Sada je: 29 tra 2024, 10:58.

Natečene dojke kod bebe

Sve o zdravlju, bolestima i preventivi.

Natečene dojke kod bebe

PostPostao/la tamarag » 13 pro 2008, 17:48

Poštovani,
Nova sam na forumu. Moim vas za pomoć ako netko ima iskustva s ovim... Kod moje bebice(18 dana stara) sam danas primjetila natečene sisice. Plačljiva je i ima uz to i grčeve pa sad više ne znam zbog čega plače... Subota je pa je ne mogu odvesti pedijatru :(. Molim vas ako netko išta zna o ovome da mi se javi...
Ivano- 11.05.2004. & Tesa- 26.11.2008.- princ i princeza
Avatar
tamarag
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 2
Pridružen/a: 13 pro 2008, 17:44

Re: Natečene dojke kod bebe

PostPostao/la watani » 13 pro 2008, 19:01

to je od hormona, tvojih. ne brini, normalno je to kod tak malih bebica. povuci ce se samo od sebe.
to nema veze s grcevima.
Jezik ima pravo: uteci znaci spasiti se.
Ako umires, kreni.
Ako patis, pokreni se.
Kretanje je jedini zakon.


vap-su-varivari
Avatar
watani
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 705
Pridružen/a: 10 ožu 2006, 16:16
Lokacija: Pymistan-Ministarstvo uzdravlje

Re: Natečene dojke kod bebe

PostPostao/la tamarag » 13 pro 2008, 19:13

Watani, hvala ti.. Danas sam u brizi čitav dan... Pokušavam tražiti na netu, ali ništa nema. Sačekat ću ponedjeljak pa ako bude otek veći, odvest ću je do pedijatrice. Šokirala sam se kad sam jutros vidjela, veličine je oraha ali nije ni crveno ni toplo u odnosu na ostatak tijela... Hvala još jednom.
Ivano- 11.05.2004. & Tesa- 26.11.2008.- princ i princeza
Avatar
tamarag
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 2
Pridružen/a: 13 pro 2008, 17:44

Re: Natečene dojke kod bebe

PostPostao/la Rony » 13 pro 2008, 19:30

moj je to imao, pedijatrica u rodilištu mi je rekla ne se zabrinjavati oko toga, to je od vaših hormona i to će se povući...
tako je i bilo, jednostavno je nestalo...
Avatar
Rony
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 423
Pridružen/a: 12 tra 2002, 21:23

Re: Natečene dojke kod bebe

PostPostao/la mirnela » 13 pro 2008, 22:16

i ja bih potpisala cure da je to od hormona i da se ne treba zabrinjavati...
:mah
mi žene ponekad i šutimo... no, to nikako ne znači da i onda nemamo kaj za reći... slika
Avatar
mirnela
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 356
Pridružen/a: 07 pro 2005, 15:45
Lokacija: u 4 zida obiteljske sreće... ČK

Re: Natečene dojke kod bebe

PostPostao/la MALA2006 » 14 pro 2008, 16:29

Uh, baš sam krenula pretraživati jel ima kaj o ovj temi na forumu, pa bi se ako nije problem priključila na ovoj.
Ako je, molim moderatorice da razdvoje.

Kod nas je sljedeća situacija:
Curki su prvi puta cicke natekle sa cca 3 mjeseca, nekako u vrijeme kad sam ja dobila prvu menstr. nakon poroda.
U biti nije to bila oteklina nego mala kvržica točno ispod obje bradavice, veličine max. zrna graška.
nekak sam računala da je to od hormona s obzirom na moju menstr.

Te kvržice su se tjekom vremena povremeno pojavljivale i nestajale, ali nisam se zabrinjavala jer je i pedijatar rekao da je to od mojih hormona koje dobiva preko mlijeka.
preko ljeta nije bilo gotovo ničeg.

E sada, ona je sa 12,5 mjeseci potpuno odbila dojenje i uskoro su joj cicke opet natekle, ali sam si računala da je to od prestanka dojenja, tj da se prestankom dobivanja mojih hormona regulira njezin hormonski sustav.
Sa 13,5 mj smo bili kod ped. na redovitom pregledu i on je rekao da nije ništa zabrinjavajuće, i da je to u principu od hrane koja je nafilana kojekakvim hormonima i koječime (meso npr.) kaj je mene totalno šokiralo jer Dora nikada nije pojela mrvicu kupovnog mesa, sve jede domaće, čak i 99% voća i povrća nešpricanog ili bilo kako kemijski tretiranog.

Sada, u natrag 10 dana su joj cicke još jače natekle, kvržice su veličine lješnjaka.

problem je u tome kaj je ona oduvjek dosta mršava i dugačka, ali se u natrag 2 mj ipak malo zbuckala, pa ima i malo špekeca po trbici i cickama - tj. meni je teško procjeniti jesu cicke osim tih kvržica ustvari natečene ili je to dječje salo?

Kad je gola, ništa se to specijalno ne vidi u smislu da okom mogu vidjeti neko izbočenje, ali se dosta osjeti pod rukom.

Pa sad nisam dosta pametna kaj da radim.
Najradje bi ju naručila nekom privatnom ped. u zg.
Kaj mislite?

E da zaboravila sam napisat da curka ima 15,5 mjeseci
:luv :luv :luv
Avatar
MALA2006
katodiler
 
Postovi: 5065
Pridružen/a: 27 lis 2006, 09:20

Re: Natečene dojke kod bebe

PostPostao/la Adorabla » 14 pro 2008, 22:57

najbolje bi bilo da se narucis direktno endokrinologu i to po mogucnosti Dumicu na Rebro.
Vjerujem da nije nista zabrinjavajuce, ali je dobro da bude pod kontrolom endokrinologa.
Avatar
Adorabla
Medena
 
Postovi: 27744
Pridružen/a: 17 tra 2004, 13:30

Re: Natečene dojke kod bebe

PostPostao/la mamalina » 30 pro 2010, 23:16

MALA2006 je napisao/la:Uh, baš sam krenula pretraživati jel ima kaj o ovj temi na forumu, pa bi se ako nije problem priključila na ovoj.
Ako je, molim moderatorice da razdvoje.

Kod nas je sljedeća situacija:
Curki su prvi puta cicke natekle sa cca 3 mjeseca, nekako u vrijeme kad sam ja dobila prvu menstr. nakon poroda.
U biti nije to bila oteklina nego mala kvržica točno ispod obje bradavice, veličine max. zrna graška.
nekak sam računala da je to od hormona s obzirom na moju menstr.

Te kvržice su se tjekom vremena povremeno pojavljivale i nestajale, ali nisam se zabrinjavala jer je i pedijatar rekao da je to od mojih hormona koje dobiva preko mlijeka.
preko ljeta nije bilo gotovo ničeg.

E sada, ona je sa 12,5 mjeseci potpuno odbila dojenje i uskoro su joj cicke opet natekle, ali sam si računala da je to od prestanka dojenja, tj da se prestankom dobivanja mojih hormona regulira njezin hormonski sustav.
Sa 13,5 mj smo bili kod ped. na redovitom pregledu i on je rekao da nije ništa zabrinjavajuće, i da je to u principu od hrane koja je nafilana kojekakvim hormonima i koječime (meso npr.) kaj je mene totalno šokiralo jer Dora nikada nije pojela mrvicu kupovnog mesa, sve jede domaće, čak i 99% voća i povrća nešpricanog ili bilo kako kemijski tretiranog.

Sada, u natrag 10 dana su joj cicke još jače natekle, kvržice su veličine lješnjaka.

problem je u tome kaj je ona oduvjek dosta mršava i dugačka, ali se u natrag 2 mj ipak malo zbuckala, pa ima i malo špekeca po trbici i cickama - tj. meni je teško procjeniti jesu cicke osim tih kvržica ustvari natečene ili je to dječje salo?

Kad je gola, ništa se to specijalno ne vidi u smislu da okom mogu vidjeti neko izbočenje, ali se dosta osjeti pod rukom.

Pa sad nisam dosta pametna kaj da radim.
Najradje bi ju naručila nekom privatnom ped. u zg.
Kaj mislite?

E da zaboravila sam napisat da curka ima 15,5 mjeseci



Pozdrav! ja sam nova na forumu a brine me upravo ovakav isti problem. Identično se sve to i mojoj curi dogodilo, ako da sam ja ovo pisala i isti smo odgovor dobile od pedijatra vezano uz prehranu, kao da je to od hrane a ona isto tako jede pretežno sve domaće. Jedino moja cura nema kvrčice nego su cikice onak otekle, povećane malo tvrđe nego da su sako salo, kad pritisnem na bradavicu osjetim kvržicu veličine riže al mislom da to tak mora bit...mislim. Bradaice joj nisu natekle.
Curka sada ima 19 mj, a ne dojim ju od njenog 10 mj.
Zanima me "MALA2006" da li ste išli kod endokrinologa na pregled i kaj vam je rekao?
Ja sam išla na razgovor kod svog pedijatra ali on me uvjeravao kako nije potrebno obavljat preglede kod endokrinologa, nije mi htio dat uputnicu jer nema potrebe. Prema njegovim riječima sve je to još normalno, ali mene naravno brine....
mamalina
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 3
Pridružen/a: 30 pro 2010, 22:57

Re: Natečene dojke kod bebe

PostPostao/la MALA2006 » 31 pro 2010, 00:19

Nismo isli kod endokrinologa jer je I mene ped uvjeravao da ce to proci I tako je I bilo.
Zabrzo kako sam gore pisala kvrzice su se povukle :)
Nadam se da ce tako biti I kod vas :)
:luv :luv :luv
Avatar
MALA2006
katodiler
 
Postovi: 5065
Pridružen/a: 27 lis 2006, 09:20

Re: Natečene dojke kod bebe

PostPostao/la mamalina » 31 pro 2010, 09:29

A jesu joj sisice još ili još dugo bile natekle?

Naš slučaj je jaaako sličan vašem pa mi je sad puno lakše kad vidim da je s malenom bilo sve u redu.
Kad mi je 1. put pedijatar reko da ima natečene sisice, odnosno da su joj (sa 18 mj) počele rast :conf , umrla sam od brige, al sad vidim da to nije rijedak slučaj i da je to kak ti normalno, al najbolje mi je kaj niko još nezna od čega to dođe.
Ma glavno da je sve ok!
:mah :) :roll :xlol Sretna Nova :D :xfamily :nosibor :bor
mamalina
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 3
Pridružen/a: 30 pro 2010, 22:57

Re: Natečene dojke kod bebe

PostPostao/la IINA » 31 pro 2010, 09:46

Nama je endokrinolog rekao da se do treće godine mogu javljati ovakve pojave.
Ukoliko nema drugih manifestacija (pojava stidnih dlačica,
pretjeran rast u visinu) ne treba biti previše zabrinut. Pogotovo ako
je pedijatar pregledao dijete i rekao da je uredu.
Kod sasvim malih beba može se javiti i krvarenje nalik menstruaciji,
to je također uredu, nisam sigurna do koje dobi se to smatra normalnom pojavom,
no to svakako zna pedijatar-

Ako se ukaže potreba, pedijatar će vas uputiti endokrinologu, da
provjeri radi li se o preuranjenom pubertetu ili ne.
Endokrinolog pregleda dijete (visina, težina, konstitucija), a prema
potrebi obavi se vađenje krvi i rtg snimka šake iz koje se prema izgledu kostiju
vidi da li je dijete u normalnom razvojnom razdoblju.
Ukoliko konstatira da se ipak radi o pruranjenom pubertetu, liječnik
će ordinirati terapiju kojom će se regulirati razina hormona i prijevremeni
razvoj. Obično je terapija putem hormonskih injekcija.
Nadam se da nisam previše zakomplicirala.
------------------------------
Odluka da postanete roditelj, značajna je! Morate prihvatiti da će Vam srce zauvijek živjeti izvan tijela!
Avatar
IINA
Sveta krava
 
Postovi: 6922
Pridružen/a: 15 svi 2007, 14:45
Lokacija: mib

Re: Natečene dojke kod bebe

PostPostao/la mamalina » 31 pro 2010, 10:07

Ne IINA, nisi zakomplicirala! Savršeno si objasnila! Hvala :yess

:hug
mamalina
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 3
Pridružen/a: 30 pro 2010, 22:57

Re: Natečene dojke kod bebe

PostPostao/la IINA » 31 pro 2010, 10:15

:zivili
------------------------------
Odluka da postanete roditelj, značajna je! Morate prihvatiti da će Vam srce zauvijek živjeti izvan tijela!
Avatar
IINA
Sveta krava
 
Postovi: 6922
Pridružen/a: 15 svi 2007, 14:45
Lokacija: mib

Re: Natečene dojke kod bebe

PostPostao/la fiumanka » 06 sij 2011, 18:34

mi imamo 10 dana i isto su nam dojikice natečene, rekla mi je patronažna da je to ok, a nadam se da je. Čim sam vidjela odmah me panika uhvatila.. nadam se da će proći, jer i ona meni je malo plačljiva ova dva dana i manje mi spava.
Avatar
fiumanka
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 139
Pridružen/a: 30 stu 2006, 22:28
Lokacija: Danas tu, sutra tamo.....

Re: Natečene dojke kod bebe

PostPostao/la pinky » 13 lip 2013, 13:10

do koje dobi je normalno da su sike natecene? Mojoj E su od rodjenja, objasnjenje pedice je bilo moji hormoni, ali evo vec se blizi drugi rodjendan a sike iste.
dvije ICSI divote...
slika
Avatar
pinky
rodila 6.5kg i metar djece
 
Postovi: 1879
Pridružen/a: 28 lip 2005, 11:13
Lokacija: Dalmacija

Re: Natečene dojke kod bebe

PostPostao/la Hajdi » 13 lip 2013, 13:22

Iina je gore lijepo objasnila.
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12219
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: Natečene dojke kod bebe

PostPostao/la Maaryaa » 14 lip 2013, 02:39

Meni je mali to ima. I ja naravno napravila paniku odma sta je. Mali mi ima sad 2mj,tadje ima niti mjhsec . Dok na babine stare babe nisu pokrenile temu. Zapravo staje to. To je od nasih hormona,i savjetovale su da ponekad samo mrvu stisnem,i da ce iz njegovih bradavica curnit mliko.da su to one radile svojoj dici. Ja racunan a ludih ljudi,al nije mi dava da mira.ja pokusala i tako je bilo. Ucinila san to 2 puta i nestalo je. :-)
.. nisam vise rockerica postala sam majka ..
slika
Avatar
Maaryaa
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 67
Pridružen/a: 07 lip 2013, 13:03

Re: Natečene dojke kod bebe

PostPostao/la Maaryaa » 14 lip 2013, 02:40

I btw ne boli ih to.
.. nisam vise rockerica postala sam majka ..
slika
Avatar
Maaryaa
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 67
Pridružen/a: 07 lip 2013, 13:03

Re: Natečene dojke kod bebe

PostPostao/la Hajdi » 14 lip 2013, 09:31

Ne preporučuje se nikakvo stiskanje i pipanje. Uz normalnu higijenu najbolje je ostaviti na miru.
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12219
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: Natečene dojke kod bebe

PostPostao/la swenova mama » 14 lip 2013, 18:11

Ne preporučuje se nikakvo stiskanje i pipanje. Uz normalnu higijenu najbolje je ostaviti na miru.

x
Avatar
swenova mama
Sveta krava
 
Postovi: 7219
Pridružen/a: 11 tra 2001, 23:50

Re: Natečene dojke kod bebe

PostPostao/la Maaryaa » 15 lip 2013, 02:42

Hajdi je napisao/la:Ne preporučuje se nikakvo stiskanje i pipanje. Uz normalnu higijenu najbolje je ostaviti na miru.


Kakve veze higijena ima sa tim. Nije to pristic ili osip. To svaka beba ima.. :dunno
Nisan ja rekla da je to pravilno ili najbolji nacin. Samo kazen kako su meni rekle "stare majke" i kako se pokazalo ucinkovito,
Ja bi njemu to samo takla mliko bi curnilo.

Dosla san na tu temu sa tin zenama, jer san rekla kako bi odvela malog u pedijatra da ima neke zljezdice po sisama.
I tako kroz pricu i eto kazen van kako su me "uputile".

Sad ako je to stetno,jebemti,al nema nuspojava. A to se povuklo.
.. nisam vise rockerica postala sam majka ..
slika
Avatar
Maaryaa
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 67
Pridružen/a: 07 lip 2013, 13:03

Re: Natečene dojke kod bebe

PostPostao/la Hajdi » 15 lip 2013, 08:59

Ako imam neku sumnju ili brigu u vezi s djetetovim zdravljem mislim da "stare majke" nisu izvor najnovijih i relevantnih informacija.
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12219
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02


Natrag na Bubini sam!

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.

cron