Sada je: 28 ožu 2024, 10:37.

kada su vaše dojene bebe prespavale noć

O dojenju, (na)dohrani i prehrani djece.

Moderatori/ce: Diami, nevenera

kada su vaše dojene bebe prespavale noć

PostPostao/la neda » 05 sij 2012, 12:28

Naš Alan ima 4,5 mjeseca i po cijelu noć bi sisao i tako drijemuckao. Tijekom cijele noći on "visi" na meni. Eventualno odspava 1 sat u svom krevetiću pa onda ponovno... Iako pazim što jedem, primjećujem i da ga mući trbušćić preko noći. Isključivo dojimo... Njegov stariji brat nije isključivo dojen i spavao je cijelu noć od 1,5 mjeseca. Kakva su vaša iskustva s dojenim bebama? U kojoj dobi njima više nije potreban noćni podoj? Mući me što je alternativa našim cjelonoćnim podojima to da urla noću, probudi brata, tatu koji radi ujutro... imate li kakav trik? :baba ;)
neda
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 11
Pridružen/a: 30 pro 2011, 12:10

Re: kada su vaše dojene bebe prespavale noć

PostPostao/la @ zaca » 05 sij 2012, 13:07

Mi imamo 9,5 mjeseci i još uvijek dojimo po noći. Zapravo po danu sada dojimo tek toliko da se uspavamo, a po noći u nekoliko navrata. Dakle, noćno dojenje još uvijek traje.... :)
@ zaca
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 100
Pridružen/a: 18 kol 2011, 10:25

Re: kada su vaše dojene bebe prespavale noć

PostPostao/la nevenera » 05 sij 2012, 13:09

ako spava 5h u komadu računa se da spava cijelu noć. meni je tin spavao od 19-02 u komadu i onda nacicavanje do jutra. noćni podoj je imao sve dok nije prestao dojit - 14 mj
što se trikova tiče ja sam mu makla stranicu krevetića, priljubila ga našem krevetu pa bi ga samo povukla sebi za podoj i vratila nazad.

otkad nije dojen tin se i dalje budi po noći, tako da ukidanje noćnih podoja po meni ne znači i automatski da će beba spavati cijelu noć.
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: kada su vaše dojene bebe prespavale noć

PostPostao/la neda » 05 sij 2012, 13:33

Alan lijepo zaspi pred jutro, npr od 6,30 pa do 8,30 - 9,00. Onda i ja ja s njim odgulim jer sam preumorna od noći, a voljela bih ranije ustajati. A je li vašu djecu mučio trbušćić ( probudi se, zaplače, grči se, pa pušta plinove - po tome sam zakljjučila da je trbuščić)- meni se čini što god pojedem da mu smeta, primjetila sam da mu najviše smeta mlijeko, grašak, brokula, cvjetača, šampinjoni, sir... ne znam što ne! U kojoj dobi bebe ste prestale paziti što pojedete? Da li kad i beba počne svašta jesti ili cijelo vrijeme pazite, da li uopće vašim bebama smetaju neke namirnice?
neda
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 11
Pridružen/a: 30 pro 2011, 12:10

Re: kada su vaše dojene bebe prespavale noć

PostPostao/la Hajdi » 05 sij 2012, 13:55

Neda, to spavanje je jako različito. Moji su svi bili nemirni po noći i dojili se više puta u toku noći dok nismo prestali dojiti (ali to mi nije bio razlog za prestati, G sam dojila npr 21 mjeseci). Javit će ti se sigurno mame dojilice čije bebe dobro spavaju. Noćni podoji jako su važni za održavanje produkcije mlijeka (povezano s hormonima). Ako te muči to noćno nacicavanje pokušaj bebu nakon podoja vratiti u njen krevetić. Neka djeca mirnije spavaju sama u svom krevetiću.

Ako tvoju bebu muči probava i osjetljiva je na namirnice koje ti pojedeš, predlažem da privremeno isključiš te namirnice iz svoje prehrane. Ja sam zbog moguće alergije kod djece bila bez kravljeg mlijeka, jaja i drugih alergena (i namirnica koje ih sadržavaju), te ovih drugih namirnica što standardno napuhavaju. S prvim djetetom sam pazila jako dugo, skoro cijelu prvu godinu, s ostalima manje.
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12215
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: kada su vaše dojene bebe prespavale noć

PostPostao/la neda » 05 sij 2012, 14:03

hvala Hajdi :dada
Kako da nadoknadim kalcij kad ne pijem mlijeko niti jedem sir, ni jogurt, ni ništa... ni zobene pahuljice ne mogu bez jogurta ili mlijeka :/
neda
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 11
Pridružen/a: 30 pro 2011, 12:10

Re: kada su vaše dojene bebe prespavale noć

PostPostao/la bubsek » 05 sij 2012, 15:00

ja te necu bas utjesit...moja E ima 18mj i imam osjecaj da cijelu noc cica...jedino onaj prvi sad odrapi 2-3 sata...
i sama pokusavam nac resenje... :ajme
Kraljica-2005

Princeza-2010

Mala princezica-2015
Avatar
bubsek
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1670
Pridružen/a: 05 tra 2009, 13:45
Lokacija: zabreg... :-)

Re: kada su vaše dojene bebe prespavale noć

PostPostao/la snowwhite » 05 sij 2012, 15:35

Sve to ovisi o djetetu. Moj je s nekih 4 mjeseca spavao po 5-6h u komadu. Sad s 12 mjeseci cica pred spavanje i tek pred jutro oko 5-6.
Neke od namirnica koje si nabrojaala svakako trebas izbjegqvati. Pogotovo sto vidis da mu smeta. Grasak, brokula, gljive...
Sve ce to proci. Al jos je mali :hug
Veliki 13.10.2008.
Mali 21.12.2010.
Bebač 07.07.2012.
Avatar
snowwhite
Nije unikat!
 
Postovi: 6318
Pridružen/a: 20 svi 2008, 10:18
Lokacija: Zagreb

Re: kada su vaše dojene bebe prespavale noć

PostPostao/la Diami » 05 sij 2012, 16:27

Mog je mučila probava pazila ja na prehranu ili ne, a bome i malenu isto. I isto kao kod vas -buđenje je bilo zbog perristaltike cijevi - imala sam dojam da ih svako prduckanje dovoljno razbudi da traže cicu za smirenje. To su jednostavno osjetljivija djeca. Ja recimo nisam jela šampinjone, grah, grašak, češnjak, jer bi onda bile koooma noći, a sa mlijekom ili bez u prehrani kod mojih nije igralo ulogu. Starijem su se grčevi smirili sa oko 7 mjeseci, mlađoj sa 9,5 mjeseci, al se onda bude iz drugih razloga...
Avatar
Diami
ne stignem sanjati
 
Postovi: 5252
Pridružen/a: 30 lip 2008, 09:03
Lokacija: Poing

Re: kada su vaše dojene bebe prespavale noć

PostPostao/la Hajdi » 06 sij 2012, 11:10

Neda postoje druge namirnice koje sadrže kalcij i to puno više od mlijeka. Npr. uguglaj "Chia sjemenke".
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12215
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: kada su vaše dojene bebe prespavale noć

PostPostao/la neda » 07 sij 2012, 17:35

Diami je napisao/la:Mog je mučila probava pazila ja na prehranu ili ne, a bome i malenu isto. I isto kao kod vas -buđenje je bilo zbog perristaltike cijevi - imala sam dojam da ih svako prduckanje dovoljno razbudi da traže cicu za smirenje. To su jednostavno osjetljivija djeca. Ja recimo nisam jela šampinjone, grah, grašak, češnjak, jer bi onda bile koooma noći, a sa mlijekom ili bez u prehrani kod mojih nije igralo ulogu. Starijem su se grčevi smirili sa oko 7 mjeseci, mlađoj sa 9,5 mjeseci, al se onda bude iz drugih razloga...



hvala ti, nije mi drago da i ti imas takvih problema, al je utješno znati da ne umišljam, već ga stvarno muči trbuh što god da pojedem, već su mi rekli da previše pazim na to što jedem, neki da trebam paziti više...kako to već ide sa savjetima.... :conf
neda
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 11
Pridružen/a: 30 pro 2011, 12:10

Re: kada su vaše dojene bebe prespavale noć

PostPostao/la Diami » 07 sij 2012, 20:51

Ne znam, ja sam za ove stvari zamijetila gore spomenute da joj baš izrazito smetaju, jer bi onda uz uobičajeno prduckanje i mučenje s tim imala ekstra prduckanja podosta i uz to ekstra loše raspoloženje. Sjećam se da je reagirala izrazito na medvjeđi luk, češnjak, bosiljak (to dugo nisam kužila jer sam jela u tragovima, kao začin, pa nisam registrirala kao "namirnicu"). Moje je mučio svaki pokret crijeva u početku, jednostavno su to osjećali kao bol ili neugodu i morali naučiti živjeti s time...
Avatar
Diami
ne stignem sanjati
 
Postovi: 5252
Pridružen/a: 30 lip 2008, 09:03
Lokacija: Poing

Re: kada su vaše dojene bebe prespavale noć

PostPostao/la Suncokret » 06 vel 2012, 17:39

moj F je počeo spavati 5 sati u komadu s oko 5 mjeseci. Iako to još uvijek nije pravilo, nikad ne spava duže od toga, ali kraće da. Ne znam koristiš li dudu varalicu, možda bi ti to pomoglo da se ipak bolje naspavaš ako vidiš da njemu sika više treba zbog utjehe. Mog jako duda smiruje.
Što se tiče moje prehrane nisam ništa posebno pazila. Prije mu je nekad znalo nešto zasmetati, bar pretpostavljam jer bi ga po noći mučila probava baš tako kako ti opisuješ, ali to nije dugo trajalo. Sada jedem sve i ništa mu ne smeta.
slika
slika
Avatar
Suncokret
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 976
Pridružen/a: 09 stu 2010, 22:49
Lokacija: over the rainbow

Re: kada su vaše dojene bebe prespavale noć

PostPostao/la kerry » 06 vel 2012, 19:06

Sin počeo spavati cijelu noć sa 16 mj. ( kad smo ukinuli noćno dojenje, zapravo krenuli uopće sa odvikavanjem od dojenja, ali na kraju dnevno još ostavili 4 mjeseca)-prije toga se u tih 6 mj desilo prespavanih noći tolko da mogu nabrojat na prste jedne ruke...obično smo imali 9 buđenja za cicu skroz do tih 16 mj.
A kćer, evo sad bude 13 mj. i već neka 2 tjedna spava bez noćnih podoja-znači ima dojenje oko 21h i ujutro oko 6, između se budi oko 3 puta kad joj ispadne duda ili kad traži k nama u krevet....a prije toga je nekih mjesec-dva imala jedno noćno dojenje...
i da, on nije imao dudu,ona ima, neznam dal je možda zbog toga ona bolji spavač :dunno
Avatar
kerry
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 439
Pridružen/a: 24 lis 2009, 13:42

Re: kada su vaše dojene bebe prespavale noć

PostPostao/la Suncokret » 07 vel 2012, 17:30

Evo da se pohvalimo da smo sa točno 6,5 mj. prvi puta spavali od 23h do 5 i 30h, do kad ce tako vidjet cemo!
slika
slika
Avatar
Suncokret
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 976
Pridružen/a: 09 stu 2010, 22:49
Lokacija: over the rainbow

Re: kada su vaše dojene bebe prespavale noć

PostPostao/la somnus » 07 vel 2012, 22:44

Moja je prvi put prespavala noć s 4 mjeseca i to je tako trajalo još 4 mjeseca. I to bi spavala po 10 sati. Onda se počela buditi, a cica je najbrži i najtiši način uspavljivanja, pa je tako dobila i dodatni razlog za buđenje. Ako bi odspavala 3 sata :yess Tek sad, s 15 mjeseci, počinje više spavati, a kad se probudi ponekad nastavi spavati bez pomoći. Dakle, brojimo sada 2-3 buđenja, a kad će prespavati cijelu noć....strpljiva sam :kima
slika
slika
Avatar
somnus
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 187
Pridružen/a: 05 tra 2011, 19:49
Lokacija: Zadar

Re: kada su vaše dojene bebe prespavale noć

PostPostao/la musaikarlo » 08 vel 2012, 16:43

Ni ja te necu utjesiti, jer nas Karlo sa navrsenih 10 mj jos sisa po sto puta u noci...mislim da se vise mazi, ili malo ozedni. Noc jos nismo prespavali, i sve se pitam kad cemo?? Kao manji, je spavao u komadu od 9 do 4, pa odjednom opet budenje. :ajme
kad se smijes mili sine smijat ce se s tobom svi, al' kad budes zaplakao plakat cemo ja i ti...
musaikarlo
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 81
Pridružen/a: 24 srp 2011, 21:14
Lokacija: Slavonija

Re: kada su vaše dojene bebe prespavale noć

PostPostao/la Lamama » 08 vel 2012, 19:07

mislimda to ima veze sa načinom uspavljivanja, ako je navikao da se uspavljuje na sisi, onda će je tražiti svaki put kad je probudi. ja sam svoju curu dojila 25 mjeseci i do zadnjeg dana se budila da doji. prvu noć kad smo prestali dojiti probudila se, ali nije tražila sisu, nego je samo tužno plakala... noć poslije toga i sve naredne prespavala regularno cijelu noć. došlo i meni vrijeme da se naspavam. :D s tim da moram napomenuti da je negdje od trećeg do sedmog mjeseca spavala 6 sati u koamdu, od 23-5h ujutro, što je bilo idealno. onda je mm otišao na duži put, mi prešle kod mojih da noćimo, dijete promijenilo sredinu i tad smo se počele uspavljivati na sisi, što je trajalo do kraja dojenja..

sad čekam drugo i nadam se da neću napraviti istu grešku i da ću mu naći neku drugu rutinu za uspavljivanje jer i n jega planiram dojiti aBd preko godinu dana, što zavisi naravno od puno faktora.
Avatar
Lamama
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 892
Pridružen/a: 08 lis 2007, 11:12

Re: kada su vaše dojene bebe prespavale noć

PostPostao/la alkemicar » 13 vel 2012, 11:20

čitam i učim jer M ima 19 mjeseci i još doji i nije prespavao noć
pa čak niti 3-4 sata u komadu ne može prespavati kad zaspe
slika slika
Avatar
alkemicar
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1774
Pridružen/a: 30 sij 2008, 09:39
Lokacija: župa dubrovačka

Re: kada su vaše dojene bebe prespavale noć

PostPostao/la lastavica » 13 vel 2012, 11:24

Prvi put je prespavala noć s 2,5 godine, a to nam je značilo i prvi put bez noćnog dojenja. Kroz dva, tri mjeseca je to postalo pravilo, a ne iznimka.
lastavica
Lastatrans
 
Postovi: 15451
Pridružen/a: 16 tra 2002, 11:55

Re: kada su vaše dojene bebe prespavale noć

PostPostao/la skorpionka » 13 vel 2012, 11:29

Susedice, znaci da se ne prestakem nadati da ce doci taj dan :lol
“However beautiful the strategy, you should occasionally look at the results.”
Avatar
skorpionka
kimera a la vache
 
Postovi: 12180
Pridružen/a: 10 kol 2001, 13:21

Re: kada su vaše dojene bebe prespavale noć

PostPostao/la lastavica » 13 vel 2012, 11:49

ovisi o tome koliko možeš nadu razvući :mrgreen
lastavica
Lastatrans
 
Postovi: 15451
Pridružen/a: 16 tra 2002, 11:55

Re: kada su vaše dojene bebe prespavale noć

PostPostao/la ivanche4 » 13 vel 2012, 11:57

A od šestog mjeseca spava od 22 do 07 bez ikakvog buđenja(po danu uredno doji i dalje), a J se budio do 18.mjeseca. Imaju isti tretman, tako da je sasvim individualno.
'04 '06 '08 '11 '16
Avatar
ivanche4
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 303
Pridružen/a: 17 vel 2011, 14:15

Re: kada su vaše dojene bebe prespavale noć

PostPostao/la Zwerka » 13 vel 2012, 12:59

Moj je sam prestao sisati sa 14 mj i u tom periodu nije ni jednu noć prespavao u komadu, budio se i po 10 puta ( da ne pretjeram ako napišem više :ajme ).. Sad je prošao 3 godine i još uvijek nije prespavao u komadu, budi se u prosjeku do 3 puta radi pijenja vode i zato jer mu se piški.. :nesvist
Stariji brat - 14.12.2008
Mali covjek - 16.03.2013

...nećete znati sinovi moji koliko vas volim
tako dugo dok i sami ne postanete roditelji...
Avatar
Zwerka
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2177
Pridružen/a: 23 ruj 2008, 18:45
Lokacija: ...tamo gdje je i Bog rekao laku noć..

Re: kada su vaše dojene bebe prespavale noć

PostPostao/la aurora81 » 22 ožu 2012, 19:07

Moj malecki :luv sa tri mjeseca prespavao noc od 10 uvece do 6 ujutro! Inace dojim iskljucivo na zahtjev.
Avatar
aurora81
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 931
Pridružen/a: 13 lip 2009, 14:11

Re: kada su vaše dojene bebe prespavale noć

PostPostao/la Mama Mia28 » 22 ožu 2012, 21:46

moj A. počeo je spavati cijelu noć s 2mj. od 23-06 i dojila sam ga 12mj. tad je počeo sam odbijati ciku.
Ispočetka mi je to bilo predugo obzirom na dob, pa sam ga "budila" i nudila mu oko 04h. tad bi nešto malo pobrljao,onako spavajući, skoro ništa i nastavio spavati.
Onda mi je pedica rekla da ga nikako ne budim, pa nisam više
2008.slikaslika
Avatar
Mama Mia28
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1617
Pridružen/a: 07 pro 2009, 14:39
Lokacija: Na zapadu

Re: kada su vaše dojene bebe prespavale noć

PostPostao/la Suncokret » 09 tra 2012, 09:49

Sada F ima 8,5 mjeseci i u zadnjih 10 ak dana počeo je jako nemirno spavati, puno češće se budi, teže zaspi, ni sika ga baš ne uspava, ne znam što ću....
slika
slika
Avatar
Suncokret
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 976
Pridružen/a: 09 stu 2010, 22:49
Lokacija: over the rainbow

Re: kada su vaše dojene bebe prespavale noć

PostPostao/la lunjo » 17 tra 2012, 14:27

bubsek je napisao/la:ja te necu bas utjesit...moja E ima 18mj i imam osjecaj da cijelu noc cica...jedino onaj prvi sad odrapi 2-3 sata...
i sama pokusavam nac resenje... :ajme

ista stvar, moja curica isto ima 18mj i kad ode spavati navečer 20:30 - 21h odspava oko 3 sata, uglavnom u svom krevetiću, a onda je ja prebacim u naš i onda kreće noćna smjena. Ja se samo prebacujem minjajući cike, tako do jutra! Neman pojma kako to rješiti, ali mi je lakše kad znam da ima još netko! :mah
lunjo
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 3
Pridružen/a: 13 tra 2012, 22:15
Lokacija: Primošten

Re: kada su vaše dojene bebe prespavale noć

PostPostao/la mama njonji » 20 tra 2012, 13:20

isto nemam riječi utjehe :mrgreen
oboje su se budili dok su dojili, ne često kao na početku al nisu prespavali noć u komadu
sin 20 mjeseci
cura 22 mjeseca (s time da je nju sa 15 mjeseci preuzeo MM, kad sam ja imala gripetinu, njemu je spavala ko top do jutra :ajme )
kod nas je dojenje očigledno bilo vezano uz nespavanje jer čim su prestali uspavljivat se putem dojenja (navecer i po noći) su "odvalili" noć
M 2005
D 2009
B 2015
mama njonji
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1329
Pridružen/a: 15 svi 2007, 12:16
Lokacija: zagreb

Re: kada su vaše dojene bebe prespavale noć

PostPostao/la rusulica » 20 tra 2012, 13:47

sa dva miseca je spavala od ponoć do 6 jutro ako se to zove prespavati noć. ja bila prezadovoljna ali su se nesanice vratile sa 8-9 miseci
L 2007
M 2012
I 2014
Avatar
rusulica
Mediteranski efekat
 
Postovi: 3422
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 14:42
Lokacija: split

Sljedeća

Natrag na Cica, boca, žlica

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 9 gostiju.