Sada je: 29 ožu 2024, 06:35.

DRUGI OBROK - topic za napredne početnike

O dojenju, (na)dohrani i prehrani djece.

Moderatori/ce: Diami, nevenera

Re: DRUGI OBROK - topic za napredne početnike

PostPostao/la mrs. eastwood » 02 stu 2012, 22:23

ako je ona obicna, ne neka kremoza ili s voćem - onda je to obiČno ferentirano mlijeko s probiotickom kulturom. :dunno
Avatar
mrs. eastwood
Sveta krava
 
Postovi: 9852
Pridružen/a: 15 ruj 2010, 10:49
Lokacija: Zagreb!

Re: DRUGI OBROK - topic za napredne početnike

PostPostao/la mamashnita od noje » 02 stu 2012, 22:32

da, ta :dada
Avatar
mamashnita od noje
Muza
 
Postovi: 16392
Pridružen/a: 10 stu 2005, 14:01

Re: DRUGI OBROK - topic za napredne početnike

PostPostao/la olja2208 » 03 stu 2012, 00:10

u zurbi sam otisla na one nižemasne jogurte koji su proporcionalno sa nesto vecom kolicinom UH u odnosu na obicne. :ajme
sensia natur je po nutritivnom sastavu ok, čini mi se da je 3.1 mm,
na njihovoj stranici (http://www.dukat.hr/hr/pitanja-i-odgovori) kažu da ide iza godinu dana, ne znam zbog čega.
S. 2007. G. 2010. V. 2012. P. 2014.
slika
Avatar
olja2208
ja bih htjela imati more 24 sata
 
Postovi: 5662
Pridružen/a: 09 ruj 2007, 23:08

Re: DRUGI OBROK - topic za napredne početnike

PostPostao/la jelatica » 13 stu 2012, 17:48

kittyilevin je napisao/la:cure, mala mi neće jesti komadiće. :( neko vrijeme nije to bio problem, sada uredno ispljune svaki komadić. hoće sama grickati rižin kreker ili sl., ali nema šanse da komadić koji joj stavim u usta ili ponudim da si sama stavi ostane u ustima. fino ispljune van.
pojede sve OK ako je zmiksano. ima 10 i pol mj.
slično iskustvo? neka ideja?

i dajte kakvu ideju s jogurtima ili vrhnjem - obožava ih, davi se u njima, dodam katkad voće, probat ću s palentom, imate li kakvu ideju, da joj bude ukusno, a da nije samo jogurt ili vrhnje?

:hug

Ovaj post kao da sam ja napisala, odd riječi do riječi, samo moja cura ima ravno 11 mjeseci.
ČINI MI SE DA JE SVE GORA, PRIJE BI I POJELA ŠTAGOD MRVIČASTO A SAD KATASTROFA.... A JOGURT OBOŽAVA
molim vas cure napišite kakav recept s jogurtom i žitaricama..
MOGU LI SE PAHULJICE DIREKTNO UMJEŠAT U JOGURT, mislim jogurt je hladan ne valja ga grijat ili ida pahuljice napravim na vodi pa u jogurt....
bojim se da bi se palenta zgrudvala u hladnom joogurtu, a ako je pustim da se ohladi onda se stvrdne... ajme!
a sve te zdrave lijepe žitarice imaju opnu koja uvijek ostane.....
uglavnom, trebala sam joj davat od početka s mrvicama, neko vrime možda ne bi jela a valjda bi bilo bolje....
KAKO NAUČITI BEBU ŽVAKATI... ŠTO DATI
08.12.2011. Rasplesana pričalica
22.02.2014. Malena pjevalica
jelatica
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 59
Pridružen/a: 31 lis 2012, 23:27
Lokacija: blizu zadra

Re: DRUGI OBROK - topic za napredne početnike

PostPostao/la tanjabb » 13 stu 2012, 17:56

palenta se ne zgrudava u hladnom jogurtu
skuhaj ju na vodi, dodaj u to jogurt, pricekaj malo da se ohladi

Cure kojima djece nece jesti komadice - ne sekirajte se.
Moj stariji je bio takav. Islo mu je na povracanje cim bi osjetio komadic neceg na zlici. Drugo je bio kruh, rizini keksi i slicno sto se moglo drzati u ruci i grickati. Ali pojesti sa zlice nesto u cemu su komadici je bio no go. Ja sam s njim ovako kao Olja, malo po malo smanjivala usitnjavanje. Prvo sam prestala miksati nego bi hranu zgnjecila s onom lopaticom za pravljenje pirea. Onda za par mjeseci jos grublje usitnila samo s vilicom. Birala sam hranu koja se moze usitniti, dakle puno povrtnih juha s zitaricama koje se raskuhaju. I volio je jesti i jeo je puno ali je pljuvao komade. Tek negdje s 2,5 godine je bio u stanju pojesti "normalan" rucak sto se tice konsistencije.

S drugim takvih problema nisam imala, on je odmah prihvatio komadice. A nisam radila nikakvu razliku u spremanju hrane.

Nece jesti miksano do skole. zato se s time uopce ne opterecujte. dajte im hranu koju mogu zvakati u ruku i tako ce nauciti. A s vremnom i da kad dobiju nesto zlicom u usta ne idu automatski gutati nego prvo prozvacu.
skoča umni 10.12.2003
kung-fu panda 16.10.2009
Avatar
tanjabb
next princess
 
Postovi: 26099
Pridružen/a: 11 sij 2003, 11:28
Lokacija: emigrirala iz dezele

Prethodna

Natrag na Cica, boca, žlica

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.

cron