Sada je: 27 tra 2024, 20:11.

Upala sinusa-nastavak cista u sinusu

“U zdravom tijelu - zdrav duh!” - kako biti, postati ili ostati fit; mjesto za pitanja i razmišljanja o zdravlju, njezi i raznoraznim sportskim aktivnostima.

Moderatori/ce: nevenera, ivana7997

Re: Upala sinusa-nastavak cista u sinusu

PostPostao/la Margot » 21 ožu 2014, 10:08

:hug :hug :hug
samozvana špijunka
Avatar
Margot
konkavna
 
Postovi: 459
Pridružen/a: 05 lip 2007, 11:42

Re: Upala sinusa-nastavak cista u sinusu

PostPostao/la Stefanova_mama » 23 ožu 2014, 21:02

Dobila sam Nasonex kortikosteroid, da ga kapam 35 dana. Kaze cista je mala i smatra da je za sada ne treba dirati i da ona ne bi trebalo da izaziva bolove, ne zatvara izlaz iz sinusa.

Boli me i dalje. On misli da imam alergiju i da su mi se sinusi od toga zastopali i kaze da imam hiper osetljivu sluzokozu, da je sva crvena i otekla (pocela sam da gubim i culo njuha), a kako je prolece i cvetanje krece...prodisacu u 7. mesecu, mozda. :ajme

Kontrola za 15 dana nakon redovnog kapanja.
S. 17.01.2004.
M. 29.08.2007.

Quae volumus, credimus libenter!
Avatar
Stefanova_mama
Roza Luksemburg
 
Postovi: 3989
Pridružen/a: 27 ruj 2006, 14:50
Lokacija: Chardak ni na nebu ni na zemlji

Re: Upala sinusa-nastavak cista u sinusu

PostPostao/la ancica » 25 ožu 2014, 21:54

Joj SM meni su u bolnici kapali i gurali neke odvratne tampone u nos. Al pomoglo je.
Znam da te boli :hug
Nadam se da će se smiriti do kontrole.
Gospode, pomozi mi da budem takav čovjek za kakvog me drži moj pas - J. Wisniewski

:lebdi
Avatar
ancica
Čudo od žene
 
Postovi: 3684
Pridružen/a: 08 stu 2005, 15:04

Re: Upala sinusa-nastavak cista u sinusu

PostPostao/la Vicky & Mama » 31 ožu 2014, 23:47

Ajme suosjećam :hug
Ja san ovu zimu prebolila tri upale sinusa (maxillarnih - pa sam prvo bila u uvjerenju da me boli zub i trčala zubaru), i sve šta mogu reći je ajme majko!
Koji bolovi, koja začepljenost...
Popila san tri ture antibiotika po 10 dana, pa se na to još nadovezale i moje standardne alergije, pa dobila gripu i nakon nje sad evo opet sinusi :strah
Ujutro ću izvaditi krv da vidimo jel bakterija opet, al nekako mi ipak više vuče ovaj put na alergiju jer nema fibre i oči me jako svrbe... uzimam Claritine od subote i Avamys sprej (njega po naputku dokice moran stavljati svako jutro do lita).
Malo je reći da san luda više od svega :zub
Nego, čula san od orl dokice i od dosta ljudi koji se pate sa sinusima da su odlične kapsule Gelomytrol (na bazi eteričnih ulja), da zbilja pomažu, ali ja ih naravno ne mogu uzimati jer imam sa želucem još većih problema nego sa sinusima :nesvist pa ih ne trpim.
Inače, ne znan kako vama, ali meni se pari najveći problem kod mene to šta uz sve antibiotike i inhalacije i kapanja (bolje reći naljevanja) fiziološke ja ne uspjevam ništa izvući van... kad jako, jako ispuhujem nos naiđe malo u tragovima zelenkaste sluzi, ali nikako to omekšati i izbaciti van :gaah
E da, i meni najviše pomažu one starinske inhalacije - uzeti veliku teću kipuće vode, staviti par kapi Sinusana, šugaman priko glave i udiši na nos, izdiši na usta... i naravno, dok je voda prevruća samo njuškan iz daljine, kad postane ugodna pokrijen se šugamanom i parim jedno 20tak minuta...
I dodad san znala patiti se sa sinusima, ali to bi bilo otprilike jednom godišnje, a sad evo već četvrti put ovu zimu... triban li spominjati koliko su mi svi ti silni antibiotici srušili imunitet?
19.04.2011. V
30.06.2015. L
Avatar
Vicky & Mama
centrifugirana
 
Postovi: 3324
Pridružen/a: 10 tra 2012, 11:40
Lokacija: Šibenik

Re: Upala sinusa-nastavak cista u sinusu

PostPostao/la badada » 06 tra 2014, 14:47

jao jao :hug
probaj se inhalirati i na slanoj vodi, meni je to super
i onda kad sam već sva mokra od inhaliranja tako pod ručnikom uzmem marimer ili neki sprej pa zabacim glavu unatrag i našpricam dobro
čudesa koliko toga izađe van ;)
07.09.2006. veliki zvrk
09.09.2013. mala zvrkica
Avatar
badada
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1621
Pridružen/a: 22 ožu 2007, 20:36

Re: Upala sinusa-nastavak cista u sinusu

PostPostao/la Laraimama92 » 06 vel 2024, 19:41

Drage trudnice i mame,
Ova tema dugo nije bila aktivna, ali naime imam problem. Prije mjesec i 10 dana sam zaradila gadan virus, te dobila prvu upalu sinusa u zivotu. Do sada nisam znala apsolutno sta znaci to, a kamoli da moze biti ovako gadno. Zacepljenost nosa potpuna, punaa zelenog sekreta, stvaranje čepa izmedju nosa i grla koji je davao osjecaj davljenja nazalno, bolovi u podrucju cijele glave, nosa, cela, potiljka, vilice, usiju..popila 2 ture amoksicilina, dexametazon kapi 10 dana, naparavanje na svemu i svacemu, inhalacije, topli oblozi, ispiranje fiziolkskom, hipertonicni rastvori morske soli, nema sta nisam probala..prestanu te uzasne glavobolje i neka blaga temperatura, nestane tog uzasnog gustog sekreta koji se nakupljao negdje prema grlu, medjutim zapusenost nosa potpuna ostane, sve je unutra stegnuto, suvo, suzeno, prosto nos "boli" koliko je stisnut i u samom vrhu pritisak. Ginekolog mi je odobrila da koristim operil, snup i slicno tek toliko da malo zaspim, a u medjuvremenu koristim srebrne kapi, kao prirodni dekongestiv sa koloidnim srebrom, ali on me otpusi na 2 sata i sve ponovo, stisnuto, zaguseno, pritisak u nosu. Vec sam kao luda od ovog jer sam od ORL dobila i mometazon sprej koji bi navodno trebao da pomogne, kortikosteroidni sprejz medjutim nistaa. Ne spavam, nocu me uhvati nervoza, danju samo guglam i mislim o tome. Zanima me samo da li je neka od vas imala zacepljen nos u trudnoci do te mjere da se apsolutno ne moze otcepiti nikakvih morskim solima, naparavanjima, oblogama itd.ili nesto slicno mojim simptomima? Prilicno sam hipohondar te vec zamisljam kako nikad nece proci, kako ce da ostane ovako zauvijek, da cu da idem na neku operaciju i slicno, a pri tome nikad u zivotu nisam imala problem sa sinusima, niti bilo kakve alergije i slicno. Ovog puta smo i muz i ja dobili prvi put isti virus i upalu, ali kod njega je proslo nakon antibiotika ta zacepljenost, doduse ne potpuno, svako jutro i noc se zacepi jedna nosnica ili obe na pola, ali prodje samo..da li je moguce da je ovo poslije upale sinusa trudnicki rinitis i posljedica hormona..aboravih naglasiti da sam usla u 25.nedelju trudnoce..hvala unaprijed ..
Laraimama92
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 2
Pridružen/a: 06 vel 2024, 19:26

Prethodna

Natrag na Fit i zdrava

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.