Sada je: 13 svi 2024, 18:55.

Odbijanje AD-a

O dojenju, (na)dohrani i prehrani djece.

Moderatori/ce: Diami, nevenera

Odbijanje AD-a

PostPostao/la Sophie » 24 srp 2013, 21:45

Drage mame ja sam mama izdajalica. Da ne ponavljam sve ispocetka (pisala sam na problemi kod dojenja) izdajem mlijeko 7 mj. P je bila iskljucivo dojena do pocetka dohrane. Fino napreduje i sve 5.
Kad smo dosli na more zbog prilagodbe, nespavanja i sl. imala sam manje mlijeka. Htjela sam joj dati ad jer sam vec bila psihicki i fizicki umorna medjutim nije nikako prihvatila ad. Dala sam joj nan2 koji je popila i povratila. Cini mi se da je tu uzrok svih kasnijih problema i da vjerojatno veze taj osjecaj nelagode uz miris i okus ad. probala sam joj kasnije dati novalak, humanu 9 i humanu i nista nije htjela. kad skuzi da je ad pljuje, mrati se i nece piti.
sad sam ja malo nadosla s mlijekom ali bih htjela imati neki ad u rezervi da nam se opet ne ponovi ova situacija.
Ima li netko slicna iskustva? Ako vec postoji tema ispricavam se, uputite me.
slika
Avatar
Sophie
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 990
Pridružen/a: 16 svi 2012, 10:00

Re: Odbijanje AD-a

PostPostao/la Hajdi » 25 srp 2013, 08:37

Pri odbijanju AD najprije posumnjam na moguću alergiju na KM. Treba to provjeriti kod alergologa pa onda vidjeti kako dalje.
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12219
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: Odbijanje AD-a

PostPostao/la Sophie » 01 kol 2013, 22:53

Hajdi zaboravila sam napisati da je popila par puta nan1 kad sam ja zavrsila u bolnici zbog mastitisa i sve je bilo ok. Tako da mislim da nije alergija na km jer bi se i onda pokazalo ili?
slika
Avatar
Sophie
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 990
Pridružen/a: 16 svi 2012, 10:00

Re: Odbijanje AD-a

PostPostao/la Diami » 06 kol 2013, 17:21

Inače kažu da je aptamil najsličniji okusom majčinom mlijeku.

A mogla bi probati miješati prvo veći dio tvog mlijeka sa sasvim malo adaptiranog, pa pomicati omjer u korist adaptiranog.
Avatar
Diami
ne stignem sanjati
 
Postovi: 5252
Pridružen/a: 30 lip 2008, 09:03
Lokacija: Poing

Re: Odbijanje AD-a

PostPostao/la swenova mama » 07 kol 2013, 13:20

mogla bi probati miješati prvo veći dio tvog mlijeka sa sasvim malo adaptiranog, pa pomicati omjer u korist adaptiranog.

ovo je tajna uspjeha, i to se radi i kad se prelazi s jednog ad mlijeka na drugo. Dakle, u jednoj flasici ide 30 ml ad mlijeka novoga i ostatak starog na koje je dijete naucilo (ovom slucaju tvoje), drugi dan 2 mjerice ad i ostatak tvojega, treci tri mjerice i ostatak tvojega itd. dok ne zamijenis sve.
nan 2 je za nju prejak, inace se preporuca da, ako dijete prihvati, ostanes na pre ili 0 do kraja hranjenja ad mlijekom, sto dalje ides to je veca razlika tvojega i adaptiranog. na tvom bih mjestu isla s 0 ili pre, pa cak i s 1-com, nikako s 2 samo zato sto na kutiji pise da je 2 za tu dob. :mah
Avatar
swenova mama
Sveta krava
 
Postovi: 7219
Pridružen/a: 11 tra 2001, 23:50

Re: Odbijanje AD-a

PostPostao/la Sophie » 07 kol 2013, 15:20

Hvala mamice! :hug Stvarno nisam znala. A u sljed svih tih dogadjaja nisam se sjetila odmah pitat na forumu. Sad znam za ubuduce! Prije cu dobit odgovor od mama na forumu nego od pedijatra.
Jos uvijek je na mom mlijeku ali dobro je da znam za ubuduce. Za vrijeme menstruacije uvijek bude manje mlijeka. Sva ad koja sam imala sam pobacala jer su bila predugo otvorena. Imam jos dm Babylove 2 neotvoreno.
Swenova mama jel nije razlika u nutritivnoj vrijednosti izmedju 1 i 2?
slika
Avatar
Sophie
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 990
Pridružen/a: 16 svi 2012, 10:00

Re: Odbijanje AD-a

PostPostao/la swenova mama » 17 kol 2013, 17:50

Swenova mama jel nije razlika u nutritivnoj vrijednosti izmedju 1 i 2?

jest, ali nije vazna pogotovo ne toliko da se drzis kao pijan plota naputka od kojeg mjeseca treba s time krenuti. Mlijeka s oznakom 0 ili pre su najslicnija majcinom.
Avatar
swenova mama
Sveta krava
 
Postovi: 7219
Pridružen/a: 11 tra 2001, 23:50


Natrag na Cica, boca, žlica

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.