Sada je: 23 lis 2020, 04:37.

Čajevi i dojenje

O dojenju, (na)dohrani i prehrani djece.

Moderatori/ce: Diami, nevenera

Čajevi i dojenje

PostPostao/la alkemicar » 01 ruj 2015, 15:36

Ne nalazim temu pa otvaram
Ukoliko mi je promakla, isprike i molim da moderatorice spoje onda

Dakle, imam dvomjesečnu bebu koju isključivo dojim i pojma nemam koje čajeve smijem piti
Dva su razloga zašto pijem čajeve:
1. volim ih piti :mrgreen
2. zazirem od lijekova ako se to može, pa sve što mogu liječiti prirodnim putem, starinskim lijekovima i čajevima, radije tako liječim :kavica

Prije sam bila zakleti čajomrzac jer sam ga povezivala s gripom i amen ;)
Kako smo mi na jugu zadnja rupa na svirali, čajeve naručujem online jer mi imamo samo bio i bio ovdje i ograničeni smo što se čajeva tiče nažalost

Znam da ide jedno veliko NE zelenim čajevima, a DA rooibos čaju.
Osim zelenih, i raznih mješavina (u kojima ima zelenih pa ih mogu prekrižiti), najčešće sam pila čaj od đumbira, čaj od matičnjaka i čaj od gospine trave (ovaj zadnji sam pila jer sam htjela izbjeći liječenje tjeskobe antidepresivima ako mogu pokušati drugačije i uspjela sam tada)

Jel smijem piti ova 3 čaja ako dojim zna li tko?
slika slika
alkemicar
Ovisna sam
Ovisna sam

Re: Čajevi i dojenje

PostPostao/la alkemicar » 01 ruj 2015, 15:40

Naravno ne govorim o ogromnim količinama nego 1-2 čaše dnevno

i ako imate preporuku webshopova za čajeve, slobodno ih okačite, for future reference, ako može ;)
slika slika
alkemicar
Ovisna sam
Ovisna sam

PostPostao/la morena » 02 ruj 2015, 09:25

Zašto ne zeleni čaj? Znam da ima teina, ali ja sam se rukovodila da je to kao i kava, jedna šalica dnevno ok, umjereno dakle. Ne vidim čemu veliki ne. Đumbir i matičnjak smiruju, smiju se piti tijekom trudnoće i dojenja (negdje mi je ostalo da matičnak može smanjiti laktaciju, ali nisam sigurna, i sumnjam da će jedna-dvije šalica dnevno imati većeg utjecaja). Za gospinu travu uglavnom kažu oprezno s uzimanjem za trudnice i dojilje. Nisam stručna da kažem za gospinu travu da ili ne, ali da sam ja u pitanju i u situaciji koju si spomenula (tjeskoba, depresija) smatrala bi da imam više koristi od tog čaja nego potencijalne štete (i ja sam koristila gospinu travu i valerijanu iz istog razloga, ali nisam tada imala bebu).
slika slika
morena
nemam door

PostPostao/la Hajdi » 02 ruj 2015, 10:35

Dojiljama se ne savjetuje kadulja jer smanjuje laktaciju, to je ono što znam. Mislim da nećeš pogriješiti ako koristiš biljke koje su u čajevima za dojilje.
Hajdi
Sveta krava

PostPostao/la alkemicar » 02 ruj 2015, 10:42

ne znam zašto ne zeleni jer ni ja nisam stručnjak, nego mi podleti googlajući da se njih ne smije
nekako, mislim da je sve nekako lakše kad beba ima 6+ mjeseci ili bliže godini dana jer tada ide dohrana
pa ako se i uzme nešto, bilo da se mora ili želi, može se uzeti tako da se kombinira da dijete cicu zamijeni obrokom dok se to nešto otpusti i prođe kroz sistem mame
ne znam, možda se varam

al svakako ne bih pretjerivala s količinama
slika slika
alkemicar
Ovisna sam
Ovisna sam

PostPostao/la nevenera » 04 ruj 2015, 20:29

članak o tome koji čajevi mogu a koji ne
nevenera
idejni kreator MUD-a

Natrag na Cica, boca, žlica