Sada je: 29 tra 2024, 11:49.

Premali dobitak na težini dojene bebe (spojene teme)

O dojenju, (na)dohrani i prehrani djece.

Moderatori/ce: Diami, nevenera

Re: Premalo ili nikakvo dobivanje na tezini

PostPostao/la Mirna » 03 ožu 2003, 17:34

Draga Sanika, ja sam imala tih problema s Liviom i popustila sam i davala joj adaptirano i sad mi je ko psu žao. Prvi mjeseci su koma, to kaj doktori pričaju dvajst minuta cicanja pa tri sata spavanja su pljuge. Evo i druge cure su ti to rekle u svojim postovima.<
>Juliu mi je isto bila na cici po cijele dane, ali to sam se pripremila i nije bilo šanse da me itko odgovori od toga da ju ne dojim bar do godinu dana. A kako sam to regulirala. Pa ono presvlačenjem po sredini o
oka da se razbudi i imala sam sistem da joj određujem kad koju ciku jede, odnosno nisam šarala malo lijeva malo desna. Odnosno sistem je bio npr u 8 ujutro počne jesti i dam joj desnu. Onda slijedećih dva sata kad god zatraži dajem joj samo desnu. Nakon dva sata okrenem na lijevu i slijedeća dva sata samo lijevu. Tako mi je dobila i predmlijeko i masnije.<
>Inače kod mene je sistem da mi je lijeva dojka bila jako prohodna odnosno puna mlijeka i puno je bio jači mlaz nego desna, tako da u principu bi se na lijevoj najela ko prasica a desnu je morala do
o potegnuti.<
>Gledaj sebe, gledaj bebu i nađi svoj sistem. I sigurno ćete uspjeti! <i></i>
Mirna
 

Re: Premalo ili nikakvo dobivanje na tezini

PostPostao/la Suzanastami » 04 ožu 2003, 00:46

Znam da ti je teško, mlijeka sigurno imaš jer ne bi dobila mastistis da ga nemaš ali moja je preporuka složi si sve za i protiv dohrane jer samo ti znaš da li ti je beba zadovoljna ili da li pati prouči sve što su ti mame napisale i sama odluči, ne daj se nagovarati tuđim savjetima jer ti ćeš znati što je za tvoju bebu najbolje.<
> Istina je da je majčino mlijeko najbolje pa sam ja iza
ala izdajanje jer moja cura nije htjela sisati a stalno je bila gladna, rodila se s 2870 a nakon mjesec dana samo na mom izdojenom mlijeku imala je 3800gr.<
> Ovo je možda bila najgora solucija i svi su mi govorili daj joj da sisa svaki put i ja sam slušala i svaki put je bilo histerije i plača pa sam na kraju odlučila stvar uzeti u svoje ruke jer sam vidjela da mala nije zadovoljna.<
> Probaj sve mogućnosti i vidjet ćeš što najviše odgovara tvojoj bebi i nedaj se smesti od okoline u svojoj odluci i meni je danas nakon više od 5,5 mj. izdajanje čista rutina a uz to imam
do smrznutog mlijeka i uopće mi nije žao što sam se u to upustila iako su svi govorili isuse kako ti se da , pa to je dupli posao ili izjave u stilu one koje se izdajaju
zo izgube mlijeko što je bedastoća jer je sam sama morala smanjiti izdajanje jer više nisam imala kod s mlijekom.(DUKAT NIJE HTIO ODKUPITI!)<
> ZATO SAMO NAPRIJED ŠTO GOD ODLUČILA I NAPRAVILA JA TE PODRŽAVAM A VJERUJEM I SVE MAME jer bitno je da je beba zadovoljna. SARA 10.09.2002.<i></i>
Suzanastami
 

Re: Premalo ili nikakvo dobivanje na tezini

PostPostao/la LedinaMama » 04 ožu 2003, 12:00

Suzanastami - SVAKA CAST! <i></i>
LedinaMama
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 147
Pridružen/a: 22 sij 2003, 14:31

Re: Premalo ili nikakvo dobivanje na tezini

PostPostao/la Anajecestoime » 04 ožu 2003, 13:07

Sanika, što se tiće kakanja, niš ne
ini. To je za dojenu djecu normalno.I moja Dorotea je imala svakih tjedan dana jednu užasno zelenu i rijetku stolicu i to je za, ponavljam, dojenu djecu OK.<
> Dorotea 12.08.2002.<i></i>
Avatar
Anajecestoime
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 129
Pridružen/a: 30 tra 2002, 08:45
Lokacija: Purger city

Re: Premalo ili nikakvo dobivanje na tezini

PostPostao/la Maja » 04 ožu 2003, 16:58

Dojena djeca do otprilike 6 tjedana zivota bi morali imati barem jednu stolicu dnevno kao pokazatelj da dobijaju dovoljno kalorija. kasnije se taj
oj moze smanjiti (a i ne mora). <i></i>
Maja
 

Eto nas s pregleda

PostPostao/la † Sanika » 04 ožu 2003, 20:35

Eto bas sam napisala na "prosinac, sijecanj" da Paula nije dobila nista na tezini u zadnjih 10 dana (sveukupno 60 g u mjesec dana ) pa mi je pedijatrica preporucila dohranu i to svaka dva sata prvo cike (10 min svaka) pa izdajanje, pa razlika do 100ml - Conformil. <
><
>Nemam izbora jer mala mi definitivino gladuje odnosno uzima premalo <
>Tuzna sam i ne znam zasto se bas meni dogadjaju takve stvari kad sam vise od svega htjela iskljucivo dojiti. <
>Ali eto, samo da ona pocne konacno napredovati ... pa se mozda i vratimo samo na dojenje...tko zna...<
><
>Hvala cure jos jednom na podrsci! <i>Edited by: Sanika at: 3/4/03 6:37:54 pm<
></i>
Pauleta, 6.2.2003
Maksimović, 4.2.2009.
Avatar
† Sanika
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4152
Pridružen/a: 16 kol 2002, 14:24
Lokacija: Zagreb

Re: Eto nas s pregleda

PostPostao/la djecakovamama » 05 ožu 2003, 02:28

Sanika - bas mi je zao ....<
>Mogu tek misliti kako je tebi <
>Cuj, necu te nista nagovarati, ali ipak da probas te podoje produziti na 20-ak minuta svaka strana pa onda adaptirano. Nemoj odmah dizati ruke, postoji puno mama koje su uspjele odrzati laktaciju dugo, dugo i sa kombiniranjem, cak i prestati dohranjivati ... molim te ako nadjes vremena prekopaj stare topice, a ja cu vidjeti da ti nesto stavim i ovdje ...<
><
>Ja niti ne znam nista o tome, ali vjerujem da ce ti se javiti neko ko je tako kombinirao dojenje + dohrana ad. mlijekom.<
> Zvonimir, 13.06.2001<i></i>
Life is not about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain!


slika

slika
Avatar
djecakovamama
pošla ALFAkoka u dućan
 
Postovi: 3671
Pridružen/a: 21 lis 2001, 23:57
Lokacija: Prag

Re: Eto nas s pregleda

PostPostao/la Anajecestoime » 05 ožu 2003, 11:10

Sanika, ja sam kombinirala dojenje + Comformil zbog malog prirasta u težini, ali nisam joj htjela ograničavati duljinu podoja. Pustila sam je da cicka na jednoj sisi i po pola sata i nakon toga dala 60ml Comformila. Nisam se izdajala. Nakon nekog vremena, dojenje nam je krenulo na bolje pa sam smanjivala dohranu, a od njenog petog mjeseca, dojenje se tako uhodalo da nam dohrana više nije trebala.<
><
>Mislim da nije nužno ovo mjerenje.Već po načinu na koji ti beba sisa možeš ocijeniti koliko se najela i koliko joj mlijeka moraš napraviti.Možeš i napraviti malo više pa ju pustiti da jede koliko hoće (meni nikad nije bilo žao ako bi morala dio baciti). <
>Jedna stvar je jako važna. U SVAKOM hranjenju, prvo joj ponudi sisu.Tako ćeš održati laktaciju.<
><
>Sretno! Dorotea 12.08.2002.<i></i>
Avatar
Anajecestoime
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 129
Pridružen/a: 30 tra 2002, 08:45
Lokacija: Purger city

Re: moje iskustvo

PostPostao/la drazenka » 09 ožu 2003, 14:54

Cure su ti uglavnom sve rekle. <
>Samo da dodam da sam imala isti problem, non-stop na cici. Prvi mjesec nije dobila nista na tezini, pedijatrica se nije za
inula jer je bila rodjena s 4,5 kg, dakle imala je zalihe <
>Kroz drugi mjesec je pocela dobivati na tezini cca500-600 gr mesecno.<
>Prvih 2-3 mjeseca je stalno bila na cici, vec sam i ja bila izludila te nemam mlijeka, te gladna je. Cak sam joj bila pocela davati adaptirano mlijeko, ali je ona i dalje trazila cicu. Jednostavno nije znala spavati bez cice. <
> <i></i>
drazenka
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 21
Pridružen/a: 22 lis 2001, 10:27

Re: moje iskustvo

PostPostao/la † Sanika » 09 ožu 2003, 16:13

Hvala cure. Sutra idemo na vaganje pa cemo vidjeti kako stoje stvari. Paula je, od kad je dohranjujem, puno sretnija, smirenija i puno vise spajki. Bas se nekako vidi da je sita. A i stolice su joj redovne, svakodnevne <
><
>Ciku i dalje voli jaaako pa se nadam da ce tako i ostati <
><
>Javim se kad dodjemo s pregleda!<
> <i></i>
Pauleta, 6.2.2003
Maksimović, 4.2.2009.
Avatar
† Sanika
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4152
Pridružen/a: 16 kol 2002, 14:24
Lokacija: Zagreb

Sanika i Paulica

PostPostao/la Nika » 09 ožu 2003, 16:35

Mislimo na vas i šaljemo puno slatkih pusica Benedikt, 13.02.2003.<
><i></i>
Nika
 

Debeljucka moja

PostPostao/la † Sanika » 11 ožu 2003, 20:55

Eto da i ovdje napisem da je moja mrsavica dobila 450g (u tjedan dana!) i sad ima 3550g!<
><
>I dalje isti rezim, a nadam se da ce mlijekeca biti sve vise pa da cemo dohranu izbaciti ili barem svesti na minimum. Drzite fige! <
><
>No bitno je da se ona zbuckala i sada sam ja mnogo smirenija pa ce vjerojatno sve krenuti na bolje!<
><
>Jos jednom hvala cure puno! <i>Edited by: Sanika at: 3/11/03 6:56:35 pm<
></i>
Pauleta, 6.2.2003
Maksimović, 4.2.2009.
Avatar
† Sanika
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4152
Pridružen/a: 16 kol 2002, 14:24
Lokacija: Zagreb

Re: Debeljucka moja

PostPostao/la LedinaMama » 12 ožu 2003, 10:33

450g u tjedan dana! <
><
>Drago mi je da ste do
o i da sve ide na bolje. Najvaznije je da ste obje zadovoljne, a onda ce sve 'sjesti na svoje mjesto'. Leda 24.12.2001.<i></i>
LedinaMama
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 147
Pridružen/a: 22 sij 2003, 14:31

Iz sadašnje perspektive

PostPostao/la lastavica » 13 ožu 2003, 00:56

Gledajući iz sadašnje perspektive, drago mi je da nisam krenula s adaptiranim iz više razloga. Preskočit ću onaj glavni, najbolje za bebu, to sve mame ovdje znaju.<
>Prije dva mjeseca smo počeli s dohranom. Lara neće kašice, možda jednom tjedno pojede pola Hipp kašice. A sve ostalo su žličica, dvije, tri. Uglavnom da sam joj tada dala adaptirano, najvjerojatnije ga ne bi htjela, ili u jako malim količinama. S vremenom bi ja postala sve nervoznija, kao što i sada postajem zbog te dohrane. I sve bi to bilo frustrirajuće za obje. Ovako papala je samo ciku još tri mjeseca, veselila se njoj, nisam znala u ml koliko je pojela. Pa se nisam opterećivala s tim. Napominjem da je ona dobivalla na težini. Iz ove perspektive mogu napisati čak 330g taj problematičan mjesec. I sad kad vidim probleme drugih mama, ovo i nije bio problem. <
>Isto tako i ja sam kao beba, pa sve do 5 razreda osnovne jako malo jela. Bila sam na flašici, i mama mi kaže da sam jela minijaturne količine. Pa izgleda tako i Lara.<
>Da mi nije MM davao punu podršku ne znam da li bi izdržala. A on se nije educirao, ali znate ono "moja mama najbolje kuha " tako i to. Njegova mama je njih troje dojila, i stalno mu je govorila ne dajite Lari adaptirano. Pa je dojenje za njega bilo zakon.<
>Osim njega i vi drage forumašice bile ste mi velika podrška. A i <
>savjeti dvoje pedijatara koje sam kontaktirala (jednog telefonom, a drugog e-mailom), a deklariraju se kao podrška dojenju. Kad mi već moja pedijatrica nije dala podršku.<
>Ja napisala cijeli esej. Lara 13.07.2002.<i></i>
lastavica
Lastatrans
 
Postovi: 15454
Pridružen/a: 16 tra 2002, 11:55

Re: Iz sadašnje perspektive

PostPostao/la djecakovamama » 13 ožu 2003, 01:42

<
>Puse Lari<
><
>A sto se tice dohrane - i moj je u pocetku samo meljeo pa kad se naviknuo - onda je bilo bolje. I danas ima dana kad skoro nista nece jesti, ne silim ga, ali zato slijedeci dan sve nadoknadi ... Zvonimir, 13.06.2001<i></i>
Life is not about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain!


slika

slika
Avatar
djecakovamama
pošla ALFAkoka u dućan
 
Postovi: 3671
Pridružen/a: 21 lis 2001, 23:57
Lokacija: Prag

...

PostPostao/la mama lav » 13 ožu 2003, 12:31

cure imaju do
e savjete kao i uvjek pa necu ponavljati.<
>mom sinu su sada skoro tri godine ali imam jednu biljeznicu u kojoj sam zapisivala podoje, stolice itd za svaki dan. i mogu ti reci da sam bila frustrirana i sada ne mogu vjerovati on je spavao preko noci bas kao i tvoja beba, ali bio je nezadovoljan i budan po cijeli dan. recimo po literaturi navode da male bebe spavaju i po 20 sati dnevno, a on 11-13.mislim da se kod njega nije radilo iskljucivo o gladi, mozda mu je bilo prevruce, ili sto li vec, nikada necu saznat.ja sam iskljucivo doijla i on je mogo i visio jako cesto na cici i to po dulje od pola sata u pravilu.prvi mjesec je dobio oko 500 gr na porodjajnu tezinu. nakon tog prvog mjeseca valjda se naucio bolje cicati a i ja sam postala sigurnija u sebe jer mi se 500 cinio kao sjajan rezultat nakon muke kuju i ti sada prolazis. <i></i>
mama lav
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 37
Pridružen/a: 27 svi 2001, 22:25

Re:

PostPostao/la suncana » 19 ožu 2003, 11:50

Mi smo imali problem kada je Marta sa 3.5 mjeseca stala dobijati na težini (4500g i ni makac). Na pregledu Pedijatrica reče Uvedite dohranu, a na moje pitanje kako doslovan odgovor je bio Dajte joj bocu, mlijeko će sigurno nestat ali vi nastojte zadržati jutarnji i večernji podoj. Na boci napravie što veću rupu. Meni su suze došle na oči imala sam dobiti proljev na licu mjesta.Kontrola težine za 7-10 dana. Igrom slučaja mi smo morali opet ko pedijatra za pet dana, a živimo 2 sata vožnje od lječnika tako da nije dolazilo u obzir ići dva puta u istom tjednu tamo-amo. <
> Kad smo došli kući savjeta moje mame i bliže okoline je bilo na pretek od mala je gladna daj joj bocu svaka 2 sata do rižinih pahuljica banane i još koječega. Ja sam se sa
ala i otišla ovdje na Forum i na dojenju pročitala veliki
oj vaših priča, na neki način vratila samopouzdanje i uz tatinu podršku sljedećih dana radila ovako - podoj svakadva sata uz izdajanje i pokušaj davanja izdojenog na žličicu. Nije to sa žlicom bilo uvijek uspješno ali nakon 48 sati količina mlijeka u grudima se povećala, a Marta je bivala sve zadovoljnija. <
> Nakon pet dana na vaganju vaga je pokazala 4860g i prirast od 386g. Ja sam bila tako sretna jer smo unatoč zlogukim prognozama naše doc zadržali siku i povećali kilažu. I ne manje važno pokazali smo onima iz naše okoline da moje mlijeko nije nehranjivo ili kako su oni govorili tanko. <
>Sada kada razmislim možda sma propustila pročitati prvi Martin signal za još mlijeka i ona se jednostavno navilkla na manje. <
>Što je bilo bilo je zahvaljujem svakoj od vas koje ste podijelile vaše priče i savjete sa nama i tako ohra
ile nas ostale da ustrajemo i nastavimo sa dojenjem. Da ovo nije upalilo naravno ne bih inzistirala i sigurno bih joj dala drugo mlijeko jer ipak je najvažnije da bebica napreduje-svaka za sebe u svom osobnom ritmu.<
> <
><
>Marta, 24.11.2002.<
> <
> <
> <i></i>
suncana
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 21
Pridružen/a: 13 stu 2002, 18:43

Velika Paula se javlja na raport!

PostPostao/la † Sanika » 09 tra 2003, 20:30

Evo cure da se malo javimo. <
>Paula je navrsila dva mjeseca prije par dana, a danas smo bile na kontroli. Cura super napredujue i sad ima 4700 g i duga je 58 cm. I dalje smo na kombinaciji dojenja i Conformila. Dnevno pojede oko 350 ml mog mljekeca i isto toliko Conformila. Ne drzim je na onom rezimu deset minuta jedna pa deset druga cica, nego cicu dobije uvijek kad hoce, sto je jako cesto i drago mi je da je nije prestala voljeti : <
><
>Eto cure, sad smo se privikle na kombinaciju (iako mrzim to pranje bocica, steriliziranje ... ne kuzim zene koje namjerno ne doje iz nekih neobjasnjivih razoga ), a ja sam jako sretna sto mljekeca jos ima i to svakim danom sve vise <
>Samo da izdrzi sto duze!<
><
>Hvala na savjetima, Paula, 6.2.2003.<i>Edited by: Sanika at: 4/9/03 8:31:22 pm<
></i>
Pauleta, 6.2.2003
Maksimović, 4.2.2009.
Avatar
† Sanika
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4152
Pridružen/a: 16 kol 2002, 14:24
Lokacija: Zagreb

Re: Velika Paula se javlja na raport!

PostPostao/la AstraKT » 09 tra 2003, 23:03

Bas mi je drago da vam do
o ide. Samo tako naprijed Pauli <i></i>
AstraKT
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 74
Pridružen/a: 22 ožu 2001, 10:48

Re: Velika Paula se javlja na raport!

PostPostao/la † Sanika » 05 svi 2003, 23:19

Eto opet mene s novostima. Dan prije nego sto ce Paula napuniti tri mjeseca svecano objavljujemo da ako sutra vaga pokaze da Paula do
o napreduje, izbacujemo CONFORMIL i nastavljamo iskljucivo s mojim mljekecom. <
>Vec negdje zadnjih dvadesetak dana Paula uglavnom cicka, conformila dobije cca 100 ml dnevno (jedan obork) i to samo zato jer sam ja panicarka i nemam hra
osti prije cijepljenja (sutra) isprobavati mozemo li se vratiti iskljucivo dojenju. E sad, ako vaga pokaze da je premalo ili nista dobila (sto mi se bas i ne cini kada je gledam) onda i dalje kombinacija Nadam se da nece biti tako <
>Uzasno mrzim ovu dohranu, a s druge strane obozavam gledati moje zlato kako uziva na ciki. Zato DRZITE NAM FIGE DA SE RIJEŠIMO CONFORMILA! <
><
>Javim se sutra, baj baj ... Paula, 6.2.2003.<i></i>
Pauleta, 6.2.2003
Maksimović, 4.2.2009.
Avatar
† Sanika
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4152
Pridružen/a: 16 kol 2002, 14:24
Lokacija: Zagreb

Re: Velika Paula se javlja na raport!

PostPostao/la Anajecestoime » 06 svi 2003, 14:17

Bravo! Dorotea 12.08.2002.<
><
><i></i>
Avatar
Anajecestoime
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 129
Pridružen/a: 30 tra 2002, 08:45
Lokacija: Purger city

Re: Velika Paula se javlja na raport!

PostPostao/la djecakovamama » 06 svi 2003, 21:37

Yessss!<
>Sutra ce biti sve u redu i vidjeces kako ces se opustiti kad pocnes 100% vjerovati u sebe <
><
>Bravo Paula & Sanika Zvonimir, 13.06.2001<i>Edited by: djecakovamama  at: 5/6/03 9:39:06 pm<
></i>
Life is not about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain!


slika

slika
Avatar
djecakovamama
pošla ALFAkoka u dućan
 
Postovi: 3671
Pridružen/a: 21 lis 2001, 23:57
Lokacija: Prag

Akcija "Conformil u smece"!!!

PostPostao/la † Sanika » 06 svi 2003, 23:18

Eto bili smo na pregledu. Paula ima 5450g i 61 cm . U zadnja dva tjedna dobila je 350 g, a papala je stvarno minimalno Conformila. Sad cu postepeno izbacivati Conf. dok ne ode u povijest <
><
>A i nije ona luda. Cim vidi bocicu s do
o poznatim "mirisom" Conformila, ona u plac . Ne bas uvijek ali vrlo cesto. A ciku prihvati bez problema <
><
>Joj samo da nam uspije izbaciti to adaptirano, drzite nam fige! Pusa od nas dvije, baj! Paula, 6.2.2003.<i></i>
Pauleta, 6.2.2003
Maksimović, 4.2.2009.
Avatar
† Sanika
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4152
Pridružen/a: 16 kol 2002, 14:24
Lokacija: Zagreb

Re: Akcija "Conformil u smece"!!!

PostPostao/la mama 30 » 07 svi 2003, 11:17

Drzimo.............<
> Matea,11.01.03.<i></i>
mama 30
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 76
Pridružen/a: 21 srp 2002, 11:41

Re: Akcija "Conformil u smece"!!!

PostPostao/la djecakovamama » 07 svi 2003, 13:52

350 gr super za 2 tjedna <
>sad fino conformil Zvonimir, 13.06.2001<i></i>
Life is not about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain!


slika

slika
Avatar
djecakovamama
pošla ALFAkoka u dućan
 
Postovi: 3671
Pridružen/a: 21 lis 2001, 23:57
Lokacija: Prag

Re: Velika Paula se javlja na raport!

PostPostao/la Maraja » 30 kol 2005, 17:16

Izvinjavam se sto dizem ovaj topik, ali da ne otvaram novi. Naime na zadnjoj kontroli sa puna cetiri meseca Mijat je imao tacno 6 kg, ali je za mesec dana poslednjih napredovao svega 200g. Meni su odmah preporucili dohranu adaptiranim mlekom, ali ja nesto ne bih. Moram da napomenem da je iskljucivo dojena beba (ponekad malo vodice ili caja, ali samo kad hoce), ali ne jede na zhtev vec na 3-4 sata. Ali on tako zeli. Sta da radim!?<
>" style="border:0;"/> <i></i>
MIJAT - 26.04.2005.
KORINA - 05.01.2008.
Avatar
Maraja
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 216
Pridružen/a: 11 kol 2005, 16:08
Lokacija: U srcu ravne Bačke

Re: Velika Paula se javlja na raport!

PostPostao/la ivana M » 30 kol 2005, 17:43

Ja ti nemam neki savjet...ali ti mogu reci da ja svoju curu nisam niti vagala(vagali smo je jedino na pregledima),niti se sto sekirala koliko dobiva na tezini...vidjela sam da je ovako ok.i da lijepo napreduje..da je sretna beba.Mislim da ako ti je bebica zdrava i sretna da se nemas sto sekirati...<
>eto tako ja mislim...valjda ce ti se javiti netko strucniji ko ce ti bolje znati reci. <i></i>
ivana M
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 65
Pridružen/a: 15 vel 2005, 20:43

Re: Velika Paula se javlja na raport!

PostPostao/la eli » 30 kol 2005, 18:23

dobio je malo, ali to je daleko od alarmantnog.<
>ako popije malo vode ili caja onda nije iskljucivo dojena beba. ako popije x ml druge tekucine, popit ce x ml manje mlijeka.<
>zasto ne dojis na zahtjev? on nije odrasla osoba da ako ne dobije jelo u 7, vise ce pojesti u 8.<
>izbaci vodu i caj i doji cesce. sigurno ce se onda bolje debljati. <i></i>
eli
Sveta krava
 
Postovi: 8339
Pridružen/a: 30 ožu 2002, 12:57

Re: Velika Paula se javlja na raport!

PostPostao/la ivanaCH » 30 kol 2005, 22:23

Ne kuzim ovo da ne dojis na zahtjev vec na svaka tri cetiri sata ali on tako zeli. Onda jest ili nije na zahtjev? U svakom slucaju probaj ponuditi dojku cesce, i svakako izbaci dodatnu tecnost. I ne za
injavaj se. <i></i>
Teško je skrenuti desno kad si već skrenuo lijevo.
K. 7g
Avatar
ivanaCH
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 912
Pridružen/a: 02 stu 2002, 14:08

Re: Velika Paula se javlja na raport!

PostPostao/la LedinaMama » 31 kol 2005, 08:51

Eto, sve su cure rekle. <
><
>Dojenje na zahtjev izgleda ovako: cim Mijat malo kmekne, odmah ga pristekas (ne cekas da pocne plakati). Tako i danju i nocu. Jedino, ako odbija sisu, trazis da nije nesto drugo u pitanju.<
><
>Iskljucivo dojenje nije kad beba ne pije adaptirano, nego kadne pije nista osim m. mlijeka (ni vodu, ni caj, ni adaptirano). Znaci, Mijat nije iskljucivo dojena beba.<
><
>Za bolje napredovanje je bitno da mu za sve podoje unutar 2 sata dajes istu dojku, tako da sigurno popije i ono zadnje masno mlijeko od kojeg se i dobija na tezini.<
><
>Sretno! Leda 24.12.2001.<
>beba 14.03.2006.<i></i>
LedinaMama
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 147
Pridružen/a: 22 sij 2003, 14:31

PrethodnaSljedeća

Natrag na Cica, boca, žlica

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 2 gostiju.