Sada je: 14 svi 2024, 15:21.

kad dojeno dijete grize (spojene teme)

O dojenju, (na)dohrani i prehrani djece.

Moderatori/ce: Diami, nevenera

Re: Upomoc, beba grize!

PostPostao/la Bellatrix » 02 svi 2010, 08:59

Meni je pak jedna patronažna rekla da je najbolje ne imati nikakvu reakciju a pogotovo nešto tipa da se zavrišti li poviče, jer oni vole izazvati bilokakvu reakciju kod majke i sretni su da su je oni sami izazvali.
TO naravno vrijedi za one s kojima još ne možeš pričati i dogovarati se.
Čini mi se da je to nama sa starijim uspjevalo.
Mlađa još ne grize. Zasad
"Boji se manje, nadaj se više, jedi manje, žvači više, tuži se manje, diši više, govori manje, reci više, voli više, i sve će dobre stvari biti tvoje." slika
stara Švedska poslovica
Avatar
Bellatrix
Crveni lav s krilima
 
Postovi: 2846
Pridružen/a: 29 stu 2008, 11:17
Lokacija: Zaprešić

Re: Upomoc, beba grize!

PostPostao/la Liv Tyler » 02 svi 2010, 17:26

Bellatrix je napisao/la:najbolje ne imati nikakvu reakciju a pogotovo nešto tipa da se zavrišti li poviče, jer oni vole izazvati bilokakvu reakciju kod majke i sretni su da su je oni sami izazvali.

e pa ovo drži vodu skroz, jer njemu je zanimljiva moja reakcija i očito ga zabavlja kad svaki put vreba za novi ugriz. ali, hebiga kad me prvi put toliko iznanadio i šokirao da sam upravo tako i reagirala: jauknula od bola. valjda će ga proći kad vidi da više ne reagiram. al kad boli. :mrgreen
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: Upomoc, beba grize!

PostPostao/la boysmama » 04 svi 2010, 08:25

bella, ima logike, svaka čast :5
A... bebica...... 06.10.'16.
M... hrabrica... 02.07.'11.
R... mazica...... 06.10.'09.
L... mrcina ..... 21.04.'08.

"Sve mogu u Onome koji me jača" (Fil 4,13)
Avatar
boysmama
imam neke švapske gene
 
Postovi: 4452
Pridružen/a: 27 lis 2009, 21:14
Lokacija: Zagreb

Re: Upomoc, beba grize!

PostPostao/la petrovamama » 02 lip 2010, 16:40

Evo i kod nas je počela fešta :jadnimi
Petar ima već 11 mjeseci i tek 1. zubić jedno desetak dana, mislim da će nam 2. donja jedinica uskoro.
Danas me baš jako počeo gristi i ne mogu se suzdržati od reakcije, ima stisak ko mali nilski konj.
Od jutros do sad smo došli do toga da me je već strah davati mu sisati i bojim se što ćemo.
On ne zna baš zaspati bez sise, kad stavim onaj silikonski šeširić urla iz protesta :baba a flašicu s običnim mlijekom neće ni pod razno.
Ne znam jel da opet pokušam (a boli me pa me trta) ili da mu izdojim za navečer? :dunno
petrovamama
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 162
Pridružen/a: 07 svi 2010, 12:59
Lokacija: Zg, skoro u ludnici

Re: Upomoc, beba grize!

PostPostao/la Liv Tyler » 03 lip 2010, 09:42

Daj mu sisati ali budi jako oprezna i čekaj taj trenutak kad se bliži kraj podoja da odmah možeš reagirati stavljajući mu prst u usta.
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: Upomoc, beba grize!

PostPostao/la petrovamama » 03 lip 2010, 10:05

Evo jučer navečer me nije grizao do pred kraj pa sam mu onda izvadila ciku iz usta i rekla da se tro ne smije, i tako jedno 3 puta.
Onda sam zaključila da se dosta najeo i više mu nisam dala.
Uspjela sam ga uspavati na jedvite jade bez sise, ali važno da je uspjelo.
Po noći je zbilja bilo ok, nije grizao, kao što sam i pročitala da druge mame kažu.
Ali noć je bila katastrofalna, budio se svakih pola sata - sat, kao da će zub isti tren izaći, a od njega ni traga :(
petrovamama
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 162
Pridružen/a: 07 svi 2010, 12:59
Lokacija: Zg, skoro u ludnici

Re: Upomoc, beba grize!

PostPostao/la Stefanova_mama » 03 lip 2010, 18:31

Koliko mu cvrste hrane za grickanje dajes? S. je grizao dok ja nisam shvatila da mu treba ne kasica, nego nesto za probanje zuba. Nakon toga je grizao cvrstu hranu, a mene vise nije.
S. 17.01.2004.
M. 29.08.2007.

Quae volumus, credimus libenter!
Avatar
Stefanova_mama
Roza Luksemburg
 
Postovi: 3989
Pridružen/a: 27 ruj 2006, 14:50
Lokacija: Chardak ni na nebu ni na zemlji

Re: Upomoc, beba grize!

PostPostao/la petrovamama » 03 lip 2010, 22:26

Da, vidiš to je dobra ideja. Ne dajem mu baš previše jer sve razmrvi, al mogla bih opet počet malo više forsirati koješta za grickanje. :dada
Hvala, možda upali.

I da, danas me nije ni jednom :srca
petrovamama
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 162
Pridružen/a: 07 svi 2010, 12:59
Lokacija: Zg, skoro u ludnici

Re: Upomoc, beba grize!

PostPostao/la Stefanova_mama » 04 lip 2010, 10:08

Super, super.
S. 17.01.2004.
M. 29.08.2007.

Quae volumus, credimus libenter!
Avatar
Stefanova_mama
Roza Luksemburg
 
Postovi: 3989
Pridružen/a: 27 ruj 2006, 14:50
Lokacija: Chardak ni na nebu ni na zemlji

Re: Upomoc, beba grize!

PostPostao/la angel » 21 lis 2011, 00:31

Mene ne ujeda,ali....

ima par dana smeta dojenje. :ajme Baš me nešto iritira kad siki. Nikada me nije ujela dok doji već neki dan kad je opekla ruku.Ali sada svaki put kad doji kao da mi struže siku zubima,a zubi oštriiiiiiiiii :znoj Još ako zaspe na siki,ne opusti se kao prije već čvrsto zubima je drži i namučim se da je izvadim,boli li boli :strah
Avatar
angel
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 3868
Pridružen/a: 29 lis 2007, 23:43
Lokacija: Gdje Neretva hladna teče

Re: Upomoc, beba grize!

PostPostao/la Hajdi » 25 lis 2011, 10:10

Moguće da imaš gljivice (soor) ... mazati treba bradavice i bebina usta.
Bradavicu ne treba na silu vući nego umetnuti prst u kut usana i beba će rastvoriti čeljusti.
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12219
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: Upomoc, beba grize!

PostPostao/la angel » 25 lis 2011, 23:54

Ne,nije soor.
Ona lijepo aktivno guta i onda krene neko čudno nasisavanje i tada me struže zubićima.Ako zaspe na siki,probam joj kako si rekla staviti prst u kut ali ne pali to :dunno ona joj jače stisne zubima.
Trojke joj izlaze,pa je možda muče i zato to radi ....možda....
Avatar
angel
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 3868
Pridružen/a: 29 lis 2007, 23:43
Lokacija: Gdje Neretva hladna teče

Re: Upomoc, beba grize!

PostPostao/la Liv Tyler » 26 lis 2011, 11:14

Meni se taj osjećaj znao javiti dan, dva prije menstruacije i onda bi sve opet bilo ok. Znači pri svakom dojenju dok ne procurim.

Ali isto provjeri njena usta radi soora jer on može biti duboku na ulazu u grlo pa ti možda na prvu nije vidljiv. :mah
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: Upomoc, beba grize!

PostPostao/la angel » 26 lis 2011, 23:39

Eh ne znam šta da kažem za mengu :roll Maloj je 14 mjeseci,ja već više od pola godine imam pms kao da ću dobiti ali ne dobijem :ajme . I prije par dana krene kao nekakva slaba menga i stane :dunno Možda je i to razlog. Još su i noćna buđenja učestalija...
Ma meni ovo više liči kao neko cuclanje/uživanje/iživljavanje :lol
Ovisnica je,ima dnevnih podoja kao novorođenče. A mislila sam kad pređemo godinu dana da će se to prorjediti...
Avatar
angel
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 3868
Pridružen/a: 29 lis 2007, 23:43
Lokacija: Gdje Neretva hladna teče

Re: Upomoc, beba grize!

PostPostao/la mamashnita od noje » 07 lip 2012, 20:36

kako sestomjesecnoj bebi reci 'ne' kad ugrize i ocekivati da ista shvati? :ajme
Avatar
mamashnita od noje
Muza
 
Postovi: 16392
Pridružen/a: 10 stu 2005, 14:01

Re: Upomoc, beba grize!

PostPostao/la sany » 07 lip 2012, 20:41

izvadi sisu na kratko, moguce je kako nije vise toliko gladan :hug
Avatar
sany
la plus jolie petite aux yeux bleus
 
Postovi: 1918
Pridružen/a: 07 ožu 2002, 18:58

Re: Upomoc, beba grize!

PostPostao/la mamashnita od noje » 07 lip 2012, 21:20

probat cu, tnx :kiss
Avatar
mamashnita od noje
Muza
 
Postovi: 16392
Pridružen/a: 10 stu 2005, 14:01

Re: Upomoc, beba grize!

PostPostao/la aurora81 » 07 lip 2012, 23:10

mamashnita od noje je napisao/la:kako sestomjesecnoj bebi reci 'ne' kad ugrize i ocekivati da ista shvati? :ajme

Imam isti problem. Dok nije bilo zubica nekako sam izdrzavala. Sad me tacno strah, a on se smije kao blesav kad viknem.
Avatar
aurora81
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 931
Pridružen/a: 13 lip 2009, 14:11

Re: Upomoc, beba grize!

PostPostao/la sretna22 » 26 stu 2012, 20:01

6 mj. obe donje jedinice i grize tako da tocno cujem (TK) kad probije kozu i onda krvava njemu usta, krvava meni sisa :strah HOROOOOR i tako napravi svaki drugi dan :nesvist
Sad sam vec sigurna da to radi namjerno jer me pogleda , nasmije se i onda ugrize.
Ako ne grize onda se pokusava okrenut na trbuh sa sisom u ustiima.....moram li opisivati bolove? :ajme
MAMIN HAHAR 14.05.2012.
Avatar
sretna22
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2287
Pridružen/a: 21 ruj 2011, 12:14
Lokacija: Land of Sorrow

Re: Upomoc, beba grize!

PostPostao/la LadyGoldenAngel » 27 stu 2012, 19:41

Pročiam naslov - beba grize :hahaha .. znam da nije smiješno , al pukla sam ... sječam se moje curke što je radila. Doslovno mi je pojela bradavice .. do krvarenja!!! Bez zubiju naravno .. probaj jednostavno prstić gurnut u usteka , da ponovno primi i sve bude ok :mah
LadyGoldenAngel
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 42
Pridružen/a: 08 stu 2012, 19:40

Upomoć! Beba grize!

PostPostao/la MatiMokoš » 21 srp 2013, 12:30

Drage ženice i majčice, treba mi pokoji savjet i da majke 'grizlija' podijele svoje borbe i iskustva sa mnom, relativno neiskusnom dojiljom.

Noa je moje prvo dijete koje sada ima sedam mjeseci i koji dan. Ima dvije doljnje jedinice i kada ga ulovi šiza pa ne želi taj tren sisati, ne odbije dojku već ju primi i onda me zagrize do krvi. To mi je veliki problem jer a) boli b) utječe na dojenje jer se svaki put pitam hoće li jesti ili će me raniti c) smanjuje se količina mlijeka budući da su bradavice u komatoznom stanju i ld je dosta loš (valjda jer sam ja napeta, a ni inače mi ld nije baš bajan).

Dohranu smo počeli uvoditi s otprilike pet i pol mjeseci i do sad smo uveli desetak namirnica koje kombiniramo i stvarno uživamo u dohrani. Do unazad tjedan dana nismo imali nikakvih problema s dojenjem. Onda je dva dana slabje sisao pa se smanjila količina mlijeka i to ga je ljutilo- ipak, nisam mu 'popustila' i navukao je mlijeko nazad tako da ga sad ima dovoljno. Jedan obrok dohrane smo usvojili i krenuli smo lagano uvoditi i drugi obrok. Problemi su ponovno krenuli prije tri dana jer me je tada junior počeo gristi. Grize kad je umoran
i(li) nervozan, bez obzira na to je li gladan. Ugrize me, uzmem mu dojku, rasplače se, vratim mu dojku i pojede obrok. :ajme Ili odbije dojku-nije gladan ili nema vremena jesti jer je nešto zanimljivo okolo. Dojim ga u njegovom okruženju na koje je naviknut, od početka u ležećem položaju (što nam je i fizioterapeut preporučio zbog motoričkih smetnji), u miru našeg kreveta. Ništa se nije promijenilo u odnosu na tjedan prije kad je sve bilo u redu (na moru smo dva tjedna i nije pokazao da mu smeta promjena, kao ni svaki put do sad, a relativno često smo putovali i mijenjali okruženje, gradove itd.). Inače je sve do sad bio 'odličan' sisavac- vukao je bez greške, imao oko osam podoja dnevno (ima ih i sad), jeo 150-200 ml po podoju (vagano prije i poslije podoja), sisao najviše noću u zadnje vrijeme jer danju više nema vremena-sve ga zanima i pojede znatno manju količinu nego noću. Sve je bilo u najboljem redu i sad se odjednom pretvorio u opasnog grizlija! :dunno

Ne želim prestati dojiti, ali me zanima kako da bebu odučim od griženja? I zanima me radim li ja nešto pogrešno s dohranom, dojenjem... ili je N. jednostavno beba koja isprobava moje strpljenje? Dojilje, pritecite mi u pomoć savjetima. Hvala :kiss
slika
Avatar
MatiMokoš
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 381
Pridružen/a: 19 tra 2013, 10:25

Re: Upomoć! Beba grize!

PostPostao/la nevenera » 21 srp 2013, 12:43

moj je savjet, nemoj ga vagati prije i poslije podoja, nije novorođenče
koliko vidim ponaša se u skladu s dobi, više o savjetima o griženju - ima ista tema od 2 stranice http://www.mameibebe.biz.hr/phpBB2/viewtopic.php?f=38&t=12753
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Upomoć! Beba grize!

PostPostao/la latica » 15 srp 2014, 23:04

dižem temu, jer sjedim tu i pišem nešto i svako malo me presiječe kak me boli desna bradavica jer me cura ovih dana grize ko zvijer! ne znam šta da radim? ne grize uvijek, imala je do sad par puta faze da bi me malo ugrizla pri kraju podoja i to tako po koji puta kroz par dana i onda dugo ništa, ali sad me prvi put ugrizla do krvi i jako me peče i smeta :ajme
ja se svaki put trgnem i instinktivno je odgurnem što je još gore, ali ne mogu si pomoć. viknem na nju,stavim je u krevetić da ne može sisat, ona plače, ja plačem, pa je opet mazim i na kraju sisa na drugu stranu. neki dan joj više nisam ni dala da sisa da se uspava nakon toga, bila sam ljuta i stvarno me bolilo. i onda par dana ništa i opet me ugrize! izašla joj je jedna dvojka dolje ovih dana, ali... svejedno ne znam šta da radim ... ma morala sam se valjda izjadat ---
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7413
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: Upomoć! Beba grize!

PostPostao/la Stefanova_mama » 16 srp 2014, 08:32

Daj joj neki oblik cvrste hrane. Ne miksano, nesto na cemu ce probati zube (ono sto procenis da je bezbedno za nju i primereno dobi).
S. 17.01.2004.
M. 29.08.2007.

Quae volumus, credimus libenter!
Avatar
Stefanova_mama
Roza Luksemburg
 
Postovi: 3989
Pridružen/a: 27 ruj 2006, 14:50
Lokacija: Chardak ni na nebu ni na zemlji

Re: Upomoć! Beba grize!

PostPostao/la mrs. eastwood » 16 srp 2014, 08:56

ona je vec velika, moze joj se reci kratko "Ne! To se ne radi!" i maknuti je s prsa. Bez puno objasnjavanja. Vrati je na prsa čim dođeš sebi ;)
ako želite nastaviti podoj.
tako sam ja. i brzo to prođe
Avatar
mrs. eastwood
Sveta krava
 
Postovi: 9852
Pridružen/a: 15 ruj 2010, 10:49
Lokacija: Zagreb!

Re: Upomoć! Beba grize!

PostPostao/la Hajdi » 16 srp 2014, 09:35

Grizenje se prekine tako da umetneš prst u kut bebinih usta i razdvojiš čeljusti. Kaže se odlučno "Ne".
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12219
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: Upomoć! Beba grize!

PostPostao/la latica » 16 srp 2014, 10:00

ona mene ne ugrize pa da drži, nego ugrize i pusti, nekad ne znam je li to od milja pa se tako kao pomazi ili iz dosade ili jednostavno jer ne zna šta bi i nije ni svjesna. iako, ja stvarno kažem uvijek ne i pokažem joj da se ljutim, jer prije se znala smijat ko da se tako zeza. i kuži ona da ne smije, ali onda kao da joj se opet omakne :ajme i ne grize stalno, nego tako - tu i tamo, kad se najmanje nadaš!
a jede sve nemiksano, nisam nikad ni miksala, grize sama, ah valjda će je proći :lebdi
mislim da će mo ovako kako ti mrs. E kažeš, to je naizglednije da upali, jer ne bi prestala dojit ;)
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7413
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: Upomoć! Beba grize!

PostPostao/la mrs. eastwood » 16 srp 2014, 10:23

Ma kakvo prestajanje. ovo nema veze s tim. Proci ce, samo cuvaj cike.
Avatar
mrs. eastwood
Sveta krava
 
Postovi: 9852
Pridružen/a: 15 ruj 2010, 10:49
Lokacija: Zagreb!

Re: Upomoć! Beba grize!

PostPostao/la Diami » 17 srp 2014, 12:43

Čitala baš jučer na stranicama dr. Jack Newmana da griženje može biti i znak da beba negoduje zbog slabijeg protoka mlijeka.
Avatar
Diami
ne stignem sanjati
 
Postovi: 5252
Pridružen/a: 30 lip 2008, 09:03
Lokacija: Poing

Prethodna

Natrag na Cica, boca, žlica

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.