Sada je: 18 tra 2024, 03:23.

problemi s kakanjem - dijete na ad (spojene teme)

O dojenju, (na)dohrani i prehrani djece.

Moderatori/ce: Diami, nevenera

Re: Pitanja, pitanja...Kakanje i svi ostali problemi...

PostPostao/la martina123 » 29 srp 2011, 10:10

I sad, na kraju, nismo odgovorili na pitanje - koliko dugo moze beba na adaptiranom mlijeku a da ne kaka? :/
slikaslika

8.3.2010. Bog je dobio jos jednog anđela...
Avatar
martina123
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2710
Pridružen/a: 02 ožu 2005, 11:09
Lokacija: Crikvenica

Re: Odjednom problemi s kakanjem!

PostPostao/la nevenera » 29 srp 2011, 10:39

to da čaj od komorača smiruje grčeve, koliko sam čitala, nije nikad dokazano. više je to neki narodni lijek, koji najviše djeluje na same roditelje
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Pitanja, pitanja...Kakanje i svi ostali problemi...

PostPostao/la Stefanova_mama » 29 srp 2011, 10:48

Martina ako zelis da pojacas dojenje izbacuj postepeno po jednu dozu adaptiranog kroz vise dana, vazno je da dojite uvece i nocu jer to navlaci mleko i daj mu siku na svako kme bez obzira na razmak, a kad ne ide nikako drugacije onda daj adaptirano.

Ponavljam, samo ako zelis da pojacas dojenje. Mozda ce mu sa udelom vise tvoga mleka u ishrani i problemi sa stolicom postati laksi. A ti uzmi i jedi suve sljive i druge stvari koje otvaraju, mojima je pomagalo da dobiju stolicu jos isti dan.

Ja ne znam puno o adaptiranom u tako ranoj fazi, pio ga je samo M. od 15 meseci, ali cure su te jako lepo posavetovale.

Zasto ne eksperimentisati sa cajevima, vodom... zato sto je probava novorodjenceta jos nezrela i ne treba je opterecivati ni sa cim drugim osim sa mlekom. Secer je tesko probaviti (makar i mrvicu). Vecina dece oko drugog meseca imaju grceve (ja mislim da je to verovatno kolonizacija creva sa dobrocudnim bakterijama iz okruzenja i kad probava sazri bol prodje).

Masiranje, vezbanje, pustanje bebe da vreme pred kakanje provodi bez pelene.

Za sve bebe zatvor 3-5 dana je podnosljivo stanje, za iskljucivo dojene bebe i do 10 dana.
S. 17.01.2004.
M. 29.08.2007.

Quae volumus, credimus libenter!
Avatar
Stefanova_mama
Roza Luksemburg
 
Postovi: 3989
Pridružen/a: 27 ruj 2006, 14:50
Lokacija: Chardak ni na nebu ni na zemlji

Re: Odjednom problemi s kakanjem!

PostPostao/la zozi » 29 srp 2011, 10:55

Neznam dali je dokazano ili nije ali nama je pomoglo. Ne mislim da je to iskljucivo zbog caja ali sigurna sam da dijete bolje probavlja adaptirano mlijeko ako mu se prije i nakon obroka daje tekucina. Naravno postoje bebe koje uopce nemaju problema s adaptiranim mlijekom pa nije potrebno drzati se toga, a i ne mora znaciti da ce ovo sto je nama pomoglo, pomoci i drugima.
zozi
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 11
Pridružen/a: 06 srp 2011, 10:49
Lokacija: Rijeka

Re: Odjednom problemi s kakanjem!

PostPostao/la mamashnita od noje » 29 srp 2011, 11:03

ali sigurna sam da dijete bolje probavlja adaptirano mlijeko ako mu se prije i nakon obroka daje tekucina

ovo je posve netocno, da ne kazem nesto drugo.
Avatar
mamashnita od noje
Muza
 
Postovi: 16392
Pridružen/a: 10 stu 2005, 14:01

Re: Pitanja, pitanja...Kakanje i svi ostali problemi...

PostPostao/la mamashnita od noje » 29 srp 2011, 11:05

Zasto ne eksperimentisati sa cajevima, vodom... zato sto je probava novorodjenceta jos nezrela i ne treba je opterecivati ni sa cim drugim osim sa mlekom. Secer je tesko probaviti (makar i mrvicu). Vecina dece oko drugog meseca imaju grceve (ja mislim da je to verovatno kolonizacija creva sa dobrocudnim bakterijama iz okruzenja i kad probava sazri bol prodje).

Masiranje, vezbanje, pustanje bebe da vreme pred kakanje provodi bez pelene.

i to je to :up
Avatar
mamashnita od noje
Muza
 
Postovi: 16392
Pridružen/a: 10 stu 2005, 14:01

Re: Pitanja, pitanja...Kakanje i svi ostali problemi...

PostPostao/la martina123 » 29 srp 2011, 11:13

Probat cu masiranje bez pelena... :/

A i bio g.kapi treba vremena da pocne djelovati (nadam se). Davat cu mu vodice jer mi treba dodatna tekucina radi (na primjer) zeljeza koje mi ispljucne ako mu ga dajem samog.

Evo, sad sam zvala docenticu kojoj je uza specijalnost upravo problem sa crijevima, a inace je i nas ped, nema je jer je jucer bila dezurna (u bolnici).(
Zvat cu je u ponedeljak i reci kakvo je stanje, a i tad ce vec proci vrijeme odkad smo prvi puta uzeli kapi.

Oprostite ali ja sam fakat ocajna... I lose sam volje kad vidim kako se muci...

(ja mu dajem ciku svaki put kad trazi izmedu obroka, pa to je ipak bolje od caja. Caj mu najcesce dajem kad smo vani, ili kad ima grceve pa mu dam taj komorac).

A i kak znam kad je vrijeme pred kakanje?
Zadnja izmjena: martina123; 29 srp 2011, 11:16; ukupno mijenjano 2 put/a.
slikaslika

8.3.2010. Bog je dobio jos jednog anđela...
Avatar
martina123
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2710
Pridružen/a: 02 ožu 2005, 11:09
Lokacija: Crikvenica

Re: Pitanja, pitanja...Kakanje i svi ostali problemi...

PostPostao/la mamashnita od noje » 29 srp 2011, 11:15

martina, samo pitaj :hug
ti si barem jedna od onih koje hoce i poslusati i prihvatiti savjet.
a takvih je na forumu sve manje.
Avatar
mamashnita od noje
Muza
 
Postovi: 16392
Pridružen/a: 10 stu 2005, 14:01

Re: Pitanja, pitanja...Kakanje i svi ostali problemi...

PostPostao/la Stefanova_mama » 29 srp 2011, 11:24

martina123 je napisao/la:A i kak znam kad je vrijeme pred kakanje?


Pocne da se grci, napinje, nervoza... uhvatices sta su njegovi znaci s vremenom.
S. 17.01.2004.
M. 29.08.2007.

Quae volumus, credimus libenter!
Avatar
Stefanova_mama
Roza Luksemburg
 
Postovi: 3989
Pridružen/a: 27 ruj 2006, 14:50
Lokacija: Chardak ni na nebu ni na zemlji

Re: Odjednom problemi s kakanjem!

PostPostao/la IvaV » 29 srp 2011, 13:32

Naravno postoje bebe koje uopce nemaju problema s adaptiranim mlijekom

naravno, kao sto postije bebe koje na adaptiranom imaju grceve. kao i bebe koje su iskljucivo dojene, pa opet imaju grceve.
To ima veze iskljucivo sa nezreloscu probavnog sustava i sazrijevanjem istog. novije studije cak povezju majcino emicionalno stanje (nervoza, anksioznost, strah...) sa pojavom kolika. lijek za grceve ne postoji. da postoji, vise se niti jedno dijete ne bi patilo.
Zasto se majkama koje doje takodjer ne preporuca dodatna tekucina? zato sto ona ispire zastitni sloj na zelucicu koji stvara majcino mlijeko. Zasto se majkama koje hrane dijete adaptiranim isto to ne preporuca? zato sto je adaptirano mlijeko bas to i samo to. mlijeko. radi se tako da bude sto najslicnije majcinom, iako to nikada nece moci biti. ali je mlijeko, ne sarma, kao sto netko gore rece. sa cime se radi? sa mesom? ne, sa vodom. dakle, dijete po obroku popije i tu vodu.

i na kraju, naravno da cete vi nastavljati davati te cajeke i naravno da je to ok ako vi kao majka mislite da je to za vase dijete ok. vase dijete, vasa odgovornost.
ali to ovdje nemojte propagirati.
Ljubica-Zubica '07.
Sinko Janko '09.
Avatar
IvaV
Sveta krava
 
Postovi: 5225
Pridružen/a: 04 vel 2006, 18:59
Lokacija: Pemberley

Re: Odjednom problemi s kakanjem!

PostPostao/la swenova mama » 29 srp 2011, 21:35

Nazalost mislim da niste dobro educirani. Ako se koristi adaptirano mlijeko djetetu se mora dati dodatna tekućina.

Na zalost, mislim da nemas pojma.
Po milijunti puta na ovom pdf-u, uz ad mlijeko nije nuzna druga tekucina. Da jest, moj bi drugi sin umro odavno od zedji, tj. od nedostatka tekkucine s obziromd a je prvih pola godine iskljucivo pio ad mlijeko bez icega drugoga ( i ok, s prva tri mjeseca dojenja). Poznato je da ljudski organizam jednostavno ne moze prezivjeti bez tekucine, i to ne bas ne znam akko dugo, samo par dana, pa da je tome atko moj bi, a i mnoga druga djeca odavde poodavno bila umrla od dehidracije.
Molim, dobro se raspitati prije decidiranih tvrdnji.
Avatar
swenova mama
Sveta krava
 
Postovi: 7219
Pridružen/a: 11 tra 2001, 23:50

Re: Pitanja, pitanja...Kakanje i svi ostali problemi...

PostPostao/la martina123 » 29 srp 2011, 22:09

Jos cekam.. :/

Nakon prvog uzimanja Bio kapljica, nakon koliko su vam bebe prokakale? :/

(masirala onako trbuh i sve... I jedino sto mi se cini da mu trbuh nije onako pun zraka, prduckao je, cak sam i crijeva cula da onako krule - nije bio gladan).
slikaslika

8.3.2010. Bog je dobio jos jednog anđela...
Avatar
martina123
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2710
Pridružen/a: 02 ožu 2005, 11:09
Lokacija: Crikvenica

Re: Pitanja, pitanja...Kakanje i svi ostali problemi...

PostPostao/la MALA2006 » 29 srp 2011, 22:32

Martina koliko je proslo od zadnje stolice?
Znam da je drugacije sa AD, ali mozda te malo umiri, moj F je prosle godine tocno u ovo vrijeme, znaci bio je star kao I tvoj A, kakao svakih 14 dana! On je bio tada samo dojen, ali zbilja se nista strasno nije dogodilo.
A zbilja grozno zvuci kad sam znala reci da kaka 2 puta mjesecno :)

Isto tako se moras pomiriti sa time da bebe jedostavno imaju grceve I da to plakanje bude prestrasno za slusati, ali na kraju to sve prodje I zaboravis ko da nikad nista nije bilo.

Daj vremena ovim bio gaia kapima. Moja sestricna ima curicu od 5 mj koja je sa cca 1 mj dobila grceve da joj je cijeli dan urlala I plakala na rukama, bili su kod ped I zbilja nije bilo nista drugo. Nakon cca tjedan dana uzimanja kapi stanje se polako popravljalo I ubrzo proslo.

Ako su ti doktori rekli da je A potpuno zdrava beba tj da nema nekih objektivnih razloga za razvijanje nekih komplikacija, nemoj toliko brinuti, jer jako puno beba ima tih "problema".

Moja D je bila samo dojena, imala je grceve (bas vecernje) do 4 mj, a kakanje joj se tek stabiliziralo uvodenjem dohrane.

I zbilja nemoj davati cajeve, ako vec mislis da mora dodatne tekucine daj mu vode ili cicu sto cesce.

:kiss sinku I tebi
:luv :luv :luv
Avatar
MALA2006
katodiler
 
Postovi: 5065
Pridružen/a: 27 lis 2006, 09:20

Re: Pitanja, pitanja...Kakanje i svi ostali problemi...

PostPostao/la martina123 » 31 srp 2011, 10:48

Drugacije je sa AD-om, znam da sa dojenjem moze i do 14dana..

Ok, danas je 4ti dan sutra ce biti 5ti, zadnji za cekanje sa ADom.. Isto sad? Sve radim i jednostavno nejde... Kuzite, nikako...

(i sada puno vise dajem cicu, caj vec nisma dala 2dana, sad ga samo uzimam - vise vodu nego caj, za van jer mi je neugodno izvadit cicu).
slikaslika

8.3.2010. Bog je dobio jos jednog anđela...
Avatar
martina123
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2710
Pridružen/a: 02 ožu 2005, 11:09
Lokacija: Crikvenica

Re: Pitanja, pitanja...Kakanje i svi ostali problemi...

PostPostao/la Stefanova_mama » 31 srp 2011, 10:57

martina123 je napisao/la:(i sada puno vise dajem cicu, caj vec nisma dala 2dana, sad ga samo uzimam - vise vodu nego caj, za van jer mi je neugodno izvadit cicu).


On je jako mali i mislim da ce ljudi imati puno razumevanja za to da ga hranis na grudima, naravno mozes to raditi diskretno (pokriveno pelenom ili u nekom kutu gde vas ne vide). Njegove potrebe su vaznije od opstih obzira, dakle opusti se i ugodi bebu, a ne svom ostalom svetu.
S. 17.01.2004.
M. 29.08.2007.

Quae volumus, credimus libenter!
Avatar
Stefanova_mama
Roza Luksemburg
 
Postovi: 3989
Pridružen/a: 27 ruj 2006, 14:50
Lokacija: Chardak ni na nebu ni na zemlji

Re: Pitanja, pitanja...Kakanje i svi ostali problemi...

PostPostao/la mamashnita od noje » 31 srp 2011, 10:57

:dada
Avatar
mamashnita od noje
Muza
 
Postovi: 16392
Pridružen/a: 10 stu 2005, 14:01

Re: Odjednom problemi s kakanjem!

PostPostao/la zozi » 01 kol 2011, 08:35

Kao prvo nista ne propagiram, kazem samo da je nama tekucina pomogla i da mi dijete ima bolju stolicu. Zasto nesmijem napisati sta je nama pomoglo????? Nikome nista ne namecem samo znam da se moja curica preporodila od kad joj dajem malo vode i caja uz obrok. Samo to. A i tako su mi preporucili pedijatrica i farmaceuti iz ljekarne. Ne znam zasto me napadate, pa nisam ja to izmislila. Nema vise tvrde tvrde stolice i zatvora po par dana, a jedino sto smo uveli je da joj dajem malo vode ili caja. Samo to sam htjela reci. Nista ne propagiram ni ne namecem. :mah
zozi
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 11
Pridružen/a: 06 srp 2011, 10:49
Lokacija: Rijeka

Re: Odjednom problemi s kakanjem!

PostPostao/la zozi » 01 kol 2011, 08:55

swenova mama je napisao/la:
Nazalost mislim da niste dobro educirani. Ako se koristi adaptirano mlijeko djetetu se mora dati dodatna tekućina.

Na zalost, mislim da nemas pojma.
Po milijunti puta na ovom pdf-u, uz ad mlijeko nije nuzna druga tekucina. Da jest, moj bi drugi sin umro odavno od zedji, tj. od nedostatka tekkucine s obziromd a je prvih pola godine iskljucivo pio ad mlijeko bez icega drugoga ( i ok, s prva tri mjeseca dojenja). Poznato je da ljudski organizam jednostavno ne moze prezivjeti bez tekucine, i to ne bas ne znam akko dugo, samo par dana, pa da je tome atko moj bi, a i mnoga druga djeca odavde poodavno bila umrla od dehidracije.
Molim, dobro se raspitati prije decidiranih tvrdnji.


Ispricavam se za ovu netocnu tvrdnju. Krivo sam se izrazila. Nije potrebna tekucina uz adaptirano mlijeko. Mi smo 2 puta mijenjali mlijeko jer nam nije odgovaralo i stalno samo imali problema sa jako jako tvrdom stolicom pa samo uz savjete pedijatra i farmaceuta poceli davati malo vode ili caja kako bi se mlijeko lakse probavilo i sad nam je super. Gdje god sam pitala za savjet sto napraviti kad je stolica tvrda rekli su mi da dam tekucine pa sam tako i napravila. Stvarno nista ne namecem, htjela sam samo pomoci nekome ako ima isti problem i ne zna vise na koji nacin pomoci svom djetetu.
zozi
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 11
Pridružen/a: 06 srp 2011, 10:49
Lokacija: Rijeka

Re: Pitanja, pitanja...Kakanje i svi ostali problemi...

PostPostao/la zozi » 01 kol 2011, 09:33

Martina potpuno te razumijem. Meni je tako bilo s mojom curicom i nismo vise znali sta napraviti. Jednostavno smo probali sve. I vjerujem da nije dobro davati bebi zasecerenu kamilicu ili gurati toplomjer u guzu pa stalno stavljati cepice. Ali sto napraviti kad se dijete muci svaki dan i kaka mu se a ne moze kakati. Meni je bilo grozno gledati moju curicu. I probali smo bas sve jer vise stvarno nisamo znali sto uciniti. Davali smo joj cepic pa bi pokakala tvrde kamencice. Sad joj je dobro, poceli smo joj davati malo prokuhane vode ili caja (nista ne zasladujem dodatno) i bolje nam je. Također sam joj prije 3 dana pocela davati kapi BioGaia i stvarno se nadam da se nece ponoviti problemi s tvrdom stolicom i zatvorom. Nadam se da ce i vama biti bolje, mi smo se preporodili. Nema vristanja, kakanja kamencica, nema zatvora, kakamo svaki dan, nekad svaki drugi, lijepo spava i vidim da mi je dijete zadovoljno nakon svih muka sa stolicom. :mah
zozi
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 11
Pridružen/a: 06 srp 2011, 10:49
Lokacija: Rijeka

Re: Pitanja, pitanja...Kakanje i svi ostali problemi...

PostPostao/la martina123 » 01 kol 2011, 15:52

A meni ni caj nije pomogaoooooooooooooooo................ :strah :place :place :place


Trbuh mu je ko balon... Pun zraka, kad radimo vjezbice i kad mu masiram trbuh kruznim pokretima (gol bude) onda samo prdi jadnicak.. :/
Jucer smo zavrsili na hitnoj, naime poceo se jako muciti zbog stolice i ipak sam mu dala cepic i mucio se i dalje, plakao..
Uglavnom na hitnoj se cula peristatika (crijeva da rade) ali ukoliko se ne pokaka i dalje taj dan nakon cepica da odemo u Rijeku na hitnu kod pedijatrice , i onda sam ga nahranila i onda je sve izletilo.
I danas opet... Pun trbuh zraka.
Cula sam se sa docenticom i danas je dezurna pa idemo na pregled i razgovor. :/
slikaslika

8.3.2010. Bog je dobio jos jednog anđela...
Avatar
martina123
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2710
Pridružen/a: 02 ožu 2005, 11:09
Lokacija: Crikvenica

Re: Pitanja, pitanja...Kakanje i svi ostali problemi...

PostPostao/la Stefanova_mama » 01 kol 2011, 16:25

martina123 je napisao/la:Cula sam se sa docenticom i danas je dezurna pa idemo na pregled i razgovor. :/


Drzimo fige da kaze nesto od pomoci.
S. 17.01.2004.
M. 29.08.2007.

Quae volumus, credimus libenter!
Avatar
Stefanova_mama
Roza Luksemburg
 
Postovi: 3989
Pridružen/a: 27 ruj 2006, 14:50
Lokacija: Chardak ni na nebu ni na zemlji

Re: Pitanja, pitanja...Kakanje i svi ostali problemi...

PostPostao/la martina123 » 01 kol 2011, 16:30

Ma rekla mi je prek telefona da obavezno mora pregledati trbuscic...

Jer, ja sam fakat cure vec pri kraju... :/


Sto se dojenja tice, kupi cu si onaj caj Hippov za dojenje i stavljam ga cesce na ciku, pa cu vidjeti...

Sto se tekucine tice dajem mu malo tople vodice i to mu je umirilo bol... :/
slikaslika

8.3.2010. Bog je dobio jos jednog anđela...
Avatar
martina123
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2710
Pridružen/a: 02 ožu 2005, 11:09
Lokacija: Crikvenica

Re: Pitanja, pitanja...Kakanje i svi ostali problemi...

PostPostao/la zozi » 01 kol 2011, 16:50

Martina iskreno se nadam da ce biti bolje! Vjerujem da ste probali sve ali jednostavno nema pomaka. Uzasno je gledati tako malo dijete kako se muci.
zozi
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 11
Pridružen/a: 06 srp 2011, 10:49
Lokacija: Rijeka

Re: Pitanja, pitanja...Kakanje i svi ostali problemi...

PostPostao/la IvaV » 01 kol 2011, 17:15

martina :hug posto su problemi poceli sa uzimanjem zeljeza, pitaj ju ima li kakva alternativa i mora li ga bas uzimati.
onda ju pitaj bi li preporucila promijenu mlijeka, za tako malene bebace koji se muce sa kakanjem inace preporucuju aptamil comfort.
drzte se :hug
Ljubica-Zubica '07.
Sinko Janko '09.
Avatar
IvaV
Sveta krava
 
Postovi: 5225
Pridružen/a: 04 vel 2006, 18:59
Lokacija: Pemberley

Re: Pitanja, pitanja...Kakanje i svi ostali problemi...

PostPostao/la IvaV » 01 kol 2011, 17:19

i da, doji ga sto vise i sto cesce, to ce mu sigurno pomoci.
Ljubica-Zubica '07.
Sinko Janko '09.
Avatar
IvaV
Sveta krava
 
Postovi: 5225
Pridružen/a: 04 vel 2006, 18:59
Lokacija: Pemberley

Re: Pitanja, pitanja...Kakanje i svi ostali problemi...

PostPostao/la martina123 » 01 kol 2011, 23:00

IvaV je napisao/la:martina :hug posto su problemi poceli sa uzimanjem zeljeza, pitaj ju ima li kakva alternativa i mora li ga bas uzimati.
onda ju pitaj bi li preporucila promijenu mlijeka, za tako malene bebace koji se muce sa kakanjem inace preporucuju aptamil comfort.
drzte se :hug



On vec sada pije Aptamil comfort, na tom mlijeku smo. Tako da mlijeko necemo mijenjati.
Zeljezo se malo poboljsalo, danas je hemogloblin 103 :yess :joy (bio je ispod zbog mog poroda i onoga sto nam se pri porodu desilo) tako da zeljezo jos malo moramo uzimati da se digne sa donje granice (100).
Zato sto je jos neko vrijeme zeljezo dio nase prehrane to vrijeme cemo morati uzimati sirup Portalak (4mil). :/ Nisam bas sretna ali... Ako ce mu to pomoci da se ne muci tako i da nismo svakih 3dana na hitnoj.... Onda da.. Onda je to to sto moram uciniti.
slikaslika

8.3.2010. Bog je dobio jos jednog anđela...
Avatar
martina123
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2710
Pridružen/a: 02 ožu 2005, 11:09
Lokacija: Crikvenica

Re: Pitanja, pitanja...Kakanje i svi ostali problemi...

PostPostao/la martina123 » 01 kol 2011, 23:41

:/ Nasla sam vise tu: viewtopic.php?f=43&t=16728
slikaslika

8.3.2010. Bog je dobio jos jednog anđela...
Avatar
martina123
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2710
Pridružen/a: 02 ožu 2005, 11:09
Lokacija: Crikvenica

Re: Pitanja, pitanja...Kakanje i svi ostali problemi...

PostPostao/la angel » 01 kol 2011, 23:49

Martina nadam se da će ubrzo biti bolje :hug

Za portalak sam s jedne strane čula da je dobar i da pomaže kod stolice a s druge strane kažu da je ipak to laskativ i da treba pripaziti s njim da se crijeva ne ulijene :/
Super da je željezo bolje,a zašto ne bi malu pauzu napravili sa željezom kad su već nalazi u granici normale.Čisto da crijeva dođu na svoje,pa za mjesec dana opet provjerite kakvo je željezo.

A za to mlijeko koje pije...ne mora značiti ako većini beba paše da će njemu pasati :dunno
Avatar
angel
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 3868
Pridružen/a: 29 lis 2007, 23:43
Lokacija: Gdje Neretva hladna teče

Re: Pitanja, pitanja...Kakanje i svi ostali problemi...

PostPostao/la martina123 » 02 kol 2011, 00:02

Ma doktorica je rekla da nastavimo sa zeljezom i onda da vidimo 26.8. nalaze i ostalo. Ne zeli mu sad mijenjati mlijeko. A onda u 4mj. mozemo poceti sa nekim sokovima pa se nadamo da ce to potaknuti stolicu.

Vidi ovo:

Portalak donosi olakšanje
Pražnjenje crijeva je lakše i jednostavnije, a bolovi, grčevi i osjećaj „cijela utroba će eksplodirati“ postaju prošlost. Može se upotrebljavati kroz duže vrijeme bez opasnosti razvoja tolerancije ili ovisnosti o lijeku. Portalak mogu primjenjivati sve dobne skupine, a tako je blag da ga mogu koristi i djeca već od najranije dobi i trudnice, koje često pate od problema neuredne probave te dijabetičari. Portalak je pakiran u praktičnim vrećicama od 15 ml koje mozete ponijeti sa sobom u torbici ili na put, kad većina ljudi s inače urednom probavom ima problem. S Portalakom ne rješavate problem samo jednokratno, jer će se zbog njegovog prebiotičkog učinka normalizirati i prirodna funkcija crijeva. Regulirajte probavu uz Portalak-donosi olakšanje


To je tu: http://www.zdravobudi.hr/Default.aspx?sid=2086
slikaslika

8.3.2010. Bog je dobio jos jednog anđela...
Avatar
martina123
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2710
Pridružen/a: 02 ožu 2005, 11:09
Lokacija: Crikvenica

Re: Pitanja, pitanja...Kakanje i svi ostali problemi...

PostPostao/la MamaiSven » 02 kol 2011, 00:19

Mom mlađem je sa nekih 4 mj. ustanovljena anemija i odmah smo dobili Ferum lek sirup. Trebao je piti 3ml dnevno. Odmah pri uvodenju zeljeza nastupili su problemi sa stolicom. Kakao je jednom u 12 dana. Kako je bio iskljucivo dojen tolerirali smo(iako sam ja ludila i dan mi se svodio na to jel kakao ili nije). pili smo i biogaju redovito ali pomaka nije bilo. Cak sam mu jednom dala i Portolak ali nista nije pomoglo. Sa 6 mj. smo uveli dohranu i trudila sam se da dajem samo ono sto otvara ali ni od toga nista. Naprosto je kakao svaki 11-12 dan. i onda jedno jutro ( nakon 12 dana ) se pokakao i poceo urlati. Urlao je dobra 4 sata. kako je bio vikend odveli smo ga na hitnu u klaicevu. Tamo su nam rekli da ga boli jer mu se sada nakon toliko dana bez stolice,sada kada su prazna, crijeva vracaju u normalu i da to izaziva bolove. Malo je reci da sam vec bila luda S jedne strane mu fakat treba zeljezo a s druge vidim da ga jako muci. Rekli su mi da obavezno promjenim zeljezo jer mu ocito Ferum lek( koji je kod nas najbolji) ne pase.
Tada sam pitala dr. da mi preporuce zeljezo za koje znaju da je dobro, da ne muci crijeva i da mi nije bitno niti koliko kosta ni je li ima kod nas. preporucili su mi Aktifferin kapi zeljeza. Nabavlja ih u Zagrebu jedino apoteka na Dolcu( kapi su iz Njemacke) i kostaju nekih cca 20kuna. Mi smo trenutno u fazi pauze od zeljeza ali kada mu sada nakon ljeta provjerim krv i ako mu je i dalje potrebno zeljezo nabavljam kapi sigurno. Dosta sam guglala o njima , raspitala se kod pedijatra i svi ih preporucuju.
slika

Sven 02.05.2004- Jednim osmjehom, ti puniš me
I daješ snage mi da ustanem ujutro
Kada je vani mračan dan...
Avatar
MamaiSven
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 228
Pridružen/a: 29 svi 2005, 11:14

PrethodnaSljedeća

Natrag na Cica, boca, žlica

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.

cron