Sada je: 19 tra 2024, 10:25.

ne želi! - za izbirljive nakon godine dana

O dojenju, (na)dohrani i prehrani djece.

Moderatori/ce: Diami, nevenera

Re: ne želi! - za izbirljive nakon godine dana

PostPostao/la mrs. eastwood » 24 kol 2013, 20:12

Nikky je napisao/la:Slistio ju je za cas a da sam ga ja ostala nutkat nebi je nikada pojeo.



upravo sam o tome razmišljala. spomenula sam da moja pojede puno više pred kraj objeda, nakon što sam ja prakticki završila.

vjerujem da je njima poziv za sjedanje za stol kao prvo prekid prethodne aktivnosti kojom su se bavili, a mi smo odrasli naucili da kad se sjedne, da se krene odmah jesti.
ipak mi se čini da njima treba neka uvertira. moja redovito brljavi, pa posipa parmezan, pa hoće soljenku, pa kaže da nešto neće (a fdb ovdje postam samo po službenoj dužnosti :) ) i onda polako pocme malo vrtiti ovo i ono i na kraju slisti sve.
Avatar
mrs. eastwood
Sveta krava
 
Postovi: 9852
Pridružen/a: 15 ruj 2010, 10:49
Lokacija: Zagreb!

Re: ne želi! - za izbirljive nakon godine dana

PostPostao/la kittyilevin » 29 kol 2013, 18:21

jede. :lebdi juhu svaki dan barem malo (iako moram ubaciti one kuglice, pa ih "lovi", ali usput pojede i nešto povrća iz juhe i mesa). pohano i pečeno meso (piletina) ide, no žvače trilijun godina, posebno ako nije jako gladna. :lol jede svježe krastavce, cornflakes s jogurtom redovito i bez problema, tu i tamo koji pečeni krumpir, pizzu hoće, tost sendvič, knedle i palačinke hoće, no ne u velikim količinama, palentu jako voli, voće standardno dosta, jede špek, voli sir, hoće ga dosta pojesti, i sve ono što i prije - dakle, jogurti, kruh itd. nije super, ali je puno bolje nego prije. ništa ne miksam. nadam se da će jaslice učiniti svoje, da će tamo projesti i ostalo. ja zasad zadovoljna.
izbacili smo mlijeko prije spavanja jer ga nije htjela piti (najede se stvarno dobro za večeru, pa nema smisla). ostalo nam je jedno mlijeko rano ujutro, pojede i barem jogurt i pol dnevno + nešto sira, tako da vjerujem da je mliječno dosta zastupljeno.
kraj naše sage, čini se. puj puj puj... mislim, nije ona neki jelac, vjerojatno dugo neće ni biti, ali se ne mučimo više onako kao ranije, a i ja sam mirnija kada znam da jede hranu za "odrasle", da joj ne moram više pripremati posebno i miksati kao da je beba. jede isključivo u hranilici, samo joj voće dajem uz igru (ali to i nije problem, voće stvarno voli, s time nemam problema puj pu puj). malo sama jede, kad joj dop****, gleda crtić :oops: nije baš savršeno, bilo bi bolje da skroz sama jede, ali nije ni loše s obzirom na sve.

zubi slabo idu. nikako da izbiju donje četvorke. gornje četvorke ima, izbile su nedavno + jednice i dvojke. možda joj i to malo smeta, mislim, grize ona i žvače, ali ipak nije lako izgristi meso ili nešto drugo tvrdo s tako malo zubića.

hvala vam svima na podršci :vi

:hug
6. 12. 2011.
3. 4. 2016.
Avatar
kittyilevin
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2245
Pridružen/a: 28 tra 2011, 04:32

Re: ne želi! - za izbirljive nakon godine dana

PostPostao/la mrs. eastwood » 30 kol 2013, 08:20

gle, ovo je super. ovo što si napisala je dobro. jede svašta, jede raznoliko.

pogledaj koje su to količine koje po obroku trebaju djeca te dobi pojesti

slika
Avatar
mrs. eastwood
Sveta krava
 
Postovi: 9852
Pridružen/a: 15 ruj 2010, 10:49
Lokacija: Zagreb!

Prethodna

Natrag na Cica, boca, žlica

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.