“U zdravom tijelu - zdrav duh!” - kako biti, postati ili ostati fit; mjesto za pitanja i razmišljanja o zdravlju, njezi i raznoraznim sportskim aktivnostima.
Odgovori

Suha ulja

16 srp 2014, 12:29

Koristite? I koja su vam naj?
Ja bih probala, ali ne znam koje bi uzela.

Re: Suha ulja

16 srp 2014, 19:44

ja dosta koristim ulja, ovo mi je bilo jako dobro, za preporučiti, divan miris
http://www.yves-rocher.com.hr/Images/Ca ... 09_001.jpg

a ovo imam sad za ljeto
http://www.yves-rocher.com.hr/Images/Ca ... 61_001.jpg

a probala sam razna ulja, suha i ne, i zapravo došla do zaključka kako mi je od svih ulja najbolje obično maslinovo :dada
zbog karakterističnog mirisa, draže mi je ako je u njemu odležala lavanda ili gospina trava ili smilje
a zbog preporuka sa svih strana investirala sam i u arganovo

dosad sam godinama koristila bademovo ulje

Re: Suha ulja

17 srp 2014, 00:16

I ja obožavam i dosta koristim ulja za tijelo :dada
Dosad sam najviše uzimala dr.Hauschka ulje od ruže (prezadovoljna sam njime) - koža bude tako baršunasta i mekana od njega :liza
Jednom sam uzela isto njihovo od limuna i limunske trave i bilo mi je ok, al ružino mi je bolje, više nahrani kožu ( ovo limunsko je više anticelulitno i za učvršćivanje kože)...
Imala sam i neko weledino (ne sjećam se više točno koje) i bilo je isto jako hranjivo, sve pohvale...
Danas mi u ljekarni nije bilo Hauschke pa uzela po prvi put Kemigovo bademovo - još ga nisam isprobala, ali sam se začudila kako je jeftino - 100ml za nepunih 40kn... mislim super ako će biti dobro (valjda hoće, piše na njemu da je hladno prešano)...
Koristim često i naše domaće maslinovo i kantarionovo i ok su mi, ali miris maslinovog ulja mi je draži u salati nego na koži :mrgreen
Ali... ti si zapravo pitala za suha ulja :oops: :lol
Nisam ih isprobala, ali znam da svi hvale Nuxe suha ulja, mislim da postoje dvi vrste...

Re: Suha ulja

17 srp 2014, 12:21

kemigovo bademovo sam imala, i odlično je :dada

nuxe sam skroz zaboravila, imam njihovo ulje, bez zlatnih čestica, i nanosim ga najčešće na kosu, vrat, dekolte, nekad lice
pošto ne koristim nikakav styling za kosu, samo stavim malo tog ulja, kosa bude divna i božanstveno miriši
ali mi je preskupo za mazati se cijela njime

a baš za suha ulja sam stavila gornja dva linka, oba su stvarno dobra, samo onaj monoi ima specifičan miris, koji je meni ok, ljetni
ali znam da mnogima smeta

Re: Suha ulja

17 srp 2014, 12:27

moj arsenal trenutno: kemigovo arganovo i ulje ploda divlje ruže, kantarionovo(domaće), dr. pasha arganovo,
aromateka moroccan&macadamia oil, macadamia ulje za kosu, domaće ulje za sunčanje, nuxe, monoi suho ulje, monoi sa zlatnima česticama :nata
ne, nisam uopće luda za uljima :lol

Re: Suha ulja

17 srp 2014, 13:29

ako može upit neznalice - kakva je razlika između suhog ulja i običnog ulja?

Re: Suha ulja

17 srp 2014, 20:25

suho ulje se brzo upije u kožu i ne ostavlja masni trag kao obično ulje

Re: Suha ulja

17 srp 2014, 21:06

Koristim nuxe, samo za vrat i dekolte, nekad ruke. Predivno mirisi, al malo skup sport.

Re: Suha ulja

18 srp 2014, 09:13

ja sam prošlo ljeto imala Nuxe sa zlatnim česticama i koristila sam ga samo za izlaske, onako, jer koža baš izgleda glamurozno i divan je osjećaj.
a zašto ga stavljate vi na dekolte i vrat?
bez čestica?

Re: Suha ulja

18 srp 2014, 11:27

ja nuxe ulje, kako već rekoh, koristim za kosu, dobro je za vrhove a i smiri moju grivu :mrgreen
na vrat i dekolte stavljam radi njege i mirisa, miriši predivno, a i njeguje kožu
za lice vrlo rijetko, možda kap uz kremu i to samo navečer, ali ne ljeti, jer mi je tad koža masnija
meni je draže ovo bez čestica, inače ne volim baš šljokice i sl. :dunno
ovo monoi sa zlatnim česticama sam dobila na poklon uz narudžbu preko yves rochera i planiram ga isprobati ovo ljeto
monoi suho ulje bez čestica mi je idealno pred sam kraj boravka na plaži, njeguje kožu i miriši onako ljetno
svako moje ulje ima svoju namjenu, za kožu tijela, lica, kosu itd

Re: Suha ulja

18 srp 2014, 11:30

a i nije nevažno: sva ulja mi jako dugo traju, jer ih je potrebno malo, osim za tijelo, kad ulje nanosim nakon tuširanja na mokru
kožu, to je obično bademovo ili npr. maslinovo s lavandom(miriši samo po lavandi, ne po salati ;) )

Re: Suha ulja

18 srp 2014, 17:35

Koliko košta to Nuxe ulje?

Re: Suha ulja

19 srp 2014, 00:40

Oko 150kn 50ml ;)
Btw newmom isprobala Kemigovo bademovo i zbilja je dobro, koža je nakon nanošenja satima divno baršunasta (nanosim ga na vlažnu kožu kao i sva ulja) :nokti
Ps. Ovo je cijena "običnog" Nuxe suhog ulja, a ono sa zlatnim česticama je i skuplje, 50ml oko 200kn.

Re: Suha ulja

19 srp 2014, 16:30

ja sam ovo svoje nuxe ulje, obično, kupila za 100kn (50ml) tijekom božićne akcije
ali inače je skuplje, ovako kako vicky piše

Re: Suha ulja

19 srp 2014, 17:12

Jel vridno te love?

Re: Suha ulja

19 srp 2014, 20:15

A čuj ja ga nemam... al ako nekom pričinja zadovoljstvo i ako mu tako lipo nahrani kožu (cure kažu da je jako kvalitetno) zašto ne? ;)

Ja npr. često kupim Hauschku od ruže koja je nešto jeftinija, ali i dalje prilično skupa i meni vridi svake lipe... dok npr. za dekorativu ne trošim skoro ništa jer se šminkam samo za izlaske :mrgreen

Re: Suha ulja

19 srp 2014, 21:12

mirbi je napisao/la:Jel vridno te love?

prvo sam imala tester i ulje me stvarno oduševilo i jest odlično,
ali da nisam naletila na tu akciju, sumnjam da bih ga uzela po regularnoj cijeni...možda ipak bih, jer duugo traje, no jest skupo

Re: Suha ulja

20 srp 2014, 10:55

Ja imam Y. Rocher Monoi Tahiti, za ljeto mi je taj miris bas ugodan, nije previse upadljiv. Dvojila sam izmedju Body Shop Shea i ovog i pobijedila je pumpica kod YR :lol
Za lice mi je sestra smiksala neku kombinaciju argana, avokada, jojobe i ne znam cega jos, mislim nekih kostica...

Re: Suha ulja

20 srp 2014, 13:08

TanjaMT je napisao/la:Body Shop Shea

Moj apsolutni favorit. Obožavam ga!

Re: Suha ulja

20 srp 2014, 18:45

Hvala cure.
Mislim da cu probati YR :)

Pulse, gdje kupujes Body shop?

Re: Suha ulja

21 srp 2014, 09:07

I meni :)

Nuxe, velika pakiranja, su na -20% na www.sophia.hr

Re: Suha ulja

21 srp 2014, 10:54

sandram je napisao/la:Pulse, gdje kupujes Body shop?

Po free shopovima po aerodromima :lol

Re: Suha ulja

21 srp 2014, 11:51

:/
Meni je Nikel kokos maslac bas dobar, a sada bih i TBS isprobala :nata

Re: Suha ulja

08 kol 2014, 15:08

newmom je napisao/la: i zapravo došla do zaključka kako mi je od svih ulja najbolje obično maslinovo :dada
zbog karakterističnog mirisa, draže mi je ako je u njemu odležala lavanda ili gospina trava ili smilje

kako, samo staviš lavandu u maslinovo ulje i gotovo? ili ima neki postupak?

ja maslinovo ulje stavljam na kosu prije pranja, držim pola sata, sat. stavim dalje od tjemena. odlično mi je za dugu kosu i suhe vrhove :dada

Re: Suha ulja

13 kol 2014, 09:48

april je napisao/la:kako, samo staviš lavandu u maslinovo ulje i gotovo? ili ima neki postupak?

ne radim ja, nabavim domaće, ali mislim da se stavi lavanda u maslinovo, pa poslije nekog vremena procijedi

Re: Suha ulja

10 lip 2015, 14:48

kupila sam prije par dana nuxe suho ulje, ajme što je divno.
zaključila sam da mi je koža dosta suha, čak i po licu, osim naravno t -zone i nedavno mi je neka žena na promociji nečega u ljekarni rekla da mi treba neko ulje. i ubacila mi bubu u uhi i nakon dugo razmišljanja,, odlučila sam se probat to koje svi hvale. stavim ga po noći na lice, vrat i dekolte, ujutro malo oko očiju ispod kreme i toliko mi divno miriši da sam si sva divna odmah :lol
poreskupo mi je da mažem s tim tijelo, ali neke kritične zone i malo lice, dekolte gdje mi je baš dosta osjetljiva koža - ma milina!

Re: Suha ulja

10 lip 2015, 15:37

Kaj se može to suho Nuxe i na kosu staviti?? Ili sam nešto pobrkala? Imam dosta suhe vrhove, pa bih voljela probati

Re: Suha ulja

10 lip 2015, 20:22

Pise da moze, al meni je kosa bila u rezancima nakon toga...
Sto se tice mirisa, predivan je.
Vidim da imaju i parfem u toj noti ulja, planiram ga kupiti.

Re: Suha ulja

11 lip 2015, 09:51

parfem je sigurno divan!

može ulje na kosu - malo na ruke i ona na mokroj kosi na vrhove. nisam probala, moja kosa nije za to, ali možda na moru i probam.

baš sam u zadnje vrijeme nekako sva nabrijana na ulja, izgleda da mi više pašu od krema.

Re: Suha ulja

11 lip 2015, 10:05

Imam doma ovo Nuxe ulje, pa baš budem probala.
Odgovori