Sada je: 14 svi 2024, 19:46.

Dojenje bebe

O dojenju, (na)dohrani i prehrani djece.

Moderatori/ce: Diami, nevenera

Dojenje bebe

PostPostao/la mama_sophie » 10 tra 2013, 00:13

Drage mame,
molim za pomoć... 25.01.2013. sam rodila curicu tešku 3570g i dugu 50cm. Sa mjesec dana imala je 4200g i 53cm, a sa 2 mjeseca imala je 5300g i 59 cm. Samo je na prsima. Cijepila se sa 2 mjeseca kao i sve druge bebe. Od tada nam je sve krenulo naopako... Neće baš previše ne cicu, buni se al ajd, nekako je uspijem umiriti pa papa, ali onda stalno hoće papati. Nakon 30-ak min papanja, zadrijema (a nekad i ranije), ja se ustanem i krenem nešto raditi a ona sisa "na suho" pa počne gurati rukicu u usta, i brzo se probudi. Po danu skroz malo spava, stalno zijeva, više nema onako velik trbuščić,... Po noći spava, a ja joj na spavanju dam papati jer se bojim da nije gladna ili žedna. Dnevno ima cca 5 mokrih pelena + jedanput obilnu stolicu i nekoliko manjih.
Ne znam da li je to sve posljedica cjepljenja ili nešto nije u redu s mojim mlijekom, svi me ubijaju u pojam da je gladna, treba dohranu,... Znam da imaju dobru namjeru, ali mene to boli, imam osjećaj kao da nisam sposobna biti dobra majka... Mislite da je stvarno tako? Molim Vas,pomozite, ne znam što da radim... :dunno
Hvala
mama_sophie
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 10
Pridružen/a: 06 lip 2012, 09:41

Re: Dojenje bebe

PostPostao/la mrs. eastwood » 10 tra 2013, 09:03

prvo :hug

drugo - ako beba dobro napreduje nemaš potrebe niti za vodom, niti dohranom. dovoljno je da je na prsima.

budući da je živahna beba, kako opisjueš, po danu - mislim da ti dobar pokazatelj je li sita govori da po noći dobro spava. da je ona gladna - dobro bi ju čula, vjeruj mi.

moja mala je isto bila nepspavalica po danu, toliko da ja ne bih stigla ništa, ali baš ništa po kući napravit, jedva ručak skuhati.
onda sam negdje u toj vašoj dobi skontala da mi najviše paše ostati s njom u krevetu i drijemati. njoj bi na svaki kme nudila ciku, ona bi spavala/ budila se i tako bismo do nekih 10 sati se izlažavale.

mozda da razmisliš o nekoj nosiljci, marami po danu - da se tako malo više mazite.

trece, mislim da je ovo tema za podforum o dojenju. tamo će ti se više cura sa svojim iskustvima javiti.
Avatar
mrs. eastwood
Sveta krava
 
Postovi: 9852
Pridružen/a: 15 ruj 2010, 10:49
Lokacija: Zagreb!

Re: Dojenje bebe

PostPostao/la Hajdi » 10 tra 2013, 09:39

Premješteno na dojenje.
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12219
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: Dojenje bebe

PostPostao/la olja2208 » 10 tra 2013, 10:39

dijete, mokre pelene i vaga kazu da nije gladna,
radiš sve kako treba, ne brini!
S. 2007. G. 2010. V. 2012. P. 2014.
slika
Avatar
olja2208
ja bih htjela imati more 24 sata
 
Postovi: 5662
Pridružen/a: 09 ruj 2007, 23:08

Re: Dojenje bebe

PostPostao/la mama_sophie » 10 tra 2013, 10:59

Hvala vam na odgovorima... :) :)
A manji trbuščić? Da li postoji mogućnost da joj se trbuh mjenja u "normalniji" oblik, nije onako širok i velik?
mama_sophie
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 10
Pridružen/a: 06 lip 2012, 09:41

Re: Dojenje bebe

PostPostao/la mrs. eastwood » 10 tra 2013, 11:11

mi smo dugo potezale taj trbuscic tako. pedijatrica je vazda komentirala (sebi u bradu :roll ) da je to pun trbuscic zraka. ne znam, nije nikada tome pripisivala neku važnost.

kad vam je sljedeca kontrola kod pedijatra? definitivno pitaj sva ta pitanja i njega.
Avatar
mrs. eastwood
Sveta krava
 
Postovi: 9852
Pridružen/a: 15 ruj 2010, 10:49
Lokacija: Zagreb!

Re: Dojenje bebe

PostPostao/la Diami » 10 tra 2013, 11:13

Da! :dada ipak ona raste, vjerojatno se sad i izdužila (probaj je izmjeriti ako nije preživahna), a nakon toga u pravilu opet slijedi skok s težinom, pa onda opet skok u duljinu...

Osim toga, sad više nije novorođenče, počinje je sve više zanimati svijet oko nje pa je i zato sve više budna, a ručice trpa u usta i zato što je "otkrila da ih ima" - sad ih mora naučiti kontrolirati. :)

Pored toga sa oko 3 mjeseca je još jedan skok u razvoju, gdje vas potencijalno čeka 2-3 dana nacicavanja, pojačanog cendranja, a nakon toga beba bude "veća, "starija" i naočigled ojača.

I ne daj se smesti. Ima puno beba koje po danu ne spavaju puno ili dugo.

I još nešto - nemoj se smesti ili prepasti kod pedijatra na sljedećoj kontroli - početni dobitak od oko kile mjesečno se sada postepeno smanjuje, jer da se tako nastavi beba bi s godinu dana težila 15kg, dakle normalno je i nije znak gladi ako će sad recimo u dva mjeseca dobiti kilu ili kilu i pol.... :)

Popišane i pokakane pelene suti uz živahnu bebu najbolji znak - ne bi imala što popišati i pokakati da dovoljno ne pije! :dada
Avatar
Diami
ne stignem sanjati
 
Postovi: 5252
Pridružen/a: 30 lip 2008, 09:03
Lokacija: Poing

Re: Dojenje bebe

PostPostao/la mama_sophie » 10 tra 2013, 11:33

Hvala Vam puno,puno!!
Sad sam mirnija ;) Sljedeća kontrola nam je tek 4.6. i tad će se opet cijepiti...
Bitno da taj manji trbuščić ne predstavlja da je ipak gladna, da mršavi,...
mama_sophie
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 10
Pridružen/a: 06 lip 2012, 09:41

Re: Dojenje bebe

PostPostao/la Sureja » 10 tra 2013, 12:27

I ja mislim da nije gladna, jer budila bi se ona po noći, ne brini. I.isto po danu nije spavao gotovo nikako dok nisam shvatila da mu treba moja blizina i onda je, vjerovala ili ne, spavao na meni, da, na meni gotovo 3 mjeseca. Čim ga spustim ili čak odvojim od sebe:kme. tako sam i ja odmarala na uštrb nepospremljenog stana :)
Što se tiče stomačića, mislim da je to OK, a ti, ako se ipak bojiš, nazovi ped.ranije pa pitaj. Čisto da umiriš sebe.
I ne slušaj druge kad ti govore da je gladna: meni su to stalno pilili, jer je stalno plakao u početku, a malecki je mjesečno, u prosjeku dobivao 1800g - samo dojen
I. mamin miris 16.01.2012.
A. mamin dobrica 21.02.2014.
Avatar
Sureja
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 521
Pridružen/a: 03 sij 2011, 17:20
Lokacija: Ni na nebu ni na zemlji

Re: Dojenje bebe

PostPostao/la Diami » 10 tra 2013, 13:04

Sureja je napisao/la:Čim ga spustim ili čak odvojim od sebe:kme. tako sam i ja odmarala na uštrb nepospremljenog stana :)


Tako i moji. :dada

Mene je spašavala marama... Tako bi uspijevala neke lakše stvari obavit.
Avatar
Diami
ne stignem sanjati
 
Postovi: 5252
Pridružen/a: 30 lip 2008, 09:03
Lokacija: Poing


Natrag na Cica, boca, žlica

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 3 gostiju.