu.

hvala ti. i samo da ti potvrdim i moja mama je pre neki dan napravila salsu samo za j. ;)
etiketic 09
Avatar
Arkana10
Sveta krava
 
Postovi: 7838
Pridružen/a: 19 srp 2005, 10:14
Lokacija: Mkd

Re: Jelovnik nakon godinu dana

PostPostao/la eli » 09 ruj 2010, 22:32

e, što su bake. :srca
eli
Sveta krava
 
Postovi: 8339
Pridružen/a: 30 ožu 2002, 12:57

Re: Jelovnik nakon godinu dana

PostPostao/la Ana2010 » 10 ruj 2010, 11:58

Kad smiju počet jest med?
J. 2009.
D. 2012.
J. 2015.
Avatar
Ana2010
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2608
Pridružen/a: 30 sij 2010, 12:57

Re: Jelovnik nakon godinu dana

PostPostao/la Minna » 10 ruj 2010, 12:21

Donja granica je godinu dana...mada bolje možda i nešto kasnije krenuti. Mene je osobno bilo strah, što zbog alergije što zbog botulizma, pa ga još nije probao.
Evo jedan stariji topic:
viewtopic.php?f=40&t=43649&st=0&sk=t&sd=a

i s rode o botulizmu
http://www.roda.hr/tekstovi.php?TekstID ... &Show=1990
...Mrvica moja...
Leon, 22.07.2008.
Avatar
Minna
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 877
Pridružen/a: 09 srp 2007, 21:09
Lokacija: Rijeka

Re: Jelovnik nakon godinu dana

PostPostao/la Ana2010 » 10 ruj 2010, 14:09

Hvala, Minna. Pričekat ćemo onda još s medom :dada.
J. 2009.
D. 2012.
J. 2015.
Avatar
Ana2010
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2608
Pridružen/a: 30 sij 2010, 12:57

Re: Jelovnik nakon godinu dana

PostPostao/la Liv Tyler » 28 lis 2010, 20:31

Koliko mesa konkretno djete od 15 njeseci bi trebalo jesti tjedno? Mislim koliko obroka tjedno, a da nije pretjerivanje ili manjkanje? I što može biti kao zamjena za ovu dob?
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: Jelovnik nakon godinu dana

PostPostao/la nevenera » 28 lis 2010, 22:51

jede npr meso, pa riba, pa rižu, pa povrće s nekom žitaricom i onda opet meso. i tako ukrug. dakle jede meso 1-2x tjedno
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Jelovnik nakon godinu dana

PostPostao/la rucho » 28 lis 2010, 22:57

imam i ja par pitanja:

u cemu je razlika kravlje ili adaptirano?! u danasnjoj idustriji i jedno i drugo je prah..... malokoja krava zaluta u tetrapak....

drugo.... zasto posebne obroke klincima?

trece.... ajde ponovite al detaljno taj domaci puding.....
slika
Avatar
rucho
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 742
Pridružen/a: 11 srp 2010, 20:55

Re: Jelovnik nakon godinu dana

PostPostao/la Ina66 » 28 lis 2010, 23:03

danijela81 je napisao/la:sad tek vidim da pitate za puding, sebi kuham na kravljem :mrgreen (jaaaaaaaako volim od čokolade), ali malcu na adaptiranom.
tj. ne kuham direktno adaptirano, nego ukuham u vodu, pazim da je malo rjeđe (pred kraj razrijedim ako treba), malo ohladim da nije vruće, a da je još toplo (temp. poput vode kad se radi bočica) i umiješam adaptirano, ali prah, ne već napravljeno. i sve dobro promiješam da razbijem eventualne grudice mlijeka.
tako radim i griz i palentu i sve ostalo na mljeku. prije sam kuhala na gusto, pa rijedila s adaptiranim, ali sam skužila da je ovako puno bolje.
broj mjerica stavim upola manje nego bi inače na isti volumen vode.


posebno sam kuhala klincima jer njihovu hranu nisam začinjala. ili bih kuhala zajedno pa njima odvajala prije nego bih posolila

adaptirano nisam koristila, mlijeka jako malo pije (skupi se do dva deci tjedno, ako i toliko), ali zato pojede dva-tri-četiri jogurta dnevno
Avatar
Ina66
kuhinjska fly lady
 
Postovi: 33920
Pridružen/a: 01 srp 2001, 23:45
Lokacija: Split

Re: Jelovnik nakon godinu dana

PostPostao/la latica » 29 lis 2010, 09:40

liv - mi isto tako idemo stalno u krug s namirnicama. ja npr. subotom skuham juhu od junetine ili piletine i onda on jede 2 dana povrće i meso iz juhe sa nekom žitaricom. stavim ili malo 3corna ili mu ukuham amarant u toj juhi. ostatak tjedna jede povrće i žitarice i jedan dan ribu s povrćem. bude tjedana kad jede meso češće, a bude i kad jede doslovno 1 dan, ovisno kako ja iskombiniram namirnice za taj tjedan. ali moj jako voli meso, ja nekad zamrznem mesnu juhu procijeđenu i onda mu u tome zakuham povrće.

rucho - moj M sada ima 15 mjeseci i u pravilu mu se kuha posebno jer on ruča oko 12 sati, kada smo mi na poslu. i onda njemu teta skuha što sam ja taj dan pripremila i nahrani ga. njegovo se jelo uopće ne začinjuje, jer nema potrebe, a kuha se samo za njega. kad mi dođemo s posla, ja nama kuham i onda nekad s nama još probrljavi ako hoće, ja mu dam jer ja kuham jako lagano začinjeno, a on tog ni ne pojede više od nekoliko zalogaja jer tada mu najčešće nije vrijeme obroka (to je više da proba nešto drugo). ali meni je glupo da se njemu podgrijava naše jelo od dan ranije, a isto mi je glupo nama kuhat u 7 ujutro pa da on jede u podne (opet se mora podgrijat), a mi da opet podgrijavamo u 5. a da ne kažem ako ja taj dan ne stignem skuhat nešto pošteno pa odmrznem nešto ili napravim nešto na brzinu za nas dvoje - mogu mirne duše kad znam da on kvalitetno ruča. eto , ne znam jesam li ti šta pomogla.
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7412
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: Jelovnik nakon godinu dana

PostPostao/la Liv Tyler » 30 lis 2010, 17:38

Ok za meso, dva do tri pta tjedno i nije malo, ustvari. A što kad samo prožvače i pljune umjesto da proguta?
Ina66 je napisao/la: pojede dva-tri-četiri jogurta dnevno

Znači nije ni ovo puno uz dojenje? Mislim da ne ispadne puno mlječnih obroka, a malo ovih ostalih. Moj J obožava jogurt pa mu ga, osim samog, dodajem u palentu ili ga pojede sa 3-korn ili 7-korn.

Ustvari htjela sam valjda pitati kad je nešto pretjerano, a kad nečeg baš fali, ako me uopće išta razumijete kad ni sama sebe ne razumijem? :lol
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: Jelovnik nakon godinu dana

PostPostao/la rucho » 30 lis 2010, 22:21

latice.... pomogla si... al nekako sam kroz vase postove skuzila da vecina djetetovih obroka je posebne vrste nego vasa kao da djeca moraju jesti drugu hranu.... ja nemam namjeru posebne obroke spremati.... ako sam odredila da ce taj dan biti za rucak npr rizot (sad mi se jede paaa.... ;) ) onda ce i junior malo rizotica..... ali sa puuno manje zacina nego mama....

a palenta i jogurt..... jaoooo zakon..... njam njam :mrgreen

a klinci pljuju meso jer im je totalno neukusno nakon dugog zvakanja (osobno izvrsila eksperiment fakat bljak.... ;) )....

uostalom.... malo prije i u u trudnoci sam isprobala sto to kao djeca jedu i zakljucila da je od svega cokolino najukusniji a oni mini-slatkisi su dusu dali za isprazniti novcanik i pokvariti zube (a meni dodat koje kilo.... :roll )..... tako da ja idem onom "sto meni pase i njemu ce..." :cool .... a pretjerivanje je samo u kolicini..... zar ne?
slika
Avatar
rucho
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 742
Pridružen/a: 11 srp 2010, 20:55

Re: Jelovnik nakon godinu dana

PostPostao/la tanjabb » 30 lis 2010, 22:53

rucho, ne razumijem zadnji dio tvog posta. Ovo s cokoladicama.

Leonu se posebno kuha isto iz razloga sto on ruca dok smo MM i ja na poslu. Vikendima nekad jedemo isto, njemu odvojim prije nego li zacinim. Ako mi jedemo nesto sto jos nije za njega, cevape npr. :mrgreen isto mu posebno skuham.
skoča umni 10.12.2003
kung-fu panda 16.10.2009
Avatar
tanjabb
next princess
 
Postovi: 26099
Pridružen/a: 11 sij 2003, 11:28
Lokacija: emigrirala iz dezele

Re: Jelovnik nakon godinu dana

PostPostao/la Liv Tyler » 31 lis 2010, 15:38

A kužim, kužim. Viš to sa dugim žvakanjem i bezukusnim zalogajem nisam baš povezala. Jednostavno sam mislila da im je prežilavo pa neće. ;)

I mi kuhamo poprilično jednaki meni samo malcu zasad ide tek malko soli i m. ulje.
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: Jelovnik nakon godinu dana

PostPostao/la rucho » 31 lis 2010, 20:50

tanjabb je napisao/la:rucho, ne razumijem zadnji dio tvog posta. Ovo s cokoladicama..


vezano uz desert za djecu..... ono kad im zelis dati nesto slatko.... primamljive i ukusne milch snite i pingui i zivotinjska carstva i bananko monte i ostali...... ali mali zalogaj ..... isplativije je (a sigurno i zdravije) doma napraviti kolac (a manje se i mama deblja ;) )
slika
Avatar
rucho
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 742
Pridružen/a: 11 srp 2010, 20:55

Re: Jelovnik nakon godinu dana

PostPostao/la tanjabb » 31 lis 2010, 22:37

a ha. To svakako. Medju ovim nabrojanim su i namirnice koje sadrze vrlo stetne sastojke, poput karagenana u Monte-u.
skoča umni 10.12.2003
kung-fu panda 16.10.2009
Avatar
tanjabb
next princess
 
Postovi: 26099
Pridružen/a: 11 sij 2003, 11:28
Lokacija: emigrirala iz dezele

Re: Jelovnik nakon godinu dana

PostPostao/la Diami » 01 stu 2010, 13:21

E da, kad smo već kod toga, kad se rade tako poslastice tipa kolača koje će probati i malecki, ja bih rado i neko vrhnje za šlag koje nema tog nesretnog karagenana, al nisam naišla do sada - ima netko koju marku?

Što se mesa tiče, ja ga u pravilu relativno sitno narežem (posebno kad je npr. s kuhanom hranom uglavnom) jer sam negde pročitala da se onda bolje željezo iskoristi u probavi male djece. Jedino kad nama "krade" nešto pečeno (na malo ulja ili u pećnici) ugl. mi ne da da sitnije režem nego hoće baš veće komadiće.
Avatar
Diami
ne stignem sanjati
 
Postovi: 5252
Pridružen/a: 30 lip 2008, 09:03
Lokacija: Poing

Re: Jelovnik nakon godinu dana

PostPostao/la Minna » 01 stu 2010, 15:43

Diami je napisao/la:E da, kad smo već kod toga, kad se rade tako poslastice tipa kolača koje će probati i malecki, ja bih rado i neko vrhnje za šlag koje nema tog nesretnog karagenana, al nisam naišla do sada - ima netko koju marku?

Moj baš do sad i nije jeo neke kolače, izuzev svoje torte i to komadić...za nju sam koristila Halta vrhnje za šlag, on je kao na biljnoj bazi i koliko znam ima ga više manje po svuda u ovim većim supermarketima za kupiti.
Sastojci su:
voda, hidrogenizirane biljne masti, šećer, tvar za zadržavanje vlage (E420), natrijev kaseinat, zgušnjivač (E463), emulgatori (E 472, 322), sol, aroma, bojilo (E 160). Kopala sam malo i po svemu od ovih E je kao jedini štetan 463 - problemi s probavom, to prema ovoj stranici ( http://lijepa-nasa.bloger.hr/default.aspx?id=187316 ) :dunno
Možda će netko drugi znati bolje.
...Mrvica moja...
Leon, 22.07.2008.
Avatar
Minna
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 877
Pridružen/a: 09 srp 2007, 21:09
Lokacija: Rijeka

Re: Jelovnik nakon godinu dana

PostPostao/la Diami » 01 stu 2010, 17:25

Thanks za sada! Do sad smo radili ugl. kolače tipa biskvit s voćem npr. Al ja volim kremaste kolače i sl. pa me i za nas zanima ak već netko može direkt nešto preporučiti.
Avatar
Diami
ne stignem sanjati
 
Postovi: 5252
Pridružen/a: 30 lip 2008, 09:03
Lokacija: Poing

Re: Jelovnik nakon godinu dana

PostPostao/la rucho » 01 stu 2010, 20:23

pa slatka vrhnja od mlijeka ne od biljaka...... od njih radite slag ili ukuhavate kremu....

a kad smo vec kod kolaca.... ima jedan super jogurt kolac koji bi zadovoljio i kremofile i lagan je ..... biskvit po zelji (moze najobicniji) a krema je od kiselog vrhnja (3x) i vocnog jogurta (2x) i slatkog vrhnja (2x ono iz casice) koje uslagiras i 30ak dkg secera..... ispadne kao parfe torta i obavezno mora prenociti e da se stvrdne..... naravno mozete i smanjiti kolicinu jer meni je ovaj recept trebao za ehm.... visoku tortu..... druga opcija je svjezi sir... ali sad ne znam napamet tocno koliko cega..... uglavnom onako slatko-kiselkasta osvjezavajuca tortica..... :gladan :gladan


(i sad se ja kao cudim otkud mi ovoliko kila....)
slika
Avatar
rucho
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 742
Pridružen/a: 11 srp 2010, 20:55

Re: Jelovnik nakon godinu dana

PostPostao/la Diami » 01 stu 2010, 22:13

Ne bih sad da previše skrenemo s teme, al na žalost i vrhnja od mlijeka sadrže u pravilu karagenan... :(

A vezano uz temu - Karlu i dalje ponekad odvojeno kuham, što zato što jede oko podne, što kad mi jedemo začinjeniju hranu, al često su neki sastojci zajednički. Sve ovisi kaj se nama jede. :)
Avatar
Diami
ne stignem sanjati
 
Postovi: 5252
Pridružen/a: 30 lip 2008, 09:03
Lokacija: Poing

Re: Jelovnik nakon godinu dana

PostPostao/la latica » 02 stu 2010, 11:09

Liv Tyler je napisao/la:Ustvari htjela sam valjda pitati kad je nešto pretjerano, a kad nečeg baš fali, ako me uopće išta razumijete kad ni sama sebe ne razumijem? :lol


jaaaa te razumijem liv :lol to se i ja stalno pitam - nemamo nikakvih konkretnih problema u prehrani koje bi sad mogla navest pa tražit savjet (hvala svevišnjem i ne vjerujem u forumsko prokletstvo :lol ), ali volim nekad čut kako drugi kombiniraju namirnice i što i kako i koliko jedu da imam neki okvir za usporedbu, da u nečemu ne pretjeram i sl., a da ni ne znam

mi s 15 mjeseci imamo ovakav meni (naravno uz moguće odstupanje u vremenu ovisno kad se probudi i kad popodne spava i koliko):
buđenje oko 8
8.30 mliječni doručak - na 250 ml milupinog mlijeka za djecu gris od pira, obični gris, 3 corn ili zobene (vrtimo dane)
11.30 ručak - meso, žitarice, povrće, riba, kombiniramo - nekad nekako, bez soli i s malo maslinovog ulja
spavanje
kad se probudi 220 ml adaptiranog hipp 2
16-17- 18 (zavisi kad ruča i kad zaspe i koliko spava) - voće i žitarice (npr. jedna kruška i jedna jabuka, naribane, sa žlicom dječjih mueslija, ili dok je bilo više sezonskog voća, zdrobljene šljive, smokve, breskve i sl.), ako smo vani onda banana jer je najzgodnije da grize i jede sam
19 - jogurt, ili kruh s abc sirom ili s maslacem ili malo kuha s maslacem i domaćim pekmezom
20.30 - 220 ml adaptiranog hipp 2 (nekad popije samo 90ml)

uz to ovih dana nekad pojede pola mandarine ili grozdić grožđa. nekad poslije tog popodnevnog mlijeka još "ruča" s nama koji zalogaj ako je naš ručak gotov na vrijeme, ali to nije pravilo. slatkiše zapravo ne jede jer ne znam kad bi mu to dala, a da ne izbaci nešto od ovog menija. više je nešto probao vani u gostima. ja mu nekad dam ako napravim kolač, ali to bude jedan-dva zalogaja, više neće. ponekad dobije neki keksić tipa petit, ali samo nakon oboroka i to maksimalno 2 komada, ali ni to ne pojede uvijek kad dobije. lijepo napreduje, taman mi je onako, ni buco ni mršav, stalno je u pokretu ...

mene recimo zanima šta da mu dam umjesto ovog popodnevnog mlijeka i kada bi to trebali počet izbacivat i da li bi trebali uopće? slabo jede rižu i tjesteninu, nekako to najmanje voli pa mu i rjeđe pravim ... koliko bi bilo u prosjeku količina hrane za jedan obrok?

eh, jesam nadrobila, sli to ste valjda već navikli ;)
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7412
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: Jelovnik nakon godinu dana

PostPostao/la tanjabb » 02 stu 2010, 14:39

Umjesto popodnevnog mlijeka bih ja dala cisti jogurt. Jer kasnije jede i samo voce.
O kolicinama je nemoguce govoriti jer djeca zaista jedu razlicito, netko buja na 200ml hrane, drugi jede odrasle porcije pa je mrsav. Dok god dijete nije precesto gladno, ni premrsavo ni prebucmasto, znaci da pojede OK.
skoča umni 10.12.2003
kung-fu panda 16.10.2009
Avatar
tanjabb
next princess
 
Postovi: 26099
Pridružen/a: 11 sij 2003, 11:28
Lokacija: emigrirala iz dezele

Re: Jelovnik nakon godinu dana

PostPostao/la supermama » 02 stu 2010, 15:53

davno nisam provjerila nas jelovnik, a uvijek sam dobila mudar savjet...malo vas moram hvaliti
dakle...imamo 17 mjeseci punih
oko 6 ...popije oko deci i pol mlijeka ( vise nece)
oko pola devet..dorucak......neke zitarice s mlijekom kuhane ( zganci, proso, griz, dinkel, ječam s bananom, grozdjicama, cimetom i slicno na tu foru)
oko 13 rucak.....povrce ( dvije tri vrste) zitarica s mesom ili bez
oko 17...neku vocku, nekad sa sirom ili jogurtom, nekad bez ; nekad iz teglice hippovo;
oko pola 8...vecera....e tu nam je najgora situacija....uglavnom jede one kasice s mlijekom sto se instant umute ( ali ne lina...vec ona za manju djecu bez secera) i toga pojede ne bas pretjerano...i tu i tamo ja joj ponudim mlijeko ali popije isto mozda samo deci...

najbolje nam ide rucak, to budu fina cuspajzasta variva za prste polizatri...onda nam je po obozavanju dorucak a veceru i taj jedan medjuobrok stvarno brljavimo...

i situacija je sljedeca, ona definitivno nece jesti recimo kruh i abc sir ili bilo sto tako....moze kruh sam zvakati ali nista pored toga...
i jos jedno pitanje imam...malo me muci ta vecera...dorucak mislim da je ok, ali sto da joj drugo ponudim za veceru???? ili???
Avatar
supermama
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 537
Pridružen/a: 17 pro 2005, 00:13
Lokacija: osijek

Re: Jelovnik nakon godinu dana

PostPostao/la Diami » 02 stu 2010, 19:14

Ja sam u to vrijeme nudila mliječno-žitnu kašicu za večeru, jer Karlo tada isto nije htjeo kruh s nečim na primjer, a vele da je i zdravije što je manje prerađena žitarica. Sad navečer hoće nekad kruh s putrom na primjer, ali i dalje rijetko (za mjesec dana punimo 2g), prije će to ujutro pojesti, ali kao dodatak uz žitnu kašicu.

Mene sad muči više da neće trenutno (već preko 2 mjeseca) ni jogurte ni sira (svježeg) ni ništa pomiješano s istima, jednostavno ne želi, iako je prije uredno jeo. Ne forsiram ga, mliječnog dobije relativno ok jer ujutro i navečer radim kašicu na adaptiranom (jer gotovo više ne doji). Nadam se da će početi opet u nekom trenu.
Avatar
Diami
ne stignem sanjati
 
Postovi: 5252
Pridružen/a: 30 lip 2008, 09:03
Lokacija: Poing

Re: Jelovnik nakon godinu dana

PostPostao/la zumba » 07 pro 2010, 17:17

Čitam vaše postove i piše da 1-2 tj smije dijete jesti meso, moj jede meso skoro svaki dan! možda jedan ili dva dana u tjednu pojede nešto bez mesa. Ne znam dali je to previše ali on jednostavno vili meso i neće ručak bez mesa. Tek je napunio godinu dana.
Jel vi dajete svojim jednogodišnjacima mandarine? ja bi mu počela davat ali me strah, jer sam čula da su jaki alergen.
zumba
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 106
Pridružen/a: 17 lis 2010, 20:44

Re: Jelovnik nakon godinu dana

PostPostao/la Diami » 08 pro 2010, 00:11

Citrusi općenito jesu jači alergeni od nekih domaćih vrsta voća. No vi imate godinu dana već i ako nemate do sada nikakve alergije, možeš pokušati - prvo s malom količinom, pa vidiš ima li reakcije ili ne, pa ako je sve ok, možeš postupno povećati količinu.

Što se mesa tiče, mi smo imali razne faze, isto neko vrijeme jednom do dva puta tjedno, pa jedno vrijeme skoro svaki dan... Nedavno sam čitala preporuku njemačkog instituta za prehranu djece koja kaže 3 do 4 puta tjedno meso, 1 do 2 puta tjedno riba, ostalo vege (uz nadoknadu bjelančevina iz biljnih izvora - npr. grah, mahune, leća i sl.). Pa ja tako pokušavam nekako to izbalansirati, jedan tjedan bude možda više mesa, pa drugi bude manje, al u prosjeku mi bude ok recimo. :)
Avatar
Diami
ne stignem sanjati
 
Postovi: 5252
Pridružen/a: 30 lip 2008, 09:03
Lokacija: Poing

Re: Jelovnik nakon godinu dana

PostPostao/la zumba » 08 pro 2010, 17:19

Budemo onda probali mandarine. samo ne znam dali da mu gulim onu kožicu ili ne???
A što se mesa tiče, pokušavam mu to smanjit, ali jako teško pojede ručak bez mesa, a inače je veeeliki žderonja. Evo danas je, živim čudom, fino pojeo integralnu tjesteninu sa mrkvicom i keljom.
zumba
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 106
Pridružen/a: 17 lis 2010, 20:44

Re: Jelovnik nakon godinu dana

PostPostao/la Diami » 08 pro 2010, 22:58

Hm, ja K nisam gulila, maknula sam sve ono bijelo, al samu kožicu sam ostavila.
Avatar
Diami
ne stignem sanjati
 
Postovi: 5252
Pridružen/a: 30 lip 2008, 09:03
Lokacija: Poing

Re: Jelovnik nakon godinu dana

PostPostao/la tanjabb » 08 pro 2010, 23:44

Ja Leonu ostavim kozicu na mandarini, sve prozvace.
skoča umni 10.12.2003
kung-fu panda 16.10.2009
Avatar
tanjabb
next princess
 
Postovi: 26099
Pridružen/a: 11 sij 2003, 11:28
Lokacija: emigrirala iz dezele

PrethodnaSljedeća

Natrag na Cica, boca, žlica

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.

cron