Sada je: 21 svi 2024, 02:48.

vodene kozice

Sve o zdravlju, bolestima i preventivi.

Re: vodene kozice

PostPostao/la mirbi » 14 tra 2012, 10:39

Nakon 3,5 tjedna još nisu otišle, najviše ih je ostalo u kosi. I ne da se oprati b ijeli prah, a ne smijem previše upirati... :|
'Čovječe, vrati se sebi dok još imaš kome.'
-----------------------------
S 2000 / R 2005
-----------------------------
Moj dućan
Avatar
mirbi
volim dinarski look s mozgom
 
Postovi: 8733
Pridružen/a: 06 stu 2005, 11:21
Lokacija: Split

Re: vodene kozice

PostPostao/la Sreca najveca » 02 svi 2012, 14:39

imam pitanjce vezano za izlazak na sunce nakon kozica. koliko bi dugo trebalo izbjegavati? točnije, koliko nakon završetka bolesti ne smiju na sunce? i zašto uopće ne smiju?
P 07.02.2007. :luv
I 27.11.2009. :luv
Avatar
Sreca najveca
je sada precool
 
Postovi: 4484
Pridružen/a: 23 vel 2006, 17:34
Lokacija: Zg

Re: vodene kozice

PostPostao/la Barbi » 02 svi 2012, 16:21

Srećo, ja mislim da ne smije ta mlada koža ožiljkasta na sunce jer je osjetljiva :dunno odnosno tako sam si ja barem protumačila, a ne da dijete ne smije uopće na sunce, u odjeću valjda može. :plavusa Moja je odgulila kozice krajem veljače i bila je normalno vani cijelo vrijeme nakon toga. Na ljeto će normalno na plažu, to će biti cca 3,5 mjeseca nakon a već sada joj se niti ne primijete ožiljci.
We do not see the things as they are, we see the things as we are. :proljece
Avatar
Barbi
gospođa pukovnica
 
Postovi: 28727
Pridružen/a: 07 vel 2002, 12:29
Lokacija: Zg

Re: vodene kozice

PostPostao/la Sreca najveca » 02 svi 2012, 16:48

pitam jer smo trenutno u fazi inkubacije. pa ako dobiju, brine me kako će u vrtiću gdje svakodnevno idu dva puta dnevno van, a što im drugo obući na ovim vrućinama nego kratke rukave. jer ne mogu ja uz bolovanje zbog bolesti tražiti još dva tjedna bolovanja zato jer one ne smiju na sunce. a bome neće nitko ni u vrtiću dežurati unutra zbog jednog djeteta.
no dobro, skačem pred rudu.
P 07.02.2007. :luv
I 27.11.2009. :luv
Avatar
Sreca najveca
je sada precool
 
Postovi: 4484
Pridružen/a: 23 vel 2006, 17:34
Lokacija: Zg

Re: vodene kozice

PostPostao/la IINA » 02 svi 2012, 19:43

Nema veze mlada koža na mjestu ožiljaka.
Sunce može izazvati reaktivaciju nedavno preboljelog virusa i to može biti gadno, jer
onda obično ode u meningitis.
Izbjegavati sunce barem mjesec dana nakon bolesti.
Veljača nije problem, sada je već potreban oprez.
------------------------------
Odluka da postanete roditelj, značajna je! Morate prihvatiti da će Vam srce zauvijek živjeti izvan tijela!
Avatar
IINA
Sveta krava
 
Postovi: 6922
Pridružen/a: 15 svi 2007, 14:45
Lokacija: mib

Re: vodene kozice

PostPostao/la kalea » 02 svi 2012, 22:00

Iina, otkud ti ta informacija za meningitis?
Moja jedna upravo ima kozice, a druga će sigurno dobiti, izgleda da im sezona još nije prošla.
kalea
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1726
Pridružen/a: 22 tra 2004, 11:42

Re: vodene kozice

PostPostao/la IINA » 03 svi 2012, 08:07

Od pedijatrice.
A sezona im i je proljeće.
Moje su isto imale u travnju.
Ove godine epidemija u vrtiću bila je krajem ožujka.
------------------------------
Odluka da postanete roditelj, značajna je! Morate prihvatiti da će Vam srce zauvijek živjeti izvan tijela!
Avatar
IINA
Sveta krava
 
Postovi: 6922
Pridružen/a: 15 svi 2007, 14:45
Lokacija: mib

Re: vodene kozice

PostPostao/la teutonija » 03 svi 2012, 08:12

Ma ne ,na sunce se ne smije ići za vrijeme trajanja kozica cc 2 tjedna. Kasnije normalno.

Moje su dobile kozice 10.6., početkom srpnja smo normalno išli na more. Na suncu su bile ko i inače ,ujutro do 10 30-11 i popodne od 16 30 uz zaštitu ko i inače.

Pošto je bilo vruće i za vrijeme trajanja bolesti su bile vani, ali na terasi u debeloj hladovini od kuće kupajući se u bazenčiću s hipermanganom. :lol Ionak je vani bilo toplije nego u kući. Na sunce nisu išle cijela ta dva tjedna ,kasnije u odjeći, a kad smo otišli na more početkom srpnja ponašali smo se ko da kotica nije ni bilo.
Budilica, 2003.
Mudrica, 2006.
Avatar
teutonija
sex blau aviona
 
Postovi: 9686
Pridružen/a: 10 sij 2003, 15:18
Lokacija: lepe ti je ,lepe ti je...

Re: vodene kozice

PostPostao/la Sreca najveca » 03 svi 2012, 10:23

u našem vrtiću je epidemija bila u jesen. prvi su dobili početkom školske godine, a zadnji negdje za vrijeme zimskih praznika. tada je bolest odradilo 20ak djece iz grupe, onih ostalih par je imalo kozice već prije. moja JEDINA nije tada dobila, a nije dana falila u vrtiću u tom razdoblju. tako da možda ne dobije ni sad :dunno
P 07.02.2007. :luv
I 27.11.2009. :luv
Avatar
Sreca najveca
je sada precool
 
Postovi: 4484
Pridružen/a: 23 vel 2006, 17:34
Lokacija: Zg

Re: vodene kozice

PostPostao/la sretnamama » 23 svi 2012, 13:26

Nama kozice tek izbijaju 2-gi dan jučer smo trebali prati kosu jer je prljava, smijem li mu je oprati i s čime samo s vodom ili se može šampon uz dobro ispiranje dok nema krastica?
sretnamama
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 309
Pridružen/a: 20 stu 2006, 11:50
Lokacija: Zagreb

Re: vodene kozice

PostPostao/la mirbi » 23 svi 2012, 13:47

Nama je rečeno ne prati kosu 10 dana.
'Čovječe, vrati se sebi dok još imaš kome.'
-----------------------------
S 2000 / R 2005
-----------------------------
Moj dućan
Avatar
mirbi
volim dinarski look s mozgom
 
Postovi: 8733
Pridružen/a: 06 stu 2005, 11:21
Lokacija: Split

Re: vodene kozice

PostPostao/la IINA » 23 svi 2012, 15:17

Bolje ne.
Nije do šampona, nego se trljanjem virus iz
mjehurića prenosi dalje, a može se i inficirati.
Kozice je najbolje što manje dirati u bilo kojem stadiju.
Strpite se ovoliko koliko Mirbi kaže.
------------------------------
Odluka da postanete roditelj, značajna je! Morate prihvatiti da će Vam srce zauvijek živjeti izvan tijela!
Avatar
IINA
Sveta krava
 
Postovi: 6922
Pridružen/a: 15 svi 2007, 14:45
Lokacija: mib

Re: vodene kozice

PostPostao/la Arkana10 » 26 srp 2012, 22:21

da podignem topik.
maleni 3g ima kozice. nocas visoka temperatura, danas osip. isla kod pedice samo da potvrdim sumnju. dala nam je tekuci puder, vitaminski sirup i da skidamo temperaturu paracetamolom. kupanju u hipermanganu. rekla mi je 2 dana nigdje izlazak, samo kuci - izolacija, 3dan moze van ali kasno uvece kada nema sunca. petog dana idemo na kontrolu. na sta da pazim?
zabrinula sam se ovim sa suncem, to znaci da cemo cjelo ljeto kuci. odlazak u vrtic, kada?
etiketic 09
Avatar
Arkana10
Sveta krava
 
Postovi: 7838
Pridružen/a: 19 srp 2005, 10:14
Lokacija: Mkd

Re: vodene kozice

PostPostao/la Hajdi » 26 srp 2012, 22:25

Kozice nisu vise zarazne kad se posuse mjehurici, dakle ne smiju biti vise vlazni, krastice su ok. Na sunce ne bi trebalo dok krastice ne otpadnu. Neki vrtici traze potvrdu od doktora u slucaju djecjih i zaraznih bolesti. Ako jako svrbi i boli pomaze hladjenje fenom. Nama su rekli da moze i claritine za ublazavanje svrbeza. Paziti da se ne zagnoje ranice na pregibima i manje dostupnim mjestima.
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12221
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: vodene kozice

PostPostao/la mrs. eastwood » 26 srp 2012, 22:30

frendici danas doc. na kontroli rekla da mali jos ne moze među djecu - ostale su mu jos samo suhe krastice. bas smo se zacudile.
Avatar
mrs. eastwood
Sveta krava
 
Postovi: 9852
Pridružen/a: 15 ruj 2010, 10:49
Lokacija: Zagreb!

Re: vodene kozice

PostPostao/la Arkana10 » 30 srp 2012, 23:21

nama danas rekla da jos 2 tjedna ne smije u vrtic i medju djecu. ostalo ok, setnja, kupanje, da bude normalno. ali da pazim na imunitet.
etiketic 09
Avatar
Arkana10
Sveta krava
 
Postovi: 7838
Pridružen/a: 19 srp 2005, 10:14
Lokacija: Mkd

Re: vodene kozice

PostPostao/la mrs. eastwood » 17 kol 2012, 12:09

e, evo proslo 20 dana od izbijanja, nema vise krastica. bili na konroli i sve... sad - moramo se pazit sunca, ali mozemo li u more?
ped. na zamjeni je rekla nesto kao ne jos, ali je i rekla isto maloj da je bila zlocesta jer joj se nije dala pregledat, pa sam je diskfalificirala. sad pitam vas :nata
Avatar
mrs. eastwood
Sveta krava
 
Postovi: 9852
Pridružen/a: 15 ruj 2010, 10:49
Lokacija: Zagreb!

Re: vodene kozice

PostPostao/la latica » 30 ožu 2014, 15:50

evo da malo dignem temu, stariji upravo dobio kozice, seka i ja ćemo vjerojatno od njega :/

njemu nije jako, jučer popodne se pojavilo, ima tek pokoju s mjehurićima, druge se tek spremaju, nema temperature i tako...
nismo bili na dežurnoj, mislim da nema potrebe, zvala sam jednu poznanicu koja je specijalist pedijatrije i ona isto kaže da ne idemo. sutra ću zvat njegovu doktoricu oko terapije jer to me najviše buni.
pročitala sam doslovno svašta i užasno puno dijametralno različitih savjeta. jedni kažu ni slučajno tuširat dijete dok to ne prođe, drugi kupat u onoj otopini, mazat puderom, mazat kremom, ma svašta. u ljekarni su nam dali uriage gel za mazanje i tu otopinu da time malo tapkamo ako ga bude svrbilo :dunno
šta drugi kažete - kakve su nove preporuke?
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7413
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: vodene kozice

PostPostao/la Hajdi » 30 ožu 2014, 16:23

mi smo mazali PoxClin pjenom, tuširali smo po potrebi, svrbilo nas nije jako ali su se zato poslije jako zagnojile krastice na leđima i ožiljci su vidljivi nakon tri mjeseca
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12221
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: vodene kozice

PostPostao/la latica » 30 ožu 2014, 22:40

hvala Hajdi :mah

on je i dalje OK, malo smo mazali tim gelom, ali kaže mm - mogao sam ga namazat i kremom za sunčanje, što će reć da ništa to njega hvala Bogu posebno ne svrbi jer ako zaboravimo namazat kad kaže, ni ne sjeti se. mislim da će nam sutra bit udarno, ali nek je to najgore. bio je dosta vani u dvorištu,ali u debeloj hladovini i igrao se mirno, nismo mu dali da trči i skače, mislim da je to OK?

mene i dalje brinemo seka i ja. mislila sam sutra nazvat svoju dr i pitat da se testiram jesam li možda ipak prebolila a da nisam znala, pa ako nisam da popijem taj viroleks koji se tu spominjao ranije na topicu. bojim se ako mi se zakomplicira šta ću s njom kad ona nikad nije bila bez mene i još puno doji :/ još ako mi ona dobije taj gori oblik, a ja ne funkcioniram, ma ne smijem ni mislit na to ...
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7413
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: vodene kozice

PostPostao/la latica » 30 ožu 2014, 22:56

da, ode mi plan u vjetar - virolex se izlučuje u majčino mlijeko i ne može uz dojenje :/ dakle ništa, čekam pa šta bude :lebdi
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7413
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: vodene kozice

PostPostao/la mrs. eastwood » 31 ožu 2014, 07:29

ako se testiraš, nalaz budeš čekala barem tjedan dana, ako ne i 10-15 :|

njemu je sad imunitet jako srušen, to treba paziti tipa ako organiziraš igru s prijateljima koji su već imali kozice. inače ako nema temperaturu mislim da je ok da ste vani.

probaj i ovo kupanje sa zobenim pahuljicama
Avatar
mrs. eastwood
Sveta krava
 
Postovi: 9852
Pridružen/a: 15 ruj 2010, 10:49
Lokacija: Zagreb!

Re: vodene kozice

PostPostao/la IINA » 31 ožu 2014, 10:03

Nikako puštati van.
Nikako.
Ostalo i nije bitno.
------------------------------
Odluka da postanete roditelj, značajna je! Morate prihvatiti da će Vam srce zauvijek živjeti izvan tijela!
Avatar
IINA
Sveta krava
 
Postovi: 6922
Pridružen/a: 15 svi 2007, 14:45
Lokacija: mib

Re: vodene kozice

PostPostao/la † Sanika » 31 ožu 2014, 10:32

Meni je najbolje bilo napraviti u čaši blagu, ultra blagu otopinu hipermangana i štapićem za uši tapkati po kozicama
Dezinficira ih što je bitno da se ne zagnoje.
Usput malo i hladi.
Drugo ništa nisam koristila. Samo jednom sam ih okupala u, opet ultra blagoj, otopini hipermangana, toliko blagoj da se roza boja jedva nazirala
Tuširali smo se normalno

Možeš dati i neki Aerius, Claritin i sl. ako jako svrbi
Pauleta, 6.2.2003
Maksimović, 4.2.2009.
Avatar
† Sanika
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4152
Pridružen/a: 16 kol 2002, 14:24
Lokacija: Zagreb

Re: vodene kozice

PostPostao/la viki » 31 ožu 2014, 14:26

- najstarijem nisam mazala kozice, samo sam mu dala žličicu Rinolana kad ga je jako svrbilo, srednjem sam tapkala ovako:
Sanika je napisao/la:Meni je najbolje bilo napraviti u čaši blagu, ultra blagu otopinu hipermangana i štapićem za uši tapkati po kozicama

a najmlađoj sam tapkala s nekim losionom od Avene-a baš za kozice (drugo dvoje su bili bebe kad su imali kozice, pa im nisam davala Rinolan),
nikog nisam kupala i nisam ih vodila van 10 dana, preporuka je da se i stan lagano zamrači, da ne tuče baš sunce kroz prozore
Avatar
viki
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2490
Pridružen/a: 10 sij 2003, 15:11

Re: vodene kozice

PostPostao/la latica » 31 ožu 2014, 15:00

OK, dakle nema vani. i naša pedica je danas rekla da bude doma dok mu ne postanu sve krastice ;)
malo smo jutros tapkali tom otopinom i malo se okupali u otopini - iako sam vjerojatno pre pre premalo stavila toga u kadu, ali nije se žalio. i eto, cijelo popodne nije pitao da ga mažemo ili da ga svrbi. i dalje nema puno vodenih, ima sitnih točkica crvenih, ali mislim da neće sve postat plikovi, neke nestanu same od sebe. ma super je on :dada

a za dva tjedna onda seka i ja nastupamo :znoj
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7413
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: vodene kozice

PostPostao/la latica » 02 tra 2014, 14:53

evo naše koze, barem kad je dečko u pitanju, su svoje dale i to je u biti to. super je prošlo s njim, srećom skoro nije ni znao da ih ima :yess

sad me zanima jel ima nešto s čime treba mazat sad kad to prođe? on nije imao puno pa nema ni puno krastica, ali ipak - rado bi ih nečim tretirali da brže prođu?
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7413
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: vodene kozice

PostPostao/la Vindaloo » 02 tra 2014, 15:28

nama je protiv svrbeža jako pomogla zobena kupka.
raskuhala bi dvije pune šalice zobi u 2-3 l vode, procijedila kroz gazu tu sluzavu vodu u kadicu za kupanje, dodala još malo obične vode da bude mlačno, malo hipermangana i namakala je u tome 5-10 minuta. s onom sluzavom grudom zobi u gazi bi lagano tupkala tamo gdje je su kozice. nema ispiranja, nježno ručnikom osušiti. kad sam je tupkala samo hipermanganom svrbilo je. nakon zobene kupke, štapićem blagu otopinu hipermangana ili onog pudera za isušivanje (da se ne upale).
Avatar
Vindaloo
Vindija Westwood
 
Postovi: 1720
Pridružen/a: 06 lis 2009, 22:31

Re: vodene kozice

PostPostao/la noah » 20 tra 2014, 16:40

viki je napisao/la:- nisam ih vodila van 10 dana, preporuka je da se i stan lagano zamrači, da ne tuče baš sunce kroz prozore


:shock :shock

Ja svog normalno vodim van, ima vodene kozice sad već treći dan bez ikakvih simptoma osim kožnih, divlja po kući kaj se da, pa idemo van oko zgrade naravno izbjegavamo kontakt sa drugim ljudima i u hladu smo kao što bi se i inače micali od sunca da i nije bolestan. A evo i jedan zgodan link:

http://www.ordinacija.hr/zdravlje/zdrav ... ih-kozica/

i još jedan : http://cybermed.hr/forum/specijalizacij ... ravak_vani
N 18.08.2011.
T 23.01.2008.
Naše dvije zvijezde doputovale sa nebeskog svoda u mamino i tatino srce...
Avatar
noah
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 662
Pridružen/a: 31 ožu 2012, 16:12
Lokacija: u drugoj dimenziji

Re: vodene kozice

PostPostao/la latica » 20 tra 2014, 20:32

ja sam i sama rekla da za nijednu bolest nisam čula i pročitala više oprečnih savjeta, nego u slučaju kozica :dunno

stariji je imao jako blagi oblik i osim prvog dana kad je bio u dvorištu u hladovini, a dan je bio jako topao, ostalih 3 dana dok nisu sve vlažne prošle smo bili u kući. nije imao drugih simptoma, ali eto, nekako sam oslučiča da je sigurnije da miruje u kući, koliko on ikako može mirovat. on nij eimao neke posebne krastice, i evo nakon tri tjedna uopće se ne vidi da je imao kozice, nigdje.
mlađa je dobila 2 tjedna i jedan dan nakon njega. prvo je izgledalo kao jako blagi oblik, ali nakon tri dana je krenulo i odjednom se dosta osula i dobila i temperaturu. nismo išli van cijelo to vrijeme, doduše i vrijeme vani je bilo katastrofa. kad nije više imala temperaturu i kad su opet prestale biti vlažne, dakle sve su se počele sušiti, počeli smo šetati po vani ...
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7413
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

PrethodnaSljedeća

Natrag na Bubini sam!

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.