Sada je: 18 svi 2024, 04:32.

Upala ociju - kamilica?

Sve o zdravlju, bolestima i preventivi.

Upala ociju - kamilica?

PostPostao/la visnja71 » 03 sij 2009, 19:37

Evo mene opet, sada su prosle glavobolje, temperature i ostalo kaj nas je bolilo, sada su okice buknule, uzela kapljice za oci i mislila joj ispirati kamilicom ali sam cula da to nije dobro jer isusuje oci? Po narodnoj medicini lijek a po modernoj nije dobro :whew molim vas pomoc, okice su joj pune krmelja, crvene su i suze, da li kombinirati to dvoje?
Avatar
visnja71
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 92
Pridružen/a: 28 lis 2005, 11:03
Lokacija: VELIKA GORICA

Re: Upala ociju - kamilica?

PostPostao/la Ina66 » 03 sij 2009, 19:40

iz našeg iskustva od prije par dana - kamilica djeluje s tim da sam ja namočila vatu i dala joj da drži kao oblog
Avatar
Ina66
kuhinjska fly lady
 
Postovi: 33921
Pridružen/a: 01 srp 2001, 23:45
Lokacija: Split

Re: Upala ociju - kamilica?

PostPostao/la visnja71 » 03 sij 2009, 19:44

to sam i ja jutros napravila, tako sam lijecila i stariju, ali neki vrag mi neda mira pa da cujem vase misljenje
Avatar
visnja71
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 92
Pridružen/a: 28 lis 2005, 11:03
Lokacija: VELIKA GORICA

Re: Upala ociju - kamilica?

PostPostao/la nina » 03 sij 2009, 19:57

ja sam ispirala malo sa kamilicom,malo sa fiziološkom otopinom(kupila sam onu od deci u staklenoj boci)
slika
Avatar
nina
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 518
Pridružen/a: 06 pro 2005, 22:42
Lokacija: Rijeka

Re: Upala ociju - kamilica?

PostPostao/la pulse » 04 sij 2009, 12:42

Kažu da kamilica sužava suzni kanal i time otežava izlučivanje žutog sekreta.
Avatar
pulse
atletičarka
 
Postovi: 1327
Pridružen/a: 13 svi 2006, 10:13
Lokacija: CG

Re: Upala ociju - kamilica?

PostPostao/la Zira » 04 sij 2009, 18:01

moja d. je imala sužene kanalice i ispirala sam na početku kamilicoma, ali sam odustala jer kamilica pogoduje razvoju bakterija tako sam nastavila ispirati samo u fiziološkoj (tj. briasti vatom od van prema unutra). isto tako sam i masirala unutarnju kut oka kružnim pokretima.
radili samo i bris da nije nešto bakteriološki, ali sve je bilo čisto.
njoj, na žalost i dan danas čim se prehladi suze okice i ako odmah ne tretiram dodatnom higijenom prokuhanom vodom redoviti završimo na tobrex kapima i masti.
Možete im dati svoju ljubav, ali ne i svoje misli...
H.Dž.
Avatar
Zira
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 572
Pridružen/a: 17 pro 2006, 23:34
Lokacija: ... kad ga očima zagrlim nek me čuva kao mati...

Re: Upala ociju - kamilica?

PostPostao/la direktorica svemira » 04 sij 2009, 19:14

Za obloge da, za ispiranje nikako - u oko se kapaju samo sterilne tekućine, podešenog ph, dobro filtrirane!
Avatar
direktorica svemira
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1022
Pridružen/a: 07 sij 2003, 23:48

Re: Upala ociju - kamilica?

PostPostao/la Zira » 04 sij 2009, 19:36

ček, ček, krivo sam se izrazila :oops: , nisam ispirala kapanjem u oko nego brisanjem vaticom prethodno namocenoj u prokuhanu vodu.
kapala sam samo tobrex po uputi liječnika.
Možete im dati svoju ljubav, ali ne i svoje misli...
H.Dž.
Avatar
Zira
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 572
Pridružen/a: 17 pro 2006, 23:34
Lokacija: ... kad ga očima zagrlim nek me čuva kao mati...

Re: Upala ociju - kamilica?

PostPostao/la visnja71 » 04 sij 2009, 20:48

Nakon kamilice mi se cini bolje, ali nakon par sati krene sekret iz okica, tobrex kapamo tri puta na dan, poceli jucer ujutro, ali sekret jos uvije izlazi, a ne ide mi se zbog toga medju bolesnu djecu
Avatar
visnja71
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 92
Pridružen/a: 28 lis 2005, 11:03
Lokacija: VELIKA GORICA

Re: Upala ociju - kamilica?

PostPostao/la TinkiVinki » 05 sij 2009, 15:18

Da se malo ubacim...
Na faxu sam između ostalog prošla i kolegij Oftalmologija i jedno od prvih predavanja je bilo o prirodnim "lijekovima" za upale oka.
Crvenim velikim slovima je pisalo da se kamilica NIKAKO ne smije koristiti u tu svrhu! :shock: Ja isto ostala paf...
Kamilica može biti jako alergena u oku, te zbog svog sastava "prejaka" za sluznicu oka i često dovodi do dodatnih komplikacija.
U biti jedino što je bilo kao preporuka je čista mlaka prokuhana voda ili mlaka fiziološka otopina.
slika
slika
Avatar
TinkiVinki
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 857
Pridružen/a: 29 ožu 2006, 20:05

Re: Upala ociju - kamilica?

PostPostao/la visnja71 » 07 sij 2009, 14:52

Samo da se kratko javim, upala ociju prosla, ali je dobila upalu uha, najprije pun nos zelembaca, a od jutros vodica i tem za sada 37.8, sada ne znam da li je tem zbog uha, jer je popila samo prvu dozu klavocina ili se moram pripremiti ponovo na virozu.....ovo vec traje tri tjedna, imate li i vi toga doma?
Avatar
visnja71
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 92
Pridružen/a: 28 lis 2005, 11:03
Lokacija: VELIKA GORICA

Re: Upala ociju - kamilica?

PostPostao/la mamashnita od noje » 09 sij 2009, 22:10

Kamilica može biti jako alergena u oku, te zbog svog sastava "prejaka" za sluznicu oka i često dovodi do dodatnih komplikacija.

meni je ovo reklo nekoliko lijecnika.
odnosno, da s kamilicom trebam biti vrlo oprezna i da je, ako je kuham za obloge za oci, trebam skuhati vrlo blagu.
Avatar
mamashnita od noje
Muza
 
Postovi: 16392
Pridružen/a: 10 stu 2005, 14:01

Re: Upala ociju - kamilica?

PostPostao/la Esperanza999 » 10 sij 2009, 00:22

Ja sam ovdje na forumu dobila savjet da na oči ne ide kamilica nego oblog od čaja vidac-nama je to pomagalo.
Avatar
Esperanza999
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2300
Pridružen/a: 17 lis 2003, 22:01

Re: Upala ociju - kamilica?

PostPostao/la Anamari » 10 sij 2009, 22:45

Kamilica može biti jako alergena u oku, te zbog svog sastava "prejaka" za sluznicu oka i često dovodi do dodatnih komplikacija.



Toje i meni rekla specijalista kad sam i ja imala upalu oka.
Da nikako kamilicu.
poletarka Anamari 09.03.2007.


Nika 13.12.2011.
Avatar
Anamari
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1277
Pridružen/a: 14 svi 2007, 17:02
Lokacija: na balkonu

Re: Upala ociju - kamilica?

PostPostao/la maryca » 13 sij 2009, 23:35

Anamari je napisao/la:Kamilica može biti jako alergena u oku, te zbog svog sastava "prejaka" za sluznicu oka i često dovodi do dodatnih komplikacija.



Toje i meni rekla specijalista kad sam i ja imala upalu oka.
Da nikako kamilicu.


potpis.
ovo nam je doktor takoder rekao, da kamilica pomaze trenutno, a kasnije ili isto ili gore!
bolje pitaj doktora ili u apoteci!
...tuga gleda unatrag . . . briga oko sebe . . . a samo vjera gleda gore . . .
Avatar
maryca
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 725
Pridružen/a: 29 pro 2006, 22:49
Lokacija: sg

Re: Upala ociju - kamilica?

PostPostao/la mamainana » 14 sij 2009, 10:46

moja doktorica isto nikako ne preporučuje kamilicu

ja sam dok sam dojila koristila narodni lijek
špricnula bi im malo svog mlijeka prema očima
upale su se uvijek povlačile i rijetko bi se vratile
Avatar
mamainana
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2518
Pridružen/a: 13 stu 2006, 13:54
Lokacija: u snovima

Re: Upala ociju - kamilica?

PostPostao/la Neda3kids » 14 sij 2009, 10:58

upala ociju prosla, ali je dobila upalu uha, najprije pun nos zelembaca, a od jutros vodica i tem za sada 37.8, sada ne znam da li je tem zbog uha, jer je popila samo prvu dozu klavocina ili se moram pripremiti ponovo na virozu.....ovo vec traje tri tjedna, imate li i vi toga doma?


Imali smo, ali danas imamo jedno iskustvo vise.
Naime, davno sam cula od najdrazeg nam otorinca, da znak da smo zacepljeni krene s ocima.
Iskustveno, meni je najmladja cim je krenula sa suzama, krmeljama, ja sam pocela Sterimarom u nos. I danas tak radim. Sve je skupa jako, jako povezano - i vrlo je bitno da se krene na vrijeme. Mnogi to ne znaju, ili im se cini bedasto - da krmeljave oci znace da treba spricat nos.

Kaj se tice kamilice.... Ja sam je kuhala uvijek i ispirala oci s njom, ali sam je razredjivala sa prokuhanom vodom. Vidac je isto dobar. Ali nemam dobrog iskustva sa spricanjem mlijeka u oko
"I had found my true place in the world, the place I fit, the place I shined." slika
Avatar
Neda3kids
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 558
Pridružen/a: 19 sij 2005, 16:54

Re: Upala ociju - kamilica?

PostPostao/la dora0205 » 15 sij 2009, 13:19

šta se tiče ispiranje očiju kamilicom,ni slučajno....tako nam je rekla doktorica na zadnjem pregledu očiju,jedino fiziološka i to je sve....
dora0205
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 45
Pridružen/a: 09 vel 2008, 11:58

Re: Upala ociju - kamilica?

PostPostao/la cookie » 03 vel 2009, 09:56

moja ima upalu očiju i provodim higijenu ali mi se zbog toga ne ide kod liječnika. da li je to ok ili da ipak idem?
Avatar
cookie
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 83
Pridružen/a: 02 ožu 2006, 12:51

Re: Upala ociju - kamilica?

PostPostao/la IINA » 03 vel 2009, 10:07

Ako je upala, svakako bi trebala otići doktoru.
------------------------------
Odluka da postanete roditelj, značajna je! Morate prihvatiti da će Vam srce zauvijek živjeti izvan tijela!
Avatar
IINA
Sveta krava
 
Postovi: 6922
Pridružen/a: 15 svi 2007, 14:45
Lokacija: mib

Re: Upala ociju - kamilica?

PostPostao/la Krumpirić » 15 ožu 2010, 11:22

Dižem
Tonka je prehladjena i sluzi joj i oko-onako bijelo-žuti krmeljići izlaze. Nije crveno.
Moramo ići doktorici?

(ja kao da imam prvo dijete :oops: )
Avatar
Krumpirić
Cobra 11
 
Postovi: 11607
Pridružen/a: 17 sij 2005, 22:46

Re: Upala ociju - kamilica?

PostPostao/la Duga » 15 ožu 2010, 11:35

TinkiVinki je napisao/la:Da se malo ubacim...
Na faxu sam između ostalog prošla i kolegij Oftalmologija i jedno od prvih predavanja je bilo o prirodnim "lijekovima" za upale oka.
Crvenim velikim slovima je pisalo da se kamilica NIKAKO ne smije koristiti u tu svrhu! :shock: Ja isto ostala paf...
Kamilica može biti jako alergena u oku, te zbog svog sastava "prejaka" za sluznicu oka i često dovodi do dodatnih komplikacija.
U biti jedino što je bilo kao preporuka je čista mlaka prokuhana voda ili mlaka fiziološka otopina.


Upravo tako!
Avatar
Duga
podobna za kumu
 
Postovi: 6946
Pridružen/a: 27 ruj 2006, 09:54

Re: Upala ociju - kamilica?

PostPostao/la Krumpirić » 15 ožu 2010, 11:37

nisam mislila kamilicu koristit nego je ovo jedina tema s upalom :oops:
Avatar
Krumpirić
Cobra 11
 
Postovi: 11607
Pridružen/a: 17 sij 2005, 22:46

Re: Upala ociju - kamilica?

PostPostao/la Miki » 15 ožu 2010, 11:39

ja u takvim situacijama kapam vidac i svaki ut se sve riješilo u roku dan-dva
nakapam par kapi u oko i poslije još obrišem s vaticom namočenom u taj čaj - ujutro i naveče.

djeluje mi puno bolje od Tobrexa

http://www.e-ljekarna.net/vidac.htm
"All you need is faith and trust... and a little bit of pixie dust!" --Peter Pan

:lebdi
Avatar
Miki
Samsungova kuharica
 
Postovi: 2168
Pridružen/a: 18 ožu 2003, 12:51
Lokacija: sidi di si, jer kaki si, ni za di si nisi

Re: Upala ociju - kamilica?

PostPostao/la Rimaithor » 15 ožu 2010, 11:42

Ja sam baš zadovoljna s Tobrexom. Kapam tri puta dnevno a prije spavanja stavljam mast.
Vanity is my favourite sin.
slika
Avatar
Rimaithor
Ljupka Heidi
 
Postovi: 14734
Pridružen/a: 03 sij 2004, 10:18
Lokacija: Dragons' Den

Re: Upala ociju - kamilica?

PostPostao/la Duga » 15 ožu 2010, 11:42

Sori, krumpirić!
Kako sam iščitavala, vidjela sam da se naveliko pisalo o kamilici, a svojevremeno sam i ja u jednoj knjizi narodne medicine čitala upravo o toj zabludi i greški koju ljudi rade i misle kako je ona blagotovorna za oko, a ne smije se u stvari ni stavljati na njega...tako da sam previdila da si ti podigla topic :oops:

A, ne znam, ja sam u toj dobi bila paničar pa sam zivkala pedicu kad joj se tako uz prehladu desilo jer sam mislila kako će sva ostati uljepljena u konjuktivitisu (pa me žena smirivala da ako ne prođe ili se pogorša da se javim), a sad kužim da joj kod viroze zna malo (uvijek desno) oko "zakrmeljiti" i prođe zajedno s prehladom.
Nisam ti baš pomogla - za početak samo mlakom vodom i vaticom isperi od vanjske strane prema unutra (korjenu nosa) jer vrlo lako da je virusno pa da se ne ide odmah na Tobrex i sl.
Avatar
Duga
podobna za kumu
 
Postovi: 6946
Pridružen/a: 27 ruj 2006, 09:54

Re: Upala ociju - kamilica?

PostPostao/la Krumpirić » 15 ožu 2010, 12:17

tnx

pročitala sam ovo gore od nede, da, to sam i ja skužila, da moramo čistit nos, da se očiste i oči
mene je zapravo STRAH, jer ona ima uvijek pneumokok u brisu i dosad su već dvije viroze (a tek joj je 9mj) završile tako da se on aktivira. :roll
Avatar
Krumpirić
Cobra 11
 
Postovi: 11607
Pridružen/a: 17 sij 2005, 22:46

Re: Upala ociju - kamilica?

PostPostao/la Duga » 15 ožu 2010, 12:36

Napisala si da joj oko nije crveno pa se nemoj nepotrebno unaprijed brinuti jer očito nije u pitanju (prava) upala konjuktive, očito je sve od nosića i prehlade (a nos čistiš).


slušaj Richtera ;)
http://www.cybermed.hr/forum/specijaliz ... trija/oci5

Moja curka je po rođenju i s nekih mjesec dana imala konjuktivitis (još od poroda) i oko joj je bilo otečeno, crveno, izgledala je kao Kinešćić i uvijek joj je baš to desno nekako osjetljivije kod prehlade, ali se nikad nije ovako ponovilo (ako je bilo - bilo je samo od nosa nešto sluzi i krmeljica).
Zadnja izmjena: Duga; 15 ožu 2010, 12:43; ukupno mijenjano 1 put/a.
Avatar
Duga
podobna za kumu
 
Postovi: 6946
Pridružen/a: 27 ruj 2006, 09:54

Re: Upala ociju - kamilica?

PostPostao/la paolla » 15 ožu 2010, 12:41

Savjet iz iskustva, ne trci odmah pedijatru. Lenica je imala 2-3 puta konjunktivitis, bas nelijep za vidjeti, a mogu misliti kako je tek njoj bilo, ali vise od par puta se dogodilo da bi se probudila isto tako krmeljave okice, sluzavi ili tvrdji krmeljici, zuto-zeleno-bijele sluzi, cekala sam, bez neke posebne njege i proslo je samo od sebe, bez da je otislo u konjunktivitis. Znaci, imali smo i jednih i drugih slucajeva. Ako primijetis da se pogorsava, svakako odi dr. Pokusaj, ako je samo jedna okica u pitanju, koliko mozes paziti da ne dira i drugu okicu i tako i nju ne zarazi. (Nije bas lako izvedivo znam :dunno ).
paolla
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 452
Pridružen/a: 14 svi 2005, 23:29

Re: Upala ociju - kamilica?

PostPostao/la Krumpirić » 15 ožu 2010, 12:42

:kiss
Avatar
Krumpirić
Cobra 11
 
Postovi: 11607
Pridružen/a: 17 sij 2005, 22:46

Sljedeća

Natrag na Bubini sam!

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.