Sada je: 11 svi 2024, 05:58.

misija: debljanje :)

O dojenju, (na)dohrani i prehrani djece.

Moderatori/ce: Diami, nevenera

Re: misija: debljanje :)

PostPostao/la latica » 09 srp 2013, 22:02

mi sutra idemo na to vaganje, ali ja sam je upravo izvagala i po mojoj vagi ona u ovih 5 dana nije dobila ni grama :/ ne znam šta bi rekla, vidjet ćemo šta pedijatrica sutra kaže. ja ne znam iskreno šta bi napravila drugačije u vezi dojenja nego što radim sada. stvarno. ja drugačije ne znam. evo danas je baš nervozna kako nije bila već ne znam od kada. ne mislim da je to do dojenja, samo kažem. noćas se budila i sisala svakih sat i pol, ali kratko i zaspe. budila sam je - ništa, premotala - ona se smije i ja mislim čovječe kad će sad zaspat, na kraju par puta povukla i zaspala. i cijeli dan tako. samo je prijepodne odspavala 2 sata i onda sam je ja digla da jede, nije se sama probudila. od onda nije zaspala duže od 10-15 minuta i to na meni. čim je spustim budna i plače. stalno sam je stavljala da sisa, nekad malo povuče,nekad ne. nekad sisa i guta, pa plače, pa podrigne, pa bljucne, a inače nikad ne bljucka. ja je i inače kad je budna jako često nudim - čim složi neku facu nezadovoljstva (koju god), nekad hoće, nekad neće, zato i kažem da ja drugačije ne znam i ne mogu ... umorna sam, imam dojam da sam samo pogoršala stanje s ovim promjenama, ako sam u konačnici išta i promijenila :/
ne znam, vidjet ćemo sutra ...
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7413
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: misija: debljanje :)

PostPostao/la latica » 10 srp 2013, 12:05

dakle ja ne znam tko je tu lud, ali mi išli do dr na vaganje i po njenoj vagi dobili 150g u tjedan dana i nastavljamo dalje po starom :shock kaže dr da je to malo, ali ona stalno dobiva i da ćemo je dalje pratit :znoj
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7413
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: misija: debljanje :)

PostPostao/la nevenera » 10 srp 2013, 12:12

to samo pokazuje da često nismo realni kod procjene djece, čini nam se da su dobili ali nisu i obrnuto.
meni se osobno 150g čini ok. nastavi i dalje kao i ovih dana pa ćemo vidjeti :hug
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: misija: debljanje :)

PostPostao/la Diami » 10 srp 2013, 14:19

I meni se 150g u tjedan dana čini ok, to bi okvirno bilo 600g mjesečno, a to je sasvim pristojno! :dada

Sad će i ona biti sve jača, pa će vjerojatno i bolje vuć i dobivat, ri samo i dalje prati sve što i do sada. Bit ćete vi ok! :hug
Avatar
Diami
ne stignem sanjati
 
Postovi: 5252
Pridružen/a: 30 lip 2008, 09:03
Lokacija: Poing

Re: misija: debljanje :)

PostPostao/la latica » 17 srp 2013, 14:27

Samo da prijavim - danad smo trebsli opet na kontrolno vaganje ali smo isli na more i ja sam rekla nazvat dr i prijavit stanje po nasoj vagi koja je danas pokazala ravno dobitak od 300g u tjedan dans!!!!
Kad se uzmu u obzir moja i vaga od dr, u konacnici to bude tu negdje, samo je tempo dobivanja po tjednu malo razlicit, ali u 2,5 mjeseca ona je 1450g od otpusne dobila! Sad malo vise sisa, nocu isto ima manje razmake i puno puno vise kaka nego prije promjene rezima dojenja. a promjena je u sustini da radim redovito kompresije i da nocu cesce dojimi, pa makar pomalo :)
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7413
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: misija: debljanje :)

PostPostao/la tanjabb » 17 srp 2013, 16:00

Bravo Latica :yess !!
Kompresije su jako bitne. Samo tako nastavite!
skoča umni 10.12.2003
kung-fu panda 16.10.2009
Avatar
tanjabb
next princess
 
Postovi: 26100
Pridružen/a: 11 sij 2003, 11:28
Lokacija: emigrirala iz dezele

Re: misija: debljanje :)

PostPostao/la Tinica » 18 srp 2013, 07:54

Bravo za Martu!!!! Sad ti je sigurno srce na mjestu.
Koliki ti je sada razmak preko dana a koliki preko noci?
slika
slika
Avatar
Tinica
Sveta krava
 
Postovi: 10473
Pridružen/a: 03 vel 2003, 11:56
Lokacija: ZAGREB - PURGERKA

Re: misija: debljanje :)

PostPostao/la latica » 18 srp 2013, 10:56

Tinice meni je to vise znak da nam ide i da ona napreduje ali perarno mi je i preveliku je to skok u dobitku da sad pravim planove koliko ce kasnije dobivat, jedino ne mislimvise vagat je do sljedece kontrole i mislim i dslje ovako dojit. Ona nocu spava oko 10-12 sati u komadu - jede u polusnu u prosjeku sbaka dva sata, ali kod nas to nije tako pravilno ko kod vas. Prvi dio noci spava cvrsto pa je ja budim, a kasnije se ona sama javi - cujem je da mljacka u kreveticu i to mi je znak. Nekad posisa jednu i zaspe pa se probudi za sat vremena i posisa drugu, nekad odmah obje pa spava duze i tako. Danju ima samo jedno spavanje oko podne - i to oko 2 sata, ostalo je budna pa nekad stalno sisa, nekad visi na meni, spava i ipak pomalo sisa i guta...
Sad smo na moru pa imam vise vremena posvetit jij se i mislim da je to isto bitno - sjedim na terasi, gledam more, citam a ona doji...
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7413
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: misija: debljanje :)

PostPostao/la Tinica » 19 srp 2013, 06:13

Latice držim fige da i sljedeći put bude toliko.
Sjecas se kad sam je ja dojila svaka dva sata kak se fino potfutrala.
Ja je tijekom noci bas uvijek hranim u pravilnim razmacima od 3 sata.
Jela je u ponoć, pa u 3 i evo sad ujutro u 6. Prije ponoći je jela u 21:00 prije spavanja.
Ali ti isto bude u snu, nema šanse da je ja probudim. Ali cica punih 13 minuta. I dajem joj i desnu i lijevu. Nek se nađe. Od viška glava ne boli.
E sad, prije nego odemo iz stana sigurno cu je još jednom nasopati pa da sam onda mirna dok ne dodemo u grad. E a kad smo negdje vani e onda je hranim po njezinom raspoloženju. Bude to ponekad i na svaka dva sata. Pogotovo sad kad su te vrućine pa joj to ugasi zed. Ne mislim da je gladna nego zedna. I sad bas onako jace vuče točno se kuzi da su nam beboline sve veće i veće.
slika
slika
Avatar
Tinica
Sveta krava
 
Postovi: 10473
Pridružen/a: 03 vel 2003, 11:56
Lokacija: ZAGREB - PURGERKA

Prethodna

Natrag na Cica, boca, žlica

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.

cron