Sada je: 29 ožu 2024, 06:38.

Kapanje nosa - i to treba znati

Sve o zdravlju, bolestima i preventivi.

Re: Kapanje nosa - i to treba znati

PostPostao/la rusulica » 08 sij 2010, 12:22

:oft
Ja sam jednom zdrobila toplomjer tj onaj termometar za mjerenje temperature zraka rukama(ne pitaj kako) i razrezala se po prstima kud mi se prolila živa (ili štogod jer živa je srebrna a ovo je crvena tekućina :dunno ). Uglavnom za svaki slučaj sam nazvala svoju doktoricu o.p. da ju pitam trebam li na hitnu ili što slično jer mi je možebit živa ušla u krv. Rekla mi je da dobro isperem a da je živa otrovna samo u obliku pare - dakle živine pare.

Pitanje za druge (s djecom starijom od 2) SA ČIME IZVLAČITE ŠMRKLJIĆE DOK DIJETE SPAVA
L 2007
M 2012
I 2014
Avatar
rusulica
Mediteranski efekat
 
Postovi: 3422
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 14:42
Lokacija: split

Re: Kapanje nosa - i to treba znati

PostPostao/la rusulica » 08 sij 2010, 12:32

Hipo nešto sam čačkala po drugim forumima i našla ovo pa sam ti kopipejstala da to nije možda slučaj i kod tebe:

"Gle, nosić ti može biti "zaštopan" od suhog zraka.On zvuči kao da je
pun, ali u biti u njemu nema ništa.
Mene je to bunilo kad Laura bila mala, pomagala je morska voda u spreju.
A isto i za pumpicu, moraš malo omekšati ili sa sprejom ili fiziološkom,
da bi mogao izvaditi."


Možda ti Operil i odmaže. Ja sam ga jednom isprobala sebi i instant mi je totalno isušio sluznicu. Možda to i njemu čini, probaj prestati bar na koji dan. I nisi napisala jeste bili na kontroli, što ti je ped rekao?

Reci mi taj aspirator koji spominješ, jel to ono LIVINGLAB?
L 2007
M 2012
I 2014
Avatar
rusulica
Mediteranski efekat
 
Postovi: 3422
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 14:42
Lokacija: split

Re: Kapanje nosa - i to treba znati

PostPostao/la hipo » 08 sij 2010, 13:41

Rusulice,to je baš aspirator od Medikora,ne znam kako se još zove,ali ako pitaš u builo kojoj dobroj apoteci,moraju ga imati.Košta negdje oko 300kn,e sad,ubi me ako se sjećam jel to bilo možda i blizu 400kn,ah,pameti zaboravna :conf .U svakom slučaju,negdje oko 350 kn,a ispalti se imati to ako imate doma malu bebu,a osobito ako ih namjeravate imati i još,šmrkljići uvijek napadaju :sumo .Samo uvijek moraju baterije biti unutra novije,jer ako su slabe,nema baš spravica neki zamah za čupanje šmrkljića van.
Malac je sad stvarno dobro,kao da mu nikad ništa nije bilo... :joy Baš sam sretna!I ne žalim se!Valjda je bilo od centralnog,ili neki alergen kako pedijatar i tvrdi.Sve skupa zajedno.
hipo
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 84
Pridružen/a: 06 sij 2010, 23:04

Re: Kapanje nosa - i to treba znati

PostPostao/la bones » 08 tra 2010, 11:32

....a kako tako pravilno nakapati kapi djeteu od 6.5 mjeseci :/ ...nosić nam curi, pa kapamo i onda usisavamo , ali ona vrišti čim joj glavicu pridržavam da bi ukapala...tako mi ju bude žao, ali onda pomislim - to je za njeno bolje i kapaj!! :roll :dunno
Doria 23.09.2009.
slika
Avatar
bones
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 444
Pridružen/a: 03 tra 2010, 00:05
Lokacija: Rijeka

Re: Kapanje nosa - i to treba znati

PostPostao/la folne » 08 tra 2010, 11:36

bones -čime kapaš? nama su stvar pojednostavnile drastično one bočice na potisak. nema više prisile zabacivanja glavice, kapi se fino rasprše, a klinci nisu šizili.
The basis of your life is freedom; the purpose of your life is joy.
AH
Avatar
folne
Mladenka
 
Postovi: 31648
Pridružen/a: 11 kol 2001, 13:26
Lokacija: So who what no

Re: Kapanje nosa - i to treba znati

PostPostao/la bones » 09 tra 2010, 08:30

folne imam Sterimar, ali i aqua maris pa ne znam koje su bolje....je misliš na bočice kao što je Sterimar?
Doria 23.09.2009.
slika
Avatar
bones
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 444
Pridružen/a: 03 tra 2010, 00:05
Lokacija: Rijeka

Re: Kapanje nosa - i to treba znati

PostPostao/la Neda3kids » 09 tra 2010, 10:31

Jedno je špricat Sterimarom ili AquaMarisom, a jedno je kapat.
Naime, Sterimarom se ispire i dobro ga je štrcat prije kapanja. I nekoliko puta dnevno.
Ali kapa se Operilom, Tyzinom, Nasineom i slično.
I nema tu puno sentimenta.
Ja sam uvijek razmišljala da je bolje da im ja dobro i znalački zakapam nos, nego da zbog komplikacija završe u bolnici. Ako imaš taj film u glavi, onda ti neće bit žao ako plaču i protestiraju.
"I had found my true place in the world, the place I fit, the place I shined." slika
Avatar
Neda3kids
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 558
Pridružen/a: 19 sij 2005, 16:54

Re: Kapanje nosa - i to treba znati

PostPostao/la hipo » 24 tra 2010, 09:05

Slažem se,bolje je biti nemilosrdan s tim kapanjem nosa jer zaštopan nos vodi od upale uha,a moj mali je jednom ostao u bolnici zbog toga i dobio još i bronhitis jer mu se sve slilo na pluća.E to se zove onda problem kad se sve zakomplicira od običnog žaštopanog nosića,bolje onda malo protesta,a s vremenom se i naviknu na to da im se nos čisti.
hipo
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 84
Pridružen/a: 06 sij 2010, 23:04

Re: Kapanje nosa - i to treba znati

PostPostao/la Artia » 12 kol 2010, 13:21

Nama je puno pomogao arianna nosni aspirator koji se priključi na obični kućni ususavač. Košta 190kn ali se isplati. Sve povuče van, a s pumpicom smo se samo napatili bezveze a ništa skoro ne izvuče.
Artia
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 9
Pridružen/a: 12 kol 2010, 12:43

Re: Kapanje nosa - i to treba znati

PostPostao/la ines21 » 16 stu 2010, 10:55

već se skoro dva mjeseca patimo sa nosićem... stalno ga čistimo sa fiziološkom i aspiratorom, dva puta smo bili na brisu nosa i sve je ok! zašto to toliko traje, neznam više što da radim... :jadnimi
jedno vrijeme mu ja lijevo oko bilo upaljeno i samo sam iz lijeve nosnice mogla izvući šmrkljiće,sada oko više nije upaljeno ali i dalje ta nosnica zafrkava... :(
ines21
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 3
Pridružen/a: 16 stu 2010, 09:09

Re: Kapanje nosa - i to treba znati

PostPostao/la Kolberg » 16 stu 2010, 23:33

ines21 mi smo se jako dugo mučili sa nosom, ai sada cim ukljucim grijanje onda opet problem. Slučajno jednom na pregledu u bolnici sazanmlismo da on ima prirodno suzenu nosnicu, tak se rodio i to mu malo otezava od rodenja disanje i čišćenje. Pedica mi je rekla da ispumpavanje nosa ogranicavam do minimuma jer tako jos vise se iritira i stvara sekret.
Ja sam nabavila difuzer i kvalitetna ulja za inhalaciju. To ukljucim kad idemo spavati i pomaže.
Veliki 2002 i mali 2009
veselo kupanje
Avatar
Kolberg
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2271
Pridružen/a: 22 stu 2001, 14:32
Lokacija: ispod podsusedskog mosta

Re: Kapanje nosa - i to treba znati

PostPostao/la Ivy26 » 17 vel 2011, 10:31

Mi koristimo za odštopavanje Operil P, samo navečer i ne znam jel to škodi jer smo u zadnje vrijeme svaka 2 tjedna jako prehlađeni,tja vrtić nas izluđuje.Ostatak dana kapamo fiziološku
zvrkica 29.12.2002.
* 12.09.2004
poletarac 08.04.2007.


Often times we question why life is short for some and long for others,The Truth is....Life begins at birth and never dies,Those who leave before us,are only in a different place....
Avatar
Ivy26
Sveta krava
 
Postovi: 13358
Pridružen/a: 06 srp 2001, 13:21
Lokacija: selo moje malo ljepše od Pariza

Re: Kapanje nosa - i to treba znati

PostPostao/la Lurgee » 22 ožu 2011, 01:07

Jel se dogodilo kome da je nosić začepljen, a ne ide skoro ništa van? Kapamo fiziološki i kupila sam i onaj aspirator s kojim se vuče na usta, a zatim i Ariannu (jer sam mislila da ne vučem dobro), no ne ide skoro ništa van, a mali se guši dok jede da je to strašno za slušat i gledat. Uz to, hrče jadan ko blesav i po noći tu i tamo u snu od tog silnog hrkanja zvuči kao da će se ugušit, pa sam izluđena kad treba jest preko dana (onda mu manje pišti nos i manje hrče u snu) i kad treba spavat po noći.

Čini mi se da mu je sakupljeno sve u sinusima, iako unatoč tome uspije papati i buja na očigled (danas je 6 tjedana). Da probam s nečim još - recimo vidjela sam danas u novinama reklamu za Vicks plug-in isparivač, ne znam jel bi tako nešto pomoglo (ima tko iskustva?)

Molim vas hitno za savjet, ne mogu ga više slušat takvog, a ne bih do doktorice ako nije neophodno (nisam najzadovoljnija s njom, a i bili smo na kontroli kad ga je to počelo zezat i ona je komentirala da je sve okey dok on jede (pluća su bila čista!)) :(
slika
Lurgee
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 20
Pridružen/a: 23 vel 2011, 13:19

Re: Kapanje nosa - i to treba znati

PostPostao/la danijela81 » 22 ožu 2011, 01:21

Lurgee je napisao/la:no ne ide skoro ništa van, a mali se guši dok jede da je to strašno za slušat i gledat. Uz to, hrče jadan ko blesav i po noći tu i tamo u snu od tog silnog hrkanja zvuči kao da će se ugušit

kod nas je ovo identično već dulje vrijeme. sumnjam na mandule (tj. na treću mandulu), jer nam je otorinac još prije godinu dana, kada je imao upalu uha, napomenuo da bi s tim mogao imati problema.
isto tako, bio je nekoliko puta ba pregledu, vadio krv, i sve je ok
Vi ste sol zemlje, vi ste svjetlo svijeta!
V. 03.11.2008. :luv
R. 11.06.2014. :luv
Avatar
danijela81
(pre)fina gospoja
 
Postovi: 10381
Pridružen/a: 26 svi 2008, 08:57
Lokacija: Osijek

Re: Kapanje nosa - i to treba znati

PostPostao/la Lurgee » 22 ožu 2011, 01:56

danijela81 je napisao/la:
Lurgee je napisao/la:no ne ide skoro ništa van, a mali se guši dok jede da je to strašno za slušat i gledat. Uz to, hrče jadan ko blesav i po noći tu i tamo u snu od tog silnog hrkanja zvuči kao da će se ugušit

kod nas je ovo identično već dulje vrijeme. sumnjam na mandule (tj. na treću mandulu), jer nam je otorinac još prije godinu dana, kada je imao upalu uha, napomenuo da bi s tim mogao imati problema.
isto tako, bio je nekoliko puta ba pregledu, vadio krv, i sve je ok


Pa ja sam čitala da kod treće mandule baš ima jak i gust sekret, vama je znači doktor rekao drukčije?
slika
Lurgee
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 20
Pridružen/a: 23 vel 2011, 13:19

Re: Kapanje nosa - i to treba znati

PostPostao/la IINA » 22 ožu 2011, 09:46

Moje imaju povečanu treću i uglavnom je nos sasvim začepljen i
bez ikakvog sekreta.
Kapati Efedrin ili nešto tome slično. Od fiziološke nikakve koristi kod ovog.
------------------------------
Odluka da postanete roditelj, značajna je! Morate prihvatiti da će Vam srce zauvijek živjeti izvan tijela!
Avatar
IINA
Sveta krava
 
Postovi: 6922
Pridružen/a: 15 svi 2007, 14:45
Lokacija: mib

Re: Kapanje nosa - i to treba znati

PostPostao/la fancy » 04 svi 2011, 14:01

Heh...a kako izvesti kapanje kod curke od osam mjeseci koja ni sekundu nema mira :ajme I kad treba fizioloski u spreju samo primaknuti, krece vriska :roll Idemo sutra otorincu da na sve fino prekontrolise, ali vcec sam napola luda od zacepljenog nosa...Jedino sto nam je pomoglo je aspirator koji se prikaci na usisivac, nevjerovatno sta sve izvuce van :klanja Stvarno super stvar, nije jeftin, ali vrijedi svaki novcic :1
I won't put my hands up and surrender...
There will be no white flag above my door...
Avatar
fancy
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 997
Pridružen/a: 03 pro 2010, 00:05

Re: Kapanje nosa - i to treba znati

PostPostao/la antonija xy » 24 srp 2011, 16:03

super je tema... jel mi tko može savjetovat kako nakapat nos bebi od 6 mjeseci??
mi moramo ukapat 2-3 kapi u nos,ali ne znam ni koliko mi uleti jer moja curka nema vremena čekat, mislim nemirna je mlati rukama i nogama, a na kraju se počne i derat,a strah me da joj ih previše ne ukapam jer je doktorica rekla nikako više od 3 kapi.
ne znam ni koje su posljedice ako ih ukapam previše... :dunno
antonija xy
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 1
Pridružen/a: 11 lip 2011, 18:25

Re: Kapanje nosa - i to treba znati

PostPostao/la IINA » 18 stu 2011, 13:16

Neće se ništa jako dramaitčno dogoditi pobjegne li ti kap više. :)
A kako nakapati...e moraš biti brza. Jednom rukom joj zadrži glavu,
a drugom ukapaj kapljice. Vjeruj puno je lakše dok su tako mali i slbašni,
nego recimo kod dvogodišnjaka koji je odlučio da ne želi kapati nos. :ajme
------------------------------
Odluka da postanete roditelj, značajna je! Morate prihvatiti da će Vam srce zauvijek živjeti izvan tijela!
Avatar
IINA
Sveta krava
 
Postovi: 6922
Pridružen/a: 15 svi 2007, 14:45
Lokacija: mib

Re: Kapanje nosa - i to treba znati

PostPostao/la Diami » 18 stu 2011, 22:40

Ja trenutno moram kapat maloj koja ima 8 mjeseci. Najzgodnije mi je leći je na krevet ili trosjed, onda se nagnem lagano nad nju, lijevom rukom pređem preko njene desne lagano je fiksirajući (može mrdati rukom ali ne prema glavici) i primim glavicu, a svojom desnom držim kapi, pređem preko njene lijeve (opet može mrdat, al ne može prema glavici) i brzo ukapam koliko trebam (mi moramo 2 u svaku nosnicu).

Trebaš biti odlučna i brza, nije bed ako i zaplače taj tren, jer bude začas gotovo pa je utješiš. Moja recimo mrzi bilo što da se radi oko nosa odn.lica (brisanje nosa, ustiju... sve mrzi) i odmah odmahuje rukicama i odguruje, al što se mora, mora se.

Priznajem - ipak - s prvim se nisam tako usudila i nisam bila toliko ni spretna ni brza. :ajme Dođe s vremenom i praksom valjda... :dada
Avatar
Diami
ne stignem sanjati
 
Postovi: 5252
Pridružen/a: 30 lip 2008, 09:03
Lokacija: Poing

Re: Kapanje nosa - i to treba znati

PostPostao/la franika » 21 stu 2011, 18:32

Mi kapamo uvijek tek nakon sto smo prvo nos skoz ispuhali i ocistili uz pomoc sterimara. Onda glavu zabacimo na iza i kapamo u svaku nosnicu 2-3 kapi i nakon toga jos pricekamo u tom polozaju jedno desetak sek. Jedino takvo kapanje nam je ucinkovito u smidlu da izbjegnemo upalu uha ili sinusa.

I ne mogu a da ne napisem! Svaki puta kad vidimo ovu temu, mislim da pise "kOpanje nosa-i to treba znati!" :lol
Avatar
franika
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1075
Pridružen/a: 22 vel 2005, 01:32
Lokacija: City, Centar 13

Re: Kapanje nosa - i to treba znati

PostPostao/la rucho » 08 sij 2012, 16:54

eh.... da se i ja prikljucim ovoj temi kopanje tj kapanje nosa... :mrgreen

girica je sad evo 14 mj a otkad se rodio ima pun nos smrklja sta od vode sto je popio sta od uobicajenih klimatsko-prehladjenih situacija.... ovo pravilno ukapavanje kod nas je nemoguca misija jer cim vidi bocicu vec je vristanje..... a kad ugleda usisavac pocne plakat i bjezat u hodnik..... muz ga drzi svom snagom a ja guram i stiscem glavu i sve u strahu da ga em ne polomimo po tijelu em da mu ne polomim nos (i uvijek sam u strahu da ga nisam!) namucimo se izvuc barem jedan smrklj..... naravno govorimo o smrkljomatu na usisavac..... samo jednom sam dobila efedrin na recept (a onda sam morala zicat drugu bocicu bez recepta jer sam prvu isproljevala po krevetu a girici ukapala tek jednu jedinu kap...).... ali mi je teta u ljekarni dala operil bez problema...... stavila sam mu svega dvaput (jucer i danas po jednu kap....) i tesko da cu opet em zato jer nema vise (nakapao se kauc.... da ima nos sad bi svirao...) em zato jer je mm rekao da kad mora birati izmedju operila i usisavaca radije bira usisavac (a zna se da mu usisavanje djetetova nosa vrlo tesko pada iz gore navedenih razloga...)..... fizioloska nam nije nesto pomogla kao ni sterimar..... jedino sto je donekle pomoglo pri teskom zacepljenju bio je korijen sljeza skuhan kao caj i ukapan.... pa bi ga malac il iskakio (da prostite) il iskihao....

a koncept puhanja nosa u maramicu nam je jasan cak i sam uzme maramicu pa kao brise jedino sto girica puse ustima a ne nosom.... pa cemo probat ovaj trik s kuglicom ili pamukom....

i da.. vi koje koristite smrkljomat na usisavac... jel da da se nos ne moze tek tako s time polomiti? utjesite me...
slika
Avatar
rucho
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 742
Pridružen/a: 11 srp 2010, 20:55

Re: Kapanje nosa - i to treba znati

PostPostao/la Diami » 08 sij 2012, 18:39

A mislim da nemre ak paziš koliko možeš. Kad je K bio mali isto se jako opirao, a sad kao cvili, al je ponosan kad obavi usisavanje bez protesta i bilo kakvih problema, počelo je ići na bolje nakon neke navršene 2g.

Operil i sterimar/fiziološka nemaju isti učinak. Operil je dekongestant i smanjuje oteklinu sluznice nosa, te time olakšava disanje i isto tako olakšava da sekret izađe van. Ja kad je bio manji isto nisam mogla s kapima - al onda sam uzela operil sprej za djecu, puno mi je lakše jednom špricnuti u uspravnom položaju nego kapati u ležećem, kad se izvježbaš možeš čak i an prepad bez držanja eventualno uspjeti. Samo treba paziti da je bočica uspravna da fino ona maglica šprica, ako se naginje ne valja...

Puhanje nosa - K zna puhnuti, ali slabo je to, tak da ne izađe van ni približno kao s usisavačem kad je stvarno frka. Al ovako za svaki dan i za kasnije stadije prehlade je super kad nauče.
Avatar
Diami
ne stignem sanjati
 
Postovi: 5252
Pridružen/a: 30 lip 2008, 09:03
Lokacija: Poing

Re: Kapanje nosa - i to treba znati

PostPostao/la tigger » 27 sij 2012, 23:43

Mi već skoro 4 tjedna muku mučimo sa nosom koji je po noći začepljen, po danu uglavnom ok, čak ni ne curi nego bude gusto pa 2-3 puta na dan nakapam fiziološku i čupam van, usisavač ne pomaže jer su šmrkljji gusti i drže se za nos.... Inhalirat se nikako ne da, plače ko lud. Kapam fiziološku i po potrebi neš jače 8 tipa dječji operil) ak se jako začepi po noći da nemre disat. ne znam što bi još. Već mu je sve nosić jadan i zna bit sukrvice. Kaj j e najbolje nema apsolutno nikakve druge simptome, ni kašalj, ni temperaturu, ništa, kihne koji put i to je to. Dal ima smisla ić doktoru? Nisam rekla da ima 2 godine i ovo nam je prvo iskustvo s začepljenim nosom od kad je bio beba, jedino je bronhitis imao s godinu dana...
Avatar
tigger
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 753
Pridružen/a: 19 lip 2009, 12:36
Lokacija: Zaprešić

Re: Kapanje nosa - i to treba znati

PostPostao/la Diami » 28 sij 2012, 22:52

Da li operil pomogne? Ako ne, moguće da je i treća mandula u pitanju, a to može provjeriti samo otorinolaringolog. Jeste imali nedavno kakvu infekciju, virozu ili slično? Od toga zna privremeno nateći, pa se smiri nakon 2 do 3 tjedna. Al ima djece gdje previše naraste, nekad već i sa samo 2g.

Koliko često koristiš operil? On može iritirati sluznicu jako ako se predugo koristi.

Držim fige da je samo nekaj prolazno. :)
Avatar
Diami
ne stignem sanjati
 
Postovi: 5252
Pridružen/a: 30 lip 2008, 09:03
Lokacija: Poing

Re: Kapanje nosa - i to treba znati

PostPostao/la IINA » 01 vel 2012, 14:15

tigger, ja bi odvela dijete na bris nosa.
Treća mandula uzrokuje začepljen nos, ali ne
proizvodi sama od sebe guste i ljepljive sekrete o kojima pišeš.
Koje boje je to kaj izvučeš van?
To što nema simproma drugih ne znači da nije pokupio neku
bakteriju. Možda jednostavno ima dobar imunitet, pa se bori sa
time bez temperature.
Možeš još probat po noći uz uzglavlje kreveta staviti narezan luk.
Je da smrdi u sobi, ali pomaže.
------------------------------
Odluka da postanete roditelj, značajna je! Morate prihvatiti da će Vam srce zauvijek živjeti izvan tijela!
Avatar
IINA
Sveta krava
 
Postovi: 6922
Pridružen/a: 15 svi 2007, 14:45
Lokacija: mib

Re:

PostPostao/la LadyGoldenAngel » 08 stu 2012, 20:18

Brankica je napisao/la::mah E tako je i nama pokazao doca na VMA. Naglavačke i to još bolje, prvo fiziološki rastvor, nekih 5ml iz šprica direktno u jednu nozdrvu, pa u drugu. Onda 15 minuta pauze i tek onda kapi.

Prvo očistiti i pročistiti nos pa onda lekić.


ja bih dala svoj savjet .. pošto moj klinac od 2 godine , nema šanse da mi drži glavu unazad , jednostavno mu očistim nosić ( onim na usisivač) prije spavanja , a kapljice nakapam kad zaspe , prvih 15 min kada ga ni top nemože probudit!! I eto , 6 sati smo bez brige :bis
LadyGoldenAngel
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 42
Pridružen/a: 08 stu 2012, 19:40

Re: Kapanje nosa - i to treba znati

PostPostao/la mrs. eastwood » 18 vel 2013, 22:23

podižem da pitam. dobile smo Efedrin kapi. trebam ukapati 1-2. kako da utjeram tu jednu kap? mogu li razrijediti u stajaznam 1ml fizioloske pa to špricom?

znam da nosic mora biti predhodno cist. a moze li ovako?
Avatar
mrs. eastwood
Sveta krava
 
Postovi: 9852
Pridružen/a: 15 ruj 2010, 10:49
Lokacija: Zagreb!

Re: Kapanje nosa - i to treba znati

PostPostao/la Diami » 19 vel 2013, 10:27

Ja kad kapam nekaj takvo prvo počistim nosić, maramicom i/ili aspiratorom. Onda ležečki naciljati dvije kapi u svaku nosnicu, dio te tekućine ostane na ulazu u nos na koži (zato kapam dvije, je r uvijek ima "gubitka") ili nekad ona ispuhne pa ajmo jovo nanovo, al sad sam se već izvježbala i dobro nam ide.

Jedino je gotovi nikad ne uspijem nešto dulje zadržati da leži poslije kapanja...
Avatar
Diami
ne stignem sanjati
 
Postovi: 5252
Pridružen/a: 30 lip 2008, 09:03
Lokacija: Poing

Re: Kapanje nosa - i to treba znati

PostPostao/la oblanda005 » 21 lis 2014, 21:38

moja mala se toliko otima cim osjeti da cu joj pokusati ukapati kapi u nos a mnogo mi je tesko kad je cujem navece kako tesko dise i koliko joj je nos zacepljen
oblanda005
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 4
Pridružen/a: 21 lis 2014, 21:31

Prethodna

Natrag na Bubini sam!

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 5 gostiju.

cron