Sada je: 29 ožu 2024, 08:29.

Kozmetika za tinejdere

“U zdravom tijelu - zdrav duh!” - kako biti, postati ili ostati fit; mjesto za pitanja i razmišljanja o zdravlju, njezi i raznoraznim sportskim aktivnostima.

Moderatori/ce: nevenera, ivana7997

Re: Kozmetika za tinejdere

PostPostao/la Adorabla » 12 ožu 2018, 11:49

moja je svasta do svoje 17te godine isprobavala (vidim sad po topicu :lol ) i isli smo definitivno prerano na pravu kozmetiku iako smo samo francusku birali tak da sad ima problematicno, pristavo lice koje je ujedno i jako suho. I tak sam ja pocela izradjivati svoje kremice za nju i definitivno vidim d ajoj to bolje pase. Isla je dermatologu.
Lice cisti mjesavinom ulja. Masku koristi od meda i cimeta. Nakon maske posprica lice vodom sa solima i hamamelisom. Ne koristi vise nikakve kreme pogotovo ne po noci .
Avatar
Adorabla
Medena
 
Postovi: 27744
Pridružen/a: 17 tra 2004, 13:30

Re: Kozmetika za tinejdere

PostPostao/la Barbi » 12 ožu 2018, 11:57

Moj sin obožava tu balea peel off masku. On bi je najradije svaki dan stavljao :roll ali sam mu zabranila :lol pa ne mislim ih kupovati svaki dan kao kruh i mlijeko.
On inače ima dosta ok lice, nema previše prišteva i uglavnom su miteseri i neki sitni neupaljeni prištići.
Lice mu je hrapavo od toga kad prođeš rukom ali vizalno ne izgleda kao pubertetska prištava koža.
Nema akni (ako su to crvene duboke).
We do not see the things as they are, we see the things as we are. :proljece
Avatar
Barbi
gospođa pukovnica
 
Postovi: 28726
Pridružen/a: 07 vel 2002, 12:29
Lokacija: Zg

Re: Kozmetika za tinejdere

PostPostao/la Liv Tyler » 13 ožu 2018, 14:12

I ja bi najradije neku domacu kremicu al se uopce ne razumjjem sto bi u nju trebalo ici pa onda ni ne znam kako bi je napravila. Niti imam s cim od nekog pribora ni od sastojaka. Znam samo da bi da nije agresivan, da hidratizira i da ima neko antibakterijsko djelovanje. :lol
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: Kozmetika za tinejdere

PostPostao/la Dobri andjeo » 16 ožu 2018, 21:30

Liv Tyler je napisao/la:Potice
Da daj molim te podijeli iskustvo kad obavite dermatologa. I daj, ako vidis ovo prije odlaska tamo, priupitaj sto se sve moze kupiti bez uputnice od tih medicinskih cuda. Mi smo ovo nase dobili na recept i kako citam po netu samo tako se i moze dobiti. Uz placanje, kors, a kako bi drugacije.
A za pudere mi je mojs jos nekako premala. Radije bi to nekako jos probala sanirati bez njih. Nju jos sminkanje ne zanima pa da to ostavim za nekad kasnije kad ce se sama zainteresirati.

Sandra dobra ideja za ovaj sapun od ugljena. Mojoj se to cini bljakic. Mogla bi joj ga predloziti pa makar navecer da ga koristi.

Za ovu biodermu sebio hydra nitko nema nikakvu povratnu info? Citam da je antibakterijska i kao stvara zastitni film. To bi joj dobro doslo za preko dana.

Evo mi obavili kod dr pustisek. Prezadovoljna sam, dobile su atb doksicilin oko 12 tj ga trebaju piti a ranije im je jedna dr dala samo tri tj sto je prekratko za rezultate, dobile su isto i na drugaciji nacin duac i sonu , postepeno a cilj je jedno vece jedno drugo drugo uvest, umjesto pudera dobile su efeklar kremu u boji za akne , cistiti lice micelarnom je ok, prije uvodenja doksicilina krv izvadit , to je ok pa smo krenuli jucer . Obavit uzv jajnika u prvih 10 dana ciklusa da se vidi sta je s hormonima tj da nije uzrok u hormonima . To je to za sad , kontrola 20.4. Sa nalazima.
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39142
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

Re: Kozmetika za tinejdere

PostPostao/la Dobri andjeo » 16 ožu 2018, 21:31

Biodermu sebium global smo koristili u pocetku i bila je izvrsna za te pocetke . Probaj s njom .
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39142
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

Re: Kozmetika za tinejdere

PostPostao/la palunkica » 17 ožu 2018, 15:13

Andjo, s kojom micelarnom cure ciste lice?
zvrkic 12/02
Avatar
palunkica
od opernballa do heavy metala
 
Postovi: 38138
Pridružen/a: 15 tra 2004, 11:55
Lokacija: Životinjska farma

Re: Kozmetika za tinejdere

PostPostao/la Dobri andjeo » 17 ožu 2018, 17:43

s nekom iz dm sada. biofaza nesto pise.
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39142
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

Re: Kozmetika za tinejdere

PostPostao/la IINA » 27 ožu 2018, 11:56

Pranje samo sa zelenom glinom.
I Efeclar H krema.
Moje nemaju acne sam su prištave.
Probajte glinu.
Može se i maska složit od nje.
Ima je u bio&bio.
------------------------------
Odluka da postanete roditelj, značajna je! Morate prihvatiti da će Vam srce zauvijek živjeti izvan tijela!
Avatar
IINA
Sveta krava
 
Postovi: 6922
Pridružen/a: 15 svi 2007, 14:45
Lokacija: mib

Re: Kozmetika za tinejdere

PostPostao/la palunkica » 27 ožu 2018, 12:15

To je neki preparat ili kako se s tim pere?
zvrkic 12/02
Avatar
palunkica
od opernballa do heavy metala
 
Postovi: 38138
Pridružen/a: 15 tra 2004, 11:55
Lokacija: Životinjska farma

Re: Kozmetika za tinejdere

PostPostao/la Adorabla » 27 ožu 2018, 13:05

ne, to je čista zelena glina. Prah koji miješaš s nečim. Moje koriste kao masku redovno (med, cimet i zelena glina u to bi bilo idealno da se doda malo hidrolata hamamelisa). Spas za prištava lica. Druga laganija varijanta maske je zelena glina i jogurt (B vitamin).
Ne znam točno kako IINA koristi za pranje :dunno Pretpostavljam da isto tako pomiješa s nečim pa onda koristi kao gel za pranje.
Avatar
Adorabla
Medena
 
Postovi: 27744
Pridružen/a: 17 tra 2004, 13:30

Re: Kozmetika za tinejdere

PostPostao/la Dobri andjeo » 27 ožu 2018, 17:59

Imas neku glinu gel za ciscenje iz milera .
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39142
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

Re: Kozmetika za tinejdere

PostPostao/la IINA » 01 tra 2018, 17:23

palunkica je napisao/la:To je neki preparat ili kako se s tim pere?

Samo žličica gline i s vodom se zamuti na dlanovima. Dobiješ ko blato...usput i radi lagani piling.
Naprave malo gušće i ostave i kao masku.
Nikakvi gelovi.
To je glina u papirnatoj vrečici. Ko prah je.
I ima dve vrste.
Obje su ok za pranje. Al ova druga (mislim ventilirana glina da se zove) se može i jesti i skuplja je.
Pa uzmeš običnu.
------------------------------
Odluka da postanete roditelj, značajna je! Morate prihvatiti da će Vam srce zauvijek živjeti izvan tijela!
Avatar
IINA
Sveta krava
 
Postovi: 6922
Pridružen/a: 15 svi 2007, 14:45
Lokacija: mib

Re: Kozmetika za tinejdere

PostPostao/la Liv Tyler » 03 tra 2018, 12:48

Andjo procedura i gotovo. Al drago mi je da su se ozbiljno shvatile. Javi dojmove kako ide dok traje terapija sa svim tim do kontrole.

Moja za ove gline i maske ne zeli ni cuti.

I ona je isto u medjuvremenu obavila kontrolu. Stanje joj se bas vidno popravilo. Dr rekla buduci da joj je to tek pocetna i blaga faza nek se za sad drzi ovog sto je i dobila od nje. I dalje je ne zeli slati dermstologu jer kao za njih to nije problem. Kako ce ti hormoni kruziti nek se tretira kad joj bukti lice, a kad se smiri nek ne dira nista.
Preporucila mi je da ju odvedem kozmeticarki na ciscenje lica jer kao ima puno mitesera. Javit joj se ako se pogorsa stanje inace samo zvati da joj pusti recepte kad potrosi ovo sto ima.
A nista pametnije nismo. Jedino se mislim jos za dnevnu kremu. Prvo cu joj uzeti par testera nek vidi sto bi joj najvise odgovaralo mada se ona uopce ne zeli mazati. Al meni to vise da ima neki zastitni film. Njoj je to tlaka...
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: Kozmetika za tinejdere

PostPostao/la Adorabla » 03 tra 2018, 12:50

Moja za ove gline i maske ne zeli ni cuti.

e tako nisu ni moje u prvo vrijeme; pa gadljivo, pa sta ti muckas ko vjestica pa necu to na lice pa ljepljivo pa ovo pa ono ...
A evo jucer me starija moljakala najljepse da joj smuckam dezodorans u stiku jer je otisla jutros na put. Kreme si sad vec sama miksa a masku s medom svako večer prije spavanja stavlja.
Doci ce im s godinama :zivili
Avatar
Adorabla
Medena
 
Postovi: 27744
Pridružen/a: 17 tra 2004, 13:30

Re: Kozmetika za tinejdere

PostPostao/la Liv Tyler » 03 tra 2018, 12:56

A pa nadam se, iskreno.
Jos samo da mi je naci tko ce mi te kreme i maske muckati, spasilo. Jel imate kakvu preporuku?
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: Kozmetika za tinejdere

PostPostao/la Adorabla » 03 tra 2018, 14:49

imas sad vec puno toga da mozes i kupiti ali mislim da je najbolje da si sama smuckas tocno ono kaj ti treba jer nitko nece pogoditi tocno ono sto trebas osim tebe same
Osim toga kvalitetnih sastojaka toliko ima u ponudi da mozes naruciti stvarno vrhunske organske maslace i ulja i hidrolate itd.
Avatar
Adorabla
Medena
 
Postovi: 27744
Pridružen/a: 17 tra 2004, 13:30

Re: Kozmetika za tinejdere

PostPostao/la Jovana_ŠI » 05 vel 2020, 18:31

Imate preporuku drogerijskog ili ljekarničkog ranga preparativne kozmetike za mladu kožu (sin 18, kćer 15).
Htjela bih dnevnu njegu sa SPF-om, idealno bez mirisa, dehidrirana koža sklona prištićima kao i neki blaži gelovi za tuširanje za učestala tuširanja, samo da nije zagušljivi axe.. Oboje imaju neutrogenin i schaebens totes meer gel za umivanje, međutim nakon toga ne mažu ništa. Imam osjećaj da im se koža mijenja kako je koje godišnje doba ili kako se hrane i jesu li pod stresom, a nikako mi se ne sviđa da nakon što izribaju lice tim gelom ne stave baš ništa hidratantno..

Ja osobno koristim Ziaja Sensitive dnevnu kremu, ali ona je više za suhu.. Sad su popularni vitamin c serumi, a vidjela sam u Mülleru s blagim sastavom i bez mirisa, a iako stranice preporučuju da ga se koristi već od teen dobi, nisam sigurna ima li koristi?
:)
Jovana_ŠI
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 33
Pridružen/a: 05 vel 2020, 17:57

Prethodna

Natrag na Fit i zdrava

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.

cron