Sada je: 18 tra 2024, 05:03.

Trkačice

“U zdravom tijelu - zdrav duh!” - kako biti, postati ili ostati fit; mjesto za pitanja i razmišljanja o zdravlju, njezi i raznoraznim sportskim aktivnostima.

Moderatori/ce: nevenera, ivana7997

Re: Trkačice

PostPostao/la Iva15 » 16 svi 2016, 21:14

Baš sam htjela napisat Corazon da sam vidila danas da su gotove prijave. Bude ograničeni broj koji se brzo rasproda....a ove godine su ga čak malo povećali jer je jubilarna. Ja trčala jedne godine, super bilo-odličan ljetni izlet. Jedne godine sam bila uplatila pa nisam mogla ić pa je neki rođak trčao umjesto mene.... zadnje dane prije utrke krenu prodavat brojeve oni koji ne mogu... Sigurno će ih bit.
P 07/2012 S 05/2015
Avatar
Iva15
volim biti organizirana
 
Postovi: 834
Pridružen/a: 09 lip 2005, 08:06

Re: Trkačice

PostPostao/la Iva15 » 16 svi 2016, 21:19

E da, zaboravila sam čestitat mmm3m na povratku na trkačke staze ;) super :joy
P 07/2012 S 05/2015
Avatar
Iva15
volim biti organizirana
 
Postovi: 834
Pridružen/a: 09 lip 2005, 08:06

Re: Trkačice

PostPostao/la mmm3m » 17 svi 2016, 10:35

Iva15 je napisao/la:E da, zaboravila sam čestitat mmm3m na povratku na trkačke staze ;) super :joy

Trcanje prvog polumaratona je kao kad se prvi put zaljubis..nikad ne zaboravis i zelis da se to opet ponovi :joy
Mia,rodjena u 25 tjednu,810g,32cm :)
Matea-1991~~Marina-1999~~Mia-2006
"Maristella"miris mora,lavande i ruzmarina
Avatar
mmm3m
splitska nevista
 
Postovi: 1296
Pridružen/a: 24 vel 2007, 16:05
Lokacija: Slovenia

Re: Trkačice

PostPostao/la Mirci » 25 svi 2016, 10:21

http://womensrunning.competitor.com/201 ... tter_59588

odličan tekst za one koje se boje da su prespore :proljece
Kad se male ruke sloze, sve se moze, sve se moze...
Avatar
Mirci
lovac na trag
 
Postovi: 29426
Pridružen/a: 28 stu 2002, 17:11

Re: Trkačice

PostPostao/la † nina i nika » 04 lip 2016, 09:20

Cijeli sam topic pročitala jer sam otkrila čari trčanja. :) Jako je poticajan i dosta sam informacija dobila.
Zapravo nikad nisam voljela trčati. Činilo mi se dosadno, a sad, uauuu, koji osjećaj. :) . Doduše, ako ne mogu taj dan trčati, onda odvježbam po nekom programu koji je neve stavila. Čisto da se iznojim i da malo potaknem snagu i u rukama i koji trbušnjak. :) Ali trčanje je stvarno super.

Imam frendicu koja mi se povremeno pridruži. Zapravo sam htjela pitati da li je moguće da ako me bole listovi (ipak sam tek početnik) da krivo trčim? Ona me uvjerava da nju bole bedra i guze i da je to normalno, a da ja vjerojatno krivo trčim kad me listovi bole. Sad već manje sve boli, ali svejedno pitam. Pretrčim 3kn sveukupno, a nastojim da mi intervali trčanja budu barem 300m. Dakle, doslovce sam iz "fotelje" krenula trčat. Znači nemam nikakvu kondiciju. Da se ne smijete mojim dostignućima. :nata Pace mi je negdje oko 7 u prosjeku. Kad trčim, onda bude oko 6. Vidim da ima sporijih tkačica. Ja nisam uspjevala sporije. Ovo mi je ritam koji mi odgovara.

I da, nemam baš neke tenisice. Ne znam ni sama da li da ipak proderem ove jeftinjak (neke iz Deichmanna) pa da ipak nabavim neke normalne ili je to ipak bitno u čitavoj priči zbog opasnosti zbog ozlijeda i sl. Šta kažete?
Avatar
† nina i nika
bosoglava karmelićanka
 
Postovi: 3263
Pridružen/a: 12 ožu 2002, 01:19

Re: Trkačice

PostPostao/la corazon » 08 lip 2016, 07:38

nina i nika, dobrodošla ovdje :)
uvijek mi je lijepo čuti kad neko krene trčati/neštodrugo... i onda još kad se zaraziš trčanjem :luv
ne znam zašto te bole listovi, možda se mišići privikavaju, možda je do obuće... prati malo
ja bih uložila u dobre tenisice :dada

kada trčite po vrućinama? ja sam krenula ujutro rano, ali priznajem da mi je teško... ali zato onaj osjećaj poslije :srca
i ne trčim svaki dan, nemam baš toliku volju :lol
Avatar
corazon
ledena kraljica
 
Postovi: 3175
Pridružen/a: 20 vel 2006, 16:53

Re: Trkačice

PostPostao/la Mirci » 08 lip 2016, 08:33

dobrodosla, nina i nika :)

ne, sve je to normalno za pocetnike i normalno je dok te bole misici. Mene recimo bedra bole ako trcim nizbrdice, kad sam bila pocetnik listovi su me ubijali, a guzica me ne boli. Osim kad sam si ju ozljedila :ajme. No, bol od ozljede i muskulfiber se ne mogu bas zamijeniti pa ne moras ni brinuti.
Tenisice da, svakako ulozi u bolje. Muskulfiberi nemaju nikakve veze sa tenisicima, no boljima preveniraš ozljede u buducnosti.

cor, trcim kasno popodne i mijenjam rute - trazim hlad :)
Kad se male ruke sloze, sve se moze, sve se moze...
Avatar
Mirci
lovac na trag
 
Postovi: 29426
Pridružen/a: 28 stu 2002, 17:11

Re: Trkačice

PostPostao/la ivana7997 » 08 lip 2016, 13:50

o, nina i nika, baš mi je drago!

mislim da se isplati uložiti u dobre tenisice, ali na ovim malim kilometražama još ne moraš žuriti. ja sam do 3 km trčala u nekim skroooz bezveznima. pazi da te dok trčiš ne bole zglobovi ili tetive ili ne osjećaš baš da nešto nije u redu i dotle prouči koje bi željela. kad ih budeš birala, daj si vremena, probaj sve što se nudi, odi u specijalizirani dućan u kojemu će ti dati da potrčiš malo u njima

i naaajviše vodi brigu o istezanju poslije treninga. treniram svaki drugi dan, trčim kao luda, ali ako se ne istegnem kako treba sutradan sve boli. ako se istegnem, ništa, baš ništa, pa ni nakon polumaratona.

ja završavam prijeljetnu sezonu utrka ovaj vikend. i to maestralno. u petak karlovacki cener, u subotu zenska dm, u nedjelju volim trcanje :mrgreen

slučajno se tako složilo, a sljedeći vikend putujem pa nema više. al javit ću vam kakve su u australiji staze za trčanje ;)
Avatar
ivana7997
Abundija
 
Postovi: 13974
Pridružen/a: 28 ožu 2002, 00:36

Re: Trkačice

PostPostao/la † nina i nika » 09 lip 2016, 14:27

Hvala vam na odgovorima. Bas sam se mislila kako sam totalno smijesna sa svojim "trcanjem". Sad vidim koliko je smijesno jer sam zapravo dosla do 900m po intervalu trcanja pa mi se to cini ozbiljnije. Smijesno mi ovih 300km. :) Na zalost, sad sam tri dana sluzbeno na putu i nabijeno je obvezama pa ne mogu trcat. Ali navukla sam se jer mi je bas zao sto ne stignem. No tenesice sam ponijela, za svaku sigurnost. :lol

Ja uglavnom trcim navecer. Uglavnom izmedju 8 i 10. Zna mi s seen dogoditi i iza 10 jer mm obicno vozi djecu na treninge pa ne mogu malu djecu ostaviti same doma. Dobro mi dodje da ne veceram nego ravno pod tus i u krevet.

Skuzila sam za istezanje. To je jako bitno. Isto sam nakon nekog vrmena, negdje procitala pa sam pocela i puno bolje s listovima. Nemam vise bolova.

Cekamo izvjestaj iz Australije. :) Sretan put Ivana!!
Avatar
† nina i nika
bosoglava karmelićanka
 
Postovi: 3263
Pridružen/a: 12 ožu 2002, 01:19

Re: Trkačice

PostPostao/la TanjaMT » 09 lip 2016, 14:47

NiN, nemoj brojati metre i minute, samo trci :)
Kad velis sa trcis izmedju 8 i 10, ja sam se u subotu navecer vracala sa neke feste u pola jedan iza ponoci i srela brojkom i slovom 3 (tri) trkaca i jednu trkacicu, neovisno jedan od drugoga, ljudi trce. U ta diba :ajme
Avatar
TanjaMT
kile su mi ko bitcoin
 
Postovi: 5236
Pridružen/a: 16 ruj 2005, 22:01
Lokacija: uvijek ista

Re: Trkačice

PostPostao/la ivana7997 » 13 lip 2016, 22:51

ipak nisam imala tri utrke u jednom vikendu - nedjeljna je utrka odgodjena. i premjestena za subotu, ali nisam bas sigurna da cu ici, to mi je dan prije puta.

ali krasno mi je bilo u karlovcu, konacno imam filing da se vracam u formu. nije mi bas bilo superlako, ali otrcala sam svih deset, s normalnim rezultatom, 1:07. sutradan dm koji nije nesto vrijedan spomena, i definitivno sam zadnji put na tome, losa organizacija i ciganija da ti pamet stane.... ali i to sam istrcala. :joy
Avatar
ivana7997
Abundija
 
Postovi: 13974
Pridružen/a: 28 ožu 2002, 00:36

Re: Trkačice

PostPostao/la Mirci » 13 lip 2016, 22:57

Ma, ti si mrak :up. Kak si me samo prešišala :1

A, da, ovaj dm je bio grozno loše organiziran. Točno se vidi da je organizator netko tko ne trči.
Kad se male ruke sloze, sve se moze, sve se moze...
Avatar
Mirci
lovac na trag
 
Postovi: 29426
Pridružen/a: 28 stu 2002, 17:11

Re: Trkačice

PostPostao/la corazon » 14 lip 2016, 08:46

bravo Ivana! ideš u australiju?! wow, uživaj...nadam se da ćeš negdje staviti koju fotku, može i ovdje s trčanja...
a i mirci :joy

i ja sam trčala 10 u petak, u 20 sati, zalazak sunca i bale :le
ono što primjećujem da na trkama dam maksimum, a bome i otkucaji srca su mi na maksimumu (cijelo vrijeme oko 180 :shock ). pa nisam sigurna jel to dobro...
Avatar
corazon
ledena kraljica
 
Postovi: 3175
Pridružen/a: 20 vel 2006, 16:53

Re: Trkačice

PostPostao/la Iva15 » 15 lip 2016, 23:25

Corazon mislim da to tako treba-da na utrci daš maksimum od sebe i digneš otkucaje ;) Ja preskočila Bale jer je muž "rezervirao" utrku a kako je bio taj večernji termin nisam ni pokušavala organizirat čuvanje jer sam morala stavit djecu na spavanje. Al sam se zato pribilježila za onu Istralandiju ;)

Ivana...Australija :liza ma naravno da ćeš i tamo odradit koji jogging ;) ja pokrenula jednog rođaka iz australije na trčanje..prije 2 godine platila startninu za onu utrku oko Bleda a nisam mogla ić, on bio tu pa ga pitali ako hoće ić umjesto mene-on prihvatio i otrčao (inače je vozio biciklu i znao povremeno trčat al nije bio baš neki zagrižen. Uglavnom, nakon toga postao trkač :dada i sad redovito gledam njegove fotke na fejsu sa nekih treninga i utrka :dada Sretno i uživaj.

I jedan :mase nina i nika, dobro nam došla.
I moj MM ode na trčanje tako oko 21-22h, kad rješimo djecu. Ja sam noćni tip al za trčanje nekako ne, više mi paše ujutro. Iako naravno opet štekam, nit trčim, nit vježbam. Počela sam radit nakon porođajnog pa mi malo fali vremena :( al tješim se da će za godinu-dvije bit lakše :nata
P 07/2012 S 05/2015
Avatar
Iva15
volim biti organizirana
 
Postovi: 834
Pridružen/a: 09 lip 2005, 08:06

Re: Trkačice

PostPostao/la † nina i nika » 16 lip 2016, 16:18

Bravo Ivana!! Odlicno da si se odlucila otici na sve te trke. Veselim se unaprijed izvjestajima iz Australije. Obrati paznju na mnozinu u prosloj recenici. :)

Menije super kad trcim i pratim svaki uspjeh koji postignem. Danas otrcim kilometar sutra vec nesto duze. Skroz dobar osjecaj. Uskoro sam sigurna da ce mi to postati rutina, al sad me bas veseli. Kad je kisa, onda vjezbam doma po nekim linkovima koje je neve stavila, cisto da mi ne prodje dan u "besposlicarenju" :mrgreen. I tako, dan po dan jedan mali uspjeh, mala pobjeda. :)
Avatar
† nina i nika
bosoglava karmelićanka
 
Postovi: 3263
Pridružen/a: 12 ožu 2002, 01:19

Re: Trkačice

PostPostao/la JednomCuPostatiMama » 23 srp 2016, 21:47

Dobila sam info za Wizz Air Budipestanski polumaraton.

A dok sam bila u Kosicama, vidjela sam najavu i za njihov maraton.

Mozda vam bude interesantno. Jos jedno pohvale za vase uspjehe!!! :srca :rodj :5
JednomCuPostatiMama
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 913
Pridružen/a: 02 lip 2003, 16:52

Re: Trkačice

PostPostao/la ancica » 09 kol 2016, 13:53

Ja sam se preselila na atletsku stazu, za promjenu. Kod mame sam, staza je udaljena 20m od kuce. Trcim oko 6 ujutro, da se selo ne zabrine :)
Gospode, pomozi mi da budem takav čovjek za kakvog me drži moj pas - J. Wisniewski

:lebdi
Avatar
ancica
Čudo od žene
 
Postovi: 3684
Pridružen/a: 08 stu 2005, 15:04

Re: Trkačice

PostPostao/la Megan » 14 ruj 2016, 09:36

Evo još jedne trkačice. Trčim nekih godinu i pol, krenula sam iz zafrkancije 3-4 km, pa onda malo više pa previše pa našla optimum od 8 km 3x tjedno sa tempom 5,4. I to mi je sad ok. Sad nekako, kako je zahladilo (trčim navečer), me zove da trčim više od 8 km, ali ne vidim smisao.
Međutim nisam trčala na natjecanjima, ne volim trčati u društvu niti u gradu. Trčim dio pored šume na travi/sitnom šljunku pa dio na cesti, ali gdje nema žive duše i skužila sam da mi to paše. Što manje smetnji.
Ne rastežem se i nikad me ništa ne boli, ali vježbam svako jutro cca 20 minuta pilates pa možda zato...
Megan
ježim se par puta dnevno
 
Postovi: 4299
Pridružen/a: 10 sij 2003, 10:26

Re: Trkačice

PostPostao/la Potica » 09 lis 2016, 09:55

Srretno curama koje danas trče Zagrebački maraton! :cheer :cheer :cheer
Avatar
Potica
No. 1 baka
 
Postovi: 21824
Pridružen/a: 12 ožu 2003, 21:38

Re: Trkačice

PostPostao/la malamaja » 09 lis 2016, 12:41

:cheer :cheer kad sam ih ja vidjela bile su još na nogama :) i blizu cilja :joy
Give a man a fish and he will eat for a day; teach a man to fish and he will eat for a lifetime; give a man religion and he will die praying for a fish.
Avatar
malamaja
foreverjungfrau
 
Postovi: 5927
Pridružen/a: 09 svi 2001, 11:31
Lokacija: u oblacima

Re: Trkačice

PostPostao/la Pticica » 21 lis 2016, 20:02

Ja trcim nekih 5-6 godina , 5 dana u tjednu jedno 5-8 km kako koji dan , ponekada kada imam malo vise vremena za sebe idem i 10 km jer trcanje me jednostavno opusta i odnese sve brige sa strane . Trcanje mi nekako dodje kao jedino vrijeme za mene samu :dada .
Pridruzujem se Megan volim trcanje sama uz prikrajak , ja trcim pored mora ali ujutro u 5 am i to me odmor za dusu. Nisam isla na natjecanja , ali sam se prijavila slijedece godine da idem s malom na 5K Tinker Bell Disney Run . Njoj je bila zelja da ide i vec pita nekoliko godina ali nisam je mogla pustiti jer je bila premalena sada vec ima 10 tj. za vrijeme trcanja ce napuniti 11 god. Tako da ce to biti moje prvo iskustvo sa nekim natjecanjem , to je vise moje vrijeme s njom i poslije trcanja idemo na zasluzeni dan u Disneyland.
Avatar
Pticica
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 339
Pridružen/a: 26 kol 2005, 19:31

Re: Trkačice

PostPostao/la Mala Bornica » 13 ožu 2017, 10:04

B, 2001.
E, 2002.
D, 2011.
Avatar
Mala Bornica
Sunčeko
 
Postovi: 15990
Pridružen/a: 08 tra 2001, 21:47

Re: Trkačice

PostPostao/la Mirci » 14 ožu 2017, 07:50

Pa, ne znam. Da su za trčanje pisalo bi da su za trčanje. A piše da su za hodanje po gradu :dunno.
Kad se male ruke sloze, sve se moze, sve se moze...
Avatar
Mirci
lovac na trag
 
Postovi: 29426
Pridružen/a: 28 stu 2002, 17:11

Re: Trkačice

PostPostao/la Barbi » 14 ožu 2017, 10:08

Meni izgledaju prekruto za trčanje. :dunno
We do not see the things as they are, we see the things as we are. :proljece
Avatar
Barbi
gospođa pukovnica
 
Postovi: 28726
Pridružen/a: 07 vel 2002, 12:29
Lokacija: Zg

Re: Trkačice

PostPostao/la Megan » 14 ožu 2017, 15:17

Meni isto djeluju više za trail, ovisi gdje bi trčala. Za tu cijenu možeš kupiti dobre tenesice za trčanje.
Megan
ježim se par puta dnevno
 
Postovi: 4299
Pridružen/a: 10 sij 2003, 10:26

Re: Trkačice

PostPostao/la Mala Bornica » 14 ožu 2017, 15:22

ove tenisice sa linka imam doma :), uzela sam ih vise za hodanje. za trcanje sam mislila uzeti druge, ali me onda natpis na njima 'speeed nesto...' potaknuo na razmisljanje bi li mi i ove mogle posluziti. a trcim (dugo nisam ali planiram opet krenuti) i po asfaltu i po sumi.
B, 2001.
E, 2002.
D, 2011.
Avatar
Mala Bornica
Sunčeko
 
Postovi: 15990
Pridružen/a: 08 tra 2001, 21:47

Re: Trkačice

PostPostao/la Hajdi » 14 ožu 2017, 15:59

Ovo su ti cipele za lagani treking, ne za trčanje. Zanemari ovo hodanje po gradu, loš prijevod :hahaha
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12217
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: Trkačice

PostPostao/la Barbi » 14 ožu 2017, 16:23

Bornice, ako ih imaš doma mislim da ćeš bolji zaključak dobiti da ih obuješ i odeš otrčati ;) nego da mi ovdje bajamo jesu li krute ili nisu sa slike. :lol
Ja po zimi, hladnom i mokrom trčim u ovim tenisicama i iako one nisu za trčanje super su mi udobne i ništa mi ne smeta što nisu baš namijenjene za trčanje.
slika
We do not see the things as they are, we see the things as we are. :proljece
Avatar
Barbi
gospođa pukovnica
 
Postovi: 28726
Pridružen/a: 07 vel 2002, 12:29
Lokacija: Zg

Re: Trkačice

PostPostao/la Mirci » 14 ožu 2017, 16:30

A ja i zimi i ljeti u istim bruksicama za trčanje po cesti. Za šumu si upravo tražim nešto drugosa većim ripnama. Šteta mi je ove skupe za trčanje trošiti po šumi :). I ovako ih trošim prebrzo - svakih cca 10 mjeseci trebam nove :dunno
Kad se male ruke sloze, sve se moze, sve se moze...
Avatar
Mirci
lovac na trag
 
Postovi: 29426
Pridružen/a: 28 stu 2002, 17:11

Re: Trkačice

PostPostao/la Megan » 14 ožu 2017, 16:41

To fakat ovisi o stopalu, kilometraži, stazi...
Meni npr. odlične ove:
http://www.decathlon.hr/p/8351473_crno-ruzicaste-tenisice-za-trcanje-kiprun-ld.html#/786-273-36
U njima trčim vikendom kada u zadnje vrijeme to bude oko 13-14 km.
Ove mi baš i nisu za preko 10 km, počne me smetati za stopalo (samo jedno s kojim imam problema):
http://www.decathlon.hr/p/8351470_zenske-plave-tenisice-za-trcanje-kiprun-sd.html#/786-273-36

Imam jedne Salomon koje sam kupila kao za trčanje, ali otkada sam dobila uz njih 2x crni nokat koristim ih samo za Sljeme i sl., ne pašu mi za trčanje.
Megan
ježim se par puta dnevno
 
Postovi: 4299
Pridružen/a: 10 sij 2003, 10:26

PrethodnaSljedeća

Natrag na Fit i zdrava

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.

cron