Switch to full style
Sve o zdravlju, bolestima i preventivi.
Odgovori

Re: cijepljenje djevojcica protiv HPV-a

13 ruj 2016, 17:02

Cd link ti ne valja , a cijepili se ne bumo .

Re: cijepljenje djevojcica protiv HPV-a

14 ruj 2016, 09:04

link je ok samo zahtjeva registraciju

Re: cijepljenje djevojcica protiv HPV-a

19 ruj 2016, 14:43

I mi smo dobili poziv i ja sam još uvijekPROTIV cijepljenja čitajući nus pojave i obzirom da je još uvijek cjepivo nedovoljno provjereno kao i rok djelotvornosti istog .Uz sve to ne štiti protiv svih genotipova
Čitam važem,ali mislim da se nećemo cijepiti

Ovo mi je isto upalo u oči:
U preglednom članku o cijepljenju protiv HPV-a naši epidemiolozi navode da se tek "vjeruje ... da će cjepivo primijenjeno u dobi od 9-15 godina biti djelotvorno".


Nadalje, trajanje zaštitnog učinka vakcine je nepoznato, što znači da se ne zna je li potrebno docjepljivanje i kada.[35] Često ne postoje ni podaci o HPV specifičnostima pojedine sredine (efikasnost cjepiva ne može biti svuda jednaka), a o dinamici genotipova HPV-a kroz vrijeme da i ne govorimo. Spominje se i mogućnost da se kao posljedica cijepljenja razviju nove, onkogenije (opasnije) virusne varijante.[36] Sumnje u stvarnu učinkovitost HPV cjepiva pojačava i činjenica da su sve studije na temelju kojih je vakcina odobrena bile financirane od njihovih proizvođača, a autori istraživanja priložili su dug popis farmaceutskih tvrtki s kojima surađuju.[37]


Dakle, o djelotvornosti cjepiva može se reći da je na temelju onoga što do sada znamo ona samo teoretska, odnosno spekulativna. Čak i u Američkoj upravi za hranu i lijekove (FDA) tek "vjeruju da bi prevencija prekanceroznih cervikalnih lezija vrlo vjerojatno mogla dovesti do sprječavanja tih karcinoma", priznajući da se dugoročna korist od HPV vakcinacije osniva na pretpostavci, a ne na čvrstim znanstvenim nalazima.[38]

Re: cijepljenje djevojcica protiv HPV-a

20 ruj 2016, 08:54

mmar je napisao/la:Mi smo isto odlučili ne cijepiti.
Zanimljivo kaže mi kći da nitko ništa nije spominjao o nuspojavama u školi, niti o čemu je uopće riječ.

Samo su došli, podijelili letke i sve su se curice osim nje cijepile.

Doduše oni su ovdje tek počeli uvodit cijepljenje prije ne puno godina, a u zadnjih par baš intenzivno po školama promoviraju sva cjepiva.
Ali to je ono, sta god ima, od gripe do hpv-a, šta god se nudi na tržištu oni guraju i to bez nekakvih objašnjenja o čemu je riječ.

Oprosti ali gdje to cijepe djecu bez pismenog pristanka roditelja? :conf
Ja znam da za svako cijepljenje moram potpisati potvrdu.

Re: cijepljenje djevojcica protiv HPV-a

20 ruj 2016, 10:55

Mi smo se već prije dogovorile da nećemo to cjepivo. Samo mi mora reći kad to bude.

Re: cijepljenje djevojcica protiv HPV-a

21 ruj 2016, 22:33

Cathy je napisao/la:
mmar je napisao/la:Mi smo isto odlučili ne cijepiti.
Zanimljivo kaže mi kći da nitko ništa nije spominjao o nuspojavama u školi, niti o čemu je uopće riječ.

Samo su došli, podijelili letke i sve su se curice osim nje cijepile.

Doduše oni su ovdje tek počeli uvodit cijepljenje prije ne puno godina, a u zadnjih par baš intenzivno po školama promoviraju sva cjepiva.
Ali to je ono, sta god ima, od gripe do hpv-a, šta god se nudi na tržištu oni guraju i to bez nekakvih objašnjenja o čemu je riječ.

Oprosti ali gdje to cijepe djecu bez pismenog pristanka roditelja? :conf
Ja znam da za svako cijepljenje moram potpisati potvrdu.

Kod nas ;)

Re: cijepljenje djevojcica protiv HPV-a

21 ruj 2016, 22:52

Dobri andjeo je napisao/la:
Cathy je napisao/la:
mmar je napisao/la:Mi smo isto odlučili ne cijepiti.
Zanimljivo kaže mi kći da nitko ništa nije spominjao o nuspojavama u školi, niti o čemu je uopće riječ.

Samo su došli, podijelili letke i sve su se curice osim nje cijepile.

Doduše oni su ovdje tek počeli uvodit cijepljenje prije ne puno godina, a u zadnjih par baš intenzivno po školama promoviraju sva cjepiva.
Ali to je ono, sta god ima, od gripe do hpv-a, šta god se nudi na tržištu oni guraju i to bez nekakvih objašnjenja o čemu je riječ.

Oprosti ali gdje to cijepe djecu bez pismenog pristanka roditelja? :conf
Ja znam da za svako cijepljenje moram potpisati potvrdu.

Kod nas ;)

Di to?
Naši bolesno traže potvrde i potpise.

Re: cijepljenje djevojcica protiv HPV-a

23 ruj 2016, 11:58

da li ste vidjeli ovo? :(
http://www.romaniajournal.ro/measles-ou ... have-died/

Re: cijepljenje djevojcica protiv HPV-a

24 ruj 2016, 16:32

Ne kuzim od ceg su umrla ta djeca ? Od cega? Sta je to measles ?

Re: cijepljenje djevojcica protiv HPV-a

24 ruj 2016, 18:06

Ospice

Re: cijepljenje djevojcica protiv HPV-a

25 ruj 2016, 21:19

Ahaaaa a kakve to ima veze s hpvom i cjepivom za hpv?

Re: cijepljenje djevojcica protiv HPV-a

26 ruj 2016, 07:23

Dobri andjeo je napisao/la:Ahaaaa a kakve to ima veze s hpvom i cjepivom za hpv?

Pa valjda zato jer i tu ima roditelja koji odbijaju cijepljenje.
Iako meni to nije ista kategorija, s obzirom da ovo još nije opće prošireno cjepivo i komentari na njega po državama su izrazito kontradiktorni. U nekim državama su i odustali od njega.
Odgovori