Sada je: 25 tra 2024, 23:32.

Kozmetički kutak - svaštara

“U zdravom tijelu - zdrav duh!” - kako biti, postati ili ostati fit; mjesto za pitanja i razmišljanja o zdravlju, njezi i raznoraznim sportskim aktivnostima.

Moderatori/ce: nevenera, ivana7997

Kozmetički kutak - svaštara

PostPostao/la Dudley » 18 ruj 2012, 23:17

Imale smo prije dosta vremena topic Pomade i sjajila i sve to skupa...ajmo malo opet pisati što tko koristi, kakva su nova revolucionarna otkrića :p

Nakon totalnog stagniranja u tom pogledu u zadnje vrijeme sam odlučila poraditi na svojoj masnoj koži i lica i tjemena.
Oduševljena sam micelarnom otopinom, baš mi se koža vidljivo smirila od nje, i kremom za proširene pore. Dobar mi je i Klorane šampon za masnu kosu, iako mi je prvi puta kosa izdržala 3 dana, poslije više ne.
Totalno otkriće Batiste za suho pranje :dada
Za usne mi je super Nuxe u teglici.

U potrazi sam za čudotvornom :lol okoloočnom kremom...imam prilično svakakvih bora i borica oko očiju, a ujutro mi sve bude suho i ko zgužvani papir :( a sve ostalo masnooo).

Iskustva na sunce pliz :)
Vrtiguz
Avatar
Dudley
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2173
Pridružen/a: 28 lip 2007, 17:01
Lokacija: Zg

Re: Kozmetički kutak - svaštara

PostPostao/la Rimaithor » 18 ruj 2012, 23:21

Probaj svakako micelarnu od Bioderme za masnu kožu (sebium), najpovoljnija a najbolja :klanja

Nastavim sutra, mm me mrko gleda kak tipkam na mobu u ovo doba :lol
Vanity is my favourite sin.
slika
Avatar
Rimaithor
Ljupka Heidi
 
Postovi: 14734
Pridružen/a: 03 sij 2004, 10:18
Lokacija: Dragons' Den

Re: Kozmetički kutak - svaštara

PostPostao/la Dudley » 18 ruj 2012, 23:25

Je Rima, imam baš tu i super mi je.
Vrtiguz
Avatar
Dudley
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2173
Pridružen/a: 28 lip 2007, 17:01
Lokacija: Zg

Re: Kozmetički kutak - svaštara

PostPostao/la Rimaithor » 19 ruj 2012, 10:05

Dudley je napisao/la:U potrazi sam za čudotvornom okoloočnom kremom...imam prilično svakakvih bora i borica oko očiju, a ujutro mi sve bude suho i ko zgužvani papir a sve ostalo masnooo).


Ja imam od Holyplanta Anti ox kremu (kupljena u DM-u, nekih 75kn) a planiram uzeti i njihov koncentrat E vitamina jer mi uvijek dobro djeluje na kožu (masna s aknama i proširenim porama :gace ). On je oko 105kn u DM-u.

Ostalo sve imam od Biodereme iz linije Sebium. Sindet, micelarnu i kremu (Hydra), piling te tonirani fluid Sebium MAT. Kremu koristim samo preko dana, navečer samo ovu Anti ox, eventualno serum od dr. Shellera s arganovim uljem.

Koju kremu imaš protiv proširenih pora?
Vanity is my favourite sin.
slika
Avatar
Rimaithor
Ljupka Heidi
 
Postovi: 14734
Pridružen/a: 03 sij 2004, 10:18
Lokacija: Dragons' Den

Re: Kozmetički kutak - svaštara

PostPostao/la milka » 19 ruj 2012, 10:19

ja za dnevnu koristim ovu novu olay, a za noć uvijek kupujem u apoteci one kreme koje oni rade. ne vjerujem u skupe kreme
Avatar
milka
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 577
Pridružen/a: 01 kol 2011, 21:49

Re: Kozmetički kutak - svaštara

PostPostao/la Dudley » 19 ruj 2012, 10:47

Rima, kremu za pore imam isto Biodermu Sebium, mogu doma pogledati kako se točno zove. Dobra mi je skroz, stvarno ih malo stisne i matira a ne peruta mi se koža, ne postane presuha.

Što je to sindet?
Moram probati taj tonirani fluid...prestala sam upotrebljavati klasične tekuće pudere jer mi istaknu bore i izgledam si preumjetno. Sad koristim Alverde toniranu, dobra mi je nijansa i nemam nikakvu reakciju na nju (počele su mi oči burno reagirati na neke kreme i maskare...) ali ne matira uopće.
Koža nam je identična očito :drink
Vrtiguz
Avatar
Dudley
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2173
Pridružen/a: 28 lip 2007, 17:01
Lokacija: Zg

Re: Kozmetički kutak - svaštara

PostPostao/la Rimaithor » 19 ruj 2012, 11:10

Meni ova tonirana nije baš najsretnije nijanse, zato je miksam s Alverdeovim mineralnim puderom, samo kap stavim jer i ja izbjegavam tekuće pudere :lol ali ipak stavim malo, malo transparentnog pudera da se ne zasjajim (sad koristim neki shiseidov).

Prije sam koristila BB kremu, boja mi je bila super ali mi je koža grozno reagirala na nju :ajme

Sindet ti je zapravo gel za umivanje :p
Vanity is my favourite sin.
slika
Avatar
Rimaithor
Ljupka Heidi
 
Postovi: 14734
Pridružen/a: 03 sij 2004, 10:18
Lokacija: Dragons' Den

Re: Kozmetički kutak - svaštara

PostPostao/la Vicky & Mama » 19 ruj 2012, 12:05

uh ja bi na ovu temu mogla pisati i pisati i pisati.... :nesvist
uglavnom, probala svašta od dematoloških linija tipa (Eucerin, Vichy, Uriage, Bioderma), do skupih tipa Chanel, Dior (okoloočne) do onih iz DM-a (Afrodita, Nivea itd.) :nokti
I moj je zaključak da ima skroz dobrih kremica u svim cjenovnim skupinama samo triba pogoditi onu koja ti odgovara (a mudrog li zaključka u mene :mrgreen ) i da one najskuplje "rade" isto ka i ove srednje tako da i nije nužno razbacivati se kunama za biti dobro njegovana :dada
Inače, ja imam normalnu kožu, solidnu i svježu, jedino šta mene muči su blago crvenjenje zimi u zagrijanim prostorijama i po koji prištić u ove prijelazne, jesenske dane. Dosta san svijetle puti, ali pudere koristim samo za večernje izlaske i posebne prigode.
Trenutno koristim kremu za čiščenje od dr. Hausckhe, micelarnu od Bioderme i njihovu kremu Sensibio DS (jer ta paše mm u koji ima osjetljivu kožu sklonu perutanju na jesen) pa ja kraden njegovu jer je i meni ok :nata
šta se tiče njege tijela, tu idem na prirodno i dugo san već vjerna prirodnim, domaćim uljima (kantarionovo, maslinovo) i klasik kod mene ulje od ruže dr. Hauschka :mah
19.04.2011. V
30.06.2015. L
Avatar
Vicky & Mama
centrifugirana
 
Postovi: 3324
Pridružen/a: 10 tra 2012, 11:40
Lokacija: Šibenik

Re: Kozmetički kutak - svaštara

PostPostao/la tratinčica1711 » 19 ruj 2012, 13:35

evo i ja sam danas kupila micelarnu od bioderme, potaknuta vašim postovima :nokti
F- 2009. :belji
L- 2012. :mali
Avatar
tratinčica1711
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2269
Pridružen/a: 02 ožu 2009, 11:57
Lokacija: živim u oblacima..

Re: Kozmetički kutak - svaštara

PostPostao/la Dudley » 19 ruj 2012, 15:18

Imate li kakav savjet za "vodene oči", ne znam kako bi ih drugačije nazvala...stalno kao da ce mi se tekucina preliti iz njih, peckaju me i malo malo reagiraju na neku kozmetiku.
Vrtiguz
Avatar
Dudley
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2173
Pridružen/a: 28 lip 2007, 17:01
Lokacija: Zg

Re: Kozmetički kutak - svaštara

PostPostao/la Trini » 20 ruj 2012, 13:22

u potrazi za boljom toniranom kremom od one koju trenutno koristim, naletila sam na BB kreme :shock jel tko koristi i kakva su iskustva?
I try to take one day at a time, but sometimes several days attack me at once!
Avatar
Trini
sv. Monika
 
Postovi: 6451
Pridružen/a: 26 tra 2002, 15:06

Re: Kozmetički kutak - svaštara

PostPostao/la Rimaithor » 20 ruj 2012, 13:25

Rimaithor je napisao/la:Prije sam koristila BB kremu, boja mi je bila super ali mi je koža grozno reagirala na nju

citiram samu sebe :lol
Vanity is my favourite sin.
slika
Avatar
Rimaithor
Ljupka Heidi
 
Postovi: 14734
Pridružen/a: 03 sij 2004, 10:18
Lokacija: Dragons' Den

Re: Kozmetički kutak - svaštara

PostPostao/la Trini » 20 ruj 2012, 13:51

koju, rima draga? :buket
I try to take one day at a time, but sometimes several days attack me at once!
Avatar
Trini
sv. Monika
 
Postovi: 6451
Pridružen/a: 26 tra 2002, 15:06

Re: Kozmetički kutak - svaštara

PostPostao/la Dudley » 20 ruj 2012, 17:18

Ja imam Loreal (hm, ili garnier) i generalno je ok ali se sjajim od nje kao da ne velim kaj :p

Ima li koja BB a da matira?
Neki dan uzela još jednu toniranu Alverde ali kao da se više sjajim od nje nego prije.
Vrtiguz
Avatar
Dudley
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2173
Pridružen/a: 28 lip 2007, 17:01
Lokacija: Zg

Re: Kozmetički kutak - svaštara

PostPostao/la Rimaithor » 20 ruj 2012, 17:31

slika

Za masnu kožu.
Vanity is my favourite sin.
slika
Avatar
Rimaithor
Ljupka Heidi
 
Postovi: 14734
Pridružen/a: 03 sij 2004, 10:18
Lokacija: Dragons' Den

Re: Kozmetički kutak - svaštara

PostPostao/la Dudley » 20 ruj 2012, 21:09

Aaa hvala :)
Al tebi nije bas dobra?
Vrtiguz
Avatar
Dudley
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2173
Pridružen/a: 28 lip 2007, 17:01
Lokacija: Zg

Re: Kozmetički kutak - svaštara

PostPostao/la Rimaithor » 20 ruj 2012, 21:18

Ne, oprištavila sam od nje prestrašno :zub a šteta, dobra je tekstura i boja :lol
Vanity is my favourite sin.
slika
Avatar
Rimaithor
Ljupka Heidi
 
Postovi: 14734
Pridružen/a: 03 sij 2004, 10:18
Lokacija: Dragons' Den

Re: Kozmetički kutak - svaštara

PostPostao/la milka » 20 ruj 2012, 21:49

Trini je napisao/la:u potrazi za boljom toniranom kremom od one koju trenutno koristim, naletila sam na BB kreme :shock jel tko koristi i kakva su iskustva?


shiseido ima fenomenalnu toniranu kremu
Avatar
milka
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 577
Pridružen/a: 01 kol 2011, 21:49

Re: Kozmetički kutak - svaštara

PostPostao/la Dudley » 21 ruj 2012, 06:34

Ja skužila što mi je s očima...napokon jučer probala ne staviti maskaru i preporod, s očima sve u redu. To mi je već druga maskara na koju reagiram i sve se bojim da ću ih morati posve izbaciti. Sva sreća da je jedna Lancome na putu prema meni :faca

Živo me zanima jer sam isključivo njih koristila godinama i sve je bilo ok. Al sad mi oči reagiraju na puno toga.

Milka ima li i za masnu kožu?
Vrtiguz
Avatar
Dudley
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2173
Pridružen/a: 28 lip 2007, 17:01
Lokacija: Zg

Re: Kozmetički kutak - svaštara

PostPostao/la Trini » 21 ruj 2012, 10:59

milka je napisao/la: shiseido ima fenomenalnu toniranu kremu


moze malo vise informacija, pls?
I try to take one day at a time, but sometimes several days attack me at once!
Avatar
Trini
sv. Monika
 
Postovi: 6451
Pridružen/a: 26 tra 2002, 15:06

Re: Kozmetički kutak - svaštara

PostPostao/la newmom » 23 ruj 2012, 15:03

ja sam dosad koristila alverde toniranu kremu, ali upravo sam naručila neku novu BB kremu od Yves Rochera
inače su mi kremice iz Rochera :5 s obzirom da nisu skupe(a i parfemi :dada )
npr. koristila sam kremu iz linije sebo specific za masnu kožu i bila je super, a sad imam 24h cure solutions anti fatigue
(zimi mi treba bogatija krema jer mi koža reagira na suhi zrak itd.a ja i imam mješovitu kožu)

dudley ja imam isto problema s maskarama i skužila sam da mi je povremeno očima jednostavno potreban odmor od maskare
taj odmor je uvijek preko ljetnih mjeseci kad maskaru, ako i uopće, stavim jedino ponekad za večernji izlazak
trenutno imam neku Artdeco i dobra mi je :dada

za tijelo su mi zakon ulja i maslaci i otkriće mi je cien baby body oil iz lidla, koje ne sadrži mineralna ulja nego maslinovo, nevenovo i bademovo, super je i super je jeftino :yess
Avatar
newmom
od Cullenove loze
 
Postovi: 1485
Pridružen/a: 13 stu 2005, 22:09

Re: Kozmetički kutak - svaštara

PostPostao/la milka » 23 ruj 2012, 23:48

Trini je napisao/la:
milka je napisao/la: shiseido ima fenomenalnu toniranu kremu


moze malo vise informacija, pls?

ja sam je dobila na poklon, mislim da košta oko 300 kn (nemojte me vatat za rič)....tako da ne znam kad ću je kupit i to je sve info šta imam. inače ja imam suhu kožu.
Avatar
milka
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 577
Pridružen/a: 01 kol 2011, 21:49

Re: Kozmetički kutak - svaštara

PostPostao/la TmamaKiN2 » 25 ruj 2012, 10:23

Holyplanta Anti ox kremu


evo, povela se i ja :nesvist kupila si doticnu kremu, imam ju vec kojih 2-3 dana, za sada sam jako zadovoljna. hvala na preporuci ;)
BUDILICE I MARATONCI
skolarka K 10/2001
skolarac-maratonac N 07/2003
Avatar
TmamaKiN2
puna razumijevanja
 
Postovi: 8490
Pridružen/a: 23 stu 2004, 12:26
Lokacija: Tresnjevacka dotepenka

Re: Kozmetički kutak - svaštara

PostPostao/la Dudley » 25 ruj 2012, 15:53

Trebalo bi stavljati neki zastitni faktor na lice stalno, kakti, tako kazu.
Kako i to ukomponirati ujutro? Pogotovo na ovo moje masno lice...Rima, stavljas neku kremu s uv zastitom?
Vrtiguz
Avatar
Dudley
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2173
Pridružen/a: 28 lip 2007, 17:01
Lokacija: Zg

Re: Kozmetički kutak - svaštara

PostPostao/la skorpionka » 25 ruj 2012, 17:30

Ja na klasične zaštitne kreme obavezno dobijem prišteve, preguste su mi i zatvore mi pore (kombinirana koža).

Zato kupujem toniranu s faktorom 20, a ako ne stavljam toniranu imam dnvnu s faktorom 25. To je za moju put sasvim dovoljno kroz veći dio godine, izuzev ljetnog doba.
“However beautiful the strategy, you should occasionally look at the results.”
Avatar
skorpionka
kimera a la vache
 
Postovi: 12180
Pridružen/a: 10 kol 2001, 13:21

Re: Kozmetički kutak - svaštara

PostPostao/la Sophie » 25 ruj 2012, 19:14

Obožavam ovakve teme, kreme i kremice i sve vezano uz kozmetiku. Razvesele me uvijek novi proizvodi.
Dudley za područje oko očiju preporučam Nikel Balzam oko očiju. Imaš ga za kupiti u dm-u. Prirodno je i bez ikakvih konzervansa. http://www.nikel.com.hr/balzam-oko-ociju-p88
Imam suhu i osjetljivu kožu lica i cijelog tijela. Za skidanje šminke i čišćenje lica koristim micelarnu otopinu od Vichya 3 u 1, a kremu Aqualia Thermal (rich).
Tijelo trenutno mažem welwdinim uljem protiv strija, prije toga je bilo Frei :tru
Je li koja od vas isprobala Topicrem proizvode? Ja sam koristila kremu za ruke i labelo i fini su. Njihovi se proizvodi mogu kupiti u ljekarnama i nisu skupi. I oni imaju svoju micelarnu otpinu, nije skupa i mislim da ću nju sljedeću isprobati.
http://www.farmacia.hr/topicrem.html
slika
Avatar
Sophie
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 990
Pridružen/a: 16 svi 2012, 10:00

Re: Kozmetički kutak - svaštara

PostPostao/la Trini » 26 ruj 2012, 11:27

Topicrem mlijekom za tijelo mazem suhu kozu svoje cetverogodisnje kceri (a ponekad i sebe). To sam joj kupila da se malo odmori od smrdljive A-derme, Topicrem jako fino mirisi :dada . Inace, po sastavu mi je A-derma ipak puno bolja.
I try to take one day at a time, but sometimes several days attack me at once!
Avatar
Trini
sv. Monika
 
Postovi: 6451
Pridružen/a: 26 tra 2002, 15:06

Re: Kozmetički kutak - svaštara

PostPostao/la cleonikky » 26 ruj 2012, 13:10

Dnevne, nocne kreme mjenjam, ali zato religiozno stavljam svakodnevno sunscreen, ovaj nivein:
http://www.beautyheaven.com.au/your-bod ... veil-spf30

Tijelo mazem kokosovim uljem (njega koristim i u kuhinji :) )
Tamariki slika Zvijezdicaslika

The mind, even while looking,sees nothing.
The heart, even without looking,sees everything.
Avatar
cleonikky
volim zeleno
 
Postovi: 1398
Pridružen/a: 03 sij 2004, 03:17
Lokacija: Down Under

Re: Kozmetički kutak - svaštara

PostPostao/la danni » 26 ruj 2012, 14:19

ja sam neki dan kupila okoloočnu Uriage Isolift i čini mi se najbolja do sada koju sam probala.
prekrasna je.
nije niti posve kremaste niti posve gelaste teksture, nego nešto između i baš krasna :le

kad potrošim trenutnu Vichy Retinol Ha kremu za lice, prelazim na isto Uriage Isolift kremu za lice :dada
Avatar
danni
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1624
Pridružen/a: 24 vel 2010, 14:12

Re: Kozmetički kutak - svaštara

PostPostao/la Dudley » 27 ruj 2012, 00:14

Skorpi, koju ti toniranu koristis...nije masna?
Vrtiguz
Avatar
Dudley
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2173
Pridružen/a: 28 lip 2007, 17:01
Lokacija: Zg

Sljedeća

Natrag na Fit i zdrava

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.