Sada je: 29 ožu 2024, 07:35.

Nekakanje dojenog djeteta - od kada?koliko dugo se tolerira?

O dojenju, (na)dohrani i prehrani djece.

Moderatori/ce: Diami, nevenera

Re: koliko dugo moze bez kakanja?

PostPostao/la MALA2006 » 30 srp 2010, 12:08

Evo rezultata jucerasnjeg dana :)
Papao je jos 2 puta, slistio obje cicke do zadnje kapi (radila sam kompresije I izdajala mu u usta dok je cickao).
Zadnji podoj prije spavanja sam ponudila AD nakon cickanja no popio je par gutljaja tako da su mu cicke ocigledno dovoljne :klanja
Bidio se u 3, u 5 I 7.30 I svaki puta pojeo samo jednu do kraja.
Sada oko 10.30 je pojeo obje.

E sada, bili smo na vaganju kod zamjenske ped I doslo mi je da zatucem nekoga!!!
Stavila ga sestra na vagu I prirast je 250g u 3 dana I ona meni sucutno klima :ne
Rekla sam joj da kaj ni ona htjela da bi tim tempom dobio preko 2 kg u mjesec dana!
Otisla je kod ped I izisla van I veli da ga obucem I da mozemo ici jer je to ok prirast!
Popi....a sam!!!
Reko kaj nebi bio red da pogleda stanje I izgled djeteta za koje je pred 3 dana rekla da je suho, nikakvo, da na njemu niceg nema jer je gladno I zedno!!!
Pa nije znala kaj ce reci, kao dobra je kilaza I samo tako nastavimo!

Ma pucala bi! Kilaza je sigurno bila mozda koji gram manja I u utorak, a jos se nakon vaganja I pokakao u zbilja ogromnim kolicinama!
To su nasi predijatri, sramota!
Nije ni cudo kaj na AD zavrse djeca koja trebaju I ne trebaju!

Ma ljuta sam ko pas! Da nije imala 3 ciste da ga letimicno pogleda, ali tastina je ocito bitnija stvar od "neuhranjenog djeteta"!
:luv :luv :luv
Avatar
MALA2006
katodiler
 
Postovi: 5065
Pridružen/a: 27 lis 2006, 09:20

Re: koliko dugo moze bez kakanja?

PostPostao/la Diami » 30 srp 2010, 12:18

Joj, Mala kužim te totalno :hug , ali pokušaj sad zaboraviti tu pedicu i proslavi što je dobio na težini :joy ! To ti je u ovoj cijeloj zavrzlami najbitniji faktor, da se i ti malo smiriš. A mogu si misliti koliko njenih pacijenata dulje bude dojeno uz ovakve njene savjete... :angry

Nego, spominjemo češće kakanje, a nešto drugo me i više zanima - da li su pelene uredno popišane? Ima li 6 do 8 mokrih pelena minimalno na dan? Npr. onaj dan kad si napisala da je cicanje bilo nikakvo, a nije htjeo ni AM?


Što se tiče povlačenja, oni sad s 3 mjeseca imaju i dosta jači cug i sjećam se da je i mene tada znalo zabrinuti na mahove kak sad odjednom tak kratko cica ponekad. Doduše Karlo je bio beba koja je svako malo htjela pocickati, ali ne puno odjednom. A i to što popiju ili ne popiju adaptiranog nakon dojenja nije nužno znak gladi - puno lakše ide na bočicu, a baš je Eli čini mi se negdje pisala - programirana je ljudska vrsta da jede/pije dok ima, pa kad se već nudi, ak nije baš totalno ful bude i beba pocicala često iako možda i nije "gladna".
Avatar
Diami
ne stignem sanjati
 
Postovi: 5252
Pridružen/a: 30 lip 2008, 09:03
Lokacija: Poing

Re: koliko dugo moze bez kakanja?

PostPostao/la Stefanova_mama » 30 srp 2010, 12:48

Ma nek je on napredovao :zivili Samo vi sikite hrabro dalje. :mah
S. 17.01.2004.
M. 29.08.2007.

Quae volumus, credimus libenter!
Avatar
Stefanova_mama
Roza Luksemburg
 
Postovi: 3989
Pridružen/a: 27 ruj 2006, 14:50
Lokacija: Chardak ni na nebu ni na zemlji

Re: koliko dugo moze bez kakanja?

PostPostao/la MALA2006 » 30 srp 2010, 12:54

Diami ima sve pelene dosta jako popiskane.
Jedana dan ono kad su bile velike vrucine je imao slabije popiskane, mislim da je jedna cak bila suha pa sam mu dala malo vode na spricu.
Sada je kaj se toga tice sve ok hB!

Mislim da se tu poklopio mozda I skok I moja menstr + nekakanje (za koje nas ped veli da je normalno za iskljucivo dojenu djecu dokle god prdi I normalno se ponasa).
Ocito mu nije bilo dovoljno cim je cickao obje cice po podoju, a npr nocas se budio prvi put nakon par tjedana.
Sad se vracamo samo na cicanje :)
U pon idemo kod naseg ped na vaganje I mislim da ce to sve biti u redu.
Jucer sam AD nudila cisto da smirim savjest jer me ova ped zbilja prepala!

Znam da on povuce cisto zato kaj ide, ali pokazalo se da mu nije trebalo jer tih par ml bas nis ne znaci.

Bas sam si isto pomislila koliko njezinih mama doji :(
:luv :luv :luv
Avatar
MALA2006
katodiler
 
Postovi: 5065
Pridružen/a: 27 lis 2006, 09:20

Re: koliko dugo moze bez kakanja?

PostPostao/la Diami » 30 srp 2010, 13:08

Je, takvi pedijatri jako unesu nesigurnost i sumnju posebno u prvi-put-mame-dojilje ali i kod drugih, na žalost, a bubnu i ostanu živi... :(

Dok su ti njemu popišane tako fino pelene - to ti je super. Ne može popiškiti što ne popije. Znači da i u onom "natezanju" od cicanja koje si opisivala ipak popije. Tako si možeš najlakše provjeriti. A kakanje stvarno nije mjerodavno više u vašoj dobi (svakodnevno).

Meni kad se činilo da Karlo ima problema s kakanjem, kad bi skužila da ga muči tvrda stolica, pila bih ja više jogurta, stavila si unutra žličicu mljevenih lanenih sjemenki, drugima pomažu suhe šljive ili marelice, pa probaj utjecanjem na svoju prehranu kod njega vidjeti poboljšanje (iako je tvoja stolica možda sasvim uredna ;) ).


Sigurna sam da će ti biti još lakše kad odradite u pon vaganje kod svog dr., ali i do tada već možete uživati, dobro vam ide, prebrodili ste teži period i sad opet hrabro naprijed :) .
Avatar
Diami
ne stignem sanjati
 
Postovi: 5252
Pridružen/a: 30 lip 2008, 09:03
Lokacija: Poing

Re: koliko dugo moze bez kakanja?

PostPostao/la MALA2006 » 02 kol 2010, 22:33

Evo razvoja situacije :)
Bili kod ped, veli on da nije nis alarmantno, ima 5.5kg, cijelog ga je isprepipao I pregledao, veli da je super.
Moramo samo malo vise kontrolirati podoje, ako bas vidim da je nervozan da mu dam adaptiranog na zlicicu.
Veli da moze biti malo nervozniji ak je mlijeko promjenilo okus radi menstr, ali I ak mu zubici lagano krecu.
Ak se to bas izrazito nastavi da dodjemo do njega.
Mada sam bas sad kod hranjenja skuzila da mu izgleda ne pase to kaj su cice mekanije pa izgleda ne uhvati dobro.
Kad rukom pritisnem cicu, onak spljostim da mu se bas napravi vakuum, onda vuce ko zvijerka, bez cendranja :)
Pase mu I polozaj nogometne lopte iako je meni dosta nezogodan jer je on vec dosta velik a ja bas I nisam :lol
Ali glavno da on papa!
Inace, jucer se oper pokakao I to ooobiiilno :lol nakon 4 dana :klanja
Nadam se da ce to ipak doci na svoje :)

Hvala vam svima na podrsci :kiss
:luv :luv :luv
Avatar
MALA2006
katodiler
 
Postovi: 5065
Pridružen/a: 27 lis 2006, 09:20

Re: koliko dugo moze bez kakanja?

PostPostao/la Stefanova_mama » 03 kol 2010, 10:02

Super da ste nasli svoje efikasne polozaje i nacine. Drzimo fige. :mah
S. 17.01.2004.
M. 29.08.2007.

Quae volumus, credimus libenter!
Avatar
Stefanova_mama
Roza Luksemburg
 
Postovi: 3989
Pridružen/a: 27 ruj 2006, 14:50
Lokacija: Chardak ni na nebu ni na zemlji

Re: koliko dugo moze bez kakanja?

PostPostao/la lilly » 20 kol 2010, 10:28

Da se i ja posavjetujem s vama.

Jucer je Helena navrsila mjesec dana. Bili smo na kontroli i dobila je 1600 g, narasla 4 cm.

Pedijatrica je rekla da je super prirast, ali kad ju je slusala rekla je da ju zbog toga muci probava. Otkad smo dosli doma iz rodilista, Helena "glasno" spava, a svako jutro oko 5-6 pocne stenjat, puhat, cvilkat, i tako do jutra. Ja ju dignem na rame, ili ju stavim na ruku potrbuske i to pomogne, ali cim ju spustim opet pocne.

Kakica je ispocetka bila gotovo nakon svakog podoja, pa se prorjedjivala i evo sad nije kakala vec dva dana, i tih dva dana je posebno razdrazljiva i cijelo vrijeme ju nosam. Puno prducka i napinje se. Pedica je rekla da joj mogu i ukinut jedan nocni podoj ako ne trazi, ali ja to ne znam :dunno , kad ona trazi ja joj dam :dunno

Htjela bih joj nekak pomoci, ali ne znam kak. Da ja pijem caj od komorača?? Ili roibos?? Jel bi Sab simplex pomogao?? Neki drugi polozaj??
Avatar
lilly
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1213
Pridružen/a: 16 sij 2007, 21:44
Lokacija: u 777 2' 22''

Re: koliko dugo moze bez kakanja?

PostPostao/la Stefanova_mama » 20 kol 2010, 11:43

Ne ukidaj joj nista. Gledaj da dodje do masnog mleka (odnosno nudi istu stranu u okviru 2-3 sata). Grcevi su skoro neizbezni i period do 3 meseca je ono kad najcesce bebe pokazuju znake nelagode.

Kad nisu kakali ja bih jela suhe sljive.
S. 17.01.2004.
M. 29.08.2007.

Quae volumus, credimus libenter!
Avatar
Stefanova_mama
Roza Luksemburg
 
Postovi: 3989
Pridružen/a: 27 ruj 2006, 14:50
Lokacija: Chardak ni na nebu ni na zemlji

Re: koliko dugo moze bez kakanja?

PostPostao/la lilly » 24 kol 2010, 20:35

Hm, kaka svaki treci dan. Izmedju jaaako prdi, i dosta se grci pri tome. Kupila sam sebi caj od komoraca i jedem kim. Za kakicu pijem sirup od sljiva i smokava.
Avatar
lilly
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1213
Pridružen/a: 16 sij 2007, 21:44
Lokacija: u 777 2' 22''

Re: koliko dugo moze bez kakanja?

PostPostao/la Stefanova_mama » 24 kol 2010, 22:39

Masiraj joj stomak u smeru kazaljke na satu i vezbajte tako da joj savijene nogice guras prema trbuhu pa ispravis (nezno).
S. 17.01.2004.
M. 29.08.2007.

Quae volumus, credimus libenter!
Avatar
Stefanova_mama
Roza Luksemburg
 
Postovi: 3989
Pridružen/a: 27 ruj 2006, 14:50
Lokacija: Chardak ni na nebu ni na zemlji

Nekakanje dojenog djeteta - od kada?koliko dugo se tolerira?

PostPostao/la Helena71 » 09 sij 2011, 19:01

Od koje djetetove dobi je normalno da preskoci jedan dan kakanje?
Moja ce beba za 10 dana napuniti 2 mjeseca. Prvi mjesec je dobila kilu, bilo je sve OK. Prije tjedan dana jedan dan je preskocila kakanje, a jucer opet tj. pokakala se u 4 ujutro iduceg dana. Sad se pitam je li normalno ili dobiva premalo masnog mlijeka?
Moguce je i ovo drugo jer se nakon sto ju podrignem (a moram jer se dosta zraka naguta), ne da vratiti nazad na cicu.
Treca mi je beba al svaka ima svoje musice. Ova jede ko fina dama - samo male obroke :basnecu Cim ju malo vise nafilam, sve pobljucka :( tako da stvarno nisam sigurna da li da se zabrinjavam s ovime.
Avatar
Helena71
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2616
Pridružen/a: 08 vel 2003, 00:34

Re: Preskakanje kakice - od kada?

PostPostao/la Diami » 09 sij 2011, 19:23

Od 6 tjedana, odnosno mjesec i pol. U tih prvih 6 tjedana bi trebali kakati svaki dan, a mnoge kakaju i više puta dnevno. Nakon toga se može prorjeđivati.
Avatar
Diami
ne stignem sanjati
 
Postovi: 5252
Pridružen/a: 30 lip 2008, 09:03
Lokacija: Poing

Re: Preskakanje kakice - od kada?

PostPostao/la skorpionka » 09 sij 2011, 19:29

Moja srednja je počela s preskakanjem isto negdje neposredno nakon mjesec dana, cca 5 tjedana, kasnije se to pogoršavalo do čak 9 dana nekakanja, reguliralo se tek uvođenjem dohrane i to forsiranjem namirnica koje otvaraju :dada
“However beautiful the strategy, you should occasionally look at the results.”
Avatar
skorpionka
kimera a la vache
 
Postovi: 12180
Pridružen/a: 10 kol 2001, 13:21

Re: Preskakanje kakice - od kada?

PostPostao/la skorpionka » 09 sij 2011, 19:32

Ova jede ko fina dama - samo male obroke Cim ju malo vise nafilam, sve pobljucka tako da stvarno nisam sigurna da li da se zabrinjavam s ovime.


Identično je i moja jela. Češće po manje, ja jesam davala istu stranu nakon što bi nakon kratko vremena trazila ponovno, al nije pomagalo.
“However beautiful the strategy, you should occasionally look at the results.”
Avatar
skorpionka
kimera a la vache
 
Postovi: 12180
Pridružen/a: 10 kol 2001, 13:21

Re: Preskakanje kakice - od kada?

PostPostao/la Stefanova_mama » 09 sij 2011, 20:18

S. je pomagalo kad se ja najedem suvih sljiva, pokakao bi se istog dana. Tako negde 2-3 mesec smo periodicno imali po 3-5 dana nekakanja, masirala sam stomacic u pravcu kazaljke na satu (nezno) i vezbali smo nogice uz trbuh, pa pruzene. Voleo je u tom periodu da duze bude bez pelene i tada bi se pokakao lakse. Prestalo je samo od sebe, napredovao je odlicno.
S. 17.01.2004.
M. 29.08.2007.

Quae volumus, credimus libenter!
Avatar
Stefanova_mama
Roza Luksemburg
 
Postovi: 3989
Pridružen/a: 27 ruj 2006, 14:50
Lokacija: Chardak ni na nebu ni na zemlji

Re: Preskakanje kakice - od kada?

PostPostao/la Helena71 » 09 sij 2011, 21:22

Ajde super :znoj Taman smo s time poceli s mjesec i pol kao i vi. Jedva cekam da malo poraste da se bljuckanje smanji, to mi je uvijek nocna mora. A i bolje ce svladavati kad krene otpustanje mlijeka, sad se zna zagrcnuti.
Skorpi, kako je dobivala na tezini tvoja fina dama? :)
Vidim da ova ne bude predebela, ali obzirom da sam imala jednu strajkacicu i mrsavicu i jednu izjelicu debeljucu, prihvacam sve kao normalno :)
Avatar
Helena71
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2616
Pridružen/a: 08 vel 2003, 00:34

Re: Preskakanje kakice - od kada?

PostPostao/la Arkana10 » 09 sij 2011, 21:47

ako jedes brokulu pomaze i ona. ;)
danas je moj maleni obozava :mrgreen
etiketic 09
Avatar
Arkana10
Sveta krava
 
Postovi: 7838
Pridružen/a: 19 srp 2005, 10:14
Lokacija: Mkd

Re: Preskakanje kakice - od kada?

PostPostao/la angel » 10 sij 2011, 00:08

A ako ja nemam redovne stolice,može li i bebi zato imati problema :dunno Znam kad doji da može više dana proći bez stolice.Ali malena zadnja nekolika dana se baš muči,prducka,stolice nema,kao kod mame :ajme samo što je mama zaradila i hemoroide :bidan
Avatar
angel
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 3868
Pridružen/a: 29 lis 2007, 23:43
Lokacija: Gdje Neretva hladna teče

Re: Preskakanje kakice - od kada?

PostPostao/la mrcinela » 10 sij 2011, 00:25

Stefanova_mama je napisao/la: Tako negde 2-3 mesec smo periodicno imali po 3-5 dana nekakanja, masirala sam stomacic u pravcu kazaljke na satu (nezno) i vezbali smo nogice uz trbuh, pa pruzene. Voleo je u tom periodu da duze bude bez pelene i tada bi se pokakao lakse. Prestalo je samo od sebe, napredovao je odlicno.



mi smo isto imali puuuno problema.. s tim da smo bili na adaptiranom, isto tako sam ga skidala i nogicama ponekad stiskala kad nije htjelo nikako, pa su mu se i ranice napravile...ali samo se unormalilo još i prije dohrane, čini mi se s 4-5 mj. a sad kad smo debelo u dohrani, kaka par puta na dan, ovisi šta jedemo.
slika
Avatar
mrcinela
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1321
Pridružen/a: 06 svi 2010, 07:13
Lokacija: Slavonski Brod

Re: Preskakanje kakice - od kada?

PostPostao/la Helena71 » 10 sij 2011, 01:59

To preskakanje kakice me mucilo samo kao moguci simptom da dobiva premalo masnog mlijeka.
Bebicu ne primjecujem da to nesto muci ili boli. Kad se konacno pokaka, to je rijetka stolica dojenceta, posebnost je samo u kolicini jer se onda pokaka do grla, kao grlica sto bi rekli u narodu :lol
Avatar
Helena71
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2616
Pridružen/a: 08 vel 2003, 00:34

Re: Preskakanje kakice - od kada?

PostPostao/la skorpionka » 10 sij 2011, 09:17

Ni moju to nije posebno smetalo, osim sto je stalno prduckala :lol
“However beautiful the strategy, you should occasionally look at the results.”
Avatar
skorpionka
kimera a la vache
 
Postovi: 12180
Pridružen/a: 10 kol 2001, 13:21

Re: Preskakanje kakice - od kada?

PostPostao/la Stefanova_mama » 10 sij 2011, 13:10

Ni S. nije smetalo, samo sam ja panicarila i onda kad bi obavio posao, bilo je kao sto kazete kao grlica, u ogromnoj kolicini. M. nije imao taj problem, kuc, kuc, pljuc, pljuc.
S. 17.01.2004.
M. 29.08.2007.

Quae volumus, credimus libenter!
Avatar
Stefanova_mama
Roza Luksemburg
 
Postovi: 3989
Pridružen/a: 27 ruj 2006, 14:50
Lokacija: Chardak ni na nebu ni na zemlji

Re: Preskakanje kakice - od kada?

PostPostao/la Helena71 » 18 sij 2011, 02:31

Izgleda da je problem zaista bio s prekratkim dojenjem na jednoj ciki jer s kilazom takoreci ne mrda ovaj mjesec :roll Sad pazim da je uglavnom dvaput dojim na istoj, uvijek kad trazi unutar 3 sata osim ako vidim da je pojela sve (navecer kad su cice praznije). Trudim se i nagovorit ju da se vrati na ciku nakon podrigivanja, a cini mi se i da manje bljucka. Vidim napredak da opet kaka barem jednom dnevno a zna i par puta, sad jos samo da krene na vagi... Kontrolu imamo za 10 dana, jos stigne nadoknaditi :)
Avatar
Helena71
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2616
Pridružen/a: 08 vel 2003, 00:34

Re: Preskakanje kakice - od kada?

PostPostao/la Stefanova_mama » 18 sij 2011, 10:19

Drzimo palceve. :mah
S. 17.01.2004.
M. 29.08.2007.

Quae volumus, credimus libenter!
Avatar
Stefanova_mama
Roza Luksemburg
 
Postovi: 3989
Pridružen/a: 27 ruj 2006, 14:50
Lokacija: Chardak ni na nebu ni na zemlji

Re: Preskakanje kakice - od kada?

PostPostao/la Helena71 » 28 sij 2011, 13:41

Evo nas s kontrole - dobila je 650g u 5 tjedana. Pedijatrica je gledala zbrojeno koliko je dobila u prva dva mj. i rekla da je to ok. Meni se cini malo ali sve sto mogu je i dalje paziti da isprazni cike do kraja. Mamilo me da kupim vagu za dojencad u Lidlu al samo cu dati novce a se od toga nece udebljati :lol Nedavno su u nekom americkom filmu rekli "mozes konja dovesti do pojila al ga ne mozes natjerati da pije". E pa upravo tako ova moja damica, nudim joj cesto al ne mogu je natjerati, sve opet ovisi o njoj.
Avatar
Helena71
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2616
Pridružen/a: 08 vel 2003, 00:34

Re: Preskakanje kakice - od kada?

PostPostao/la ivana7997 » 28 sij 2011, 13:46

krasna ti je usporedba s konjem :lol

ali da, u pravu si

osim toga, ima sve vise pedijatara koje ne nastoje na napredovanju po tablicama, nego je vazno da dijete dobiva na tezini. a damica dobiva :dada
Avatar
ivana7997
Abundija
 
Postovi: 13974
Pridružen/a: 28 ožu 2002, 00:36

Re: Preskakanje kakice - od kada?

PostPostao/la mama30 » 29 sij 2011, 11:17

Draga moja Helice, kakve slatke brige te more! :luv Tako mi je drago za vas, i znam da ce i ova slatkica sve to dobro proći kad ima tako predanu mamicu a plus i svoje sekice :hug Pusa!
mama30
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 15
Pridružen/a: 19 vel 2004, 22:38

Re: Preskakanje kakice - od kada?

PostPostao/la mrs. eastwood » 29 sij 2011, 13:30

Helena71 je napisao/la: Mamilo me da kupim vagu za dojencad u Lidlu al samo cu dati novce a se od toga nece udebljati :lol


nama su donjeli vagu (od tetke tetkina... našlo se negdje :dunno ) - i stalno me mami da je stavim na vagu... ali to ništa neće pomoći.
izprva me opterećivalo - sad sam već kul s time, i ne važemo se često - ako se sjetimo kad je gola za kupanje...

srećom nikome nije palo na pamet mi reći da je važem nakon podoja i sl... :shock

samo opterećenje ta vaga kad je imaš doma ustvari.
Avatar
mrs. eastwood
Sveta krava
 
Postovi: 9852
Pridružen/a: 15 ruj 2010, 10:49
Lokacija: Zagreb!

Re: Preskakanje kakice - od kada?

PostPostao/la Helena71 » 30 sij 2011, 01:24

Mama30 :kiss Voljela bih te cuti malo tajnovita zeno. Saljem pp u inbox ;)
Ivana, to im je neka poslovica, ni u filmu nije bilo konja :lol
Mrs. E, znaci dobro da ju nisam kupila :) Ziher bi vagala prije i poslije podoja :oops:
Avatar
Helena71
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2616
Pridružen/a: 08 vel 2003, 00:34

PrethodnaSljedeća

Natrag na Cica, boca, žlica

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.

cron