Sada je: 25 tra 2024, 21:22.

problemi kod dojenja

O dojenju, (na)dohrani i prehrani djece.

Moderatori/ce: Diami, nevenera

Re: problemi kod dojenja

PostPostao/la nevenera » 10 svi 2013, 11:26

nisi drama queen
to je više manje problem koji se ima kod vaganja
ne ide sve pravocrtno pa se stvori panika i problem. :hug neka je dobro i nek je u tome sve zlo

kako doji noću? ako imaš "veće pauze" ja bih izdajala noću
meni je damjan dojio danju svakih sat i pol pa nije bilo govora o izdanjanju a noću je bilo pauza od 3-4-5
i za ovo je dobro nazvati sos telefon
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: problemi kod dojenja

PostPostao/la mrs. eastwood » 10 svi 2013, 11:27

mislim da ti je najbolje se ujutro izdajati. meni je to uvijek bilo teško za odlučit se kad... ali vecina mama kaže da im najbolje ujutro.

kad ideš i kad se vracas? isti dan? mislim da ti ne bude problema. pretpostavljam da ti u pauzi ne mogu donjeti bebića na podoj?

evo sa roda http://www.roda.hr/article/read/izdajan ... em-djetetu
Prema istraživanjima, isključivo dojene bebe stare od jednog do šest mjeseci popiju dnevno u prosjeku 750 ml mlijeka. Različite bebe trebaju različite količine mlijeka, ali se uglavnom kreću u okviru od 570 do 900 ml dnevno.
Avatar
mrs. eastwood
Sveta krava
 
Postovi: 9852
Pridružen/a: 15 ruj 2010, 10:49
Lokacija: Zagreb!

Re: problemi kod dojenja

PostPostao/la Lorena82 » 10 svi 2013, 11:34

nevenera je napisao/la:n
kako doji noću? ako imaš "veće pauze" ja bih izdajala noću
meni je damjan dojio danju svakih sat i pol pa nije bilo govora o izdanjanju a noću je bilo pauza od 3-4-5
i za ovo je dobro nazvati sos telefon

po danu je na cici svakih 1,5h otprilike (nisam sigurna jer ne pratim). noću imamo 2-3 podoja. i meni se čini najlogičnije da izdajam noću jer sam jučer istisnula bjednih 4ml nakon njegovog podoja.
mrs. eastwood je napisao/la:kad ideš i kad se vracas? isti dan? mislim da ti ne bude problema. pretpostavljam da ti u pauzi ne mogu donjeti bebića na podoj?

nema nikakve šanse da mi ga donesu. ide svekrva sa mnom u Zg i ona će s njim biti u stanu kod mojih seka a ja imam predavanje na drugom kraju grada. žena se ne snalazi nikako po Zg-u i nema vozačku. ovo isti dan od 9h-18h, tako nekako
mrs. eastwood je napisao/la:evo sa roda http://www.roda.hr/article/read/izdajan ... em-djetetu
Prema istraživanjima, isključivo dojene bebe stare od jednog do šest mjeseci popiju dnevno u prosjeku 750 ml mlijeka. Različite bebe trebaju različite količine mlijeka, ali se uglavnom kreću u okviru od 570 do 900 ml dnevno.

750ml :nesvist ajme majko, puno je to. bolje da se bacim na izdajanje.imam to za krajem sljedećeg tjedna.
Avatar
Lorena82
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2556
Pridružen/a: 04 sij 2012, 09:48

Re: problemi kod dojenja

PostPostao/la Lorena82 » 10 svi 2013, 11:42

nevenera je napisao/la:i za ovo je dobro nazvati sos telefon

nisam ih jučer zvala :yess kao da sam imala osjećaj da ću se obrukati sa tim "gubitkom" na kilaži.
e ali za ovo ću ih sad zvati :dada
Avatar
Lorena82
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2556
Pridružen/a: 04 sij 2012, 09:48

Re: problemi kod dojenja

PostPostao/la sany » 10 svi 2013, 12:19

Lorena82 je napisao/la:sve u svemu i dalje ćemo puno papati i puno vježbati a vaga će spavati u ormaru i više se ne opterećujem sa kilažom :nata


:zivili

za ovo drugo sve su cure rekle, imas vrimena, sigurno ce biti dovoljno to sto izdojis
Avatar
sany
la plus jolie petite aux yeux bleus
 
Postovi: 1918
Pridružen/a: 07 ožu 2002, 18:58

Re: problemi kod dojenja

PostPostao/la nevenera » 10 svi 2013, 12:47

kreneš s izdajanjem i skupljaš i skupi se po malo
s tim da bi mogla vidjet ima li netko tko bi ga mogao dobacit do tebe, to bi ti bilo i najjednostavnije
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: problemi kod dojenja

PostPostao/la Lorena82 » 10 svi 2013, 19:47

nevenera je napisao/la:s tim da bi mogla vidjet ima li netko tko bi ga mogao dobacit do tebe, to bi ti bilo i najjednostavnije

joj nevenera da bar, ali nema stvarno nitko.
čula se sa SOS telefonom.
bacila mlijeko iz škrinje jer nije više dobro, držala sam ga tik do vrata škrinje a izdojila ga čim sam došla iz bolnice. znači nemam ništa :/
rekla mi žena na tel da izdajam ponoći a preko dana vježbam pošto ću izdajat ručno trebam usavršit tehniku.
probala izdojit opet malo između podoja i nije dobro, opet neka bijeda od kojih 6ml.
seminar je 24. tako da imam točno 2 tjedna, što je dobro. trebala bi izdojit 40-50ml svaki dan.
mama mi je rekla da šta si kompliciram život i da kupim za taj jedan dan AD :whew
a moja stara nona mi je rekla "radi kako god ti želiš :)". zanimljivo mi je kako su se sad po pitanju dojenja našle naša generacija i generacija naših baka :luv
uglavnom nadam se da ću uspjet, vidjet ću odmah kroz dan dva kako će ići.
rekla mi žena na SOS da je sigurna da ću uspjet ali da se brine ona kako ću ja izdržat na tom seminaru. savjetuje mi kupus u grudnjak i obavezno izdajanje u pauzama.
hvala vam svima na savjetima :kiss
Avatar
Lorena82
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2556
Pridružen/a: 04 sij 2012, 09:48

Re: problemi kod dojenja

PostPostao/la sany » 10 svi 2013, 22:10

Lorena82 je napisao/la:zanimljivo mi je kako su se sad po pitanju dojenja našle naša generacija i generacija naših baka :luv


:dada :luv
Avatar
sany
la plus jolie petite aux yeux bleus
 
Postovi: 1918
Pridružen/a: 07 ožu 2002, 18:58

Re: problemi kod dojenja

PostPostao/la Sophie » 12 svi 2013, 19:25

Lorena možemo se čuti oko ručnog izdajanja. Ja sam ga nažalost usavršila. Treba malo vremena da se uhodaš.
Vage su opasna stvar, nadam se da ju nećeš više vaditi iz ormara. ;)
slika
Avatar
Sophie
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 990
Pridružen/a: 16 svi 2012, 10:00

Re: problemi kod dojenja

PostPostao/la Sophie » 12 svi 2013, 19:26

kad napišem ručno izdajanje baš mislim na ruke doslovno ne na izdajalice :)
slika
Avatar
Sophie
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 990
Pridružen/a: 16 svi 2012, 10:00

Re: problemi kod dojenja

PostPostao/la Lorena82 » 13 svi 2013, 07:39

cure izdajanje ide super, izdojim preko 100ml za jedan dan što je super. bit će nažalost u narednom periodu više tih izostanaka tako da će mi trebati puno više izdojenog mlijekeca.
e sad se javlja novi problem a to je kako mu to dati.
šprica ne dolazi u obzir, jedva mu lijek dam na špricu. probala sam i mlijeko ali on špricu gura s jezikom van i na kraju počne plakati a dok tako jako plače strah me da mu samo sa špricom sipam u grlo, bojim se da mi ne aspirira.
probali smo i na čašicu. gura jezik van onako kao mali mačić i onda mu na kraju sve zalijem za vrat jer mi sa jezikom stalno miče čašicu. dala mu 30 ml tako, s tim da je popio možda kojih 5ml, a ostalo je završilo za vratom.
probali smo aventovu bočicu. plače, grize je, gura van jezikom.
koju bočicu da uzmem koja bi bila najsličnija tehnici dojenja? moramo to naučiti jer ja ne mogu mirne duše otići bez da sam sigurna da će se on najest. ovo na žličicu, čašicu i špricu je čisto mučenje. tako neće ništa pojest.
problem je samo ovaj put jer ne ide mm sa mnom. ostalo će ići on sa mnom i vozit mi ga pod pauzama na dojenje.
Avatar
Lorena82
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2556
Pridružen/a: 04 sij 2012, 09:48

Re: problemi kod dojenja

PostPostao/la Zwerka » 13 svi 2013, 10:00

Medelina bocica- 125 kn.
Sisac je pod vakumom tako da se mora potruditi da izvuce, isto kao i na dojci.
I pise da oponasa tehniku dojenja.
Imali smo Aventovu, prebacili se na Medelu.
Stariji brat - 14.12.2008
Mali covjek - 16.03.2013

...nećete znati sinovi moji koliko vas volim
tako dugo dok i sami ne postanete roditelji...
Avatar
Zwerka
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2177
Pridružen/a: 23 ruj 2008, 18:45
Lokacija: ...tamo gdje je i Bog rekao laku noć..

Re: problemi kod dojenja

PostPostao/la Zwerka » 13 svi 2013, 10:00

Medelina bocica- 125 kn.
Sisac je pod vakumom tako da se mora potruditi da izvuce, isto kao i na dojci.
I pise da oponasa tehniku dojenja.
Imali smo Aventovu, prebacili se na Medelu.
Stariji brat - 14.12.2008
Mali covjek - 16.03.2013

...nećete znati sinovi moji koliko vas volim
tako dugo dok i sami ne postanete roditelji...
Avatar
Zwerka
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2177
Pridružen/a: 23 ruj 2008, 18:45
Lokacija: ...tamo gdje je i Bog rekao laku noć..

Re: problemi kod dojenja

PostPostao/la Sophie » 13 svi 2013, 12:33

Super za izdajanje. Bit ce to sve dobro! Medeline su najbolje. Meni je zao sto nisam znala za njih dok smo se mi mucile. Tommee tippee koristimo, izgledom oponasaju dojku najbolje od svih. Mislim da se ne moras brinuti za dojenje i bocice, A je vec pravi sisac! :)
slika
Avatar
Sophie
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 990
Pridružen/a: 16 svi 2012, 10:00

Prethodna

Natrag na Cica, boca, žlica

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 9 gostiju.