Sada je: 18 tra 2024, 03:29.

brzo šireći osip -urtikarija?

“U zdravom tijelu - zdrav duh!” - kako biti, postati ili ostati fit; mjesto za pitanja i razmišljanja o zdravlju, njezi i raznoraznim sportskim aktivnostima.

Moderatori/ce: nevenera, ivana7997

brzo šireći osip -urtikarija?

PostPostao/la danijela81 » 09 vel 2013, 23:35

napalo me nešto, prepala sam se onak poštenski, toliko da razmišljam otići na hitnu.

počeo me je svrbiti vrat (odozada), zatim dekolte, pa podbradak i lijevi obraz. i doslovce sam u sekundi pod prstima osjetila kako se podižu male okrugle izbočine, jedna do druge, na tim područjima na koži. koža mi izgleda kao da je puna kratera.
za sad je stalo, ne širi se dalje, ali užasno svrbi. a s manjim intenzitetom me svrbi cijelo tijelo, posebno ruke.

i eto ga na, dok ovo pišem, proširilo se po rukama, ramenima i čelu :strah

jel da se smirim ili paničarim i dalje?
Zadnja izmjena: danijela81; 09 vel 2013, 23:42; ukupno mijenjano 1 put/a.
Vi ste sol zemlje, vi ste svjetlo svijeta!
V. 03.11.2008. :luv
R. 11.06.2014. :luv
Avatar
danijela81
(pre)fina gospoja
 
Postovi: 10381
Pridružen/a: 26 svi 2008, 08:57
Lokacija: Osijek

Re: brzo šireći osip

PostPostao/la Sreca najveca » 09 vel 2013, 23:40

Ja bih rekla urtikarija. Odi dr.
P 07.02.2007. :luv
I 27.11.2009. :luv
Avatar
Sreca najveca
je sada precool
 
Postovi: 4484
Pridružen/a: 23 vel 2006, 17:34
Lokacija: Zg

Re: brzo šireći osip

PostPostao/la danijela81 » 09 vel 2013, 23:41

baš sad guglam, izgleda da je to to

kod mene je ovako nekako
slika
slika
samo što su ti plikovi bliže jedan drugome, zapravo dosta gusto raspoređeni.
i evo šire se po trbuhu :strah

je li moguće da reagiram na naranču? pojela sam dvije prije sat i pol, ali jedem ih oduvijek i nikad ništa nije bilo :dunno
drugo ništa mi ne pada na pamet :dunno
Vi ste sol zemlje, vi ste svjetlo svijeta!
V. 03.11.2008. :luv
R. 11.06.2014. :luv
Avatar
danijela81
(pre)fina gospoja
 
Postovi: 10381
Pridružen/a: 26 svi 2008, 08:57
Lokacija: Osijek

Re: brzo šireći osip -urtikarija?

PostPostao/la Sreca najveca » 09 vel 2013, 23:43

Moze bit. Odi ti na hitnu da ti nesto daju.
P 07.02.2007. :luv
I 27.11.2009. :luv
Avatar
Sreca najveca
je sada precool
 
Postovi: 4484
Pridružen/a: 23 vel 2006, 17:34
Lokacija: Zg

Re: brzo šireći osip -urtikarija?

PostPostao/la silki » 09 vel 2013, 23:45

Pravac hitna! I javi se kad se vratis
Avatar
silki
ni kljun ni krila ni nogice
 
Postovi: 12826
Pridružen/a: 08 lip 2006, 15:04
Lokacija: kvatrić

Re: brzo šireći osip -urtikarija?

PostPostao/la zauvijekmama » 09 vel 2013, 23:49

isto to je imao R. prije dvije godine-u dodiru s plasticnim bazenom u kojem se kupao
povuklo se za par minuta
R. - 2008.:cool
L. - 2015.
:mali
L. -2017. :mala
Avatar
zauvijekmama
Najljepše je biti mama!
 
Postovi: 4082
Pridružen/a: 11 pro 2006, 10:00
Lokacija: Zg

Re: brzo šireći osip -urtikarija?

PostPostao/la danijela81 » 09 vel 2013, 23:57

u panici sam pronašla Aerius i popila.
sad me već poštenski sve svrbi, a najviše se raširilo po gornjem dijelu leđa.

pričekat ću koju minutu, i ak se bude još širilo, idem na hitnu.
jel se takve stvari uvijek moraju događati po noći, kada dr. ne radi :gaah
Vi ste sol zemlje, vi ste svjetlo svijeta!
V. 03.11.2008. :luv
R. 11.06.2014. :luv
Avatar
danijela81
(pre)fina gospoja
 
Postovi: 10381
Pridružen/a: 26 svi 2008, 08:57
Lokacija: Osijek

Re: brzo šireći osip -urtikarija?

PostPostao/la danijela81 » 10 vel 2013, 00:24

dobro je :zub

plikovi su još tu, ali su "niži" i manje crveni, manje svrbe i više se ne šire. izgleda da je tabletica odradila svoje.
al čini mi se da još ne idem na spavanje, fino sam se uplašila.
jednom davno sam imala alergisjku reakciju na pelud, radi koje sam se skoro ugušila (sreća pa sam stanovala dva koraka od ambulante), ali onda sam oticala, nije bilo ovoga.

sad me baš zanima od čega je to moglo biti
Vi ste sol zemlje, vi ste svjetlo svijeta!
V. 03.11.2008. :luv
R. 11.06.2014. :luv
Avatar
danijela81
(pre)fina gospoja
 
Postovi: 10381
Pridružen/a: 26 svi 2008, 08:57
Lokacija: Osijek

Re: brzo šireći osip -urtikarija?

PostPostao/la TOMISLAVA » 10 vel 2013, 00:30

Ja sam ti to imala, dobila u rodilistu i zavrsila na injekcijama. Mislim da nece proc samo od sebe.
slika
Avatar
TOMISLAVA
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 549
Pridružen/a: 17 lip 2007, 23:07

Re: brzo šireći osip -urtikarija?

PostPostao/la danijela81 » 10 vel 2013, 00:35

TOMISLAVA je napisao/la:Ja sam ti to imala, dobila u rodilistu i zavrsila na injekcijama. Mislim da nece proc samo od sebe.

ma bitno mi je samo da je stalo, a doktoru ionako moram u ponedjeljak.
ako je od naranče, onda bi moglo i proći, mislim da ju neću tako skoro okusiti, pogotovo ne navečer.
a ne znam od čega drugog bi bilo, kad je došlo tako naglo :dunno
Vi ste sol zemlje, vi ste svjetlo svijeta!
V. 03.11.2008. :luv
R. 11.06.2014. :luv
Avatar
danijela81
(pre)fina gospoja
 
Postovi: 10381
Pridružen/a: 26 svi 2008, 08:57
Lokacija: Osijek

Re: brzo šireći osip -urtikarija?

PostPostao/la Stefanova_mama » 10 vel 2013, 00:35

Cuvaj se, pogotovu sto si vec imala alergiju sa gusenjem. :hug
S. 17.01.2004.
M. 29.08.2007.

Quae volumus, credimus libenter!
Avatar
Stefanova_mama
Roza Luksemburg
 
Postovi: 3989
Pridružen/a: 27 ruj 2006, 14:50
Lokacija: Chardak ni na nebu ni na zemlji

Re: brzo šireći osip -urtikarija?

PostPostao/la Kris2 » 10 vel 2013, 01:29

Danijela čuvaj se :hug - promisli dobro što si još jela, mazala krremu, obukla robu ...
Avatar
Kris2
Danadadila
 
Postovi: 11417
Pridružen/a: 28 srp 2002, 11:21
Lokacija: Zagreb

Re: brzo šireći osip -urtikarija?

PostPostao/la Liv Tyler » 10 vel 2013, 09:17

Ajme danijela kako je jutros? :hug
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: brzo šireći osip -urtikarija?

PostPostao/la danijela81 » 10 vel 2013, 10:23

dobro je :mrgreen

sve se povuklo, ostali su mali, sitni otoci na tim mjestima. jutros sam skužila i da mi se lice "ispuhalo", i ruke, izgleda da sam ipak bila malo i natečena.
danas ću za svaki slučaj popiti još jedan Aerius, a sutra doktoru. moje trave su još daleko od cvjetanja, to mora biti nešto drugo.
nisam mijenjala navike, otuširala sam se ujutro, i oprala kosu, namazala se sa svime što i svaki dan koristim :dunno ništa posebno taj dan :dunno
ujutro pojela jaje s malo kruha, zatim čaj od kamilice, u podne pileću juhu s porilukom (unutra je bilo i mrkve, celera, krumpira, noklica - domaćih), dvije knedle sa šljivama, čaj od šljive, navečer nekoliko štapića i te dvije naranče.
obzirom kak je to brzo buknulo, ne čini mi se kao kasna reakcija, prije bih rekla da sam reagirala na nešto neposredno prije toga, možda na naranče. možda na nešto s čim su naranče prskane, tko će znati :dunno jer inače ih jedem najnormalnije
Vi ste sol zemlje, vi ste svjetlo svijeta!
V. 03.11.2008. :luv
R. 11.06.2014. :luv
Avatar
danijela81
(pre)fina gospoja
 
Postovi: 10381
Pridružen/a: 26 svi 2008, 08:57
Lokacija: Osijek

Re: brzo šireći osip -urtikarija?

PostPostao/la Liv Tyler » 10 vel 2013, 16:28

A moguće da je od nečeg s čim su naranče prskane.
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: brzo šireći osip -urtikarija?

PostPostao/la TmamaKiN2 » 11 vel 2013, 10:48

dobro da je proslo :hug ovo za spricane narance sam ti ija htjela reci ;)
BUDILICE I MARATONCI
skolarka K 10/2001
skolarac-maratonac N 07/2003
Avatar
TmamaKiN2
puna razumijevanja
 
Postovi: 8490
Pridružen/a: 23 stu 2004, 12:26
Lokacija: Tresnjevacka dotepenka

Re: brzo šireći osip -urtikarija?

PostPostao/la Kris2 » 11 vel 2013, 10:56

Super da si bolje, a ovo za naranče je vrlo lako moguće, meni je L reagirala na neke vrste banana (ovisno kako su tretirane vjerojatno)
Avatar
Kris2
Danadadila
 
Postovi: 11417
Pridružen/a: 28 srp 2002, 11:21
Lokacija: Zagreb

Re: brzo šireći osip -urtikarija?

PostPostao/la dunja » 11 vel 2013, 12:50

danijela slično je imao moj mlađi sin prije par godina, za božić, cijele blagdane smo proveli nahodavajući po dermatologiji na šalati
strašna urtikarija i jaki svrbež, pomogla mu je injekcija dexamethazona, međutim to se ponavljalo par dana za redom, ja sam ga stavila na dijetu koju su mi dali u bolnici, međutim to se smirilo pa buknulo i tako par dana stalno
onda mi je jedna forumašica rekla - skini ga s proteina, proteini na sebe vežu alergene
čim smo to napravili, alergija se krenula povlačiti i nestala, spasila nas je savjetom

kasnije je ispalo da je reakcija najvjerojatnije buknula na konzervans u gavrilović zimskoj salami
“We all have two lives. The second one starts when we realize that we only have one.”
Tom Hiddleston
Avatar
dunja
most
 
Postovi: 29549
Pridružen/a: 17 tra 2003, 23:24

Re: brzo šireći osip -urtikarija?

PostPostao/la mimi321 » 13 vel 2013, 11:11

Ja sam jučer ostala bez glasa nakon što sam pojela naranču. Danas je u redu, ali nema šanse da je više pojedem :ajme .
C. skorpion 2007.
D. vaga 2002
Avatar
mimi321
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 659
Pridružen/a: 27 ožu 2007, 14:26

Re: brzo šireći osip -urtikarija?

PostPostao/la Liv Tyler » 13 vel 2013, 11:22

Pa što je to s narančama? Cure di ste ih to kupile? I odakle je uvoz?
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: brzo šireći osip -urtikarija?

PostPostao/la danijela81 » 13 vel 2013, 11:26

moje su iz Plodina, piše samo da su grčke, ništa više :dunno
Ni ja se više nisam usudila probat
Vi ste sol zemlje, vi ste svjetlo svijeta!
V. 03.11.2008. :luv
R. 11.06.2014. :luv
Avatar
danijela81
(pre)fina gospoja
 
Postovi: 10381
Pridružen/a: 26 svi 2008, 08:57
Lokacija: Osijek

Re: brzo šireći osip -urtikarija?

PostPostao/la danijela81 » 10 tra 2013, 22:34

dižem topic da ne otvaram novi.

Od te epizode prije dva mjeseca sve se nešto čudno događa.
Natičem svaki dan, ta urtikarija se javlja skoro svaki dan, koža mi je postala previše osjetljiva, imam puno više prištića, crvenilo na sve strane, ne smijem se malo počeškati već izgledam kao da me mačka dobrano izgrebla.
imam osjećaj kao da mi je cijela koža pod upalom, svrbi, pecka...
Dr kaže da je sve to od alergije, moguće i da moje trave već kreću. Od tada uzimam aerius i uzalud se nadam da će mi simptomi nestati.

Kako da si pomognem? Zašto je to tako čak i pod terapijom ako se radi o alergiji? Može li to ipak biti nešto drugo? Sad već lagano sumnjam na svašta. Da ne govorim koliko mi taj pofureni izgled ide na živce
Vi ste sol zemlje, vi ste svjetlo svijeta!
V. 03.11.2008. :luv
R. 11.06.2014. :luv
Avatar
danijela81
(pre)fina gospoja
 
Postovi: 10381
Pridružen/a: 26 svi 2008, 08:57
Lokacija: Osijek

Re: brzo šireći osip -urtikarija?

PostPostao/la pinky » 10 tra 2013, 23:04

moja m je od petka do ponediljka bila u fibri, u ponediljak navecer pojavili se sitni plikovi. Mislila sam - ok, trodnevna i mirno otisla lec. Ujutro sam se sokirala - oooogromne povrsine u zarkocrvenim flekama. Hitno u dr, urtikarija, inekcija, aerus sirup. Do veceri nisam davala sirup, urtikarija se skoro skroz povukla. Prije spavanja dam sirup. Ujutro se probudi istockane face i dijela trupa.
Dam joj jutarnju dozu sirupa kad osip stane bujati, prestrasno. Cijelo lice je bilo jedna ogromna natecena crvena fleketina. Kapci natekli, ma sve.
Popodne opet na inekcije. Dr se isokirala kad je vidila, rekla je da ako se sutra isto ponovi ne gine nam bolnica. I dala fenistil umjesto sirupa u slucaju da je na njega reagirala.
Fakat sam uzasnuta. Kaze da je urtikarija virusna. A i druga blizanka od jucer ima fibru.
Koliko ovaj uzas moze trajati? Par dana?
dvije ICSI divote...
slika
Avatar
pinky
rodila 6.5kg i metar djece
 
Postovi: 1879
Pridružen/a: 28 lip 2005, 11:13
Lokacija: Dalmacija

Re: brzo šireći osip -urtikarija?

PostPostao/la danijela81 » 10 tra 2013, 23:22

virusna urtikarija? I uz urtikariju temperatura?
Nisam imala pojma da je to moguće. Zašto je onda dala antihistaminik?
Ajme, baš mi žao radi malecke!
Vi ste sol zemlje, vi ste svjetlo svijeta!
V. 03.11.2008. :luv
R. 11.06.2014. :luv
Avatar
danijela81
(pre)fina gospoja
 
Postovi: 10381
Pridružen/a: 26 svi 2008, 08:57
Lokacija: Osijek

Re: brzo šireći osip -urtikarija?

PostPostao/la Liv Tyler » 12 tra 2013, 14:18

Jao danijela, skroz se zakomliciralo. I mene zanimaju odgovori na tvoja pitanja jer bi i meni sve to skupa bilo čudno kao i tebi. Zapravo i je samo dok te čitam.
Nadam se da će isplivati neko rješenje.

I pinky :strah
Koma! Jeste uspjeli što riješiti? Kako je ona sad?
Nadam se da ti se druga blizanka nije slično osula.
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: brzo šireći osip -urtikarija?

PostPostao/la Hajdi » 12 tra 2013, 14:22

pinky u slučaju tako jake reakcije mislim da bi trebalo na hitnu jer može doći do anafilaktičkog šoka
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12217
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: brzo šireći osip -urtikarija?

PostPostao/la Many » 13 tra 2013, 09:33

o daaa...urtike izazvane infektom su jako česte. napravi joj briseve i malo krv izvadite. sretno
Avatar
Many
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2481
Pridružen/a: 19 kol 2002, 22:41
Lokacija: Zagreb

Re: brzo šireći osip -urtikarija?

PostPostao/la babalu » 13 tra 2013, 10:03

odi docu :dada
gle ovo,poslala mi frendica na mail :ajme

Živjele naše mandarine
Kupila jutros mrežicu s 2 kg mandarina u Konzumu, kao da na poslu "grickam" nešto zdravo...
Čitam etiketu, piše opuzenske.... Malo niže na etiketi stoji : "tretirane imazalilom ".
Morala samo to proguglati, kad ono sa index.hr, tekst dr.sc. Ignaca Kuliera:

Neki pesticidi, kao imazalil, prodiru u dubinu
ploda i sve dijelove biljke. Nekoliko kapi deterdženta i trljanje ploda pod tekućom vodom pomaže kod glatkih površina kao što je jabuka, ali nije učinkovito za hrapavu
koru naranče, pogotovo ne za jagode. Pomaže struganje kore i ljuštenje, osim u slučaju
imazalila. Mnogi toksikolozi savjetuju pranje kore svakog voća bez obzira što će se kasnije baciti.
Pesticidi pogubno djeluju na trudnice i njihovu nerođenu djecu. To skriveno
djelovanje ima kasnije posljedice u povećanom riziku za nastanak leukemije i ne-Hodgkinova limfoma. Kanadska istraživanja su potvrdila da izloženost žena pesticidima
tri mjeseca prije i tijekom trudnoće znatno povećavaju rizik od spontanog abortusa. Prema The Independentu, opasni pesticidi otkriveni su na svakoj naranči od nekoliko
stotina uzoraka. Polovica korištenih pesticida je zabranjena, a trećina uzoraka sadržala je znatno više od dopuštenog europskog limita. Najveći dio pesticida potencijalno je kancerogen i izaziva probleme u središnjem živčano sustavu dojenčadi i male djece. Povraćanje, glavobolje i oštećenje reproduktivnih organa te sindrom ADHD-a(hiperaktivnost) neprimjetni su znakovi njihova toksično djelovanja. Premaklasifikaciji Svjetske zdravstvene organizacije, sedam pesticida koji se
koriste za citrusno voće smatra se visoko i umjereno rizičnim za djecu mladu
od 14 godina. Od izdvojenih pesticida iz uzoraka, šest ih je bilo izrazito karcinogenih. Zanimljivo je da je britanski odbor za pesticide, unatoč poraznim analizama, objavio
da nema opasnosti.
Prvi od optuženih pesticida je sitemski fungicid imazalil, koji prodire kroz cijeli plod (ne samo kroz koru), a toliko je toksičan da iritira kožu i izaziva suzenje očiju. Vrlo je stabilan
čak i na povišenim temperaturama, a djeluje na reproduktivne organei dokazano je kancerogen. Prosječno utvrdena količina je 5,2mg/kg, pa je dovoljna jedna veća
naranča za prekoračiti dopušteni dnevni limit. Kancerogeni tiabendazol drugi je pesticid otkriven na narančama u rizičnim količinama, a treći je klorpirifos, vrlo učinkoviti insekticid
(nervni otrov) za leteće napasti i vrlo štetan za ljudski organizam.

Ma znam draga, al nekako te naše mandarinice dole s juga bi trebale bit čiste od tog sveg smeća, pa
to se brzo tu gore sve proda, kaj baš moraju biti namočene otrovom ? Eto baš sam razočarana. Još bi trebala bit sretna da su spomenuli taj otrov na etiketi.... kao da se ograđuju... mi smo vam lijepo napisali da smo ih namočili u otrov pa ako ste ih vi ipak kupili mi vam nismo krivi.....

ajme, užas....koliko mi samo mandarina pojedemo....sada ću dobro razmisliti, tj jesti ću samo kada nam baka i dida pošalju.....

moj muž je donio mandarine iz konzuma! Ne znam šta sad da radim s njima. Da li je stvarno to sve tako kao što pišu? Jedete li ih?

Ah, jedemo, koje god voće da pogledaš sve je zagađeno po toj logici-na kraju kaj bumo jeli????

Pridružen/a:06 lis 2011, 21:12
Postovi:1 Radin u konzumovu skladistu gdje obradjujemo mandarinu. Istina je da je tretirana imazalilom ito u prevelikom omjeru otprilike 1 litar imazalila na 1000 kilograma mandarine. Moj prijateljski savjet je da ih zaobilazite u sirokom luku pogotovo pakiranja od 2 kilograma jer se najgora mandarina koristi za pakiranje.
Osim imazalila jos se koriste i fungicidi i dezificjenti

Pridružen/a:15 pro 2009, 22:18
Postovi:432 ivio je napisao/la:
Radin u konzumovu skladistu gdje obradjujemo mandarinu. Istina je da je tretirana imazalilom ito u prevelikom omjeru otprilike 1 litar imazalila na 1000 kilograma mandarine. Moj prijateljski savjet je da ih zaobilazite u sirokom luku pogotovo pakiranja od 2 kilograma jer se najgora mandarina koristi za pakiranje.
Osim imazalila jos se koriste i fungicidi i dezificjenti


Ivio, svaka ti čast na informaciji. Na ovom forumu su glavna tema djeca koja imaju uz određene poteškoće u komunikaciji, socijalizaciji itd. često i probavnih problema, pa ako ih možemo ne opteretiti dodatno, puno nam znači...
Ako netko zna kakvog prodavača ( možda ima rođaka s juga...) koji ne kupa mandarine u otrovu, neka javi, napravit ćemo mu prometa u ZG...
Palo mi na pamet - obzirom da se očito svi citrusi mahom kupaju u ovom smeću, sigurno je jako dobro kad u kolač naribaš kore limuna, onako za miris.....
babalu
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 3078
Pridružen/a: 12 sij 2003, 15:03

Re: brzo šireći osip -urtikarija?

PostPostao/la Tash » 31 ožu 2017, 20:35

Dali si otkrila sto je to? Imam identicne simptome uljucujuci osjetljivost koze...ma sve sto su rekla je kao da si moj osip opisala. Mene to muci malo duze vec ali je u njemackoj nemoguce dobiti termin a i kada ga dobis nikakve koristi od njih.
Tash
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 1
Pridružen/a: 31 ožu 2017, 20:32


Natrag na Fit i zdrava

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.

cron