Sada je: 18 tra 2024, 11:28.

Batat, krumpir....

O dojenju, (na)dohrani i prehrani djece.

Moderatori/ce: Diami, nevenera

Batat, krumpir....

PostPostao/la gagy » 22 sij 2013, 16:47

Imam problem, kako god pokušala pripremiti krumpir ili batat klinci mi ga neće ni probati. Trebam ideju kako da ga pripremim a da bude prihvatljiv klincima. Ne znam možda je greška što ga ubacujem u juhu sa mrkvom i mesom što bude malo rijeđe. Ne znam da li bi pomoglo da napravim gustu kašicu. Molim vas da mi date ideje kako da im bude prihvatljivije, kako ga vaši klinci vole spravljeno, pa da probamo. UNAPRIJED HVALA :gladan
Avatar
gagy
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 51
Pridružen/a: 27 lis 2011, 18:30
Lokacija: Rijeka

Re: Batat, krumpir....

PostPostao/la Bellina » 23 sij 2013, 09:55

Davno je to bilo :mrgreen , ali ja sam mojoj P. spremala batat s ciklom. Budući je to, što zbog samog batata, što zbog cikle, bacalo na slatko, ona se u tome davila.

Skuhala bih ciklu u ljusci, potom ogulila, narezala. Isto tako i batat. Polila bi ih s malo maslinovog ulja i izmiksala štapnim mikserom. Kad nisam imala batata, radila sam na isti način s krumpirom.
Avatar
Bellina
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1505
Pridružen/a: 26 vel 2007, 21:19
Lokacija: ..tamo gdje je sve po mom...

Re: Batat, krumpir....

PostPostao/la nevenera » 23 sij 2013, 16:44

Ono što ne vole daješ s nečim što vole. Kad to krene bolje onda ide sve manje namirnice koju si dodala. Ako vole krušku onda dodaj nju. Što god, nema nemoguće kombinacije
Probaj gušće ili rjeđe, vidi što vole
Drži se tablice i samo polako
Što ne vole ovaj dan, tjedan, mjesec mogu zavoljeti. Ti kuhaj i nudi. A oni nek jedu koliko žele
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18


Natrag na Cica, boca, žlica

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.