Sada je: 16 tra 2024, 10:41.

Bube, uši, gnjide...

Sve o zdravlju, bolestima i preventivi.

Re: uši u kosi, help!

PostPostao/la teutonija » 19 sij 2012, 15:22

Jesli li sigurna da je baš imala uš?

Ako nitko od vas nema, curica je još malena i kosica u toj dobi i nije nešto posebno gusta i može se pregledati .Ako u kosi nema ništa ne treba niti tretirati, tim više ako nitko u kući nema. :dunno
Budilica, 2003.
Mudrica, 2006.
Avatar
teutonija
sex blau aviona
 
Postovi: 9686
Pridružen/a: 10 sij 2003, 15:18
Lokacija: lepe ti je ,lepe ti je...

Re: uši u kosi, help!

PostPostao/la mamica » 19 sij 2012, 20:39

da 1000% sigurna da je us. Dario ih je pokupio prije godinu dana i jedva smo ih se rijesili,nakraju kratko sisanje nam je pomoglo.
Kod M je bila jedna na samom vrhu dlake i ja sam je detaljno pregledala i nema nista.
Mi ostali smo cisti,nema ni kod koga nista.
slika


DARIO 11.10.2006.
MIRNA 11.01.2011.
Avatar
mamica
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 138
Pridružen/a: 09 sij 2007, 22:55
Lokacija: TUZLA

Bube, uši, gnjide...

PostPostao/la danni » 02 lis 2013, 10:22

evo, dogodilo se ono što sam mislila da će me bar to zaobići :(
zovu me iz vrtića da L ima uši.
a baš u petak sam ga ošišala na full kratko :/
iskustva? koji šamponi? što je najbolje?
Avatar
danni
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1624
Pridružen/a: 24 vel 2010, 14:12

Re: Bube, uši, gnjide...

PostPostao/la pulse » 02 lis 2013, 10:42

Dječak? Obrij mu glavu!

Prije par godina je moja ćerka imala vaške, tako da opcija brijanja nije dolazila u obzir. Muka smo se namučili!!! Kad se opere kosa onim šamponom ubiju se žive vaške, ali ostaju gnjide koje se moraju ručno pokupiti. Pošto nema šanse da se primijeti svaka gnjida, eto nove generacije vaški za par dana! Problem je što im je reproduktivni ciklus jako kratak, a šampon se ne smije koristiti češće od jednom sedmično. Više puta smo mislili da smo riješili problem, a on se mjesecima ponovo pojavljivao! Na kraju smo se spasili kad smo kupili Robi Comb, jer smo s njim detaljno prolazili svakog dan jedno 15-20 dana. On isto ubija žive vaške, ali se barem može koristiti koliko god često treba. Češljali smo jednom dnevno dok su se izlegle sve gnjide i još koji dan pride za svaki slučaj i tako smo ih se riješili.
Zadnja izmjena: pulse; 02 lis 2013, 10:43; ukupno mijenjano 1 put/a.
Avatar
pulse
atletičarka
 
Postovi: 1327
Pridružen/a: 13 svi 2006, 10:13
Lokacija: CG

Re: Bube, uši, gnjide...

PostPostao/la † Volvo » 02 lis 2013, 10:43

† Volvo
na solarni pogon
 
Postovi: 3713
Pridružen/a: 13 srp 2005, 10:06

Re: Bube, uši, gnjide...

PostPostao/la TmamaKiN2 » 02 lis 2013, 10:43

uzmes u ljekarni onaj komplet liceguard (sampon, cesalj, repelent...). cesljeve imas onaj elektronski i metalni, i jedan i drugi su fantasticni. nazalost, imamo 2x iskustvo pu pu pu neponovilose :ajme moja K ima kosu do pola ledja, straaaasno

uf, odmah me svrbi glava... ali, ako je kratak friz ne bi trebao biti problem. ovo je skupo ali bilivmi svaka lipa se isplati ;)
BUDILICE I MARATONCI
skolarka K 10/2001
skolarac-maratonac N 07/2003
Avatar
TmamaKiN2
puna razumijevanja
 
Postovi: 8490
Pridružen/a: 23 stu 2004, 12:26
Lokacija: Tresnjevacka dotepenka

Re: Bube, uši, gnjide...

PostPostao/la pulse » 02 lis 2013, 10:46

Ako nećeš da ga briješ, obavezno uzmi elektronski češalj.
Avatar
pulse
atletičarka
 
Postovi: 1327
Pridružen/a: 13 svi 2006, 10:13
Lokacija: CG

Re: Bube, uši, gnjide...

PostPostao/la danni » 02 lis 2013, 10:48

meni su rekli da se može svaki dan prati sa šamponom :conf
i što je repelent?
uh ošišala sam ga na lijepu frizuricu (sa strana izbrijano, po sredini ima kosice) pa ne bi baš na ćelavo ako nije prijeka potreba :/
Avatar
danni
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1624
Pridružen/a: 24 vel 2010, 14:12

Re: Bube, uši, gnjide...

PostPostao/la Barbi » 02 lis 2013, 10:59

Ne može se svaki dan prati šamponima protiv ušiju, to je živi otrov. Nekima možeš npr. svaka tri dana, nekima jednom u osam dana, piše u uputstvima svakog. Uz silna upozorenja o štetnosti, treba paziti da ne uđe u oči i štošta. A ubijaju samo žive, svi šamponi, bez obzira koliko tvrdili da ubijaju i gnjide.
Električni češalj je meni zakon, u zadnjem naletu ušiju samo njime smo ih iskorijenili, bez šampona.
Repelent ti je sprej kojim poprskaš po kosi pa kao uši neće na nju :whew kao neka preventiva.
We do not see the things as they are, we see the things as we are. :proljece
Avatar
Barbi
gospođa pukovnica
 
Postovi: 28726
Pridružen/a: 07 vel 2002, 12:29
Lokacija: Zg

Re: Bube, uši, gnjide...

PostPostao/la danni » 02 lis 2013, 11:00

ok. vidim kad dođem doma sve :ajme
već mi je muka :ajme
Avatar
danni
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1624
Pridružen/a: 24 vel 2010, 14:12

Re: Bube, uši, gnjide...

PostPostao/la Ina66 » 02 lis 2013, 12:23

moje su sve tri imale ovo ljeto, a i u školi su se opet pojavile :ajme
naša dobitna kombinacija je Paranit sprej (mineralno ulje + još nešto) i el. češalj
tri dana su bile u karanteni dok nisam bila siguran da nijedna nema više ni jedinu jedincatu gnjidu (uši je potamanio što sprej, što češalj)
u ta tri dana sam iskuhala sve što se iskuhati dalo - posteljine, prekrivače, jastuke
Avatar
Ina66
kuhinjska fly lady
 
Postovi: 33920
Pridružen/a: 01 srp 2001, 23:45
Lokacija: Split

Re: Bube, uši, gnjide...

PostPostao/la malamaja » 02 lis 2013, 15:10

ja nisam, al je moja susjeda riješila petrolejom. (sjećam se da tako i moja baka) :mrgreen
natrlja, ostavi ali kratko i isperi.
žena ima troje djece :lol valjda zna. a bogme ih je i potamanila. mislim da nije ništa opasnije od ovih insekticid šampona.(meni je miris petroleja finiji :mrgreen )
ja sam jednom dva mjeseca rješavala na dugoj svjetloj kosi...mislila sam da ću sići s pameti. onda smo otkrili el. .češalj. neponovilo se
Give a man a fish and he will eat for a day; teach a man to fish and he will eat for a lifetime; give a man religion and he will die praying for a fish.
Avatar
malamaja
foreverjungfrau
 
Postovi: 5927
Pridružen/a: 09 svi 2001, 11:31
Lokacija: u oblacima

Re: Bube, uši, gnjide...

PostPostao/la † Volvo » 02 lis 2013, 15:27

Opasnije je :/ - što se zdravlja kože koja je zaštitni omotač glave, isparavanja (da zapaljivost i ne spominjem) tiče :bigno

Uz šampone prema uputama (koliko dana koji već, nije teško upute čitati ;) ), pomaže i regenerator stavljen prije pranja, nakon kojeg ide iščešljavanje. I ponovni glas za električni češalj ;)
† Volvo
na solarni pogon
 
Postovi: 3713
Pridružen/a: 13 srp 2005, 10:06

Re: Bube, uši, gnjide...

PostPostao/la malamaja » 02 lis 2013, 16:26

eto, djeca živa i zdrava :dada
ja ti nekak mislim ovo kaj kaže barbi , mora u šamponu biti insekticid...dodje u kožu, krvotok...hm, ma ne znam. a jedno oprat, ko niti jednom.

ja sam preventivno stavila pakung od maslinovog ulja i žutanjaka :mrgreen gusto za pozvizdit. gumenu kapu, ručnik i preko noći. pa da vidim tko će ostat živ :liza još sam i nahranila kosu.
i češalj je zakon. fakat.
Give a man a fish and he will eat for a day; teach a man to fish and he will eat for a lifetime; give a man religion and he will die praying for a fish.
Avatar
malamaja
foreverjungfrau
 
Postovi: 5927
Pridružen/a: 09 svi 2001, 11:31
Lokacija: u oblacima

Re: Bube, uši, gnjide...

PostPostao/la Vicky & Mama » 02 lis 2013, 17:34

Sorry na upadu, ja san naivno mislila da nema toga više toliko :ajme
Iman još noćne more kad se sitin kad bi mater meni i sestri dugu kosu satima raščešljavala, a mi bi ih skupile dok si reka keks :nesvist
A ništa bar ću., ako do toga dođe, lakše stati im u kraj na ovoj muškoj glavici ;)
Nego, jel istina da neće na pituranu kosu?
Ps. Vibram da se vi šta prije riješite napasti :kiss
19.04.2011. V
30.06.2015. L
Avatar
Vicky & Mama
centrifugirana
 
Postovi: 3324
Pridružen/a: 10 tra 2012, 11:40
Lokacija: Šibenik

Re: Bube, uši, gnjide...

PostPostao/la malamaja » 02 lis 2013, 18:00

:( joj ima. kad nas u školi je prošli tjedan išla obavijest. mi smo se preko vikenda češljale el. češljem.
katastrofa. svakih par mjeseci, ide čitaba :roll :ajme
Give a man a fish and he will eat for a day; teach a man to fish and he will eat for a lifetime; give a man religion and he will die praying for a fish.
Avatar
malamaja
foreverjungfrau
 
Postovi: 5927
Pridružen/a: 09 svi 2001, 11:31
Lokacija: u oblacima

Re: Bube, uši, gnjide...

PostPostao/la IINA » 03 lis 2013, 08:14

Ma ne moraš brijati dijete na ćelavo.
Ako sam ja uspjela sa gustom kosom do pola leđa onda možete
i vi.
Tri dana u prosjeku treba da ih se riješiš, jedini problem je što ih
ponovno ubrzo poberu ako svi roditelji ne odrade posao. :)
Ima već tema, pa ću ja sad ovo spojiti sa starom temom.
:mah
------------------------------
Odluka da postanete roditelj, značajna je! Morate prihvatiti da će Vam srce zauvijek živjeti izvan tijela!
Avatar
IINA
Sveta krava
 
Postovi: 6922
Pridružen/a: 15 svi 2007, 14:45
Lokacija: mib

Re: Bube, uši, gnjide...

PostPostao/la IINA » 03 lis 2013, 08:31

Da dodam.
Od svih fensi skupih šampona, mani se najboljim pokazao Sumifen.
i obični češljići za uši.
Lice guard je preskup za efekt koji daje, a koji je, po meni, identičan ostalim šamponima.
Peri kosu svaki drugi dan, češljaj tri-četiri puta dnevno i to je to.
------------------------------
Odluka da postanete roditelj, značajna je! Morate prihvatiti da će Vam srce zauvijek živjeti izvan tijela!
Avatar
IINA
Sveta krava
 
Postovi: 6922
Pridružen/a: 15 svi 2007, 14:45
Lokacija: mib

Re: Bube, uši, gnjide...

PostPostao/la danni » 03 lis 2013, 08:44

uzeli smo Paranit.
ajme imao ih je hrpu ....
najviše na potiljku pa smo to išli odmah izbrijat, potiljak.
jednostavno sam se tako uspaničarila kad sam vidila koliko ih ima, da bi mu ja bila sve izbrijala ali on jadan počeo plakat da on ne bi bio ćelav kao dida :roll
i taj Paranit u spreju je, naspreja se, utrlja, pričeka 15 min, pa ispere običnim šamponom.
češljić je super, sinoć mi se činilo da sam ih sve povadila ali vidit ćemo tek sad na suncu,
danas nisam išla na posao :roll
ali piše da se postupak smije ponoviti tek nakon 7 dana.....
Avatar
danni
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1624
Pridružen/a: 24 vel 2010, 14:12

Re: Bube, uši, gnjide...

PostPostao/la Ina66 » 03 lis 2013, 08:49

danni, stavi bijeli lancun na sebe, on neka nagne glavicu i pujaj

moja je jučer donijela upute kako se riješiti ušiju nakon što sam ja (rospija :nata ) na roditeljskom u ponedjeljak zamolila roditelje da djeci očiste uši prije nego ih pošalju u školu. do sada je bila politika - muko (uši) moja, prijeđi na drugoga. one bi poslale obavijest po djetetu da isto ima uši :roll
Avatar
Ina66
kuhinjska fly lady
 
Postovi: 33920
Pridružen/a: 01 srp 2001, 23:45
Lokacija: Split

Re: Bube, uši, gnjide...

PostPostao/la Vicky & Mama » 03 lis 2013, 09:23

danni je napisao/la: ali on jadan počeo plakat da on ne bi bio ćelav kao dida :roll

:lol sorry, ali :lol Mislin da će i moj imati takve traume jer mi je svekar ćelav ka kinder jaje :p srića mm je povuka kosu na materinu stranu, valjda će i mali :mrgreen
19.04.2011. V
30.06.2015. L
Avatar
Vicky & Mama
centrifugirana
 
Postovi: 3324
Pridružen/a: 10 tra 2012, 11:40
Lokacija: Šibenik

Re: Bube, uši, gnjide...

PostPostao/la Petra69 » 23 pro 2015, 02:20

Ima li više kraja tim ušima, od 9. mjeseca na ovamo uši su se u razredu pojavljivale čak u četiri navrata!!! :strah

Na preporuku u DM-u sam uzela eco.kid prevent šampon i regenerator za kosu kao preventivu od ušiju i od tada nemamo nikakvih problema sa njima! Čak, štoviše kosa je sada puno mekša i uopće se ne mrsi :joy
Avatar
Petra69
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 9
Pridružen/a: 16 pro 2015, 14:25

Re: Bube, uši, gnjide...

PostPostao/la LauraB » 22 sij 2016, 19:54

Petra69 je napisao/la:Ima li više kraja tim ušima, od 9. mjeseca na ovamo uši su se u razredu pojavljivale čak u četiri navrata!!! :strah

Na preporuku u DM-u sam uzela eco.kid prevent šampon i regenerator za kosu kao preventivu od ušiju i od tada nemamo nikakvih problema sa njima! Čak, štoviše kosa je sada puno mekša i uopće se ne mrsi :joy



Koristim eco.kid šampon i sprej već 6 mjeseci i nikakvih problema sa ušima nemamo kao ni sa raščešljavanjem duuuge kose, pogotovo nakon 2-3 spreja :zivili
Šampon predivno miriše i pjeni se bolje od i jednog do sada, a ni oči ne crvene ni ne peku :joy
LauraB
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 5
Pridružen/a: 24 pro 2015, 21:06

Prethodna

Natrag na Bubini sam!

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.