“U zdravom tijelu - zdrav duh!” - kako biti, postati ili ostati fit; mjesto za pitanja i razmišljanja o zdravlju, njezi i raznoraznim sportskim aktivnostima.
Odgovori

Koja krema protiv pristica za 9 godisnjakinju ?

27 stu 2011, 20:38

Evo naslov sve kaze ? Kojom kremom tretirati kozu pubertetsku 9 i pol godisnjakinje ? Naravno t zona . Htjela bih na vrijeme krenuti tretirati pravilno kozu koja je vec sada sklona pristicima .

Re: Koja krema protiv pristica za 9 godisnjakinju ?

27 stu 2011, 21:00

mislim da bi trebalo ić na higijenu, a ne na kreme
nek redovito pere lice s nečim neutralnim - aderma, avene,La Roche ili nešto tako
ali ne koristit još kreme
kad se pojave prvi prištići paziti da ih ne istiskuje i otići dermatologu da preporuči nešto

ja sam imala dosta problema s kožom pa sam mazala i čistila ali se stvar popravila tek kad sam išla kod dermatologa

Re: Koja krema protiv pristica za 9 godisnjakinju ?

27 stu 2011, 21:05

Ja bi je odvela dermatologu.

Re: Koja krema protiv pristica za 9 godisnjakinju ?

27 stu 2011, 21:12

Često umivanje, ali samo vodom. Mlakom pa hladnom. Ako postoji kakvi upalni proces na koži-prištić, najbolje je napraviti smjesu istog omjera et.ulja čajevca i et.ulja lavande te pamučnom vatom nanositi izravno na prištiće :dada . Et.ulje čajevca uništava bakterije koje izazivaju prištiće, a lavanda liječi :up

Re: Koja krema protiv pristica za 9 godisnjakinju ?

27 stu 2011, 21:39

x na sigurecu, samo napraviti tinkturu po par kapi svakog u deci vode i s tim tretirati prištiće. čajevac je dosta agresivan, pa ga se mora dobro razrijediti :dada

Re: Koja krema protiv pristica za 9 godisnjakinju ?

27 stu 2011, 22:43

i ja se slažem sa sigurecom , čajevac je zakon

Re: Koja krema protiv pristica za 9 godisnjakinju ?

06 pro 2011, 13:43

A ja vas lijepo upozoravam da eterična ulja čajevca i lavande, premda svugdje piše da mogu na kožu bez razrjeđivanja, to nikako ne radite, pogotovo ne na djeci, jer se učestalom takovom upotrebom može razviti alergija na navedena ulja, kao i sva ostala sličnoga sastava, a to bi zaista bila šteta :mrgreen .

Re: Koja krema protiv pristica za 9 godisnjakinju ?

06 pro 2011, 13:54

kurtizana, hvala na upozorenju. Molila bi te da nas posavjetuješ s čime razrijediti navedena ulja i u kojem omjeru. Još jednom hvala ;)

Re: Koja krema protiv pristica za 9 godisnjakinju ?

07 pro 2011, 09:54

U nekom biljnom ulju (izbor prema tipu kože i namjeni), od 1-60%, opet ovisno o namjeni i površini kože koja se tretira.

Re: Koja krema protiv pristica za 9 godisnjakinju ?

07 pro 2011, 10:08

kurtizana :kiss. Imam "friško"- ovogodišnje , moje, ekstra djevičansko maslinovo ulje. Ali se pitam da li je bolje koristit jojobino ulje ili maslinovo? Svakako bih koristili samo direktno na pojedine prištiće.

Re: Koja krema protiv pristica za 9 godisnjakinju ?

07 pro 2011, 11:35

Maslinovo ulje je jako komedogeno i kao takvo nije pogodno za problematičnu kožu. Također zbog veličine molekula teško prodire u kožu pa nije dobar nositelj eteričnih ulja. U tom slučaju je bolji izbor jojoba (koja je zapravo tekući vosak, ne ulje). Za direktno na prištiće je 20% dovoljno.

Re: Koja krema protiv pristica za 9 godisnjakinju ?

07 pro 2011, 11:52

Hvala :srca

Re: Koja krema protiv pristica za 9 godisnjakinju ?

09 sij 2012, 22:48

Odrzavati kozu cistom, nikako ju voditi kozmeticaru jer ako vec sad krene s ciscenjem lica samo ce si prosiriti pore i za to nema potrebe.
Krema joj netreba vec samo blagi tonik na bazi kamilice ili neke lagane biljke koja ima protuupalno djelovanje. Drzim fige! :kiss

Re: Koja krema protiv pristica za 9 godisnjakinju ?

12 vel 2020, 22:28

SOS Pickel Balea za isušivanje prištića, sve ostalo ići dermatologu... ali to je prirodan proces, osim ako se radi o aknama vulgaris
DM, 15kn - 15mL

slika

Re: Koja krema protiv pristica za 9 godisnjakinju ?

14 svi 2020, 09:22

Afrodita gel za prištiće REMOVE SPOTS je super

Re: Koja krema protiv pristica za 9 godisnjakinju ?

14 svi 2020, 12:33

Kozmetičarka nam je nedavno preporučila Paula’s Choice (http://www.paulaschoice.si).
Tinejdžerka testira liniju Calm https://www.superskin.si/znamke/paula-s-choice/calm-za-obcutljivo-normalno-do-mastno-kozo.html

Re: Koja krema protiv pristica za 9 godisnjakinju ?

11 lis 2020, 18:06

Maske su pokrenule izbijanje na nosu i bradi. Peru lice obicnom vodom i tapkaju losion klindamicid dobiven od dr. Pratim razvoj.
Kako se vasi nose s rim pod maskama? Ima li kod koga problema?

Re: Koja krema protiv pristica za 9 godisnjakinju ?

11 lis 2020, 18:32

Liv probajte s platnenim maskama, možda će biti bolje?

Re: Koja krema protiv pristica za 9 godisnjakinju ?

11 lis 2020, 19:17

Liv, ja sam Tinu kupila sapun id aktivnog ugljena i cajevca, odlican je. Bas za pristavo lice. Proizvodi mala od lavande

Re: Koja krema protiv pristica za 9 godisnjakinju ?

12 lis 2020, 07:55

Aaha, vidis nije mi to jos ni palo na pamet. Vidit cu sad kako ce s ovim ici pa cu uzeti nek ima doma. Tnx!

Re: Koja krema protiv pristica za 9 godisnjakinju ?

12 lis 2020, 09:33

Pal hvala za hint, odmah sam išla naručiti, naša L ima problematičnu kožu.
Liv klindamicin je atb, koliko dugo ga smiju koristiti?

Re: Koja krema protiv pristica za 9 godisnjakinju ?

12 lis 2020, 10:28

Hajdi, ja sam na pristevima isprobala sve. Moj sincic ma jako problematicnu kozu.

Imam hrpu preparata koji rade, pa ako vam treba.

On je trenutacno na ttetinoinu - to je roaccutane u formi kreme - odnosno mega doza a vitamina u kremi.
Zadnja izmjena: palunkica; 13 lis 2020, 11:57; ukupno mijenjano 1 put/a.

Re: Koja krema protiv pristica za 9 godisnjakinju ?

12 lis 2020, 14:28

Hajdi dr je rekla da dok je aktivno izbijanja tapka, a pauzu moze napraviti kad se lice smiri. :dunno
Tako je i G prije par godina isto rekla. Uglavnom sami moraju pratiti stanje i po potrebi.

Pal do tell. Odaj koju tajnu. I po mogucnosti bezreceptno.

Re: Koja krema protiv pristica za 9 godisnjakinju ?

12 lis 2020, 15:35

Ovo cu skratiti malo,

Dakle za sad samo sapun.
Zadnja izmjena: palunkica; 13 lis 2020, 11:58; ukupno mijenjano 1 put/a.

Re: Koja krema protiv pristica za 9 godisnjakinju ?

12 lis 2020, 16:36

Ko da mi pises na turskom. :lol Nista ne kuzim.
Baby steps. Odem ja s njim od osnovnog tog.

Re: Koja krema protiv pristica za 9 godisnjakinju ?

13 lis 2020, 11:33

Devet godina! Nemojte sad već ići na to. Šta znači prištići? KOliko problematično mogu biti prištići s 9 godina? Jesu li samo sitne porice?
Ovo kaj Pal piše je za problematičnu kožnu adolescenata, nikako ne djece.
Navika pranja lica i tretiranje lica vodicom hamamelisa bi trebalo biti dovoljno u dobi od 9 godina

Re: Koja krema protiv pristica za 9 godisnjakinju ?

13 lis 2020, 12:48

Moj je 11.g :nata znam, znam nije to ni razlika neka ali kuzim te sto si htjela reci. Mi smo na osnovama higijene.

Re: Koja krema protiv pristica za 9 godisnjakinju ?

15 lis 2020, 13:05

Adorabla je napisao/la:Devet godina! Nemojte sad već ići na to. Šta znači prištići? KOliko problematično mogu biti prištići s 9 godina? Jesu li samo sitne porice?
Ovo kaj Pal piše je za problematičnu kožnu adolescenata, nikako ne djece.
Navika pranja lica i tretiranje lica vodicom hamamelisa bi trebalo biti dovoljno u dobi od 9 godina


Slažem se. Kozmetiku i preparate posegnuti tek kada se iscrpe druge mogućnosti. Probati s nečim prirodnim, paziti na higijenu, očistiti tijelo iznutra (prehrana svakako može biti uzrok!).
Odgovori