Sada je: 18 tra 2024, 12:24.

Kozmetika za tinejdere

“U zdravom tijelu - zdrav duh!” - kako biti, postati ili ostati fit; mjesto za pitanja i razmišljanja o zdravlju, njezi i raznoraznim sportskim aktivnostima.

Moderatori/ce: nevenera, ivana7997

Re: Kozmetika za tinejdere

PostPostao/la Ina66 » 11 ožu 2015, 08:47

nama je savjet dermatologice (nisam bila s njom na pregledu već sam pitala poznanicu specijalisticu) - baby sapun, ne svaki dan, ali bolje nego kozmetički preparati koji sadrže sve i svašta
pa sad ti budi pametan :lol

skupi kozmetički preparati nisu garancija da će sve biti dobro i na čistoći lica treba raditi i iznutra
Avatar
Ina66
kuhinjska fly lady
 
Postovi: 33920
Pridružen/a: 01 srp 2001, 23:45
Lokacija: Split

Re: Kozmetika za tinejdere

PostPostao/la Cathy » 11 ožu 2015, 09:11

palunkica je napisao/la:Klindamicin je antibiotik i ide samo na aknu - štapićem. Jako isušuje.

Mi i stavljali samo na akne, ali opet je napravio zulum pa smo odustali.
Istina, akne nisu bile pre grozne.
2000
2002
2007
2016
Avatar
Cathy
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1914
Pridružen/a: 02 svi 2007, 22:28
Lokacija: Zagreb

Re: Kozmetika za tinejdere

PostPostao/la viki » 11 ožu 2015, 09:46

- pisala sam da ne koristi niš, al se stanje pogoršalo pa je počeo koristiti tonik sa salicilnom kiselinom
Avatar
viki
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2490
Pridružen/a: 10 sij 2003, 15:11

Re: Kozmetika za tinejdere

PostPostao/la Adorabla » 11 ožu 2015, 09:47

čovječe kakav klindamicin :ajme pa to je katastrofalno jako. Zato se i dešava da si klinci sami unište kožu :ajme
katasrofa. pa kojim vi dermatolozima idete? pa klindamicin se daje kod akni :ajme

Ja bih jedino Ininoj dermatologici otšla :nata Sapun je ok ako ne isušuje. Cijela Cliniqueova 1-2-3 osnova čišćenja se sastoji od sapuna :nata
Obzirom da se definitivno ne misli na sapun tipa Palmolive itd po meni bilo koje sredstvo za bebe je ok da opere lice (na bazi ulja tipa micelularne otpine ili lagana sredstva tipa Eucerina itd itd itd) Radje investirati u dobro sredstvo za pranje lica (ne nužnoskupo nego gledati sastav da nema u sebi visok postotak ulja da nema tvari koje nadražuju kožu itd). I naravno da to isusuje i naravno da treba krema na to, pogotovo zimi, pogotovo.
I jednom tjedno pilling npr na bazi soca od kave idealno.

Treba izbjegavati po meni svu kozmetiku za tinejdjere na bazi sumpora i ovoga i onoga do cca 14 godina. S 14 ce ionako trebati sve to pa onda bolje da ima koze nego da joj je unistena preranim agresivnim sredstvima (a klinci se jako brzo naviknu na agresivu).
I naravno preko dana kupiti neki fini korektor koji isusuje akne. Ja sam svojim curama u pocetku za te prve akne kupovala Aknichtol (blažen bio) ali samo jedino i isključivo za upaljene akne.

Kad krenu akne onda ce vecina zavrsiti na vocnim kiselinama i klindamicinima itd.
Kud već sad kožu isušivati tim sranjima :ajme

I sad sam se sjetila, trebali bi izbjegavati sintetiku. Ona dodatno radi upalne procese po koži.
Avatar
Adorabla
Medena
 
Postovi: 27744
Pridružen/a: 17 tra 2004, 13:30

Re: Kozmetika za tinejdere

PostPostao/la Adorabla » 11 ožu 2015, 09:48

viki je napisao/la:- pisala sam da ne koristi niš, al se stanje pogoršalo pa je počeo koristiti tonik sa salicilnom kiselinom

blažena i salicilna :lol kad akne krenu :nata
Avatar
Adorabla
Medena
 
Postovi: 27744
Pridružen/a: 17 tra 2004, 13:30

Re: Kozmetika za tinejdere

PostPostao/la Ina66 » 11 ožu 2015, 10:06

I jednom tjedno pilling npr na bazi soca od kave idealno.

ovo je vidila mene da radim pa počela i ona :mrgreen
Avatar
Ina66
kuhinjska fly lady
 
Postovi: 33920
Pridružen/a: 01 srp 2001, 23:45
Lokacija: Split

Re: Kozmetika za tinejdere

PostPostao/la Ina66 » 11 ožu 2015, 10:08

a propos dermatologa i kozmetike - iks puta kad bih čekala u dermatološkoj ambulanti sam imala prilike vidjeti "trgovačke putnike" s vrećicama kozmetike - poklonima za liječnike
pa neće valjda nakon toga preporučiti umivanje vodom i sapunom :lol
Avatar
Ina66
kuhinjska fly lady
 
Postovi: 33920
Pridružen/a: 01 srp 2001, 23:45
Lokacija: Split

Re: Kozmetika za tinejdere

PostPostao/la Adorabla » 11 ožu 2015, 10:47

bome dobro kažeš :lol
Ina66 je napisao/la:
I jednom tjedno pilling npr na bazi soca od kave idealno.

ovo je vidila mene da radim pa počela i ona :mrgreen

jesi ti to meni onda preporučila :nata
znam da je neko na forumu pa se ja vec nakon prvog puta odusevila :lol

e i od tih kućnih pripravaka maska s jogurtom i glinom (ne znam kako se to zove nije kaolin jer je to bijela glina nego smeđa i zelena glina ima za jesti i za maske itd) čisti lice savršeno, Nema akni ni bubuljica :liza
Navodno još bolje djeluje ako se prije toga lice napari kamilicom ali za taj dio sam uvijek lijena.
Avatar
Adorabla
Medena
 
Postovi: 27744
Pridružen/a: 17 tra 2004, 13:30

Re: Kozmetika za tinejdere

PostPostao/la Ina66 » 11 ožu 2015, 10:53

to s glinom ima od Alverdea, bila sam sebi uzela :dada
jesam, budući da pijem kavu iz kafetjere, svako jutro imam fini kolačić za piling lica i tijela, a ja si ga trljam i u vlasište :nata
Avatar
Ina66
kuhinjska fly lady
 
Postovi: 33920
Pridružen/a: 01 srp 2001, 23:45
Lokacija: Split

Re: Kozmetika za tinejdere

PostPostao/la Adorabla » 11 ožu 2015, 10:55

ma da ja nekak zazirem od tog dm-a al sam vidla cijelu tu Alverde kolekciju. I stvarno nije skupa.
Avatar
Adorabla
Medena
 
Postovi: 27744
Pridružen/a: 17 tra 2004, 13:30

Re: Kozmetika za tinejdere

PostPostao/la Liv Tyler » 11 ožu 2015, 10:59

Dajte konkretno koji to baby sapuni, ja to nemam pojma. Nisam to nikad koristila. A sad si sve vise mislim da bi i meni bilo pametnije da predjem na takvo nesto. Al to je opet druga tema.
Ajdete meni lijepo na pismeno koje stvari treba izbjegavati u tim sredstvima i tako to. Nista se ne kuzim. Nadam se da ne zaglupljujem temu.
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: Kozmetika za tinejdere

PostPostao/la Ina66 » 11 ožu 2015, 11:01

mi doma jedino koristimo babylove sapun iz DMa
Avatar
Ina66
kuhinjska fly lady
 
Postovi: 33920
Pridružen/a: 01 srp 2001, 23:45
Lokacija: Split

Re: Kozmetika za tinejdere

PostPostao/la Liv Tyler » 11 ožu 2015, 11:12

Hm, eto vidis, mojima babylove i mustela nakon odredjenog perioda isusuje kozu. To mislim na sredstva za kupanje, sapune nisam probala. Valjda se koza zasiti.

A sto kazete na one sindete za umivanje?
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: Kozmetika za tinejdere

PostPostao/la Ina66 » 11 ožu 2015, 11:18

nama je taj babylove jedina konstanta, od rođenja prve cure
ako stvara probleme, onda ga nemoj koristiti. nije svaka koža ista i neće svima isto odgovarati.

sindeti su, kako kažu, dobra stvar. pojednostavljeno, to bi bili sapuni bez sapuna
Avatar
Ina66
kuhinjska fly lady
 
Postovi: 33920
Pridružen/a: 01 srp 2001, 23:45
Lokacija: Split

Re: Kozmetika za tinejdere

PostPostao/la Adorabla » 11 ožu 2015, 11:28

mi iz Mullera :lol Šalim se (malo :lol ). Obzirom da moja tinejdjerka ima neurodermitis onda sam joj kupila Mustelin (ali sad ima svoje pare pa kupuje katastrofa stvari tipa 3u1 ili 8u1 itd). Zapravo je počela s La Roche Posayom i nekakvom njihovom pjenom za čišćenje ali je tvrdila da je to bezveze.
Ako ti se sapun čini užasno jeftin i bezveze i strašan :nata možeš početi sa tzv sindetima tipa Eucerina ili Avene ili kajjaznam. To je sve nekako tvoja preferencija. Ono kaj ti misliš da je baš najbolji sapun za bebe. S čim pereš mališu :nata
Npr moja je počela sad hodočastiti po Lushu pa moguće da će uskoro doći s prijedlogom za takav neki sapun :nata
Moje cure isto tako dobivaju fraze od tonika za čišćenje da to niš ne očisti tak da ćeš to vidjeti vremenom. Za početak nisam ni ja nešto za tonik jer je bitno da stvarno dobro opere lice. Ako izvodi s pranjem lica i neće ili ako krene ostavljati šminku na licu (cure velike naravno, moje su sad u toj kategoriji :nata ) itd onda uzmeš fino vaticu staviš alkohol (ali samo jednom da pokažeš vizualno kako to loše radi :D) i pređeš lice da vidi koliko je to puno prljavštine.

Kreme tražiš da su na bazi npr matične mliječi, s dodatkom cinka ili na prirodnoj bazi (to tipa gline ili mrtvog mora).Dobro je tražiti neku kremu na kojoj piše da je ne komodogena (jel se tako kaže :nata )
Izbjegavati treba sve kreme koje u sebi sadrže nešto tipa lanolin jer je to ulje i sva ulja (čak ako i piše mineralna ulja to nije dobro). Bolje je onda gledati neku kremicu na bazi salicilata i cinka npr.

I nekaj za zamaskirati prištiće. Opet možeš od najjeftinijih tipa Clearasil ili Alverde ili nešto do profinjenijih po apotekama.
Nama je za te svrhe zakon i nemjerljiv Aknichtol ali on se kod nas može nabaviti samo na recept iz izvoza i košta cca 30eura (traje sigurno godinu dana). Mi ga znamo vani nabavljati preko frendova pa platimo 21 euro.

sindeti su, kako kažu, dobra stvar. pojednostavljeno, to bi bili sapuni bez sapuna

ma sindeti su po meni fini naziv za sapune koji se ne pjene :nata ali dobro :nata
Avatar
Adorabla
Medena
 
Postovi: 27744
Pridružen/a: 17 tra 2004, 13:30

Re: Kozmetika za tinejdere

PostPostao/la Liv Tyler » 11 ožu 2015, 15:06

Ma ne čine se meni sapuni obični, jeftini i strašni, a ni užasni samo sam mislila da su nekako modernizirani. :mrgreen
Ionako me život uči da su najjednostavnije stvari na koncu i najbolje.

S čim pereš mališu

U toploj vodi s nešto bademovog ulja. :dunno

totalno sam zbunjena. :ajme Jel se kuži kako uopće nemam dobro iskustvo? :(
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: Kozmetika za tinejdere

PostPostao/la Liv Tyler » 13 ožu 2015, 00:42

Bila danas do apoteke, onako cisto informativno i teta me uvjerava da je sindet preagresivan i nek bolje uzmem micelarni gel i tonik nego sapun. Dala neke testere.
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: Kozmetika za tinejdere

PostPostao/la Pticica » 23 ruj 2015, 00:06

Za tinejdzerske akne a I za nas malkice startije :zub meni je preporuceno lice prati samo sa vodom nikakvi derivati nisu potrebni , na akne treba directno staviti Tea Tree Oil ( ulje cajevaca) I to je to . Meni se koza od tada preporodila. Prakticiram stavljati masku od zele gline , a jako dobar ucinak ima I ananas I papaya lice samo s tim dobro natrljati I ostaviti 20 min .
Od moje rodica mala je imala problema s aknama I kada je pocela ovako prakticirati sve se povuklo.
Avatar
Pticica
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 339
Pridružen/a: 26 kol 2005, 19:31

Re: Kozmetika za tinejdere

PostPostao/la Adorabla » 23 ruj 2015, 09:25

ananas i papayu pomijesano ili svaki za sebe?

Malo je tesko samo vodom skidati sminku. Moja koristi sapun za lice pa cak i s njim tesko skine sminku oko ociju (ne direktno nego nakon sto je skinula s uljem)
Avatar
Adorabla
Medena
 
Postovi: 27744
Pridružen/a: 17 tra 2004, 13:30

Re: Kozmetika za tinejdere

PostPostao/la TanjaMT » 23 ruj 2015, 09:35

Kod nas je cuda ucinila obicna domaca nevenova mast koju radi moja mama. Da nisam vidjela svojim ocima, ne bih vjerovala. Od crvenih upaljenih akni, dosla mu je koza skoro pa na stanje od prije par godina, sto ce reci baby face :).
Navecer opere lice effaclarom ili sidetom od sebameda (dva tri puta tjedno), nakon toga ciljano nevenova mast (svakodnevno) na one dijelove na kojima se javljaju akne.
Avatar
TanjaMT
kile su mi ko bitcoin
 
Postovi: 5236
Pridružen/a: 16 ruj 2005, 22:01
Lokacija: uvijek ista

Re: Kozmetika za tinejdere

PostPostao/la palunkica » 23 ruj 2015, 09:52

Pa zar nije nevenova mast jako masna? Ona je meni odlična za ekceme i suhe dijelove kože.
zvrkic 12/02
Avatar
palunkica
od opernballa do heavy metala
 
Postovi: 38138
Pridružen/a: 15 tra 2004, 11:55
Lokacija: Životinjska farma

Re: Kozmetika za tinejdere

PostPostao/la TanjaMT » 23 ruj 2015, 10:08

Pal, tocno to sam i ja mami govorila, a ona me uvjeravala da to nema veze. Ja sam u sebi mislila "ajd dobro tih par dana sto je ona tu cemo izdrzati". Ali onda je malac nakon tri dana i sam rekao "bakina mast je zakon" i ja sam se uvjerila u isto. Ja ne znam na kojem.principu to djeluje, mislim da je bitno da nije komedogena, a neven valjda djeluje antibakterijski i isusuje te akne. Nemam pojma
Avatar
TanjaMT
kile su mi ko bitcoin
 
Postovi: 5236
Pridružen/a: 16 ruj 2005, 22:01
Lokacija: uvijek ista

Re: Kozmetika za tinejdere

PostPostao/la palunkica » 23 ruj 2015, 10:14

Tanja, a što je podloga te masti od nevena?
zvrkic 12/02
Avatar
palunkica
od opernballa do heavy metala
 
Postovi: 38138
Pridružen/a: 15 tra 2004, 11:55
Lokacija: Životinjska farma

Re: Kozmetika za tinejdere

PostPostao/la TanjaMT » 23 ruj 2015, 10:19

Kod moje mame svinjska mast :lol
Ali nekako prociscena, to se kaze "preprana", uopce nema miris.
Mozda neko radi i sa necim profinjenijim ;), ona svinjsku koristi kao bazu.
Avatar
TanjaMT
kile su mi ko bitcoin
 
Postovi: 5236
Pridružen/a: 16 ruj 2005, 22:01
Lokacija: uvijek ista

Re: Kozmetika za tinejdere

PostPostao/la sandram » 23 ruj 2015, 10:22

Moja mama kupuje nevenovu mast od jedne prijateljice, isto u podlozi ta svinjska mast i nudi nam je za sve i svasta. Cim se na nesto potuzim, uzmi nevenovu mast. A ja nikako da ju poslusam :ajme
Djeca nisu bojanke. Ne mozemo ih ispunjavati svojim omiljenim bojama.
Avatar
sandram
pahuljica
 
Postovi: 9288
Pridružen/a: 10 sij 2003, 14:46

Re: Kozmetika za tinejdere

PostPostao/la malamaja » 23 ruj 2015, 10:42

TanjaMT je napisao/la:Kod moje mame svinjska mast :lol
Ali nekako prociscena, to se kaze "preprana", uopce nema miris.
Mozda neko radi i sa necim profinjenijim ;), ona svinjsku koristi kao bazu.



:dada uvijek ide podloga od svinjske masti. kad sam ja to pričala prije par godina svi su me ispljuvali ...da kakva svinjska mast :roll ali svinjska mast je zakon :lol
mogu se kupiti i druge podloge za izradu krema ali čemu...kad je mast zakon :mrgreen

nevezano uz akne, ja juniorki napravim balzam za prehladu. eterična ulja čajevca, mente, bora i nekog agruma dodam u svinjsku mast, lagano rastopim i stavim da se stvrdne. mažemo po prsima i stavimo termofor i lanenu krpu i ode kašalj i prehlada :)
Give a man a fish and he will eat for a day; teach a man to fish and he will eat for a lifetime; give a man religion and he will die praying for a fish.
Avatar
malamaja
foreverjungfrau
 
Postovi: 5927
Pridružen/a: 09 svi 2001, 11:31
Lokacija: u oblacima

Re: Kozmetika za tinejdere

PostPostao/la Adorabla » 23 ruj 2015, 11:40

neven smiruje ekceme zato je dobar i za akne
Avatar
Adorabla
Medena
 
Postovi: 27744
Pridružen/a: 17 tra 2004, 13:30

Re: Kozmetika za tinejdere

PostPostao/la olja » 23 ruj 2015, 13:48

I ja smijem, evo, potpisati (za sada ;) ) TanjuTM za nevenovu mast - hvala, Tanja, na savjetu :buket :klanja
Avatar
olja
Od sad me zovite Šime!!!!
 
Postovi: 11203
Pridružen/a: 24 srp 2001, 19:22
Lokacija: ...tamo gdje je sve po mom...

Re: Kozmetika za tinejdere

PostPostao/la TanjaMT » 23 ruj 2015, 13:51

Olja, :kiss
Avatar
TanjaMT
kile su mi ko bitcoin
 
Postovi: 5236
Pridružen/a: 16 ruj 2005, 22:01
Lokacija: uvijek ista

Re: Kozmetika za tinejdere

PostPostao/la Pticica » 24 ruj 2015, 23:58

Ja sminku skidam ili s djecijim vlaznim maramicama ili sam sada nasla bas vlazne maramice za skidanje sminke s tea tree. Ja isto perem lice s sheisedo pjenom ili od Dermalogica .

Papaya ili ananasa svako za sebe , samo se namaze lice s vocem nista se ne pravi I mjesa. Ja isjecem na kockice I namazem s par kockica.
Avatar
Pticica
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 339
Pridružen/a: 26 kol 2005, 19:31

PrethodnaSljedeća

Natrag na Fit i zdrava

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.