Sada je: 12 svi 2024, 13:42.

Zasto stalno place (vristi)???

O dojenju, (na)dohrani i prehrani djece.

Moderatori/ce: Diami, nevenera

Re: Zasto stalno place (vristi)???

PostPostao/la mt_marina » 22 ožu 2012, 20:52

upadam ovako na temu,,no zanima me kako si izašla na kraj s dojenjem? je li još uvijek plačljivica?
naime i ja imam jednu mrgudicu, slingamo se trenutno i ti još na pilates lopti...ovako ja izlazim na kraj s njom :lol :kima :jadnimi
30.12.11. mamin cvrcak
Avatar
mt_marina
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 600
Pridružen/a: 13 pro 2010, 12:16

Re: Zasto stalno place (vristi)???

PostPostao/la papalinka » 11 sij 2013, 17:00

Vidim da odavno nije nitko ništa pisao... ja sam mama jednog 1- godišnjaka koji je do 4. mjeseca staaalno, a do 6-7 mj.uglavnom plakao. Bio je isključivo dojen, jednom sam na nagovor iz očaja dala Ad, ali je i dalje vrištao. Spavao mi je isključivo na trbuhu/ prsima, bil sam izmorena do besvjesti, šetnja kolicima bila je nemoguća misija, ponekad i ona na rukama. U jednoj fazi sam ga spuštala samo kada sam bila sama kući i trebala strpati nešto u usta ili piškiti, ali doslovno. Probala sam sve moguće metode i kapi za grčeve , ali ništa. Burno je reagirao na svaki podražaj, hipersenzibilan . na zvukove, promjene temperature, brisanje nakon kupanja je bilo neizdrživo... Da skratim - pomagaloje neko vrijeme grijanje trbušića, konstantno nošenje i to čak ne ni u marami ili slingu već baš na rukama i hopsanje po pilates lopti. Ono što je smirivalo luuudi plač bilo je povijanje u plahticu / dekicu (po metodi pedijatra koji je napisao prekrasnu knjigu koja mi je pomogla da ne poluuudim - "najsretnija beba u kvartu), izuzetno efikasna metoda iako mi je to u početku bilo teško napraviti dok nisam shvatila da je njemu tako bolje. Sada je to grozno razdoblje koje ne bih nikome poželjela iza nas... zašto ovo pišem- da utješim koju mamau ako ovo pročita, a u sličnoj je situaciji... Proči će-puno ljubavi, nježnosti i strpljenja, nije beba kriva, pozdrav
papalinka
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 63
Pridružen/a: 09 sij 2011, 18:32

Re: Zasto stalno place (vristi)???

PostPostao/la moj(a) djeca(k) » 11 sij 2013, 18:38

Moja je plakala/vristala do druge godine. :nata
Sad ponekad, s vrmena na vrijeme ili kad joj nije po volji. Zadnje dvije noci preplakala je kao u 'dobra stara vremena' :lebdi
O njenom vristanju mogla bih knjigu napisati. Ko zna mozda i hocu. :ajme
djecak 02.03.2003.
djevojcica 05.01.2011.


-Novi dan, nova nafaka-
Avatar
moj(a) djeca(k)
Sa čokoladom u kosi
 
Postovi: 4251
Pridružen/a: 16 pro 2002, 20:03
Lokacija: Zlatna dolina smjestena u srcu "Zemlje u obliku srca"

Prethodna

Natrag na Cica, boca, žlica

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.