Sada je: 16 tra 2024, 19:30.

bazeni, klor i alergijski bronhiticari

Sve o zdravlju, bolestima i preventivi.

bazeni, klor i alergijski bronhiticari

PostPostao/la danijela81 » 26 lip 2016, 22:40

Danas nam se drugi puta dogodila opstrukcija u bazenu.

V (7 god) je alergican na pelud ambrozije, ima kronicni bronhitis koji se javlja i van sezone. Cijelo vrijeme je pod terapijom - rinolan, flixotide, ventolin pp.

Prosle godine nam se poceo gusiti u bazenu, primjetila sam na vrijeme, i jos u fazi jakog kaslja, pa smo izasli van (zatvoreni bazeni). Pomislila sam da je moglo biti od klora, ali bila je i sezona ambrozije pa nisam posebno obratila paznju.

Od onda nije isao na zatvorene bazene sve do danas. Danas nisam bila s njim, djed ga je vodio na djecji rodjendan na bazenima, i nije na vrijeme prepoznao da krece opstrukcija, pa je ovaj puta to bilo puno jace. Nije shvatio sto se dogadja, jer je mislio da je samo voda problem, da je nemoguce da se gusi samo tako "bez razloga".

Proslo je ok, snasli su se na kraju iako je bilo poprilicno traumaticno, ali ostali su veliki upitnici iznad glave. Je li moguce da je to od klora? Ambrozija jos nije krenula, nemoguce da je sad od toga.
Nisam do sad primjetila neke smetnje. Kloriram mu i vodu doma u dvorisnom bazenu, nikad nista, ni na kozi, ni na disnim putevima.

Vec dugo ga pokusavamo upisati na neki sport (ima problema s kilama, jako slabo se krece, a i motorika mu je losa pa je gotovo nuzno), bez uspjeha do sad jer je visokoslabovidan. Konacno smo nasli trenera plivanja koji bi radio s njim 1 na 1 za neke sasvim ok novce. Trebao je krenuti u 7. mjesecu na istim tim bazenima. Imaju i dio gdje su bazeni otvoreni, ali jedino zatvoreni rade cijelu godinu. I sad mi krivo kao psu kad pomislim da bi od toga trebali odustati.

Ima li ovdje bronhiticara ili astmaticara koji se bave plivanjem?
Je li jos itko imao slicnih problema u bazenima?
Vi ste sol zemlje, vi ste svjetlo svijeta!
V. 03.11.2008. :luv
R. 11.06.2014. :luv
Avatar
danijela81
(pre)fina gospoja
 
Postovi: 10381
Pridružen/a: 26 svi 2008, 08:57
Lokacija: Osijek

Re: bazeni, klor i alergijski bronhiticari

PostPostao/la zara01 » 26 lip 2016, 23:11

Moj je isao par mjeseci na plivanje.Ima astmu.Bio je pod terapijom,ali nije mu smetalo.....
T&T
Avatar
zara01
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1367
Pridružen/a: 11 vel 2011, 16:04
Lokacija: Zagreb

Re: bazeni, klor i alergijski bronhiticari

PostPostao/la Potica » 27 lip 2016, 07:53

zara01 je napisao/la:Moj je isao par mjeseci na plivanje.Ima astmu

Moja najstarija je išla na plivanje (škola plivanja, pa neki napredni tečajevi...) njoj smeta klor ali ne uvijek ne reagira svaki put na njega, na kraju smo zaključili da je to samo spoj raznih simptoma da se jednostavno skupilo. :dunno
Pokušaj svakako sa plivanjem a trenera pripremi na mogućnost opstrukcije disanja, nadam se da će se to pokazati kao samo slučajni ispad. :hug
Avatar
Potica
No. 1 baka
 
Postovi: 21824
Pridružen/a: 12 ožu 2003, 21:38

Re: bazeni, klor i alergijski bronhiticari

PostPostao/la Hajdi » 27 lip 2016, 09:32

Trenirala sam godinama plivanje kao astmatičar, nikad nisam imala opstrukcije u bazenu. Svakako se obratite odmah svom pulmologu i tražite savjet ako je bila tako jaka reakcija.
Savjetujem ti da ga staviš na LCHF, riješit ćete puno problema ako promijenite prehranu, između ostalog očekuj i poboljšanje astme i alergija.
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12217
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: bazeni, klor i alergijski bronhiticari

PostPostao/la Stefanova_mama » 27 lip 2016, 09:46

Ne mora nuzno biti reakcija na hlor, vec na vlaznost u vazduhu i zaparu. I meni i M. kad naidje sezona alergija ponekad okidac budu jako kisoviti dani i ono isparavanje nakon njih.
S. 17.01.2004.
M. 29.08.2007.

Quae volumus, credimus libenter!
Avatar
Stefanova_mama
Roza Luksemburg
 
Postovi: 3989
Pridružen/a: 27 ruj 2006, 14:50
Lokacija: Chardak ni na nebu ni na zemlji

Re: bazeni, klor i alergijski bronhiticari

PostPostao/la IINA » 27 lip 2016, 09:53

A možda je i na klor alergičan. :dunno
Klor je u biti toksin, unosi se i udisanjem i kontaktom.
Meni je najstarija kao mala imala alergijsku reakciju na klor, ali se manifestirala na koži. Inače nije alergična na ništa drugo.
U svakom slučaju nemoj ga dati na plivanje bar dok ne utvrdite zašto mu se to događa.
------------------------------
Odluka da postanete roditelj, značajna je! Morate prihvatiti da će Vam srce zauvijek živjeti izvan tijela!
Avatar
IINA
Sveta krava
 
Postovi: 6922
Pridružen/a: 15 svi 2007, 14:45
Lokacija: mib

Re: bazeni, klor i alergijski bronhiticari

PostPostao/la danijela81 » 27 lip 2016, 14:46

uopće ne znam što da mislim.
dr nam škrtari na uputnicama, ne zna ni što bi s nama :zub
kaže, ako nešto smeta, klonite se toga - najjednostavnije
Vi ste sol zemlje, vi ste svjetlo svijeta!
V. 03.11.2008. :luv
R. 11.06.2014. :luv
Avatar
danijela81
(pre)fina gospoja
 
Postovi: 10381
Pridružen/a: 26 svi 2008, 08:57
Lokacija: Osijek


Natrag na Bubini sam!

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.

cron